Отговори
# 75
  • Мнения: 1 099
Няма закон, който да може да ви помогне без да има извършено престъпление или заплаха за околните. (ако човекът законно живее на това място разбира се). Консултирайте се с психиатър, ще ви насочат.

Ако имате възможност най-добре се изнесете. Спокойствието ви е най-важно. В някои случаи тези хора стават агресивни, пазате се. Минимален контакт и не влизайте в каквито и да е дискусии с него/ нея колкото и да сте провокирани.

Диагноза "психопатия" няма, това е уличен жаргон. Има различни видове разстойства от клъстър Б, всяко от които си има код за диагноза. Личнностните разтройства в акутна фаза се лекуват стационарно в психиатрия. В определени случаи се третират с медикаменти.
Отделно са тежките заболявания от клъстър А (към които може също да спада човекът).

# 76
  • Мнения: 21 457
Авторът е написал един пост без никаква информация в него  нищо повече. 
При това положение най-вероятно темата е пързалка.

# 77
  • Мнения: 12 790
Аз общувах по-рано с психопат. Даже мислех, че ми е приятелка. И беше, доколкото можех да й бъда полезна.
Вече категорично нямам взимане-даване с тази жена по никакъв повод.
Тя ми е и съседка, но е възможно да нямаме досег и нямаме.
Ако в случая наистина става дума за психопат, решението е да се избягва общуване.
За конкретни деяния на този човек може да се търси полиция, домсъвет и пр., но генерално той си остава, какъвто си е. Психопатите, истинските психопати, не се променят, само се научават по-добре да се адаптират. Няма лекарства за това.

Ако някой блъска по тръбите и хвърля нечистотии, може да е психично болен, но не е психопат.

# 78
  • Мнения: 1 726
Така и не разбрах точно какво се има предвид под психопат. Uncommon, как разбра че съседката ти е такава?

# 79
  • Швейцария
  • Мнения: 1 811
Психопат е бившето наименование на сегашното Антисоциално личностно разстройство. По едно време беше и социопат. Те рядко са бедни хора, защото са много интелигентни, нито пък са серийни убийци, макар че (в редки случаи) има и такива. Обикновено са много успешни в професии, свързани с взимане на рискови решения, като борсови агенти, политици (Доналд Тръмп за мен е типичен представител), директори, мениджъри и т.н. Не изпитват емоции, освен гняв, не спазват обществени норми (освен по принуда, защото те знаят как да се напасват към обществото), много манипулативни и лишени от съвест. Отличават се с много харизма и убедителност. Те не могат да обичат, не са в състояние да изпитват емпатия и съпричастност, но могат много добре да се преструват, че го правят, докато имат полза. Много често Антисоциалното разстройство е коморбидно с Нарцисизъм, зависимости и т.н. Грешно е всеки психично болен да се нарича психопат. Тук е добре обяснено, на български няма много добри публикации.
https://en.wikipedia.org/wiki/Antisocial_personality_disorder
Ето едно интересно видео за Недялко Димитров-Момата, сериен убиец, диагностициран в затвора като "психопат". Той не разбира, че е направил нещо лошо и съди България за доживотната присъда.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 03:50 от JennyBG

# 80
  • Мнения: 12 790
Така и не разбрах точно какво се има предвид под психопат. Uncommon, как разбра че съседката ти е такава?
Това се има предвид, което е описано в поста на JennyBG.
Аз нямам специални познания, освен от обща култура. Каза ми го психотерапевт, с когото комуникирах заради този казус, защото бях абсолютно изумена и стресирана, никога преди не се бях сблъсквала с такава човешка личност. Не ми се описва случилото се, не можах да го асимилирам много дълго време.

# 81
  • Мнения: 5
JennyBG е описала точно какво представляват психопатите. Конкретният случай е следният: Общ двор; Къща; Той живее на единия етаж и заплашва постоянно хората от останалите етажи. Въпросът е дали някой е успял някак си да се справи с такъв и как? Ще е много добре, ако посочите пример.

# 82
  • Мнения: 1 553
JennyBG е описала точно какво представляват психопатите. Конкретният случай е следният: Общ двор; Къща; Той живее на единия етаж и заплашва постоянно хората от останалите етажи. Въпросът е дали някой е успял някак си да се справи с такъв и как? Ще е много добре, ако посочите пример.
Много малко информация давате в темата. В какво се състоят заплахите, какви действия сте предприели досега? За поставен под запрещение човек ли става дума, или по-скоро за някой, който просто си разиграва коня както му отърва?

# 83
  • Мнения: 1 760
Аз по стечение на обстоятелствата бях тормозена от психопат 4 години. Десетките жалби нямаха никакъв ефект. С този контингент няма оправия, каквото и да си мислите. Няма никакъв начин да се справите цивилизовано с него. Бягайте надалеч, иначе животът ви ще бъде ад. Никои стени и вещи не са по-ценни от спокойствието ви.

# 84
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
JennyBG е описала точно какво представляват психопатите. Конкретният случай е следният: Общ двор; Къща; Той живее на единия етаж и заплашва постоянно хората от останалите етажи. Въпросът е дали някой е успял някак си да се справи с такъв и как? Ще е много добре, ако посочите пример.

Наскоро мой приятел ми сподели, че са имали такъв съсед, оказал се с диагноза. Хубавото е, че е бил наемател. Почнал да прави проблеми и са го изгонили. Доста задружен вход са, собственичката веднага беше взела мерки. Има камери навсякъде в общите части и го беше видяла какви ги върши. Обаче, той е само наемател. Ако е собственик.. просто е невъзможно да се бориш с вятърни мелници.

# 85
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Правите всичко възможно да сте далече от него.

Общи условия

Активация на акаунт