🍒 Черешката на тортата 🍒

  • 69 696
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 317
Сирос, Joy Yum.
Винаги съм казвала, че живея за да ям, а не ям за да живея. Blush Ми, кво да направя, обичам храната, хубавата храна, която доставя удоволствие на сетивата.
Тоя човек събуди у мен усещането за духа на празника, дано тази седмица е все такава, носеща уют и наслада за очите.

# 31
  • Мнения: 1 454
Благодаря за темата, интересна седмица се очертава. Харесва ми всичко, което приготви домакина. Интересни неща разказва за живота си.

# 32
  • Мнения: 15 317
Майко мила, за първи път завидях на гостите на даден домакин, исках да съм там, да видя, да ям, да пия и да се наслаждавам на разказваните истории.
Страхотно начало на седмицата.

# 33
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Преди доста години имах много близки контакти с араби в България , една от жените готвеше божествено .. тя прави подобни пълнени чушки , патладжани и сърми ..също и домати , много подобна рецепта и мисля , че никога не съм яла по вкусно нещо от това. Правила съм по нейна рецепта , но не се получава естествено
Много ми хареса цялата вечера, от салатките до десерта, който мисля , че ще е супер . С удоволствие бих си хапнала от всичко по много , другите да си говорят , аз ще ям

# 34
  • Мнения: 217
Хареса ми това, което приготви домакинът. Интересна вечер.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 21:23 от babian

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 451
Присъединявам се към бандата, която с удоволствие ще гледа тази седмица.
  Много ми хареса Мишо Мишо.
   Обаче, трябва май да си сменям телевизора, че тези мацки много особено изглеждат в лицето. Или е от TV -то,  или те трябва  да си сменят  "естетичния хирург".
.

# 36
  • Мнения: 350
Въреки ,че много ми хареса менюто на домакина тази вечер,не мога да кажа ,че съм голям фен на арабската кухня. Живяла съм в арабска държава и доста от нещата не можех да ги ям.Имат много подправки ,които не са по моя вкус.
П.с. Да не говоря за яденето с ръце  и от една чиния..

# 37
  • Мнения: 20 172
Искаше ми се тази вечер да не свършва толкова бързо, и домакина да разказва, да разказва....и да опитам от всичко.
Само не ми хареса как опипа всичкият хляб, на предполагам за тяхната култура това не е проблем.
Русата жена с къса коса - Маги, коя е, каква е?

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 21:44 от Lemy

# 38
  • Мнения: 12 013
Сирос, Joy Yum.
Винаги съм казвала, че живея за да ям, а не ям за да живея. Blush Ми, кво да направя, обичам храната, хубавата храна, която доставя удоволствие на сетивата.
Тоя човек събуди у мен усещането за духа на празника, дано тази седмица е все такава, носеща уют и наслада за очите.
говори ми, сестро ❤️
Смятам утре и Милен ще се представи добре, такова усещане имам. Мира си може.

# 39
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
Много ми хареса🤗
Mimmito, мои познати също с иракски корени правеха долма с каквото можеш да се сетиш- чушки, малки сърмички, тиквичка, лук- напълнени и готвени заедно. Просто не можех да спра да ям😆🙈

# 40
  • Мнения: 1 804
Шарлопова доскоро си беше домакиня. Така че може и да ни изненада. Съгласна съм с написаното по-горе, че докато беше жив мъжа ѝ, съвсем по различен начин стояха нещата при нея.

# 41
  • Мнения: 14 635
Много интересно ми беше и аз завидях на гостите.Разядката с тиквички ме заинтригува.Другите ястия бих ги опитала на място,но вкъщи не се наемам да ги правя.Мохамед спести да каже някои подправки.Едва ли бих направила всичко автентично без да знам какво е слагал.
Мисля,че не случайно са поканили тези участници в навечерието на Коледа.Всички ще се постараят.
Не знаех,че Шарлопова в била домакиня.Мислех,че върти бизнесите на покойният и мъж.

# 42
  • София
  • Мнения: 14 688
Много ми хареса🤗
Mimmito, мои познати също с иракски корени правеха долма с каквото можеш да се сетиш- чушки, малки сърмички, тиквичка, лук- напълнени и готвени заедно. Просто не можех да спра да ям😆🙈
Това е извънземно ядене, кумовете ни са иракчани и у тях ядем и ревем. 😂 Оризовите кюфтета "кабба", които ядоха, също са фантастични. От тях имам една торба във фризера армаган.

# 43
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
Много ми хареса🤗
Mimmito, мои познати също с иракски корени правеха долма с каквото можеш да се сетиш- чушки, малки сърмички, тиквичка, лук- напълнени и готвени заедно. Просто не можех да спра да ям😆🙈
Това е извънземно ядене, кумовете ни са иракчани и у тях ядем и ревем. 😂 Оризовите кюфтета "кабба", които ядоха, също са фантастични. От тях имам една торба във фризера армаган.
питала съм колко време отнема приготвянето, защото знаеш- по техните събирания минимум 15 човека и казаха, че цял ден се приготвя и цялото семейство е включено, като някакъв семеен ритуал. Дори помня единия път правихме парти изненада за 70-годишен юбилей, с около 35 гости съпругата на рожденика организира и до последно трябваше да е изненада. Чудех се как е смогнала с това ястие. После казаха, че половината гости жени са били включени да напълнят в тях, да занесат в основната кухня и там вече да се приготви.

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Халаф е уникално сладкодумен. Попадала съм на събиятия на тяхната общност, където той като вземе думата, никой не може да му я отнеме. Страхотен събеседник е, а на едно от партитата беше донесъл някакви кюфтета с канела.....ум да ти зайде ( щом моето дете ги яде).
Винаги ми е правило впечатление, колко благо говори, вкл и за режима който го е прогонил ( в групата им има и политически затворници, също такова отношение)

Общи условия

Активация на акаунт