Препоръчайте астролог - 5 тема

  • 10 884
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 806
"Повърхностни" клиенти ли?
А лекарите дали така се отнасят към клиентите си, просто им дават това, което могат, те делят ли си клиентите на повърхностни и задълбочени?
Астрологът трябва да говори с разбираеми за аудиторията термини,  нали не очаква, че клиентът му ще бъде учил малко астрология преди това, за да се разберат? Не може да се ползват термини "тригон", "оси на картата", "сигнификатор", "разходящ аспект", "Сатурн в 5 дом" и т.н и да искаш клиентът ти да те разбира. Каквото и да е обучението, практиката и нивото на астролога, поднасянето на резултатът трябва да е винаги достъпен.

Астрологията навлезе в живота, появиха се разни астролози, учени, недоучени. Това е нормално, с времето ще се регулират нещата. Има Асоцияция на астролозите, дано да регламентира труда им, иначе свободният пазар ще го регламентира.

Тази тема, да я открие клиент, разбирам. Но да я открие астролог -- малко клюкарско, да види кои са им конкуренцията, какви цени взимат и как правят прогнози, далисе харесват на аудиторията.
И да си почешат егото.

Аз пък искам да ви попитам, къде и колко, според вас трябва да е учил един астролог, за да се нарече изобщо астролог, че и да съветва хора (няма значение какви)?

# 46
  • Мнения: 3 262
За каква асоциация на астролозите говорите – БАА ли?
За съжаление и тя действа като еднолично търговско дружество и въобще не налага никакви стандарти на работа.
Появиха се много учебни центрове, асоциации... не само астролози. За техните стандарти ще си замълча, като гледам какви ученици бълват и как се практикува.

Както трябва да има култура на поведение при астролозите, така трябва да има и при клиентите. Всичко се гради на двустранна основа.

За да се наречеш астролог, трябва да си учил минимум десет години. И не само да си учил, а да натрупаш практически опит. Някои хора са се провъзгласили за професионални консултанти (и дори преподаватели) само след начално уводно обучение по една година. Да не говорим как лъжат и си приписват несъществуващи години астрологичен стаж. Сред тях и известни сега астролози, за които аз лично знам кога са проходили като лаици в астрологичните форуми. Пък после четеш биографията, където се твърди, че е бил астролог доста преди първите си стъпки като начинаещ любител.

И аз съм на мнение, че свободният пазар ще регламентира нещата в нашата гилдия, щом разни асоциации са го ударили на еднолична търговия.

П.П. Сега погледнах кой е пуснал темата – a.l.e.n.a не е професионален/практикуващ астролог и никога не се е представяла за такъв. И освен това има лични впечатления като клиент на доста астролози.

Последна редакция: сб, 09 дек 2023, 17:52 от Sotis

# 47
  • Мнения: 369
Аз като Клиент преди да избера Астролог се запознавам с неговата работа. Така най-точно мога да разбера астролога ще ми бъде ли полезен, или ще си загубим времето. Това сравнение пък с докторите е абсурдно. И астролози членуващи в разни асоциации хич не може да ме съблазнят.

# 48
  • Мнения: 3 262
Аз като Клиент преди да избера Астролог се запознавам с неговата работа. Така най-точно мога да разбера астролога ще ми бъде ли полезен, или ще си загубим времето.

И според мен това е най-разумният подход.
Но за съжаление много клиенти се подвеждат от захаросани приказки и хитри маркетингови похвати. Много от тях са и лесно манипулируеми – особено онези, които се захласват по "поп астрология".

# 49
  • Мнения: 8 806
Извинявам се, мислех, че а,л,е.н.а е астролог, но може да съм се заблудила с Великата Алена ... от рубриките за хороскопи. Simple Smile

В Русия астрологията се учи като висше образование.

# 50
  • Мнения: 3 262
Така и предположих, че се е получило недоразумение. Нашата а.л.е.н.а не е Светлана Тилкова.

В Русия не съм чувала Астрологията да е получила признание като наука. Мисля, че и прословутата Московска академия няма такава легитимност, т.е. издадените дипломи да се признават по целия свят. Но може и да са настъпили някакви промени в тяхното законодателство, за които не съм информирана.

