Дали ме "прекара"?

  • 8 741
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, досега не съм писала в този раздел, защото ми се струваше странно да споделям лични неща с непознати, но четейки други теми...се престраших.
Имах няколко месечна връзка с мой колега, която беше донякъде абсурдна предвид обстоятелствата около нея. Първо той е 11г. по-възрастен от мен, второ на моменти се държи инфантилно и гони 40-те, а пък никога не се е женил досега и не е имал по-сериозна връзка от няколко месеца.
И като цяло очаква аз да го търся. Разделихме се в средата на ноември, а от края на декември вече не работя на това място.
Ще трябва да внеса малко яснота относно причината за раздялата ни. Не е по мое желание. Той си чатеше с колежка, за която знаех, че са в приятелски отношения отпреди нашите.
Не знам какво си е говорил точно с нея, но това ме дразнеше изключително много. Не издържах един ден и просто му зададох няколко въпроса в тази връзка. Той започна да отрича естествено (може и да е било както казва, не мога да знам на 100%), но аз продължих да задавам въпросите дни наред.
После разбрах, че се е оплаквал от мен на приятел и така се скарахме, което доведе до раздялата. Интересното е, че прдължихме да се държим все едно сме си заедно без някои неща разбира се. Питала съм го да ми каже истината за нея впоследствие, той продължи да отрича, макар че вече нямаше какво и от кого да крие.
И преди един месец аз напуснах, защото повече не можех да търпя това положение и имах ш разногласия с ръководството.
Той веднага ми се обади да ми държи сметка защо съм го направила и че щял да убеди мен, и шефовете да съм се върнела. Последва дълъг телефонен разговор. Държеше се все едно не сме се разделяли. В следващите дни не ме потърси обаче.
Трябваше да си взема заповедта за прекратяване и се видяхме тогава. После той предложи да ме закара. В колата буквално ми се натискаше. Каза, че сме щели да говорим.
После последва отново мълчание няколко дни, в които бях решила, че няма да го търся изобщо. До момента, в който ми се обади един друг колега и ме извика да сме се видели, че на целия офис им било домъчняло. Отидох там, но въпросният, който ме покани, го нямаше. Реших, че е нарочно, че да се видя с бившия.
И така прекарах почти целия следобед там ...с какъв акъл и аз не знам. Той се държеше все едно всичко си е постарому. Попитах го защо не се обади....той ми заяви, че съм била по-малката и аз трябвало да го търся, и че както казах съм живеела на две крачки и какво ми пречело да идвам.
След това отново ме закара до вкъщи и отново взе да ми се натиска, което за мен е странно, защото не предприема никакви действия.
В следващите два дни имах работа буквално до офиса, превеждах документи. Минах да се обадя, защото просто ме виждаше и не беше нормално да минавам оттам и подминавам като малка гара. Тогава ми каза, че си търся поводи да минавам и взе да се смее.
Казах му, че заминавам в чужбина...той взе да ми казва да съм отидела да видя какво е и после да съм го вземела с мен.
Каза ми още "мислех да ти се обадя, ама много ще ти стане всеки ден".
Това беше по-миналата седмица, а предходната ме нямаше до четвъртък в страната. Той ми беше поръчал да му купя парфюм. През цялото време му изпращах снимки, за да си избере. Инициативата за разговорите беше моя.
Като се прибрах му писах, че в петък може да дойде да си го вземе или аз да го донеса. Той отговори, че ще се разберем.
В петък следобед ми писа да съм отидела, ако съм била свободна.
Отидох, за да занеса купеното.
Започна да ме разпитва как ми минало пътешествието. Впоследствие започна да разказва какво правил той, как бил напрегнат от работата, как го изнервили родителите му и тем подобни. Дори по едно време изтърси "скоро не съм си писал, мисля да подновя...малко да те подразня". Нищо не му отвърнах, само го погледнах. После ми каза нещо от сорта на "вчера щях да ти се обадя да си говорим", а аз му отвърнах "аха, отново исках, ама нямах желание".
Останах няколко часа и накрая отново предложи да ме закара до вкъщи, макар че не е особено далеч.
В колата ми каза "щях да те заведа на кафе, ама днес прекарахме пак много време заедно, ама ако искаш, няма проблем". Отвърнах му, че нещо не съм много добре и по-добре да се прибирам. Пак ми се натискаше нещо.
После посегна да ме целуне по бузата и успя. Това беше точно преди да изляза.
Останах на вратата малко и му казах - оттук нататък ако ми пишеш, ще си пишем, ако се обадиш, ще си говорим...и ако ме поканиш, ще дойда...но ако не го направиш, нищо от тези неща няма да се случи".
Той само каза "добре" и "айде". И така се разделихме. Оттогава не ме е търсил и честно казано не знам дали си струва изобщо.
Аз му казах, че няма да го търся изобщо. Според вас защо прави всичко това?

# 1
  • Мнения: 1 800
Защото има проблем с обвързването и ти няма да го решиш.
Търси си друг мъж. Иначе, ако искаш, губи си времето, но не очаквай да има развитие.

# 2
  • Мнения: 1 553
Защото му позволяваш. Държи се с теб като изтривалка.

# 3
  • Мнения: 39
Защото му позволяваш. Държи се с теб като изтривалка.

Ами да, явно е така, ама може би съм глупава. Или и аз не знам.
Привързах се прекалено много, което е грешка.

# 4
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 590
А ти защо , още се занимаваш с него?
Купила му парфюм ,защо ? Защо те кара с колата?

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 19:01 от nasito8988

# 5
  • София
  • Мнения: 35 190
Да те държи на кукичка, гледам му се получава.

# 6
  • Мнения: 2 229
Сам си е казал, че иска да те "подразни". Очевидно не иска нищо повече.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 405
Има ли значение защо го прави? Изобщо не мисли за неговите бъгове!
Не е за теб, не ти харесва нещата които прави или не прави....
Следващия и това е !

# 8
  • Мнения: 8 291
Щом той гони 40 години, ти си на около 30...изненадвам се, че се държиш толкова безумно.
Когато някой те унизява, ти по-добре ли се чувстваш?

# 9
  • Мнения: 78
Ама то Вие наистина си търсите повод да му се навирате. Тъпо било да подминете офиса като малка гара. Ми нека да е тъпо. А ако искате да се видите с някоя колежка или колега, може да се разберете да пиете кафе в извънработно време. И не чувствате ли неудобство да висите цял следобед на нечие работно място, където се предполага, че хората работят?
Отделно от всичко това, този човек не е стока. Никак не е случайно, че не е успял да създаде семейство до този момент, защото той не иска партньорка, а някоя която да манипулира и да му вдига самочувствието. Вероятно и за това се е опитал да Ви хване Вас, мислейки Ви за младичка и тъпичка и надявайки се да Ви пречупи да му играете по свирката. Пък и Вие точно това правите. Ако се обадел, сте щяла да се отзовете... Ми Вие да не сте момиче на повикване за час? Къде Ви е себеуважението? Нямате връзка, а Вие зорлем се набутвате да сте му изтривалка.

# 10
  • Мнения: 4 426
Ох, знам, че по принцип на по-късен етап стигаме до зодии, но не се сдържах: нали не е риба?!

# 11
  • Мнения: 39
А ти защо ! още се занимаваш с него?
Купила му парфюм ,защо ? Защо те кара?

Защото преди го правех. Той ми го плати де. Не съм го подарявала.

# 12
  • Мнения: 78
А ти защо ! още се занимаваш с него?
Купила му парфюм ,защо ? Защо те кара?

Защото преди го правех. Той ми го плати де. Не съм го подарявала.

