Препоръчайте астролог - 5 тема

  • 10 920
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 264
Някои недоумяват, други се обиждат, трети те мислят за куку – как така един единствен астролог е тръгнал срещу мейнстрийм астролозите? Когато една лъжа количествено преобладава, тя има много поддръжници и се превръща в истина.

# 31
  • Мнения: 663
Лошото е, че наистина има много подръжници. А по-мрежите е заринато с подобни с хиляди последователи.

# 32
  • Мнения: 3 264
Следя един колега  – човек с изключителни познания по древна астрология и метафизика.
В канала му има 99 последователи – на фона на по 10-15 хиляди в каналите на новоизлюпени астропсихолози и астропсихоложки, които бълват клиширан и повърхностен контент и зарибяват с общи приказки хора с ниско ниво на осведоменост. Но това е положението.

# 33
  • Мнения: 362
Следя един колега  – човек с изключителни познания по древна астрология и метафизика.
В канала му има 99 последователи – на фона на по 10-15 хиляди в каналите на новоизлюпени астропсихолози и астропсихоложки, които бълват клиширан и повърхностен контент и зарибяват с общи приказки хора с ниско ниво на осведоменост. Но това е положението.
Погледнах в страницата на астролога и канала колко лайка има. Срам! В канала около 200 преглеждания но 13 лайка.
Българина е неблагодарен, той гледа, чете, може би се възползва от материалите му, но не благодари. Това говори за възпитанието на тези които са се информирали от материалите, които е споделил, при това напълно безплатно.  Извода е , че нивото на интересуващите се от астрология  в нашата страна е такова-неблагодарно. Но в посредствени видеа, където се говори предимно за зодии и коя планета къде се намира, или пък за ретроградния Меркурий:yum: има безброй лайкове и сърчица.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 17:33 от eleida

# 34
  • Мнения: 3 264
И у нас, и в чужбина нивото на масовия читател и потребител е такова, каквото го описваш.
Затова кухи и повърхностни публикации винаги събират повече реакции, защото са по-разбираеми за масовата аудитория. И такъв тип астролози, а те са мнозинство, се радват на интерес и бърза популярност. Не е само в нашата страна, навсякъде е така. А българинът не е свикнал да благодари за това, което не разбира. Дори ако се е възползвал от предоставеното му знание и материали. Това е масово явление по всички български форуми и групи. И защо трябва да се учудваме от отношението на масовия потребител при условие, че маса български астролози са със същия манталитет – възползват се от труда, идеите и материалите, които предоставяш, а после апострофират и дискредитират, каква ти благодарност...

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 17:43 от Sotis

# 35
  • Мнения: 2 259
Нивото е такова, не само тук. И не само за това.
Аз си признавам честно, че някои неща не ги разбирам. Някои от нещата, които Сотис пуска в страницата си, или каналът на този астролог / но се абонирах и лайкнах, защото знам колко е важно, а за какво иска да каже си търся информацията да я разбера/. Или тук постовете на Стариндъскай? Колко хора ще ровят да търсят кое какво значи, и какъв му е смисъла?
Иска се да е бързо, ясно и лесно. И, ако може, те да не носят отговорност за живота си. Там нещо в кармата, съдбата, картите да има, и то да е виновно, че са нещастни и недоволни.
Но, да променят живота си? Да се борят? Да напуснат мъжа, от който се оплакват всеки ден? Да сменят работата, от която реват и ходят треперещи там? И още хиляди неща ... не ... А, тази година в хороскопа ми има любов, значи ще седя и ще я чакам, ама като не дойде, значи астролога е виновен, не може да разчете правилно. WTF.
И така е за всичко, от новините, до астрологията и изкуственият интелект.