За Индия съм чувала, че там Джьотиш (ведическа астрология) се изучава като академично образование.
У нас към катедрата по индология и иранистика в СУ "Климент Охридски", доколкото ми е известно, се преподават базови принципи на Джьотиш и Аюрведа, но вероятно нещо само за уводно запознаване. А може дори да е свързано само с историческото и културно развитие на тези две древни науки. Беше ми попаднала тяхна магистърска програма.

# 51
  • Мнения: 1 286
За да имаш консултантска астрологична практика е необходимо да си се родил в среда, която подкрепя подобен житейски сценарий. Къде и колко си учил, дали си недоучил, с какви способности и умения, не е толкова важно. Човек може да даде само своята част от сделката. Важно е средата, обстоятелствата и хората да отразяват хармонично и да са в синергия с наличното. Клиентът да има интерес, потребност от това, което е във възможностите на астролога, да му предложи. Астрологът и клиента да имат допирни точки. Да ценят сходни неща. Да имат сходно разбиране за нещата. Сходно мислене. Щом някой е станал астролог консултант, то значи е налице синергия. Аз от моя опит съм стигнала до извода, че заслугите не играят определяща роля. Да инвестирам в ерудиция, изследователска и развойна дейност, качество на съдържанието, смислена информация и послания, усъвършенстване на умения и в професионализма си,  се оказва, че не е предимство, което не е особено мотивиращо.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 07:02 от starinthenightsky

# 52
  • Мнения: 362
Претенциите към астролога са известни, но забелязвам, че голяма част от клиентите, които търсят астрологични услуги, предпочитат да спестяват голяма част от информацията за въпроса, който ги интересува. Например: "Искам прогноза за работа" , и когато започне астролога да задава въпроси, като какво образование има, какво работи и други подробности за работата в случая, обикновено се спестява голяма част от информацията, очаквайки астролога да "познае" какво е образованието, по специалността ли работи и т.н. Трябва да ви кажа, че астролога е почти като лекар и когато отивате на лекар примерно, защото ви боли ръка например, ще трябва да опишете коя ръка, къде точно ви боли, колко често и още куп други въпроси..., след което ще ви изпрати на различни изледвания и едва след това, ще ви сложи диагноза.. Същото е и когато се обръщате към астролог, той не е ясновидец, може да определи професията приблизително, но  подробности не във всяка карта са лесно установими. Или другият вариант "Искам прогноза за самостоятелен бизнес да започна" Отново астролога трябва да губи време за да определи какви наклонности имате, разглеждайки наталната карта, защото има разлика между безнес с козметика, и бизнес с имоти. А на въпроси от типа "Добре ли е да започна работа в....." Тук се пита, "ДОБРЕ" за какво- по-високо заплащане очаквате, или повече възможности за растеж в кариерата и т.н. А темата за задължителната ректификация на часа няма да я започвам.... Защото и там има нюанси, едно е с час от съвета, или спомени на майката, друго е че някой ви е правил ректификация... Всеки астролог има свои методи, и използва определена домова система, само зарадии домовата система е възможно часа да има съществена разлика в ректификацията при различни астролози.....И още много други неща, но смятам, че това е достатъчно.

# 53
  • Мнения: 4
Следя един колега  – човек с изключителни познания по древна астрология и метафизика.
В канала му има 99 последователи –...........
Моля, ако имаш желание и е удобно, да споделиш името на Вашия колега.

# 54
  • Мнения: 3 262
Следя един колега  – човек с изключителни познания по древна астрология и метафизика.
В канала му има 99 последователи –...........
Моля, ако имаш желание и е удобно, да споделиш името на Вашия колега.

Аз съм го споделяла и друг път, когато се търси астролог за ректификация в многочасови интервали или въобще без никакъв час на раждане. Александър Андреев от Русе, известен като Загата. Като му изпишете никнейма, ще излезе и сайтът в гугъл.

