Влошени отношения по време на бременност

  • 3 679
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 303
Лошото е, че може да не може да се прибере при техните като ѝ дойде акълът, ако е родила. Това се опитваме да обясним.
Сега има шанс. За повечето мъже, докато е в утробата бебето е абстрактно понятие, да, "има там нещо, което расте в корема на жена ми". Но като се роди вече е различно и ако този мъж и семейството му се запъне (като го слушам и какъв е мамин Мунчо) е много вероятно да ѝ стъжнят живота с малкото.

# 31
  • Мнения: 417
Изключително важно ми е авторката да каже дали работи/е работила в чужбина? Според това, което чета едва ли. Това означава, че родителите на мъжа косвено издържат и нея. И заради това получават само лошо отношение от нея. И сега тя се опитва да отмъкне сина им обратно в България. Ако този мъж е работил семейния бизнес в чужбина дълго време, какво ще работи тук. Тя няма да може да работи, как ще се издържат барабар с детето.
Тя не е робиня. Може да си тръгне, когато си поиска. Той пък е пълнолетен млад и предполагам здрав и прав мъж. Ще работи. Аз познавам пълни сираци, които издържат семействата си.
Всъщност, ако написаното е вярно, родителите му се държат с него, като със слуга. Плащат му малко, командват го и му се месят в семейството.

# 32
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Да, но той като типичното мамино синче не го вижда това и не го осъзнава. За него семейството е мама, татко и аз.

# 33
  • Мнения: X
Сподели с родителите ти това, което написа тук. Ако си моя дъщеря досега да съм те прибрала  ... И както ти казаха- тругвай докато си малко бременна. Ако мъжа ти е сериозен и отговорен към теб и детето ще те последва. 

 От творчеството ти се разбира, че сте в Германия, а ти нямаш висше образование. Тази комбинация те обрича на нископлатена работа и на още много от същото по отношение на зависимостта от свекърите. Пари тепърва ще трябват като се роди детето.

Ако сте от турци или помаци си опичай акъла, защото имам чувството, че като заминат на Запад те се капсуловат в техни си микро-общества със специална селекция от патриархални обичаи. Да не се окаже, че трабва и абая....

# 34
  • Мнения: X
Аз да добавя щом сте в чужбина, направете си една сметка за стаж и за българско майчинство.Признават го чужбинското ,само трябва да сте назначена някъде,което все по-трудно става ,а и времето си минава.В 4 месец няма за къде да се отлага.Няма смисъл да козирувате на такива хора,особено ако се налагат за всичко от сега.Няма да се променят.
 Другия вариант е,раждате там ,стискате зъби 1,2,3 години,ама при положение че от сега не може да ги траете не знам.Няма да разрешат да се приберете,бащата няма да даде пълномощно.Ако изберете този вариант,все някога ще си идвате за България,но трябва да сте актриса.Идвате си тримата уж за почивка ,хващате пътя и при родителите си.Той да води дела или да си се прибира при техните.
 Ако решите да раждате там,пък да се карате да искате да си идвате няма смисъл,няма да стане правете се на смирена,просто кажете тримата да се приберете за месец уж ви е мъчно и подобни,но не трябва да се усетят и на никой нищо.Може да ви записват,да ви ровят в телефона и подслушват.
 Другото,което е важно,разучете дали ако родите в чужбина и вземате майчинство от там се полага и в България .
 Например от Англия се полага.По-малко е като месеци,но е много по-добре от 200 лв.социално.

# 35
  • Мнения: 346
Ако добиеш смелост пред себе си (защото си свободен човек!) и се върнеш бързо в България, детето ти ще бъде български гражданин. Това е предимство защото от теб ще зависи дали ще подписваш или не декларация бащата да го взима там. И за издаването на международен паспорт пак ще се изисква и твоето съгласие.
Мисля, че съпругът ти не е готов да е самостоятелен и глава на семейство, а неговите родители са много токсични. Не подкрепям развод/раздяла, но такава вече е налице поради неговата инфантилност.
В момента си особено уязвима, имаш нужда от стабилност и сигурност. Прибери се в България, той ако е мъж - ще те последва и ще си закрепите семейството.
Ако не - мачът и без това май е свирен.

