Лещи за очи - 9

  • 4 295
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
След всички негативи в последно време за Бофинити май ме е страх да поръчам. Имам още неотваряни, а после не знам. Ще ви чета и ще пробвам нещо ново явно…

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
Спрях да купвам Биофинити заради няколко поредни дефектни лещи. Последно купих на сина ми Тотал 30 и за сега е много доволен

# 17
  • Мнения: 250
Дъщеря ми също твърди, че с Буш & Ломб вижда по - ясно отколкото с Биофинити/ говорим за един и същи диоптър/

# 18
  • Мнения: 32
След всички негативи в последно време за Бофинити май ме е страх да поръчам. Имам още неотваряни, а после не знам. Ще ви чета и ще пробвам нещо ново явно…
Ако искате да вдигнете класа, пробвайте тези:
https://www.youtube.com/watch?v=wGX10Apcm-4&t=63s

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Искам, да! Благодаря!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 535
Скрит текст:
След всички негативи в последно време за Бофинити май ме е страх да поръчам. Имам още неотваряни, а после не знам. Ще ви чета и ще пробвам нещо ново явно…
Ако искате да вдигнете класа, пробвайте тези:
https://www.youtube.com/watch?v=wGX10Apcm-4&t=63s
А как се отразява според Вас разликата в диаметър и кривина при смяна от Биофинити към Тотал30?

# 21
  • Varna
  • Мнения: 242
99 % от хората няма да усетят разлика.

# 22
  • Мнения: 32
Скрит текст:
След всички негативи в последно време за Бофинити май ме е страх да поръчам. Имам още неотваряни, а после не знам. Ще ви чета и ще пробвам нещо ново явно…
Ако искате да вдигнете класа, пробвайте тези:
https://www.youtube.com/watch?v=wGX10Apcm-4&t=63s
А как се отразява според Вас разликата в диаметър и кривина при смяна от Биофинити към Тотал30?
За повечето хора няма никаква разлика. Усещат го само тези с много висока базова кривина (8.8 и нагоре) - около 2 - 3 на 100.
Базовата кривина при Biofinity e 8.6 mm, а при TOTAL30 - 8.4 mm. Това е така, защото T30 има почти 100% вода на повърхността, което я прави изключително хлъзгава и буквално "ляга" удобно върху роговицата, без да се впива в нея като хлъзгавостта (думата в характеристиките е lubricity) позволява леко увеличение на базовата кривина ако е нужно. С тези характеристики ако беше 8.6 мм щеше да се (извинете за думата) "разлива" върху нея и да се чувства "хлабава". Преди да я пуснат Alcon тестваха също 8.3 мм и 8.6 мм, но при 8.4 мм се държи най-добре и покрива по-широк диапазон от кривини. Това е и причината всички лещи с Воден Градиент (технология, която се използва при DAILIES TOTAL 1 (BC 8.5 mm), TOTAL 30 (BC 8.4 mm) и PRECISION 1 (BC 8.3 mm) (в леко модифициран вариант) да са с базова кривина под 8.6 мм.
Ето изображение, което показва какво е базова кривина:


и изображение, което показва оптичната зона на лещата (там, където е диоптърът):

Извън тази зона няма диоптър и тя служи само за стабилизация. Точно тук (в зоната без диоптър) TOTAL 30 е с 0.2 мм по-голяма (погледнете на една линийка колко е 1 мм и го разделете на 5)

РАЗУМНО Е при смяна на бранда да започнете само с един чифт. Да - малко по-скъпо е, но ви гарантира, че няма да се окажете с количество излишни лещи ако не са ви комфортни.

За съжаление в България специалистите, които наистина напасват контактни лещи са изключително малко и често това не им е основна дейност, така че понякога просто са зациклили в миналото. Целият този пост би бил излишен ако лещите се напасваха. Това щеше да се случва при пециалист, който, поставяйки лещата в окото и изследвайки поведението ѝ под биомикроскоп може да определи правилната центрация и подвижност.

