🍒 Черешката на тортата 🍒

  • 73 421
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 430
Мда, наказателен вот, защото не й харесал характера му през тази седмица.
Ние се заблуждавахме, че предаването е за готвене, то било за характери Rolling Eyes
Но пък храктерът на Виктория показва....че никога не е късно да се изложиш

# 1 036
  • Мнения: 12 066
Изпуснах, Виктория е дала 5 точки?
Мда, наказателен вот, защото не й харесал характера му през тази седмица.
то това предаване, не е за характер, но госпожата й е трудно разбирането явно. Всяка жена, която готви за деца и мъж, ще я задмине с 200 в кухнята. В комплект с дружката й и мамин златен, могат да хванат гората. Завършени простаци.
Горкият Емо, сред какви попадна. Хареса ми менюто, готвенето, масата. На светлинни години от предходните вечери. Да видим утре. При предходното си участие, Роксана обра овациите.

# 1 037
  • Мнения: 19 523
Роксана с риск да загуби утре точки от участието си, добре ги насоли простаците на масата. Виктория как ехидно се подсмихваше на въпросите на Роксана за името на готвача....адски мразя такива пренавити персони. И как се друсаха в ритъма на чалга в очакване на утрешната вечер....макар че чалгата беше в първите вечери всъщност.

# 1 038
  • Мнения: 6 493
Вчерашната азиатска вечеря ми хареса, макар домакинята да ми е много антипатична. Всичко на масата бих опитала.

Емануил днес готви много умело и интересно, уверен и с ясна идея какво цели. Приятно момче с интелигентно излъчване, не го познавам от други предавания. Захапките от морските дами бяха кофти. Оценката - незаслужено ниска.

# 1 039
  • София
  • Мнения: 3 170
Сега ще изгледам епизода, но видях че някой са питали за ресторанта на Емануел Июджи. Бързо търсене в интернет ми излезе адрес: София, ул. Севастократор Калоян №51 https://www.mymeal.bg/

# 1 040
  • Мнения: 10 412
Черешката я гледам сравнително отскоро, по липса на нещо по-интересно. Но никога не съм очаквала какви страсти кипят около тоя глупав плакет. Даже не чух кой го нарече статуетка. Май Роксана. Не съм очаквала такова излагане от Виктория. И шеф Ангелов това ли разбира под представителен отбор? Най-невъзпитаните и про@сти участници! Само Емо става. Това което показа тази вечер беше интересно, нетрадиционно и поднесено с финес. Да, отчитам, че беше в собственият си ресторант, в позната обстановка, пазаруваше си от близките магазини, предполагам, че има и кой да му помогне. Докато Асен, Виктория и Мариела са в несвойствена обстановка, пазаруват от непознати магазини. Не случайно Виктория едвам си купи картофи. В това отношение Емо имаше преимущество. Но нищо не оправдава злобното заяждане и глупавите подмятания. Дори и тъпите разговори защо Асен няма жена. Не смятам, че това е проблем на целокупният зрител. Ще я видим утре и Роксана. Тя поне си знае колко може и няма претенции за великия плакет. Независимо, че Емо е с най-малкия брой точки, за мен той е победител. Ако Манчев е на място, би трябвало да му даде плакета. Мариела също направи добра вечеря, но ефекта се стопи в злобата и самочувствието й.

# 1 041
  • Мнения: 6 681
Тази Виктория удари в земята и Петя Бу по простотия и излагация! Мърлява и некадърна готвачка, отгоре на това злобна, проста и невъзпитана.
Асен и е на нивото-на чуждата вечеря си спретнаха селски скандал. Роксана не я харесвах, но май ще се окаже в пъти по-свястна от тях.
Емануел готви чудесно-уверено, интересно меню и чудесна презентация. Харесва ми като човек, че е сдържан и спокоен, много нива над тези селтаци. Манчев дано му даде плакета.

# 1 042
  • София
  • Мнения: 15 483
" Ще я видим утре и Роксана" - тя  си готви добре.

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 12:12 от Тайна

# 1 043
  • София
  • Мнения: 7 927
" Ще я видим утре и Роксана" - тя по си готви добре.
Баницата на Роксана от миналото ѝ участие беше ставала хит тогава.

# 1 044
  • София
  • Мнения: 15 483
" Ще я видим утре и Роксана" - тя по си готви добре.
Баницата на Роксана от миналото ѝ участие беше ставала хит тогава.
https://www.facebook.com/watch/?v=475391056466539 С пиле.

# 1 045
  • Мнения: 10 412
Роксана не съм я гледала, но според мен едва ли готви на нивото на професионален готвач.

# 1 046
  • Мнения: 9 568
Роксана не съм я гледала, но според мен едва ли готви на нивото на професионален готвач.

че те професионалните готвачи не готвят на нивото на професионален готвач.

# 1 047
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Явно действителността е различна

# 1 048
  • Мнения: 8 912
Някой видя ли рецептата за тестото за пиците?
Тестото се прави с префермент. Може да го направите и вкъщи.
Добре е самото брашно да е тип 00. Аз купувам от италианските магазини, но в мисля, че и в масовите супермаркети се намира.
Малко по-връткаво е, но е лесно. Първо правя префермента - 300 мл вода, 300 гр брашно, едно пакетче мая. Разбърквам и оставям около 10 часа да престои. Към него вече си прибавям останалите съставки - 300 гр брашно, 70 мл вода, 14 гр сол. Меся 10тина минути докато стане еластично, оставям да втаса около час, оформям отделни топчета за пиците - излизат 4 броя и вече тях ги оставям още 7-8 часа. Фурната трябва да е загрята на висок градус. Ако има камък за печене, се слаг да се нагрее хубаво, ако не - тавичката, в която ще се пече да се нагреее. Лично аз пека 5-7 минути ниско долу във фурната и после местя в горната част. Така хем се изпича тестото, хем топингите. Ако не ме мързи, първо пека пицата с доматения сос, като се запече, вадя, добавям моцарелата, връщам за доизпичане.

За да се получи хубав пухкав борд като при неаполитанските пици, е важно върху него да няма сос или плънка и като се разтила тестото, да няма натиск върху борда. Посоката на натиск при оформяне на пицата с пръсти първоначално и после с длан от центъра към периферията.

Морските даами голяма излагация. Емо сготви вкусно и с идея.

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 10:28 от Like_Smoke

# 1 049
  • София
  • Мнения: 11 643
Не я разбирам Мариела, нейната приятелка Виктория я вкара в тези схеми, тя не се спря да говори за това и как умишлено ще намали точките и че уж имали уговорка. От предаването не са длъжни да режат тези сцени, за да й пазят имиджа. Виктория говореше как са се разбрали двете плакетът да е във Варна. Мариела даде 10 точки, но още преди това се виждаше, че всичко идва от Виктория и че това с "плакета във Варна" за едната е било на шега, а за другата - цел.

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 10:59 от Niya-

Общи условия

Активация на акаунт