И не стига, че му вършите работа, ами и да му го занесете на крак... Направо се напрегнах

# 13
  • Мнения: 39
Ох, знам, че по принцип на по-късен етап стигаме до зодии, но не се сдържах: нали не е риба?!

Не, лъв е.

# 14
  • Мнения: 9 780
Чудесно му ториш егото ежедневно.

# 15
  • Мнения: 1 844
Каза ми още "мислех да ти се обадя, ама много ще ти стане всеки ден".
В петък следобед ми писа да съм отидела, ако съм била свободна.
...
В колата ми каза "щях да те заведа на кафе, ама днес прекарахме пак много време заедно, ама ако искаш, няма проблем".
...
Този човек не те уважава и не те харесва. Иска да му ходиш на крака и да те натиска по колите. Дори на едно кафе не смята, че заслужаваш да те покани. Подиграва се с теб. Аз бих прекратила всякаква комуникация и виждания с този човек - никакво ходене до старата работа, блокиране на телефон и соц. мрежи и никога повече не бих си губила времето с хора, които се държат с мен като с по-долен човек. "Много ще ти стане"... Направо се ядосах.

# 16
  • Мнения: 457
Лъв, тигър .... все тая. Прави го защото му позволяваш.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Там ,където си вадиш хляба,не си вади оная работа....

В твоя случай -бившия ти колега си играе с теб.А вероятно и с други колежки.И да,..прекарал те е,,
Не се занимавай повече с него.Отрежи го.Не му се обаждай.Не се качвай в колата му.Ако ти се обади по телефона-или не вдигай или покажи студенина и безразличие.

И не се ядосвай.
Приеми ситуацията като житейски опит.Извлечи си поука и продължавай напред.Но без да допускаш същата грешка.


# 18
  • Мнения: 4 426
Его... което ти галиш.

"Виж ме колко съм вървежен - тя ми се бута".

Не прави нищо. Дай възможност, ако иска, да се сети за теб. Ако не го направи, значи му е все тая.


За*би тия истории - ти си по-малка, ти трябва първа да ... нещо си.
Не те уважава и не те има за равна на него.
И това няма да се промени.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 20:41 от Рошличката

# 19
  • Мнения: 39
Его... което ти галиш.

"Виж ме колко съм вървежен - тя ми се бута".

Не прави нищо. Дай възможност, ако иска, да се сети за теб. Ако не го направи, значи му е все тая.

И с лъв имам опит, и с 11 години по-голям, и с 5 по-голям.
За*би тия истории - ти си по-малка, ти трябва първа да ... нещо си.
Не те уважава и не те има за равна на него.
И това няма да се промени.
 
Скрит текст:
По всички параметри бях повече от този с 5 години по-голям. Имаше обратен ефект, държеше се с мен като наставник и все казваше "ти няма да ме учиш мен, моето момиче".
Зарязвяне. Няма друго решение

Да, той все използва подобни думи "моето момиченце"...и да съм си знаела мястото. Това преди...засега още не съм го чула.

# 20
  • Мнения: 1 844
Подобни омаловажаващи пасивно-агресивни приказки мен лично дори ме плашат. Тук не става въпрос просто за липса на уважение, а за злоба. Утре ще му противоречиш за нещо, за което не е прав, и ще те ошамари, за да "си знаеш мястото".

# 21
  • Мнения: 1 329
Защото иска да спи с теб, но те вижда, че много му се връзваш. Хем го радва това, защото може да си прави каквото иска, ама и не е сигурен, защото не му се занимава с лигави истории. В общи линии, то около 40 е някакъв пубертет за мъжете, не се занимавай.

# 22
  • Melmak
  • Мнения: 3 147
О, божее, ти му позволяваш да си играе с теб. Има надежди да те вкара в леглото си. После ще спре да те търси, споко.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 190
Той вече я е вкарвал.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 997
В личните отношения няма по-големи и по-малки. Проима ли, значи нещата не са ОК. Държи те "на една ръка разстояние". Отпиши тези контакти, нямат бъдеще.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 820
Жена, за да се хване с 11 години по-голям, трябва да е защото той търчи по нея, глези я и е кавалер, харчи яко за нея, и е опитен в леглото. Ти за какво се занимаваш с този дърт недорасляк, не знам.

# 26
  • Мнения: 2 638
Прояви самочувствие някакво. Толкова ли си влюбена?

# 27
  • Мнения: 39
Жена, за да се хване с 11 години по-голям, трябва да е защото той търчи по нея, глези я и е кавалер, харчи яко за нея, и е опитен в леглото. Ти за какво се занимаваш с този дърт недорасляк, не знам.

Защото работихме заедно рамо до рамо само двамата около 2 години. И се привързах към него.
Честно казано в началото ми прилагаше някакви тактики от сорта на - не ми говори от нищото със седмици и разни подобни манипулации.
Наясно съм, че ме е манипулирал.
И другото е...от известно време мисля, че си имам работа с нарцисист. Той има няколко души, които използва за източник на внимание. Например никога не търси приятелите си той, чака те да му звънят.

# 28
  • Мнения: 1 829
Установявам,че масово жените загубиха здравия си разум!

# 29
  • Мнения: 113
Колкото повече хора ти кажат да прекратиш отношения с него, толкова повече причини ще си измислиш, за да ги продължиш. Целта му е да те дразни, за да ти привлече интереса. От това, което прочетох до момента му се получава. Ако искаш да прекъснеш взаимоотношения с него, просто разбери базовата стратегия, която прилага. Не мисля че имаш желание, защото драмата ти харесва.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 18:43 от nezabravka_7

# 30
  • Мнения: 147
Няма да мислиш така! Прекараха ме, ах и ох. Не! Ти си го поискала, решила си да пробваш, пробвала си. Не ти изнася и не ти харесва - значи благодаря за компанията, довиждане. Не си в позицията на прецакана. Напротив - съвсем бързо си установила, че не те устройва, значи си свободна, чудесно.

# 31
  • Мнения: 1 329
Ама, аз не знам какво толкова ненормално виждате в неговото държание Grinning

Не я харесва достатъчно, ама му е удобна, не е чак толкова дълбоко цялото нещо.

# 32
  • Мнения: 39
Според мен не си заслужава да си хабите времето и нервите за такъв човек. Държи се неадекватно за годините си. Най-вероятно има проблем с обвързването. Не е нормално да се отнася с Вас като изтривалка. Освен това, какво означава да си пише с Ваша колежка докато излиза с Вас? Не му пишете, не го търсете, направо забравете за него, а ако изключително много го харесвате, поне оставете той да Ви търси.

Ами той се пишеше с нея още отпреди. Виждала съм какво си говорят преди. Общо взето клюкарстват. Ама може и да е имало и друго, не знам.
По принцип тя живее на 300км  и не е толкова лесно да имат други отношения, така че...наистина не знам.

# 33
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
Какво значение има има ли друга или не, защо си пише с нея, какво си пише и т. н.?! Ми той няма нормално отношение като влюбен човек към теб, това е достатъчно. Всички те съветват и аз същото ще напиша - никакви контакти, блокираш, игнорираш и продължаваш напред. Видиш ли червените лампи, бягаш далече. Не си мисли, че се явяваш спасителката на такива вечни ергени. Не си!

# 34
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Не ги слушай, авторке, този е любовта на живота ти! Точно така правят мъжете, които те обичат, уважават, и не могат да си представят нито миг без теб. Не те търсят никога, и се държат с теб, като с изтривалка.

