Лещи за очи - 9

  • 4 309
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Преди години ползвах някакви 55, мисля че Special ty бяха. Голямо мъчение беше с тях, докато не открих Биофинити.

# 31
  • Мнения: 348
И аз съм за Биофинити, препоръчвам.

# 32
  • Мнения: 2 799
Здравейте, дъщеря ми е със страбизъм и като консервативен подход ще опитаме с една торична леща Тотал30 с цилиндър -1.75 и axis 170. Не е носила досега и ми се иска,  ако някой има мнение, да сподели какво е нормално като първоначално усещане в окото, за да можем да преценим дали е част от адаптацията на окото или е просто непоносимост към лещата? Предполагам ще има зачервяване, сърбеж - имаме налични капки Systane ultra за овлажняване, разтворът е Opti free Pure Moist. Тези дни ще се помъчи да я постави за първи път.

# 33
  • Мнения: 1 428
Здравейте, дъщеря ми е със страбизъм и като консервативен подход ще опитаме с една торична леща Тотал30 с цилиндър -1.75 и axis 170. Не е носила досега и ми се иска,  ако някой има мнение, да сподели какво е нормално като първоначално усещане в окото, за да можем да преценим дали е част от адаптацията на окото или е просто непоносимост към лещата? Предполагам ще има зачервяване, сърбеж - имаме налични капки Systane ultra за овлажняване, разтворът е Opti free Pure Moist. Тези дни ще се помъчи да я постави за първи път.

Здравейте, и аз съм с цилиндър -1.75, само че 180 градуса. Нямах зачервяване и сърбеж, само я усещах около 2-3 дена. Да слага капките преди лещите и ще свикне по-бързо.

# 34
  • Мнения: 1 428
А аз да питам за марка овлажняващи капки, бях взела на Доперхелц, но много бързо им минава ефекта. Чудих се, дали няма нещо по-добро?

# 35
  • софия
  • Мнения: 1 203
Аз по - добро от Hyaback  не съм открила.

# 36
  • Мнения: 32
Здравейте, дъщеря ми е със страбизъм и като консервативен подход ще опитаме с една торична леща Тотал30 с цилиндър -1.75 и axis 170. Не е носила досега и ми се иска,  ако някой има мнение, да сподели какво е нормално като първоначално усещане в окото, за да можем да преценим дали е част от адаптацията на окото или е просто непоносимост към лещата? Предполагам ще има зачервяване, сърбеж - имаме налични капки Systane ultra за овлажняване, разтворът е Opti free Pure Moist. Тези дни ще се помъчи да я постави за първи път.

Нормалното първоначално усещане с Total30 трябва да е леко усещане за лещата в първите 2-3 минути и след това - нищо. Адаптацията, за която говорите е характерна за първо поставяне на твърди лещи. Ако има зачервяване и сърбеж, свалете лещата веднага. Не се опитвайте да я "поправите" с капки.
Единствената адаптация е следната: при поставяне на лещата, дъщеря Ви вероятно ще вижда замъглено в първите 10-15 секунди. В това време нека мигне няколко пъти (нормално, не учестено). Мигането ще помогне на лещата да се извърти и да заеме правилна позиция, в която после ще остане.
Още - в зависимост от това на каква възраст е дъщеря Ви (тоест - колко голяма е очната ябълка и респективно роговицата), някои лещи може да са малко големи за нея (по отношение на базова кривина). Ако това се случи, се усеща лесно - лещата е прекалено подвижна и дразни. С TOTAL30 не очаквам.
И още - при страбизъм този процес трябва да бъде следен от офталмолог. Той/тя лесно може да установи дали лещата се центрира правилно и има необходимата подвижност (ако не се движи, също не е добре).
Като заключение - прочетете тези две статии (първата съдържа видео), за да се ориентирате относно слагането и свалянето на лещите:
https://lensin.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D … D0%B5%D1%89%D0%B8
https://lensin.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D … D0%B5%D1%89%D0%B8

а тук споделям видео за контактната леща, която ще изпробвате. Всъщност TOTAL30 e най-високият клас леща в момента по отношение на материала и технологиите, с които е създадена:
Видео - материал и технологии: https://www.youtube.com/watch?v=wGX10Apcm-4&list=PLsq0OaJnfGyp71 … SrS9gACGY&index=7

Относно стабилизацията - използват Precision Balance 8|4 технология, която е изключително ефективна и всъщност вече внедрена почти от всички (но все пак за първи път въведена от Alcon - производителят на TOTAL30.

# 37
  • Мнения: 2 822
Някой по-нагоре питаше за овлажняващи капки ползвам тези и съм изключително доволна

# 38
  • Мнения: 2 799
Дъщеря ми се справи доста добре с първоначалното поставяне на лещата, сложи овлажняващи капки след първите 30 мин, но след около час и половина започна да я усеща като дразнене и я свали. Това нормално време ли е като за първо поставяне, докато привикне постепенно?

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 203
Някой по-нагоре питаше за овлажняващи капки ползвам тези и съм изключително доволна
Всичко е индивидуално, както знаем. Аз точно от тези не съм доволна, в момента ги ползвам  и нямам търпение да свършат.

# 40
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Дъщеря ми се справи доста добре с първоначалното поставяне на лещата, сложи овлажняващи капки след първите 30 мин, но след около час и половина започна да я усеща като дразнене и я свали. Това нормално време ли е като за първо поставяне, докато привикне постепенно?

Да. Трябва адаптация. Нека постепенно да увеличава времето на носене.

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте! Много години носих лещи. Но започнаха да ми се възпляват очите. Всех решение и си направих операция. Защото лещите са добро решение, но някой път ако влезе частица прах и е адски неприятно.

# 42
  • Мнения: 378
Здравейте, а колко време трябваше да не носите лещи, за да ви кажат дали сте подходяща за операция?

# 43
  • Мнения: 2 799
Дали е нормално лещата, която е с цилиндър -1.75 и градуси 170 / за консервативна терапия при страбизъм/ да няма диоптър, при условие, че наличните очила са 0.25?

# 44
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Да, възможно е. По преценка на офталмолог, може лещите да са с леко по-нисък диотър от очилата.

Общи условия

Активация на акаунт