Добрата част е, че меките лещи отдавна вече са "конфекция" и всяка компания хвърля доста средства в проучвания с цел да предложи лещи, които пасват на повече очи и се съсредоточава в параметри, които покриват 95-96% от популацията. Затова няма да срещнете серийно производство на базови кривини над 8.8 или под 8.2 (даже вече е 8.7 и 8.3).

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
В сайта на Аленса има опция за връщане на неотворените бройки лещи, в случай, че не ти паснат. Възстановяват сумата за цялата кутия при условие, че 2/3 от количеството е в опаковка.
Аз така пробвах Top view обаче са ми много некомфортни.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 721
В Lensin също може да се връщат.

# 25
  • Мнения: 17
Здравейте! От неделя съм с лещи, едната е торична, другата обикновена. Навън нямам проблем, но като съм в помещение със силни светлини имам замъгляване. В същото време окото с торичната все още я усещам и това ме дразни изключително 🥲 Носила съм ги досега по цял ден, мислех, че тези неща трябваше да изчезнат. Нормално ли е това и с какво мога да облекча усещането на лещата 😬

# 26
  • Мнения: 32
Здравейте! От неделя съм с лещи, едната е торична, другата обикновена. Навън нямам проблем, но като съм в помещение със силни светлини имам замъгляване. В същото време окото с торичната все още я усещам и това ме дразни изключително 🥲 Носила съм ги досега по цял ден, мислех, че тези неща трябваше да изчезнат. Нормално ли е това и с какво мога да облекча усещането на лещата 😬

Торичната леща през цялото време ли Ви дразни или само в края на деня?
Веднага след слагане ли започва дразненето или няколко часа след това?
Двете лещи от един и същи материал ли са? От един бранд ли са?

Ако след толкова дни носене на торичната леща продължавате да усещате дразнене, трябва да пробвате друг бранд лещи. Ако се дължи на дизайна на лещата, колкото и да облекчавате, то няма да изчезне.

Диаметърът на торичната е по-голям и е възможно да усещате ръба, но също така е възможно да се дължи на релефа на роговицата или на зоните, в които трябва да легне ръбът на лещата.

Офталмолог, който разбира от лещи може да ви погледне на биомикроскоп (има го във всеки офталмологичен кабинет) с лещата в окото и лесно да установи причината.

Капките биха свършили работа ако дразненето започва по-късно през деня и ги използвате, за да удължите времето на носене. Ако се налага да започнете да слагате капки веднага с поставянето на лещите, вече не говорим за удължаване, а за невъзможност за носене на лещите без допълнителни лубриканти, което не е решение.

Обобщение: Отидете при офталмолог с лещата, за да види как стои в окото и/или пробвайте друг бранд лещи. Избирайте високи класове.

# 27
  • Мнения: 17
Слагам ги към 8-9ч и към 12ч вече ме дразни, чак до вечерта я усещам. Да, от един бранд са, Acuvue.

Благодаря, I know about lenses! Ще мина и през преглед.

# 28
  • Мнения: 250
Здравейте! Някой скоро да е купувал твърди лещи от Клокотница? Счупи ми се едната леща и се налага спешно да поръчвам. Не съм от София и в понеделник ще звъня, но ако някой има информация за колко време ги изработват и как са цените сега?

# 29
  • Мнения: 1 458
След всички негативи в последно време за Бофинити май ме е страх да поръчам. Имам още неотваряни, а после не знам. Ще ви чета и ще пробвам нещо ново явно…

Аз мога да препоръчам Vision Plus 55 - никакви проблеми, не ги усещам изобщо и ги нося по 14-15 часа всеки ден. А и са доста изгодни - 6 лв за 1 брой.
Но то си е и до конкретен човек. В миналото пробвах различни марки и модели и с повечето виждах размазано, лещата се разместваше при всяко мигане. Спрях се на Specialty 55 и с тях нямаше проблем до миналата година, но нещо им развалиха качеството и на тях. И така от сайта, от който си ги поръчвах, препоръчаха тези Vision Plus 55 и вече 6-7 месеца само тях ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт