Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Във всяка такава тема се намират любопитни или любознателни хора, които да изискват подробности.
Тези подробности обикновено раждат грандиозни умозаключения и не са нищо повече от спам.

Подобно ровене обаче няма нищо общо с любознателност. Има общо с любопитство и то нездраво.

# 31
  • Мнения: 1 403
Без повече подробности и само от написаното от автора, аз стигам до извода, че човекът, за когото става въпрос всъщност не е психопат, иначе институциите, които е изброил щяха да реагират (поне една от тях), а просто някой с труден характер. За нещастие такива има също много и без правилен подход проблема няма да се реши, освен с евентуално изнасяне.

# 32
  • Melmak
  • Мнения: 3 013
Е, как решихте, че не е психопат?

Разбира се, че може да става въпрос за някой лош човек, който просто се заяжда или вдига скандали и си е напълно ок с психичното здраве. Обаче колко неосвидетелствани хора има, знаете ли? И колко такива, които не си пият хапчетата. Имаше случай с една инфлуенсърка, тормозена от психично болна. Просто не си пие хапчетата. Ежедневен тормоз и заплахи за живота. Накрая нищо… полиция, разследвания, жалби.. нищооооо.

# 33
  • Мнения: 8 219
Психопатията е съвсем различно нещо от това, което описваш.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 580
Как може да се даде конкретен отговор на неконкретен въпрос?

# 35
  • SF
  • Мнения: 21 226
Във всяка такава тема се намират любопитни или любознателни хора, които да изискват подробности.
Тези подробности обикновено раждат грандиозни умозаключения и не са нищо повече от спам.

Подобно ровене обаче няма нищо общо с любознателност. Има общо с любопитство и то нездраво.

Нарочно го написах, за да звучи малко по-.... така. Не искам да казвам директно какво всъщност мисля по въпроса. Нека да е любознателност. Може и любезност. А може и любов.

# 36
  • Мнения: 1 804
Какъв отговор очаква автора,като от въпроса нищо не става ясно.
Не да дава имена и адрес,но все пак.Иначе ,ще си почешем клавиатурите и никой няма да има полза.

# 37
  • SF
  • Мнения: 21 226
Някакъв общ.
Някой справял ли се е с психопат и как....?  - Например някакъв отговор от сорта на "Аз съм се справял, изнесох се от къщата."
Нещо такова. Не знам колко е полезно.

# 38
  • Мнения: 1 804
То такива огговори се получиха,но човек не винаги може да се изнесе и не знам до колко са полезни.

# 39
  • Мнения: 711
Той няма и необходимост да се изнася ако е единствен собственик на жилището, но авторът е много пестелив на детайли и вероятно няма да ни осветли.

# 40
  • Мнения: 44
Ако знаеше каква е дефиницията за психопат, нямаше да питаш. Това е патология в мозъка. Психопатите не подлежат нито на лечение, нито на справяне с тях.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 12:39 от Не се сърди, човече

# 41
  • Мнения: 612
🙂Психопатията не е патология в мозъка. Нещата опират до липсата на ценности. Но няма разлика в биологичен смисъл.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 657
Напротив, има разлика между мозъка на психопат и мозъка на нормален човек.

# 43
  • Мнения: 612
Каква е?😉

# 44
  • София
  • Мнения: 12 657
Една от разликите например е в амигдалата, която отговаря за емоциите. Има и други, информация по въпроса има много и лесно достъпна. Ето един линк, например:

   https://www.healthyplace.com/personality-disorders/ … om-a-normal-brain

Общи условия

Активация на акаунт