# 35
  • Мнения: 775
На влюбена жена каквото и да и се напише… Подценява ви, не ви уважава, използва ви да си надува егото, смята себе си за много умен, а вас за по-глупава от него, реално не иска нищо сериозно с вас, но не иска и да сте щастлива с друг, умишлено ви кара да ревнувате, провокира ви, играе си на топло и студено, крайно несериозен е, защото е страхливец, прехвърля личната си вина на вас… Недейте да си внушавате сериозно отношение там, където го няма. Не ви обича, сега, ако ви устройва нещо друго е друг въпрос, но интересът, който показва от време на време към вас е точно за да ви държи на кукичката, както са го написали другите преди мен. Но както казах на влюбена жена…  Той вижда, че му играете по свирката безпроблемно и ще продължи да ви унижава. Дано можете да го игнорирате напълно и да приключите, защото сериозно се подиграва с вас.

# 36
  • Мнения: X
Чичка, дето гони последния влак, че и с претенции до небесата. Като има кой да се върже.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Установявам,че масово жените загубиха здравия си разум!

Както и достойнството и себеуважението си.

# 38
  • Мнения: 7 483
Разиграва те, не те уважава и не показва елементарно отношение към теб.
Що позволяваш на някакъв дърт, егоцентирик да си играе с теб, не знам.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 629
Иди ми - ходи си. Типична игричка на егоцентричен мъж. И не, не те обича. Не му пука за теб. Иска да си докаже, че може да си играе с теб. Ако ти не прекъснеш всякакви контакти, това може да трае с години. Обаждане два пъти в месеца, среща веднъж в месеца или по-рядко. Наистина ли искаш да играеш тази игра?

# 40
  • Мнения: 795
Леле този ми звучи неприятен само от прочетеното, а си представям още колко случки и изказвания има.
Нямаш никаква работа при подобен ненормалник и наглец, само това ще кажа. Имай малко себеуважение.

# 41
  • Мнения: 36 026
по начина, по който си написала поста си, не личи дори да го харесваш - защо всъщност поддържаш контакт с него?

# 42
  • Мнения: 7 971
на него явно му харесва да те унижава, но лошото е, че явно и теб нещо те привлича в това поведение.. защо?

# 43
  • Мнения: 269
Чак ми е тъжно че има такива мазохистични жени. Момиче, този на колене да пада, краката да ти лиже, трябва да го изриташ, вместо да мъдруваш тука какво що ама защо направил/ не направил, казал, помислил, щял да направи. Живота е прекрасен и твърде кратък за да си мориш нервните клетки с тоя 40 годишен ахмак.

# 44
  • Мнения: 5 297
Ама, аз не знам какво толкова ненормално виждате в неговото държание Grinning

Не я харесва достатъчно, ама му е удобна, не е чак толкова дълбоко цялото нещо.
Аз се чудя на нейното поведение. От описаното и аз бих заключила, че тя нарочно си търси поводи да бъде близо до него, независимо, че казва, че не го иска.

# 45
  • Мнения: 8 826
Привързала се била....помислих, че говори за кучето си, пък то за някакъв....колега.
Привързваме се към домашните любимци, ало, към мъжете чувствата би трябвало да са други.
Някои хора не знаят изобщо на кой свят се намират, нито как функционира този свят.

# 46
  • Мнения: 25 697
Не те е прекарал, ти сама се прекарваш. Даже не те е лъгал, не ти е свалял звезди и да ти обещава разни неща – ти сама си се излъгала, че и продължаваш.
Свършиха ли мъжете по света?

# 47
  • Мнения: 775
по начина, по който си написала поста си, не личи дори да го харесваш - защо всъщност поддържаш контакт с него?

Баш си го харесва, да не напиша, че го обича. Скъсали са/ по негово желание/ още в средата на ноември, а жената премисля всичко и му отговаря, че ще се яви, когато той я потърси. Сега сме края на януари. Лоша работа, влюбена е. Тема също има по въпроса, мисли го и го иска все още този мъж. Цялото това нещо е детска история, която няма никакъв смисъл, но докато този орган вляво се вълнува… Аз съм имала подобна връзка ли да я нарека, не знам, защото не се усеща като да е някой до теб и да сте наистина заедно. Това е страхотно напрежение. Защо се държи по този начин? Ами защото е самодоволен въздухар, затова. Но това сърцето не го разбира. Затова и се включих, защото знам какво е.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 106
Секс правихте ли? Или само се натискате?
Звучи ми като да е някой комплексар с проблеми в тази област.
Подигравателно и неуважително е подобно поведение, не се унижавайте повече.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 629
Да това е странно, дето била у тях, седяла няколко часа и нищо...

# 50
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да те кара до вас, да ти налита и да не се качи да те изчука?! Какво му има на този....

# 51
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Може да е гей (осъзнат или не) и да те ползва за параван.

# 52
  • Мнения: 3 415
Да те кара до вас, да ти налита и да не се качи да те изчука?! Какво му има на този....

И аз залагам на гей - осъзнат или не. Има много мъже, които използват жени за "параван" докато някой друг им го слага.

# 53
  • Мнения: 1 580
Ако досега не те е "прекарвал", в момента точно това прави.

# 54
  • Мнения: 3 224
Ако правилно разбирам, че досега не е имало секс, залагам на импотентен или на друг сексуален проблем.

# 55
  • Мнения: 5 297
Не се разбира ясно. Написала е, че след раздялата продължили да се държат сякаш още са заедно "без някои неща". Може би под това се има предвид точно физическата близост.

# 56
  • Мнения: 36 026
не всеки мъж, който се натиска с жена, която смята за пълнеж, но реално не желае да прави секс с нея, е гей
+ всеки мъж до към 40 г. отдавна трябва да е осъзнал собствената си сексуалност дори и да е прикрит гей

# 57
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Относно гейството мен повече ме усъмни клюкарстването с колежката, не това, че не иска да прави секс с нея.
Какво значи, че на 40 трябвало да е наясно със сексуалността си? Той é наясно, просто ако е обратен или би, не иска това да се знае в обществото, има много такива. По принцип на 40 би трябвало изобщо да си наясно с много неща, вкл и със себе си,но на практика не е така.
Той може и наистина да не е гей, това е просто предположение.

# 58
  • Мнения: 39
За гей...не мога да съм сигурна, може и да има такива наклонности, защото много често  преди като сме щели да ходим някъде, му звънят някои от неговите приятели (чувала съм им гласовете) и той зарязва всичко, и тръгва.
Дори примерно заключва своята кола и тръгваме към моята, и посредата на пътя му звъни приятел. Той буквално му каза "добре, добре....идвам" и ми каза "чао", и се върна. Гледат мачове и това е. Така знам, а дали има и друго...
Иначе на приказки е много сексуален, ама само на приказки.
Относно характерът му - ами той си е такъв, шегува се неподходящо...не само с мен. Не му дреме дали ще засегне някого.
Другото странно е, че всяка вечер задължително се отбива при майка си преди да се прибере. Тя дори му звъни всеки път, ако мине определен час и той не е се е прибрал.
И още нещо...последно си говорихме как негов приятел се влюбил на 38г. в жена си, недоумяваше как е възможно на тази възраст. Така че сте прави - той не е влюбен и може би е дори неспособен.

# 59
  • Мнения: 156
🤣🤣🤣 Добре де, как се хващате с такива? Какво намирате в тях? Външния вид ли е причината, защото от изброените неща от поведението му всичко е отблъскващо.

# 60
  • Мнения: 39
🤣🤣🤣 Добре де, как се хващате с такива? Какво намирате в тях? Външния вид ли е причината, защото от изброените неща от поведението му всичко е отблъскващо.

Аз ако знам какво намирам в него, нямаше да пиша тук. Объркана съм.
Може би просто ме е манипулирал доста добре. И даже продължава.

# 61
  • Мнения: 156
Не е манипулиране, а открита подигравка.. " Бих те поканил на кафе, ама много ще ти стане.. "
А аз не бих ти отделила и толкова бих казала аз. . 😂

# 62
  • Мнения: 1 580
🤣🤣🤣 Добре де, как се хващате с такива? Какво намирате в тях? Външния вид ли е причината, защото от изброените неща от поведението му всичко е отблъскващо.

Аз ако знам какво намирам в него, нямаше да пиша тук. Объркана съм.
Може би просто ме е манипулирал доста добре. И даже продължава.
Имаш добра позиция за изход от ситуацията. Разделили сте се с идеята повече да не се търсите и можеш да спечелиш известно време, за да прецениш струва ли си това вземане-даване.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 629
Маминкааа!!!
Правило номер 6 - сам мъж на 40 в близки отношения с майка си, не става.

# 64
  • Мнения: 156
Маминкааа!!!
Правило номер 6 - сам мъж на 40 в близки отношения с майка си, не става.
Още повече ако и живее с нея..

# 65
  • Мнения: 5 297
Не е манипулиране, а открита подигравка.. " Бих те поканил на кафе, ама много ще ти стане.. "

Обаче тя не изглежда да има нещо против. Може би е много влюбена, за да е готова да търпи какво ли не, само за да бъде под някаква форма близо до него.

# 66
  • Мнения: 156
Не е манипулиране, а открита подигравка.. " Бих те поканил на кафе, ама много ще ти стане.. "

Обаче тя не изглежда да има нещо против. Може би е много влюбена, за да е готова да търпи какво ли не, само за да бъде под някаква форма близо до него.
Разбирам го това но все пак от цялата ситуация тя ще реве накрая.. Няма смисъл, той си мисли че е център на света и е привилегия за нея, че дори са в колата пък да я заведе на кафе вече ще е събитие, виждаш ли от големия и "важен" Ален Делон... 😂

# 67
  • Мнения: 39
Не, не живее с нея, но живее близо до нея.
Уж ходи да се храни, ама по-скоро е, защото му е самотно донякъде, знам ли.
Има и баща, но за него не се говори много и по-скоро е в поддържаща роля..

# 68
  • София
  • Мнения: 38 629
Пере ли го?

# 69
  • София
  • Мнения: 12 820
Понякога не се влюбваш в човека, а в това да усещаш емоции, да имаш връзка, да ти се случват неща в личния живот. Доста типично за конфигурации млада неопитна девойка и нереализиран дърт коч.

# 70
  • Мнения: 39

Да, и за това съм чувала.

# 71
  • Мнения: 5 297
Понякога не се влюбваш в човека, а в това да усещаш емоции, да имаш връзка, да ти се случват неща в личния живот.
Да, и това го има.

# 72
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Гей.. това ли е новият начин да си замазвате очите и лекувате нараненото его, когато нямат никакъв интерес към вас?

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 11:38 от Elunaria

# 73
  • Мнения: 2 638
И аз това се чудя.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 629
Бягай бързо. Няма да стане работата просто никога.

# 75
  • Мнения: 39
Гей.. това ли е новият начин да си замазвате очите и лекувате нараненото его, когато нямат никакъв интерес към вас?

Това към мен ли е насочено? Аз не съм го нарекла гей.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Ясно, че не е към теб.
Честно казано, към теб е съветът да проявиш разум, че не си тийн вече. Ако този те забавлява с напъните си да се прави на оригинален - ок. Ама случаят не е такъв, време е да включиш на режим самосъхранение и да приключиш всякакъв контакт с безперспективния екземпляр.

# 77
  • Мнения: 147
На това с прането аз съм в шах.

30 са чудесна възраст. Младо, здраво, работа си има да се гледа, просто абсурд сама да се подлагаш на човек, който не те иска.

# 78
  • София
  • Мнения: 38 629
Не е шах. За съжаление, е много силен показател именно прането от мама на мъж над 40. Направила съм си някакво мое проучване, да кажем.

# 79
  • Мнения: 1 844
Аз познавам поне трима над 40, които си носят прането на мама или мама идва в тях да опере дрешките. Ами вечен ерген, какво да кажа. На такива мъже гаджета не им трябват. Като изобщо не са хомосексуални, просто характерът им не става и не могат да дадат нищо в сериозна връзка. След време и други неща спират да стават, та и за секс не се борят дори.

# 80
  • Мнения: 39
Не е шах. За съжаление, е много силен показател именно прането от мама на мъж над 40. Направила съм си някакво мое проучване, да кажем.

Не е над 40, на 38 е...ама то е същото.

# 81
  • Мнения: 25 697
Обаче тя не изглежда да има нещо против. Може би е много влюбена, за да е готова да търпи какво ли не, само за да бъде под някаква форма близо до него.

Не е любов това нейното. По-скоро се е вкопчила в единствения неженен, който ѝ е обърнал някакво внимание и се самозаблуждава, че има някакви чувства. И че са имали пълноценна връзка, която може да премине в семейство.

Не, няма да стане, не и с този, не си губи времето повече.

# 82
  • София
  • Мнения: 38 629
Щях да напиша 35 даже.
Радвам се, че сте съгласни.
Значи, уж живеят отделно, хранят се от готовата витрина, работят, плащат си сметките, обаче тази "пъпна връв" с мирис на омекотител не се къса....
Даже има някои, които нарочно си купуват повече дрехи, та уж да ги носят по-рядко за пране.

# 83
  • Мнения: 1 844
Авторке, вместо да се чудиш дали се сваля с колежката и да ревнуваш, първо направи преценка на поведението му към теб и къде се намираш в приоритетите му. Това важи за всеки мъж. Ако се държи уважително, харесва те, показва ти го, кани те на срещи, търси те, звъни ти, прави планове напред в бъдещето, прави ти подаръци, няма изобщо да се чудиш за колежки и съседки.

# 84
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Това е често срещано явление. Цялата връзка гние и смърди, но фокусът е върху някакъв незначителен детайл, сякаш ако не е това, всичко ще е перфектно. Да, ама не.

# 85
  • Мнения: 147
Не е шах. За съжаление, е много силен показател именно прането от мама на мъж над 40. Направила съм си някакво мое проучване, да кажем.

Ама шах не е щото съм изненадана. Шах е щото авторката го знае. Мама пере детето. Написа го. И обсъждаме. Не знам какво правя в тая тема, защо изобщо има тема, какви чувства и какви щуротии, чак влюбване. Мама го пере бе. По-здрав ативлюбвател няма на тоя свят, а жената тема пише. Как не си е дала сметка с какво е тръгнала да се занимава, наистина ли форум трябва да й каже, че е закъсала и трябва да бяга, ми в шах съм, да.

# 86
  • Мнения: 39
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.

# 87
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 863
Ментално е на около 14. Такъв и ще остарее. Move on.

# 88
  • Мнения: 12 848
Здравейте, досега не съм писала в този раздел, защото ми се струваше странно да споделям лични неща с непознати, но четейки други теми...се престраших.
Имах няколко месечна връзка с мой колега, която беше донякъде абсурдна предвид обстоятелствата около нея. Първо той е 11г. по-възрастен от мен, второ на моменти се държи инфантилно и гони 40-те, а пък никога не се е женил досега и не е имал по-сериозна връзка от няколко месеца.
И като цяло очаква аз да го търся. Разделихме се в средата на ноември, а от края на декември вече не работя на това място.
Скрит текст:
Ще трябва да внеса малко яснота относно причината за раздялата ни. Не е по мое желание. Той си чатеше с колежка, за която знаех, че са в приятелски отношения отпреди нашите.
Не знам какво си е говорил точно с нея, но това ме дразнеше изключително много. Не издържах един ден и просто му зададох няколко въпроса в тази връзка. Той започна да отрича естествено (може и да е било както казва, не мога да знам на 100%), но аз продължих да задавам въпросите дни наред.
После разбрах, че се е оплаквал от мен на приятел и така се скарахме, което доведе до раздялата. Интересното е, че прдължихме да се държим все едно сме си заедно без някои неща разбира се. Питала съм го да ми каже истината за нея впоследствие, той продължи да отрича, макар че вече нямаше какво и от кого да крие.
И преди един месец аз напуснах, защото повече не можех да търпя това положение и имах ш разногласия с ръководството.
Той веднага ми се обади да ми държи сметка защо съм го направила и че щял да убеди мен, и шефовете да съм се върнела. Последва дълъг телефонен разговор. Държеше се все едно не сме се разделяли. В следващите дни не ме потърси обаче.
Трябваше да си взема заповедта за прекратяване и се видяхме тогава. После той предложи да ме закара. В колата буквално ми се натискаше. Каза, че сме щели да говорим.
После последва отново мълчание няколко дни, в които бях решила, че няма да го търся изобщо. До момента, в който ми се обади един друг колега и ме извика да сме се видели, че на целия офис им било домъчняло. Отидох там, но въпросният, който ме покани, го нямаше. Реших, че е нарочно, че да се видя с бившия.
И така прекарах почти целия следобед там ...с какъв акъл и аз не знам. Той се държеше все едно всичко си е постарому. Попитах го защо не се обади....той ми заяви, че съм била по-малката и аз трябвало да го търся, и че както казах съм живеела на две крачки и какво ми пречело да идвам.
След това отново ме закара до вкъщи и отново взе да ми се натиска, което за мен е странно, защото не предприема никакви действия.
В следващите два дни имах работа буквално до офиса, превеждах документи. Минах да се обадя, защото просто ме виждаше и не беше нормално да минавам оттам и подминавам като малка гара. Тогава ми каза, че си търся поводи да минавам и взе да се смее.
Казах му, че заминавам в чужбина...той взе да ми казва да съм отидела да видя какво е и после да съм го вземела с мен.
Каза ми още "мислех да ти се обадя, ама много ще ти стане всеки ден".
Това беше по-миналата седмица, а предходната ме нямаше до четвъртък в страната. Той ми беше поръчал да му купя парфюм. През цялото време му изпращах снимки, за да си избере. Инициативата за разговорите беше моя.
Като се прибрах му писах, че в петък може да дойде да си го вземе или аз да го донеса. Той отговори, че ще се разберем.
В петък следобед ми писа да съм отидела, ако съм била свободна.
Отидох, за да занеса купеното.
Започна да ме разпитва как ми минало пътешествието. Впоследствие започна да разказва какво правил той, как бил напрегнат от работата, как го изнервили родителите му и тем подобни. Дори по едно време изтърси "скоро не съм си писал, мисля да подновя...малко да те подразня". Нищо не му отвърнах, само го погледнах. После ми каза нещо от сорта на "вчера щях да ти се обадя да си говорим", а аз му отвърнах "аха, отново исках, ама нямах желание".
Останах няколко часа и накрая отново предложи да ме закара до вкъщи, макар че не е особено далеч.
В колата ми каза "щях да те заведа на кафе, ама днес прекарахме пак много време заедно, ама ако искаш, няма проблем".
Скрит текст:
Отвърнах му, че нещо не съм много добре и по-добре да се прибирам. Пак ми се натискаше нещо.
После посегна да ме целуне по бузата и успя. Това беше точно преди да изляза.
Останах на вратата малко и му казах - оттук нататък ако ми пишеш, ще си пишем, ако се обадиш, ще си говорим...и ако ме поканиш, ще дойда...но ако не го направиш, нищо от тези неща няма да се случи".
Той само каза "добре" и "айде". И така се разделихме. Оттогава не ме е търсил и честно казано не знам дали си струва изобщо.
Аз му казах, че няма да го търся изобщо. Според вас защо прави всичко това?
Значи ти си на 27. Имаш ли си среда, приятели, излизаш ли навън по купони, забавляваш ли се?
Звучиш ми самотно.
Явно си се привързала за тези две години, явно ти изглежда като недостижим идеал, точно защото той те гледа отвисоко и те пързаля по всякакви начини.
Не си струва, изобщо. Неговите чувства към теб са иронични и присмехулни, не любовни. Той се забавлява с теб, даже не те и сваля като хората.

Отговорът на всичките ти въпроси е само един: Не те е обичал, няма да те обикне.
Не те е прекарал, това е житейски опит, проба - грешка. Правила си, каквото си преценила и желала. Няма драма, но ще има, ако продължиш да стоиш на изчакване той да благоволи нещо си.

Просто загърби тази личност, престани да се простираш в краката му и започни да си живееш младия живот - уверявам те, че младостта не е за дълго. Не си дете, жена си, действай като такава.

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 12:53 от Uncommon

# 89
  • Мнения: 147
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.

Мила, не се обиждай, наистина. Моля. Извинявай, ако моят подскок те е наранил. Ядът ми е не срещу теб, а по лични причини, по-стара съм и съм имала разочароващи сблъсъци с такива мъже. И опити разни нещастни. Ти си чудесна и млада, и е хубаво, че опитваш. Не съм искала да те обидя. Ще ми се да са щастливи всички млади и животът да е песен, а като не става, ми е мъчно, това е. Извинявай още веднъж.

# 90
  • Мнения: 2 229
Това последното, описано от авторката е абсурдно. Не за друго, ами за това, че продължава да се среща с такъв човек, да премисля ситуации и да очаква някакво развитие.
Ще сме тръгнали нанякъде и ще ме зареже насред пътя, за да отиде да гледа мач? Ще ходи всяка вечер при мама? Че това е предостатъчно да избяга човек от такъв.

# 91
  • Мнения: 48
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.
Здрасти,
Била съм в подобна ситуация и до ден днешен не знам какво задържаше вниманието в мен към "този" мъж. Беше над 10г. по-голям от мен.( Аз бях на около 20) . Търсеше ме когато му е удобно или скучно. В същото време ми връзваше тенекия и спираше да ми вдига. След това оправданието му беше, че е заспал или нещо подобно.  Флиртуваше с други жени пред мен..( според него пълна лъжа)  И още куп неща..  Но аз съм си виновна, тъй като никога той не ми е обещавал нещо. Твърдеше, че е наранен от бившата си и не търси връзка. Та бяхме си само "приятелчета", а пък аз бях луднала по него.
Съвета, който мога да ти дам е да прекратиш абсолютно всякакви контакти с него. Дори след време да те потърси и да се държи по-мило , ти бъди по-груба и го отрежи. Уж ми беше гадно отначало, пък ето ме след години с пълноценна връзка, по-щастлива от всякога!  Пълна загуба на време са "този" тип мъже. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов!