# 36
  • Мнения: 6 764
Малко е късно вече за "какво да правя". От години си наясно, че си с човек, зависим от мама и тате. Не те са проблема, а той. Ако ускаше да сте независими, отдавна щяхте да сте в свой дом. Никой не го задължава да работи за баща си, явно той самия няма мотивация и желание за повече. Ако такъв живот не ти е по вкуса, ами да го беше напуснала, а не бебе да правите. Или се примиряваш и спираш със сцените, които сега не са препоръчителни или багажа и България. Обаче не очаквай да тръгне след теб, ще избере мама и тате.

# 37
  • Мнения: 12 790
Авторке, най-важният въпрос според мен е, дали ти имаш някакви доходи изобщо, някаква възможност да се издържаш - лично ти - извън подаянията на свекъра. Ти можеш да го наричаш алкохолик, но ето, че неговият бизнес издържа две семейства, теб включително.
Работиш ли някъде, работила ли си?
Ако не, ти си зависима от кефа на този и онзи.
Имаш родители, можеш ли да очакваш от тях подкрепа, включително финансова, ако се прибереш в България бременна?

Защото като се роди детето, вече няма да можеш да се прибереш, поне това трябва да ти е ясно и си оставаш там заложница, освен ако не решиш да си тръгнеш без детето. Съпругът ти няма да даде съгласие детето да напусне страната.

# 38
  • Мнения: 1 804
По стар форумски обичай,авторката изчезна.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 303
Нормално.
Очакваше всички дружно да оплюем родителите и да ѝ кажем, че миУтУ ще се оправи и  ще ги заобича с детето, както по филмите. Обаче, понеже знаем, че животът рядко е "като по филмите" ѝ се казаха неща, които изобщо не ѝ харесаха. И, ако бяха в България можеше да се измъкне с някой и друг коментар "поживем-увидем", ама като знаем колко жени са пропищяли, че са заложници в чужбина, защото бащата не пуска детето...
За съжаление някои уроци се учат не от другите, а от строшаването на главата. Дано авторката има късмет и да мине по-леко, може пък миУтУ да е от онези, които губят интерес и след раждането и да успее да се прибере.

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 15:39 от Светулчица

# 40
  • Мнения: 9
Искам и аз да изкажа своето мнение. Аз съм била снаха точно в такова семейство. Бъркали са ни се неговите роднини, съответно аз бях чуждата, неприетата поради това. Дори общото ни дете неговите не го обичаха, майка му не знае кога е рождения ден на внука и... Първото което е, за да имате щастлив семеен живот трябва да живеете отделно от родители, независимо от коя страна са те. Стават едни сблъсъци на поколенията и не е здравословно за вас да живеете с родители.. Като разбира се си има и изключения.. Искам да посъветвам авторката хубаво да си помисли при какви хора е, самият факт че и се бъркат, включително и мъжа и, и и се налагат много говори какви са хората.... Ако хората са на достатъчно високо ниво, ще уважават вашето лично  пространство, също така и твоето. Ще разбират, че вие сте отделно семейство и ще уважават това. Другото което е, замисли се малко твоят мъж дали изобщо е мъж, щом позволява на мама и тате да му диктуват, включително и за вас..Просто съвета ми е не позволявай да ти се налагат, отстоявай себе си и  не позволявай да липсва уважение.. Някои мъже изобщо не си заслужават ии доста трябва да се помисли с какъв мъж се прави семейство, защото накрая ще ревеш.. От опит ти го казвам. Аз понеже го изпитах, сега съм си казала има ли такива роднини, бягам далеч от този мъж....  Има и нещо друго, ако мъжа ти е на място, няма да позволи техните да ти се катерят на главата, мъжът на място прави жена си щастлива и я уважава....... Хубаво си помисли за тея неща, защото има голяма опасност да ревеш накрая..... И последно,  заслужаваме истински мъже, които да се държат с нас както трябва, съжалявам, че съм толкова директна, но от разказа ти за мен си направила грешен избор с този мъж ...

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 20:51 от ЗвезденПрах

Общи условия

Активация на акаунт