# 55
  • Мнения: 1 338
Здравейте отново.
Ще напиша коментари тук, относно постовете след моя, без да отбелязвам потребителите, че доста мнения се изписаха.
Сотис много добре ме разбра, че човек трябва да си усети астролога, защото никой не е безпогрешен в прогнозиране  т.н.
Относно категоричните прогнози такива получих преди години от Илиана Магерова и години след това от Елена Пенчева. Абсолютно казани със замах, без допускане, че може да се случи по обратен или по-различен начин.
В този ред на мисли харесвам маниера на Анелия Цветанова, тя винаги подчертава, че това са потенциали, вероятности..Или примерно в периоди, в които дадено нещо, не че е невъзможно да стане, просто е много трудно и ще има пречки. Тя ми е говорила много за проявленията на свободната воля и как човек според нивото си на развитие на съзнание интегрира хороскопа си по различни начини.
По сходен на нея, но доста по-високомерен начин действаше Иво Йорданов.
Относно Лиана Парушева, да, аз наистина съм очарована. Не ми допадна напълно човешкият контакт, не че жената се е държала лошо, напротив, просто е доста обрана, но пък усетих много сериозен подход. Тя беше една от малкото, която ме попита за събития и искаше да провери часа. И принципно една от малкото, която се беше подготвила предварително за консултацията, а не действаше на момента. Илиана Магерова също много държеше да се провери часа, както и Димитър Кожухаров.
Като начин на водене на консултацията, подреденост, обобщения най-впечатлена съм от Лиана Парушева, след това от Антоанета Георгиева и донякъде от Димитър Кожухаров. Повечето говорят доста хаотично от тук от тям, започват за едно, после за друго, после се връщат и т.х.
Относно това за проверката на натала, независимо какви са въпросите, това ми се случи при Антоанета Георгиева, Лиана Парушева, Димитър Кожухаров и донякъде Анелия Цветанова.

Понеже получих доста съобщения на лични за телефоните на Анелия и Лиана, ще ги поместя тук, тъй като нямам времето да отговоря на всички.

Лиана Парушева- 0887892274 във фейсбук има страница Ли астро

Анелия Цветанова - 0889061959 във фейсбук има страница с нейното име на български, а това е сайтът ѝ.

https://aneliaastro1.com/

# 56
  • Мнения: 8 806
Интересна е системата за заплащане на астролозите, видях в интернет - един взимаше на брой страници хороскоп, сложна работа.
Мисля, че без ректификация, не трябва да се работи, или да се предупреждава клиентът, че ще плати за хороскоп на друг човек. Но пък от друга страна, клиентът може даже да не знае какво е това, и да му  прозвучи като начин да му вземат още някой лев отгоре. Деликатна работа.

# 57
  • Мнения: 3 262
На брой страници се заплаща само на преводач, при астролог такава схема ми звучи, меко казано, странно.
При устни консултации има или почасово заплащане, или някаква фиксирана такса.
При писмени цената зависи от обема работа – това не означава брой страници, а колко и какви теми се разглеждат, каква прогноза се прави, дали само на годишна база или за по-голям период, по колко карти се работи - само на един човек или повече.
Реално обемът информация, който се подава при изготвяне на писмен хороскоп, няма как да се изговори за около един час стандартна устна консултация. И ако в такъв случай се плащаше почасово, т.е. за това колко часа за работа си отделил (умножено по няколко дни), цената щеше да е недостъпна.

# 58
  • Мнения: 8 806
Като настроиш софтуера, с един клик може да избълва много страници. Simple Smile

Тези цени намерих в един сайт, не са хич високи, ако сравним с Алена, да речем.
Натален хороскоп 35 лв
Годишен хороскоп 50 лв
Соларен хороскоп 50лв
Съвместимост 40 лв


Имах една счетоводителка, която ми пишеше данъчната декларация. Всяка година си вдигаше таксата за същата декларация и ми обясняваше, колко е учила, и как знае на-новите закони, разпоредби, отнасящи се до данъчната декларация. Права е от една страна, но от друга, за мен като клиент, услугата е една и съща - данъчна декларация. И като стана много нахална с цената, спрях да я наемам.

# 59
  • Мнения: 2 259

Ей това е ключовата дума.
За бълвоч 50 лв са ок.
Тулове, сайтове, приложения и изкуствен интелект, които го правят безплатно има стотици, ако не и хиляди.
Избор има. За всеки.

Общи условия

Активация на акаунт