# 92
  • Мнения: 39
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.
Здрасти,
Била съм в подобна ситуация и до ден днешен не знам какво задържаше вниманието в мен към "този" мъж. Беше над 10г. по-голям от мен.( Аз бях на около 20) . Търсеше ме когато му е удобно или скучно. В същото време ми връзваше тенекия и спираше да ми вдига. След това оправданието му беше, че е заспал или нещо подобно.  Флиртуваше с други жени пред мен..( според него пълна лъжа)  И още куп неща..  Но аз съм си виновна, тъй като никога той не ми е обещавал нещо. Твърдеше, че е наранен от бившата си и не търси връзка. Та бяхме си само "приятелчета", а пък аз бях луднала по него.
Съвета, който мога да ти дам е да прекратиш абсолютно всякакви контакти с него. Дори след време да те потърси и да се държи по-мило , ти бъди по-груба и го отрежи. Уж ми беше гадно отначало, пък ето ме след години с пълноценна връзка, по-щастлива от всякога!  Пълна загуба на време са "този" тип мъже. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов!

Мерси за съвета. Вече съм решила, че няма да го търся. Не си мислете, че не съм наясно какво се случва, ама някак си не искам да го повярвам, защото не сме били просто познати и реално прекарвахме много време заедно всеки ден.
Иначе какво се случи с въпросния мъж, ако имаш информация?

# 93
  • Мнения: 48
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.
Здрасти,
Била съм в подобна ситуация и до ден днешен не знам какво задържаше вниманието в мен към "този" мъж. Беше над 10г. по-голям от мен.( Аз бях на около 20) . Търсеше ме когато му е удобно или скучно. В същото време ми връзваше тенекия и спираше да ми вдига. След това оправданието му беше, че е заспал или нещо подобно.  Флиртуваше с други жени пред мен..( според него пълна лъжа)  И още куп неща..  Но аз съм си виновна, тъй като никога той не ми е обещавал нещо. Твърдеше, че е наранен от бившата си и не търси връзка. Та бяхме си само "приятелчета", а пък аз бях луднала по него.
Съвета, който мога да ти дам е да прекратиш абсолютно всякакви контакти с него. Дори след време да те потърси и да се държи по-мило , ти бъди по-груба и го отрежи. Уж ми беше гадно отначало, пък ето ме след години с пълноценна връзка, по-щастлива от всякога!  Пълна загуба на време са "този" тип мъже. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов!

Мерси за съвета. Вече съм решила, че няма да го търся. Не си мислете, че не съм наясно какво се случва, ама някак си не искам да го повярвам, защото не сме били просто познати и реално прекарвахме много време заедно всеки ден.
Иначе какво се случи с въпросния мъж, ако имаш информация?

Нямам си представа. Когато се случи това го махнах от повечето ми социални мрежи, мисля, че го имам само във фейсбук, но той винаги си е споделял само неща свързани с работата.
Преди години по ирония на съдбата се оказахме на един рожден ден, на една маса и по-точно един до друг - аз с моят приятел,  той с новата си жертва, която беше още по-млада и от мен. Явно това са му целите в живота- да си хваща млади и тъпички и да ги разиграва Grinning

# 94
  • Мнения: 5 297
И аз съм правила (и позволявала да ми правят) неща, които говорят за липса на самоуважение. Обаче до 24-5, после - твърдо не. А до 20 бях "под похлупак" и без никакъв опит с мъже, обаче се наложи бързо да се ориентирам в живия живот. Правиш си изводите какво отношение към себе си (не) искаш и продължаваш напред.

# 95
  • Мнения: 1 335
Явно си млада, образована и какво му се вързваш, какво рекъл, казал. Толкова мъже има, само се затормозяваш.

# 96
  • Мнения: 17 630
все повече се убеждавам че си намираш точно това което си заслужаваш. от цялата работа аз виждам вина в младата дама. онзи колкото и да е уж смотан получава всичко което иска а тя е изтривалка както я нарекохте. за самоуважението ви отговаряте само и единствено вие

# 97
  • Мнения: 1 844
Скрит текст:
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.
Здрасти,
Била съм в подобна ситуация и до ден днешен не знам какво задържаше вниманието в мен към "този" мъж. Беше над 10г. по-голям от мен.( Аз бях на около 20) . Търсеше ме когато му е удобно или скучно. В същото време ми връзваше тенекия и спираше да ми вдига. След това оправданието му беше, че е заспал или нещо подобно.  Флиртуваше с други жени пред мен..( според него пълна лъжа)  И още куп неща..  Но аз съм си виновна, тъй като никога той не ми е обещавал нещо. Твърдеше, че е наранен от бившата си и не търси връзка. Та бяхме си само "приятелчета", а пък аз бях луднала по него.
Съвета, който мога да ти дам е да прекратиш абсолютно всякакви контакти с него. Дори след време да те потърси и да се държи по-мило , ти бъди по-груба и го отрежи. Уж ми беше гадно отначало, пък ето ме след години с пълноценна връзка, по-щастлива от всякога!  Пълна загуба на време са "този" тип мъже. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов!

Мерси за съвета. Вече съм решила, че няма да го търся. Не си мислете, че не съм наясно какво се случва, ама някак си не искам да го повярвам, защото не сме били просто познати и реално прекарвахме много време заедно всеки ден.
Иначе какво се случи с въпросния мъж, ако имаш информация?
Въпросният мъж остана сам и нещастен, всички го изоставиха, осъзна какво е изгубил, влачеше се тъжен и изоставен в краката на героинята, падна на колене, но тя му затръшна вратата... Това ли искаш да чуеш?
Ми не, въпросните мъже не търсят съпруга и брак, битовизмите ги вършат майките им, времето си прекарват с други ергени и никога няма да "осъзнаят" какво губят, защото лично за себе си са си много добре и щастливи.

# 98
  • Мнения: 156
Скрит текст:
Просто исках да споделя, не може ли?
Никого насила не съм карала да пише тук. Ако трябва, ще я изтрия, за да сте доволни.
Здрасти,
Била съм в подобна ситуация и до ден днешен не знам какво задържаше вниманието в мен към "този" мъж. Беше над 10г. по-голям от мен.( Аз бях на около 20) . Търсеше ме когато му е удобно или скучно. В същото време ми връзваше тенекия и спираше да ми вдига. След това оправданието му беше, че е заспал или нещо подобно.  Флиртуваше с други жени пред мен..( според него пълна лъжа)  И още куп неща..  Но аз съм си виновна, тъй като никога той не ми е обещавал нещо. Твърдеше, че е наранен от бившата си и не търси връзка. Та бяхме си само "приятелчета", а пък аз бях луднала по него.
Съвета, който мога да ти дам е да прекратиш абсолютно всякакви контакти с него. Дори след време да те потърси и да се държи по-мило , ти бъди по-груба и го отрежи. Уж ми беше гадно отначало, пък ето ме след години с пълноценна връзка, по-щастлива от всякога!  Пълна загуба на време са "този" тип мъже. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов!

Мерси за съвета. Вече съм решила, че няма да го търся. Не си мислете, че не съм наясно какво се случва, ама някак си не искам да го повярвам, защото не сме били просто познати и реално прекарвахме много време заедно всеки ден.
Иначе какво се случи с въпросния мъж, ако имаш информация?
Въпросният мъж остана сам и нещастен, всички го изоставиха, осъзна какво е изгубил, влачеше се тъжен и изоставен в краката на героинята, падна на колене, но тя му затръшна вратата... Това ли искаш да чуеш?
Ми не, въпросните мъже не търсят съпруга и брак, битовизмите ги вършат майките им, времето си прекарват с други ергени и никога няма да "осъзнаят" какво губят, защото лично за себе си са си много добре и щастливи.
Това е самата истина!!

