Отговори
# 15
  • Мнения: 4 208
В ЗУЕС пише как се вади собственик от имота.
С полиция и спешен екип от психиатрията се отървахме от колежка, но тя беше и агресивна.
Има и закон за домашното насилие. Ако случаят е такъв - жалба в прокуратурата.
Ако дадете повече подробности и съветите ще бъдат по-адекватни. Тук има и юристи...

# 16
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 102
Бягане.

# 17
  • Мнения: 11 358
С полиция и спешен екип от психиатрията се отървахме от колежка, но тя беше и агресивна.

Интересно! А какво стана с жената? Дори и да е лежала в психиатрия, после излиза и пак трябва да се върне на работа. На какъв член е освободена.
Имам опита с двама шизофреника. Няма дупки в закона да ги махнеш. Влизат, лекуват се, излизат, не си пият лекарствата и така .... Пък и те са хора - не е решение просто да се отървеш от тях.

# 18
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Имахме колежка с шизофрения. Не беше агресивна и повечето не знаеха, че има проблем. Случваше се да лежи и в болници, после се връщаше пак. Накрая се самоуби. Много млада беше, много ни беше мъчно за нев. Sad

# 19
  • Мнения: 612
Много хора бъркат проблемния характер с психично заболяване. Представете се един човек, който с пълно съзнание и без да се замисля, върши едни неща, които вие не бихте.

# 20
  • Мнения: 1 726
С полиция и спешен екип от психиатрията се отървахме от колежка, но тя беше и агресивна.

Интересно! А какво стана с жената? Дори и да е лежала в психиатрия, после излиза и пак трябва да се върне на работа. На какъв член е освободена.
Имам опита с двама шизофреника. Няма дупки в закона да ги махнеш. Влизат, лекуват се, излизат, не си пият лекарствата и така .... Пък и те са хора - не е решение просто да се отървеш от тях.
Няма дупка в закона, но все ще я натиснат и ще я освободят. А после с тая диагноза трудно се намира работа, за съжаление. Обществото ни гледа все още на психично болните с предразсъдъци.

# 21
  • Мнения: 4 208
Както казах, нашата беше агресивна и правеше много "бели" на работа. С докладни до директора и последвали консултации с инспекцията по труда. След първото пребиваване в психиатрията се върна и за малко нещата утихнаха. Вторият път стана страшно. Колегите се страхуваха и се заключваха по кабинетите. Освободиха я дисциплинарно с разрешение на инспекцията. Подробности по процедурата и точния член от КТ не знам. Полицията намери близките й и ги уведоми за проблемите, дори
ги докараха от нейния град да си я приберат.

# 22
  • Мнения: 2 191
За мен темата е много несериозна - веднага се казва някой си е психопат, без да се уточни поведение и примери, което на 99% едва ли е психопат.

И освен ако не извърши престъпление няма какво да му правиш.

Нито е казано чий е имота

# 23
  • Мнения: 8 219
Психопатията е антисоциално личностно разстройство или просто казано разстройство на личността. Психопатията не се лекува в лечебни заведения. Те са за хора с психиатрични проблеми. Психопат няма общо с обидните думи, които използваме, когато някой вдига шум, не слуша какво му говорим или не може да си хареса гадже, с което да започне връзка.
Психиятър ли си?

Едва ли. Професия психиЯтър няма.

По темата - без подробности няма как да дадем някакъв адекватен съвет. Той, човекът може и да не е психопат, както твърди авторката. Може да е нещо съвсем друго.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Авторът обаче очевидно няма желание да даде подробности и това си е абсолютно негово/нейно право. Твърде е възможно ситуацията да е специфична и разпознаваема. Така че, дами, стига сме искали конкретика за да си задоволим сеирджийките душички. Щом е пуснал/а така темата, значи е готов/а да понесе риска за недостатъчно полезни съвети.

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Аз не държа на три имена и ЕГН, но все пак малко по-подробно ситуацията...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Може да се притеснява, че ще бъде разпознат/а. Не са чак толкова често такива случаи. Пък и ето, 1-2 писаха сходни ситуации и без конкретика, може да са от полза.

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 226
Във всяка такава тема се намират любопитни или любознателни хора, които да изискват подробности.
Тези подробности обикновено раждат грандиозни умозаключения и не са нищо повече от спам.

# 28
  • Мнения: 11 358
Във всяка такава тема се намират любопитни или любознателни хора, които да изискват подробности.
Тези подробности обикновено раждат грандиозни умозаключения и не са нищо повече от спам.

Е, то щото ТОЧНО ТОЗИ пост не е спам ...

# 29
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Ама аз не искам точно с конкретика кой е човекът, къде живее, какво казал, кога, в колко часа, но все пак да каже за психично болен ли става въпрос, за родител, съпруг, дете, съсед, съсобственик, заплашва го с убийство ли, агресивен ли е, наранил ли е някого, диагностициран, а не си пие хапчетата ли, заградил си е по-голяма част от двора ли, вдига шум, блъска по стените, вратите през нощта ли, баща му, с който никога не са на едно мнение и се карат ли?! Всичко това има значение за мен, защото по това, което изброих, мога да дам различни съвети.
Другото, което ми направи впечатление е, че авторът е пробвал така като гледам всичко - и полиция, и прокуратура, и съд, но няма решение на проблема. Особено в съда... Значи най-вероятно не е заведен правилният иск. Но така като не знам за какво става въпрос как да кажа...
Аз лично не съм по клюките и по съчиненията, искам да дам юридически съвет и ако мога, да помогна. Въпросът е, че мога да дам няколко съвета, но ако не касаят ситуацията на автора, не ми се иска да си губя времето и да разтягам локуми.

Общи условия

Активация на акаунт