# 36
  • Мнения: 202

Иска се да е бързо, ясно и лесно. И, ако може, те да не носят отговорност за живота си. Там нещо в кармата, съдбата, картите да има, и то да е виновно, че са нещастни и недоволни.
Но, да променят живота си? Да се борят? Да напуснат мъжа, от който се оплакват всеки ден? Да сменят работата, от която реват и ходят треперещи там? И още хиляди неща ... не ... А, тази година в хороскопа ми има любов, значи ще седя и ще я чакам, ама като не дойде, значи астролога е виновен, не може да разчете правилно. WTF.
И така е за всичко, от новините, до астрологията и изкуственият интелект.
Добре казано!
Обикновено когато нещо не ни върви, другите са ни виновни. Ако срещаме трудности в сегашния живот, търсим проблемите в миналия. Това е модерно сега – поглед в минали животи/недоказани измислици/,  плюс прогноза за близките 20 години. Ако един астролог не се справя с анализ на настоящето ни, най-лесно е да ни обяснява, какви сме ги вършили в миналите животи. Хората харесват свободните съчинения, приказки, стига да са красиви и да ги карат да се чувстват комфортно. Малко се замислят, колко са достоверни и на какво се базират. И за всичко са виновни планетите Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 264
Обикновено когато нещо не ни върви, другите са ни виновни. Ако срещаме трудности в сегашния живот, търсим проблемите в миналия. Това е модерно сега – поглед в минали животи/недоказани измислици/,  плюс прогноза за близките 20 години.

Колкото и да е предопределен земният ни път, независимо дали има или няма прераждания в човешка форма (минали и следващи животи), единственият момент, който наистина ни принадлежи,  е сегашният. Имаме само настоящето. Миналото вече е приключило и не можем да го променим, а бъдещето е неопределено, колкото и да се опитваме да гадаем и да прогнозираме.
В този контекст една дългосрочна прогноза трудно може да претендира да бъде достатъчно достоверна, защото нито знаем какъв ще е животът след 10-20 години и какви ще са външните обстоятелства, нито може да се анализират достатъчно задълбочено всички важни астрологични фактори спрямо нашия хороскоп, защото това изисква анализ година по година. Неслучайно по-подробна прогностика се прави само на годишна база, защото изисква работа с немалко на брой методи. Умножете тези методи по 5, 10 или 20 години и ще ви стаен ясно, надявам се, за какъв титаничен труд става дума, ако поискате дългосрочна прогноза от някой астролог. Това не са само транзити и прогресии, а дирекциите дават събития в зависимост от указанията по други прогностични техники, т.е. отново има задължителна оценка на годишна база – в годините, когато имаме активни дирекционни аспекти. И после ходете при кака Сийка от кв. Надежда да ви направи подробна и достоверна прогноза за 10 или 20 години напред. За жалост малцина го разбират.

# 38
  • Мнения: 202
Може ли адреса, на кака Сийка от Надежда Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 264
Христо, това беше само метафора.
Имаше някакъв Иво, дето гледа хороскопа на нов клиент без никава предварителна подготовка и на прима виста прогнозира за по 20 години напред. Консултацията трае по 15-20 минути. И въпреки всичко там огромни опашки се редят. Не помня в кой квартал беше в София, но не е от принципно значение... ))

# 40
  • Мнения: 1 863
Майка ми беше ходила при него за разглеждане на натална карта през 2020г. И без да съм го срещала ми е антипатичен. Трябва да отидете с подготвени въпроси, като отговаря с “да” и “не”. Естествено, данните не са поискани по-рано, за да се подготви, както подобава. Ректификацията е “на око” за под 1 минута, но за 60 лв. - толкова.
Мама е задала въпрос по моята натална карта - казал е, че ще си приключа дългогодишната връзка. Да, прав се оказа, но с транзит на Уран през 7 дом и аз мога да си го прогнозирам. Trollface
Има и други смешни прогнози на хора, които познавам и са го посетили, но тъй като се отнасят за трети лица, не е коректно да цитирам. И този човек преподава …

