Влошени отношения по време на бременност

  • 3 680
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Няма да има хепиенд (за Вас). Иначе всички други ще са щастливи. "опекли са си питката" за Ваша сметка сега въпросът е колко ще издържи те в такава конфигурация. Синчето е доволно, при мама и тати да го дундуркат,мама и татко са доволни, да се месят и налагат. Всичко ще е ок ако само мълчите и се съгласявате (това естествено няма как да стане). Освен да тръгвате, той ако е мъж ще Ви последва (съмнява ме но всичко е възможно). Ако не, да стои при маминка, няма да сте единствената самотна майка.

# 16
  • Мнения: 1 976
Ако има къде да живееш в Бг и как да се издържаш, си събирай багажа още сега и се прибирай.
Не е розово положението. Не знам дали има какво да спасявате, ако той слуша само мама и тате и няма собствено мнение за нищо. И желание за нещо отделно от тях.

# 17
  • Мнения: 417
Ами, ти си свободен човек. Вземаш билет и се прибираш. По поведението му ще проличи, дали иска да те запази. Щом му е по-хубаво с баща му...
Ако чакаш да се роди детето и да се промени нещо - няма да се промени. Тогава ще си в абсолютен капан. Да се бориш срещу родителите му, че и срещу него, няма смисъл.
Гадно е, но човек греши.
Някои хора минават по-леко през живота, други се сблъскват с повече трудности.

# 18
  • Мнения: 1 302
На твое място бих се прибрала в България преди да родя. Той ако наистина държи на теб, ще те последва. Такова мамино синче много се съмнявам да го направи, но пък може да е най-доброто нещо за теб да се отървеш от тези хора.

# 19
  • Мнения: 794
Бих добавила и че щом се роди детето, “задушаването” ще е още по-натрапчиво, защото “как така няма да си виждат внучето?!”. Ще се почне с даване на акъл, вмешателство, незачитане на твоето мнение и авторитет като родител. Това семейство ми се струват направо простаци, без извинение. Ще си отровиш майчинството, няма да получиш дори адекватна помощ от тях, а само ще хабиш нерви. И според мен се прибери, дори да е за малко, поне му виж реакцията. Не е като да имаш много време, по-нататък с големия корем няма как да стане напред назад по самолетите, нито е и здравословно.
Стана ми интересен коментара, че ако е момче, има предимство, защо?

# 20
  • Мнения: 2 188
Коя нормална жена иска да живее с родители, независимо от коя страна?
Която няма собствен дом и не работи за да се издържа?

Е, тогава какво семейство и какви бебета?

# 21
  • Мнения: 417
Мисленето на такива хора е "Няма де да ѝде " . Особено пък сега бременна. Колкото си по-беззащитна, толкова ще нападат.

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Аз бих се върнала в България и бих родила тук. Може пък да дойде. Не знам дали не е по-добре да не припознава детето, защото припознае ли го там ставаш заложница и няма да можеш да мръднеш.

Женени са, какво припознаване?! Баща на детето е съпругът на майката. Точка.
Авторке, не си трови нервите в убеждаване на този мъж. Може да си права, може и да не си, както и да е. Насила хубост не става. Ако искаш в България, връщай се в България и не се занимавай.

# 23
  • Мнения: 5 277
Върти ми се един подобен сценарии от лятото как мацката щеше да ходи в чужбина (или вече беше отишла) и родителите на мъжа й правеха проблем за потника и късите панталони. Ако е същата....лошо. Не си е опекла акъла овреме.

# 24
  • Мнения: 751
Много тъжно звучите. Не съм за разделите, най-лесно е човек да си тръгне и да се откаже, обаче в поста ви има страшно притеснителни, слабо казано, неща. Плачете от самото начало на бременността, мъжът работи за и е зависим от баща си, също и  не сте усетили да се е зарадвал на бебчето, ту се съгласява с вас, ту не. Това непостоянство от негова страна е убийствено. Каквото и да решите сега, решението ще определи живота на двама души вече - вашият и на детенцето. Когато родите, ще стане нетърпимо, защото те ще се месят и в отглеждането на детето. А вашата болка и изнервеност ще отиват директно в детето ви. Няма да сте щастливи, но не сте обречени. Не слушайте никой, който ви казва, че няма да успеете да отгледате детето и да му дадете всичко необходимо. И не се шокирайте от факта, че скоро сте минали през гражданското. Няма никакво значение. Ще ви съсипват бременността, майчинството, живота и вие ще ги търпите. Защо? За пред хората? Няма никакъв смисъл. Та те ви казват как да изглеждате даже, това е много нисък интелект. Не знам, но много хора не могат да бъдат самостоятелни и постоянно слушат родителите си или им звънят по пет пъти дневно. Това не е нормално. Пораснал да прави деца, но непораснал да даде необходимото на съпругата и детето. По закон вие и мъжът ви сте семейство, никой няма правото да ви се бърка как да живеете. Тук проблемът е в мъжа, според мен. Не ми е целта да ви натъжавам, а да ви замисля още повече. Всичко зависи от вашето отношение към ситуацията - по добре щастлива самотна майка, отколкото никой да не е добре, заради недоброто  отношение към вас. Според мен е така. Имайте предвид, че ако вземете такова решение и те не се интересуват въобще от детето/ което с голяма вероятност ще се случи/, то няма как да страда, защото не познава другият родител. На чисто ще сте. И ще знаете, че всичко зависи от вас, не от родителите на поредното мамино синче.

# 25
  • Мнения: 68 654
Имам дежа вю. Същата тема е пускана вече.
Не са виновни толкова родителите му.
Вината и проблемът ти е с твоят мъж, не с другиго!
Описваш го като безволеви предмет в първият пост, невинен при това, а той не е невинен.

# 26
  • Мнения: 1 804
Прибирайте се в България,докато можете.Роди ли се детето,следващите 18 г няма мърдане ,без разрешението на бащата.
Не сте си отваряли очите навреме,сега ще патите.Нито мъжа нито родителите ще промените.
От мамино детенце и нетактични месещи се родители,няма да станат ангели,колкото и да ви се иска.
Вие работите ли,имате ли доходи и осигурено майчинство?
Ако искате да сте самостоятелни,това е минимум.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 303
Прибирайте се в България,докато можете.Роди ли се детето,следващите 18 г няма мърдане ,без разрешението на бащата.
Не сте си отваряли очите навреме,сега ще патите.Нито мъжа нито родителите ще промените.
От мамино детенце и нетактични месещи се родители,няма да станат ангели,колкото и да ви се иска.
Вие работите ли,имате ли доходи и осигурено майчинство?
Ако искате да сте самостоятелни,това е минимум.


Точно!
Това се опитвах да кажа в 1вия си пост, независимо, че са женени и бебето ще носи неговото име, има шанс той да не ги търси и да не стане тяхна заложница.

# 28
  • Мнения: 3 771
Е как безволев "мъж", ще реши да се прибере в България?
Че той е при майка си и баща си, които го издържат. Никога няма да се прибере или отдели от тях.
Или жената ще свие рогата за известно време и ще търпи или ще се прибере при техните. Това са вариантите.

# 29
  • Мнения: 3 124
Изключително важно ми е авторката да каже дали работи/е работила в чужбина? Според това, което чета едва ли. Това означава, че родителите на мъжа косвено издържат и нея. И заради това получават само лошо отношение от нея. И сега тя се опитва да отмъкне сина им обратно в България. Ако този мъж е работил семейния бизнес в чужбина дълго време, какво ще работи тук. Тя няма да може да работи, как ще се издържат барабар с детето.

Общи условия

Активация на акаунт