# 99
  • София
  • Мнения: 480
.....въпросните мъже не търсят съпруга и брак, битовизмите ги вършат майките им, времето си прекарват с други ергени и никога няма да "осъзнаят" какво губят, защото лично за себе си са си много добре и щастливи.

+1  - още една такава история има и при мен, но доста по-кратка. Типичното клише държание и женско, и мъжко, за да държиш някой на кукичката, просто отвратително.
Прекъсване на всякакви контакти - категорично.

Иначе по въпроса на темата - не те прекарва той, сама си се прецакваш Simple Smile

# 100
  • Мнения: 315
И аз съм била в подобно положение, но бях доста по млада, някъде на 20.
Блокирах го навсякъде и смених работното си място.
Никога повече не чух нещо за него и да ви кажа, не ме и интересува, дали е жив или умрял

# 101
  • Мнения: 775
Ще Ви кажа какво се случва с такива мъже. Остават сами, защото не умеят да обичат друг, освен себе си. То и себе си не могат да обичат реално. Не могат да изградят сериозни отношения с никоя жена. На 40-45  продължават да се държат като тийнейджъри - излизат си, напиват се понякога или често, някои си ходят по проститутки, пътуват малко и живеят за това да се отбележат в мрежите…. Безсмислен живот. Вие губите само, ако не се откъснете и продължавате да се надявате. И обвиняват бившите си, че са сами, да не забравим и това, жертви са, те са обичали много, но не е било оценено от партньоркара, ахаха…Малко/ така де доста/ е грозно това, което ще напиша, но ако не може иначе, влизайте в нова връзка да ви отклони вниманието. Да, знам, не е редно, не е честно спрямо новия човек, но не е редно и някой да се подиграва с любовта ви и да ви наранява с необичането, лъжите  и несериозността си, така че ако това е спасението..

# 102
  • Мнения: 17 630
Ще Ви кажа какво се случва с такива мъже. Остават сами, защото не умеят да обичат друг, освен себе си. То и себе си не могат да обичат реално. Не могат да изградят сериозни отношения с никоя жена. На 40-45  продължават да се държат като тийнейджъри - излизат си, напиват се понякога или често, някои си ходят по проститутки, пътуват малко и живеят за това да се отбележат в мрежите…. Безсмислен живот. Вие губите само, ако не се откъснете и продължавате да се надявате. И обвиняват бившите си, че са сами, да не забравим и това, жертви са, те са обичали много, но не е било оценено от партньоркара, ахаха…Малко/ така де доста/ е грозно това, което ще напиша, но ако не може иначе, влизайте в нова връзка да ви отклони вниманието. Да, знам, не е редно, не е честно спрямо новия човек, но не е редно и някой да се подиграва с любовта ви и да ви наранява с необичането, лъжите  и несериозността си, така че ако това е спасението..

уау тежки думи за живота на хората. всеки сам си намира 'смисъла'. за тези хора може да е точно това - баламки да им се връзват. втората част която сте написала е абсолютно сходна с това което ви правят 'играчите'. даже да не кажа много по-зле

# 103
  • Мнения: 1 335
Много мъже и жени с някаква лоша опитност, генерализират как "всички" са такива. Щом има "всички" в изречението значи това е "ограничавящо вярване" няма как всички да са такива. И понеже живеем с някакви такива безумни клишета и вярвания, а не са много тези, който са склонни да прочетат нещо, да видят друга гледни точки, да поговорят със специалист, защото те не са виновни, а онези "всички" мъже и жени. Живеят си хората в "кръгчето", циклят и не се замислят, че в крайна сметка нещата не стоят така. Често колкото и да не ви се вярва, за да се убедят, че са "прави", те привличат същия партньор/ка в живота си и ето така е, съзнанието проектира реалността в главата ни и тези хора остават винаги жертви и изход няма.

# 104
  • Мнения: 12 848
Защо пък да им е безсмислен живота на тези "играчи"?
Просто те търсят друг смисъл.
Хаайде, който не се е оженил и няма деца, значи е нещастник? Едва ли. Ами той не ги иска, тези неща, които за теб са ценност.

Просто ако имаш други идеи за живота, освен като кученце да се омилкваш на някакъв, който не го е еня за теб - ами реализирай си тези други идеи, не стой на повикване, дистанцирай се.
Няма да е толкова трудно, щом и не работите вече заедно.
Никакви посещения в офиса за по няколко часа, никакви отговори на обаждания (ако има такива), никакво следене в интернет или на живо и ще ти се получи.

# 105
  • Мнения: X
С нищо не си се прецакала, на 27 животът е пред теб, защо изобщо се занимаваш с 40-годишни!? В тази ситуация, 40-годишният трябва да те преследва, глези, угажда, ако иска младо гадже, а твоят нарцис взел, че обърнал динамиката. Много се възмущавам като жени толерират кофти поведение, системно, и то заради пълни льольовци, поне някой як пичага да беше! Блокирай го отвсякъде и поработи над самочувствието си, преди да влезеш в друга връзка, няма да ти е излишно, щом си търпяла 40-годишния мамин синковец толкова време!

# 106
  • Мнения: 5 297
Защо пък да им е безсмислен живота на тези "играчи"?
Просто те търсят друг смисъл.
Хаайде, който не се е оженил и няма деца, значи е нещастник? Едва ли. Ами той не ги иска, тези неща, които за теб са ценност.
Скрит текст:
Просто ако имаш други идеи за живота, освен като кученце да се омилкваш на някакъв, който не го е еня за теб - ами реализирай си тези други идеи, не стой на повикване, дистанцирай се.
Няма да е толкова трудно, щом и не работите вече заедно.
Никакви посещения в офиса за по няколко часа, никакви отговори на обаждания (ако има такива), никакво следене в интернет или на живо и ще ти се получи.
Често се случва човек да "проповядва" начина на живот, който него го удовлетворява, без да отчита, че има и други хора с други потребности.

# 107
  • Мнения: 775
Безсмислен е, защото те самите не се чувстват добре. Затова. Иначе сте прави, че всеки може да живее както си реши. Но те не искат да са сами, искат просто да са с някоя, която да им угажда и да не обезпокоява егоизма им. Те не искат да дават, но пък искат да получават. Нещо като с мама; мама не ни трябва за почивките и нощния живот, но много ни трябва да ни сготви и изпере. И с партньорката така: трябва ни, когато на нас ни е удобно, когато ни е скучно или искаме да се покажем пред другите или за други работи някакви. Но не и да градим и да се развиваме заедно. Те може и да не могат да обичат, но искат да бъдат обичани, естествено. И не са удовлетворени от себе си всъщност, вътрешно кипят, когато поредната ги разбере що за стока са и  разбие илюзорния им образ. Искат семейство, и още как. Искат да чуят думичката “татко”, да видят какво е, макар и основно от любопитство, заради промяната на статута ли как да го напиша, не заради желанието да се грижат за щастието на жената и детето. Изглежда ви, че го отнасят най-много жените, но много повече го отнасят такива мъже, тъй като дефицитите са при тях, макар и неосъзнати, и те пречат в изграждането на истински взаимоотношения с другите - било то лични или професионални. Смятат, че са достатъчно добри, че са много, че вината изцяло винаги е в другия, а такава нагласа не може да създаде нагласата за промяна, вътрешната промяна, която трябва да предприемат, за да се случи онзи смисъл, който те също искат. Жената ще се махне / рано, късно, с дете, без дете/ и си го има шанса, ако е стойностна, да бъде оценена, но патологичен лъжец с несериозно и безотговорно отношение кой ще го оцени ми кажете.