# 41
  • Мнения: 202
Христо, това беше само метафора.
Имаше някакъв Иво, дето гледа хороскопа на нов клиент без никава предварителна подготовка и на прима виста прогнозира за по 20 години напред. Консултацията трае по 15-20 минути. И въпреки всичко там огромни опашки се редят. Не помня в кой квартал беше в София, но не е от принципно значение... ))

Метафора ли, жалко. Аз си помислих че кака Сийка съществува Smile
А сега сериозно.
Търсещите астрологични услуги задават ли си въпроса: Колко неща астролога не ми каза, за да не ме травмира, разочарова? Хората са станали доста егоцентрични и от там чувствителни по всяка тема от живота. Не всеки иска да чуе истината, защото тя не винаги е красива и приятна за ухото. След консултация е лесно да се дават квалификации- този или тази нищо не позна.

# 42
  • Мнения: 3 264
Ректификация дори в 10-15-минутен интервал може да отнеме 2-3 дни, минимум един, ако астрологът тръгне да изпипва всичко както трябва. Понякога и за около пет минути заминават 3 дни за проверки, при граничен Асцендент. Ректификации на прима виста са ми ясни, ако въобще се правят.

Цитат
Търсещите астрологични услуги задават ли си въпроса: Колко неща астролога не ми каза, за да не ме травмира, разочарова?

Налагало ми се е съвсем преднамерено да спестявам някои неща. Стига това да не влиза в конфликт с моите разбирания за Истина. Леко замазване може, по-завоалирано да се каже, без да травмирам човека и без да съм категорична. После ще съм лошият астролог, който "нищо не е познал". И това го има. А знаете ли, че някои клиентки преднамерено лъжат? И не подават информация в пълен обем на астролога, някои неща съвсем преднамерено спестяват? И после ти ще си лошият и ти няма да си познал. Имам реални такива случаи.

# 43
  • Мнения: 1 286
Хората се обръщат към астролог, когато не са щастливи и удовлетворени. Имат проблеми. Търсят гаранции, надежда, упование, че нещата ще се подредят и разрешат в тяхна полза, интерес. Астрологичните прогнози не са разрешение, нито астрологията е панацея. Затова пък хора, които търсят надежда в астролога, стават по-податливи, целева група на търговците на надежда, които им обещават чудеса от храброст. В името на надеждата и желаното, логичните доводи и критичното мислене отстъпват пред вълшебните пръчици. Понеже търсенето определя предлагането, а астролозите са много. Начинът да изпъкнеш в конкурентна среда, дори сред астролози е "да си познал". Познаването е и аргумент, с който се бори и дискредитира конкуренцията. Заради конкуренцията и на това поприще, не е предимство пред астролози да не си масов астролог, а нишов.  Но пък е възможност за тези професионални астролози, които нямат нищо против да те използват като генератор на идеи и споделен личен, практически опит, копипействат споделеното и като цялостна тенденция използват всеки удобен случай, за да мятат кални пръски върху работата ти. Притчата за българския казан в ада, важи и за астрологичните среди.
 
Малко или много българският професионален астролог си е постлал, клиентите да имат някакви очаквания към него. С претенциите и подвеждащата информация. Какво може един астролог и какви са възможностите на астрологията.

Последна редакция: сб, 09 дек 2023, 06:27 от starinthenightsky

# 44
  • Мнения: 369
Да се включа и аз  - имала съм само една прогноза Никаква, направена в движение от тук разписващата Т., препоръчана ми от форума и когато две години след това споделих, за да може търсещите да не се намамят като мен, почти бях изядена ....
В каквито вибрации е човек, такива хора привлича. Трудно се доверявам на случайници, и още не съм си обяснила как това двеста левово приключение ми се случи.
Така, че  не отчитам рекламните мнения, а се доверявам  на собствения си усет. Докато има повърхностни клиенти , ще има и повърхностни астролози.

Общи условия

Активация на акаунт