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 19:01 от Rumi11111

# 108
  • Мнения: 5 297
Защо си мислите, че знаете какво искат другите хора? Какво мислят, как се чувстват? Според мен човек е по-добре да се въздържа от категорични изказвания относно чуждия живот.

# 109
  • Мнения: 2 202
Интересно ми е какво си мислят ергените след 40.

Бившият нито имаше деца, нито се беше женил, и отношението му си беше такова - виждаме се , когато на него му е удобно, ако имам нужда от него е зает, не прекалено сближаване, ама донякъде.Винаги той си беше на първо място.
И пак като скъсах с него ме търсеше с месеци...

Но живота му изглеждаше да го устройва

# 110
  • Мнения: 1 844
Най-вероятно си мислят неща, които хич няма да ви/ни харесат. Горе-долу имам някакъв поглед и повечето искат да не ги закачаш, буташ, изискваш, променяш, да им разваляш рахата, излизанията, да харчат пари по теб, съпроводено с някои по-цветущи изрази.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 629
Аз съм чувала, че все жените нещо били криви...
Те, ергените, са си "перфектни". Работа, жилища, даже външен вид. Обаче....

# 112
  • София
  • Мнения: 12 820
Накратко смятат, че целият ти свят трябва да се върти около тях, защото техният свят винаги се е въртял само и единствено около тях. Съответно хич не се съвместят добре с хора, които имат порив да мислят и за себе си, или пък имат някакви елементарни изисквания и очаквания. За себе си може да са си добре, но все пак си мисля, че такъв темерутски начин на живот прави щастливи много малко хора - определено по-малко, отколкото го живеят. Но те по друг начин не знаят и не могат, та това им е.

# 113
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Мислят и чувстват, че са завъртяли някоя глупачка, и ще си карат с нея докато не й писне. Малко им е криво като ги зарежат, защото са свикнали да получават секс без много да се напъват, и без дават нищо насреща, но им минава скоро и си намират друга, която изглежда щастлива да си губи времето с тях.
Така ги виждам нещата с вечните ергени.

# 114
  • Мнения: X
Интересно ми е какво си мислят ергените след 40.

Бившият нито имаше деца, нито се беше женил, и отношението му си беше такова - виждаме се , когато на него му е удобно, ако имам нужда от него е зает, не прекалено сближаване, ама донякъде.Винаги той си беше на първо място.
И пак като скъсах с него ме търсеше с месеци...

Но живота му изглеждаше да го устройва

На голям егоист прилича, който не е свикнал да се съобразява с никого. Той губи. Никоя самоуважаваща се жена няма да се задържи около такъв мъж.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 14:35 от Анонимен

# 115
  • София
  • Мнения: 38 629
Аз съм стигнала до състояние, че не обвинявам никого как живее, какво мисли и чувства. Той/тя е такъв, какъвто е, особено на наша възраст и няма да се промени.
Моят ход и моя отговорност е, след като ясно виждам картинката, да не влизам в нея.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 07:56 от Rockstar

# 116
  • Мнения: 336
Авторката си я въртят на малкия пръст.

# 117
  • Мнения: 9
Не се занимавай с такива хора, губиш си времето с такъв човек. Според мен Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 829
Да,използвали са те /прекарали/. Не контактувай повече и продължи напред.

# 119
  • Мнения: 84
От всичко написано до тук разбрах само,че "щял,щял и пак щял,ама не съвсем..."?!?!?!??
И ти пак си там наготово и се самоунижаваш,за да повдигаш самочувствието на някакъв сульо...
Малко ти подаде и ти веднага скачаш и му се даваш наготово.
И не,не мисля че си привързана Simple Smile
Не мисля,че си седиш и си мечтаеш за подобно недоразумение, което грам не те уважава,не цени времето ти и личността ти.
Ако съм на твое място не само няма да мина през офиса,независимо колко съм близо и ме вижда,но и като цяло бих прекратила комуникация с такъв и бих го игнорирала максимална БЕЗ никакви обяснения!
Явно,че елементарно възпитание и подход няма,а уважение дали ще има зависи само от теб!

# 120
  • Мнения: 70
Не мога да те разбера....Защо изобщо се занимаваш с него? Ти си млада жена на 30г, която,предполагам, на тази възраст иска да създаде семейство. Смяташ ли,че този ергенин,неизживял тинейджърските си години,би могъл да ти даде това,от което имаш нужда? Той така може да те върти още година или пък 2....Освен това си напуснала тази фирма,тоест би трябвало да си затворила тази страница от живота си и да си започнала на нова работа,с нови хора. Малко ли ти е работата и ингажиментите,та продължаваш да тичаш след този льольо,чак и парфюм да му купуваш. Ти достойнство нямаш ли? Уважавай себе си и му покажи,че ти не си играчка. Намери си човек,който да те уважава и да има твоите разбирания за живота. А и честно казано по-добре сама,отколкото да тичаш след такъв. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 299
Ти сама си отговорила на въпросите си като си описала ситуацията подробно и интелигентно.  Очевидно заслужаваш много повече. Неговото държане е на някой, който иска да те контролира и експлоатира за собствено удоволствие.  Може би е нарцисист и обича играта на котка и мишка. Такъв човек не може и не ТЕ прави щастлива задълго. С такъв можеш да имаш нестабилна и токсична връзка  с изневери, с периодични раздели и събирания ,като си постоянно на тръни и не знаеш какво те очаква на следващия ден. Остави играча да си разиграва коня с някоя друга наивница. Това не е любов, а подла садомазо пародия.
В истинската любов се чувстваш ОБИЧАНА И СИГУРНА всеки ден. Няма въпроси от типа “защо той се държи така”. Била съм в подобна връзка и добре че се откъснах, защото подобрение с такъв не чакай. Те не се променят за добро. Не си губи времето , а търси истински мъж. Човек, с който имаш сходни интереси, разбирания за живота и цели. Мъж, който няма да те кара да го ревнуваш от други и подобни простотии типични за емоционално недоразвити момченца.
Блокираш го и не го вземаш обратно при никакви обстоятелства, каквито и (голи) обещания да ти дава. По делата ще ги познаеш, никога по думите. 🤷♀Ако един мъж те иска насериозно, ти го знаеш. Няма да има никакво съмнение. Понякога трябва да минем през такава болезнена връзка, за да се научим на себеуважение, реална преценка на хората около нас и да не позволяваме да ни вземат за играчки.
Горе главата. Ще се появи истинският мъж, когато си отвориш ума и сърцето за него.  ❤

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 05:01 от Aminka

# 122
  • Мнения: 1 768
Bellamy, изчетох темата, включително и предположенията за хомосексуалност. Спред мен този човек има някакви отклонения в характера и вероятно затова е сам. По всичко личи, че отношението му към теб е високомерно и отблъскващо. Възможно е теорията ти за нарцистична личност да е вярна. Такъв човек няма да се промени, нито ще промени отношението си към теб. Наистина не се измъчвай, а започни повече да излизаш и разшири социалните контакти. И никога повече не му се вързвай, ама никога!

# 123
  • Мнения: 87
Чисто и просто той още кара пубертета а ти вече си готова за сериозни отношения. Бягай от такъв лигльо и си намери мъж който да те води през трудности. Пубера ще го забравиш моментално. Прекрати всякакъв контакт и се фолусирай над твоят живот и себе си. Не ти трябват камъни на врата. Достатъчно е труден живота.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт