Препоръчайте астролог - 5 тема

  • 10 884
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 262
Чета и не вярвам на очите си, вероятно Лиана Парушева с годините е задобряла.
Преди 10-15 години бях поръчала при нея годишна прогноза, от чисто любопитство – исках да видя аз накъде съм с моите познания. Е, видях. Дамата дори не ме пита за часа – доколко е достоверен, трябва ли проверка.
А годишната прогноза не включваше нито солар, нито прогресии или поне нещо от стандартния пакет с методи на всеки астролог от съвременното астропсихологическо направление. Имаше само и единствено преписани наготово формулировки за текущите транзити – Сатурн секстил Нептун, Плутон тригон Уран и т.н. За мен този хороскоп беше пълна измама, но поне видях как работят някои "професионалисти".

Юлия Цветкова и Мариана Лулчева нищо не ми говорят като имена. Но вече прекалено много астролози има и изникват постоянно нови специалисти.

Като астролог, който работи качествено, но на "народни цени", мога да препоръчам само и единствено Димитър Кожухаров.

Последна редакция: чт, 07 дек 2023, 12:02 от Sotis

# 16
  • Мнения: 661
Ле-лее , при колко много астролози сте била ?!? И търсите още? Не Ви критикувам всеки си знае. Няма "познаваемост" или " не се сбъдна"  не е точната дума защото както писа Алена в първия пост -Астролога не е гледач"
Повечето които сте изброила не съм ги и чувала не, че има някакво значение де.
Успех и дано намерите вашия си астролог.
Направете си консултация при Sotis, няма да съжалявате.

# 17
  • Мнения: 3 262
Има хора, които ходят при различни астролози, докато не попаднат на консултант, който най-много им импонира. Понякога дори не е въпрос на "познаваемост", а по-скоро на добър синхрон между астролога и клиента.
На астролог, който допуска грешки, говори общи приказки и прогнозите му не се сбъдват, но ни допада на чисто субективна основа, обикновено изброените неща лесно се прощават. И клиентът е склонен да го посети отново, дори тук във форума съм срещала такива мнения за някои популярни астролози. Друг астролог може да е в пъти по-точен, но ако не се е получил добър синхрон с него, нито ще го препоръчаме, нито ще отидем пак при него. Има дами, които искат някой да ги слуша, дълго и напоително. И за тях не е толкова важен професионализмът и въобще какво им се говори. Има и такива, които искат да чуят това, което да потвърди очакванията им. Ако не ги потвърдиш, си "негативен" астролог. Има и много клиенти, които вече са се наяли с психологизирани захарни памуци при предишни консултанти и след това търсят астролог само за прогноза, не ги интересува консултация по наталната карта (и повечето въобще не са наясно, че когато идва нов клиент, астрологът задължително анализира целия натал по най-важните теми, за да може да направи дори обща годишна прогноза). Въобще не мога да си представя как може да се правят прогнози без предварителна проверка на картата и преглед на някои важни теми, когато астрологът стои като в небрано лозе и дори не е наясно в миналото (по минали събития) как е работила тази карта и по какви методи.

# 18
  • Мнения: 661
Да, Sotis, така е. Хората сме различни и всеки търси това което се доближава до него. Има и такива които са доволни от някой но защо пък да не пробвам и Драганка, Петканка, чух, че била добра.Сред познатите ми има такива и дори вече не питам защо го правят. Или пък правят прогнози при двама, трима в кратък интервал от дни за да видят кой ще " познае"
Всеки си предценява, за това сме различни хората.

# 19
  • Мнения: 3 262
Имам клиентки, които всяка година си поръчват годишна прогноза при двама-трима различни астролози. При това не търсят евтини. Имат възможност – могат да си позволят. И после сравняват кой колко е познал. Понякога се случва върху една и съща тема един астролог да даде един поглед, а друг да я разгледа под друг ъгъл. Случвало ми се е, след като предишният колега е дал по-негативна прогноза, клиентката да пожелае да разгледам по-детайлно именно засегнатата тема, за да получи второ, алтернативно мнение. И така прогнозите взаимно се допълват.
Но винаги ще има и такива, разбира се, които обикалят от астролог на астролог и от никого не са доволни. По-малък процент са, но ги има.

Астрологията не е гледане и врачуване, това вече сме го коментирали много пъти. Има клиентки, които предпочитат гледачка, която покрай ясновидските си способности ползва и малко астрология, колкото да изкара някой лев допълнително. Не може да чете правилно натала, но го компенсира с интуиция и алтернативни методи (гледане). Само че без да уведомява клиента, че не е разчела хороскопа му с астрологични методи, тъй като няма нужните познания и това я затруднява, а го е "видяла" с ясновидство. Това не е коректно. Но българинът е достатъчно суеверен все още и повече вяра има на такива методи и към тях не е така критичен, както към астролозите, които са се обучавали десетилетия наред и не са получили тази дарба наготово, а са се развивали морално, духовно и интелектуално, за да могат да практикуват тази отговорна професия.

# 20
  • Мнения: 1 286
Затова и "палячото" има последователи. А за Анелия се намират мераклии, които да й плащат 300 лв за отговор на един въпрос. В случай, че астролог се избираше само по по най астрологична компетентност и талант, нямаше да има мегдан за толкова астролози. И черешката на тортата, наистина щеше да получи само най-добрия, този който е инвестирал най-много от себе си. Реално на върха на пирамидата може да има астролози със способности - златната среда, но  родили се в по-благосклонна и отразяваща намеренията им среда.

# 21
  • Мнения: 661
Понякога се чудя астролозите как издържате на клиентки тип кифли дето търсят под вола теле и никога няма угодия. Явно имате здрави нерви. Адмирации за което.

# 22
  • Мнения: 3 262
Понякога се чудя астролозите как издържате на клиентки тип кифли дето търсят под вола теле и никога няма угодия. Явно имате здрави нерви. Адмирации за което.

Кифли съм имала в началото и съвсем малко, по изключение. С течение на времето се научаваш да ги отсяваш, както и да не приемаш поръчки от всеки. Така, както клиентите ни подбират по определени критерии, така трябва да ги подбираме и ние. Не че имам много здрави нерви, но съм се научила добре да се владея, а и през целия си живот съм работила с клиенти, в различни бизнеси и в сферата на услугите. Кифлите обикалят по друг тип астролози. Това, което правя, за тях е несмилаемо. А и не предлагам рамо, на което да си ръсят сополите. Това съвсем не означава, че не съм емпатичен човек – даже прекалено бях емпатична навремето и се наложи да се науча да слагам граници. С приятелска и доброжелателна нагласа много много се злоупотребява, т.е. когато не третираш клиента само като клиент и този, който плаща, а като Човек. Далеч не всички са човеци обаче, това важи за двете страни – и за астролозите, и за клиентите. Щом съм успяла да изтърпя две-три луди, смятай каква психика имам. Някои си признават, че имат психичен проблем (това не ги прави луди, друго имам предвид) – такива ги изпращам при специалист, който може да им помогне и да им бъде по-полезен от един астролог. Луди са тия, дето им прави кеф да разиграват астролога и да го третират като човек второ качество спрямо тях самите, или който е длъжен да ги цунка отзад. Такива веднага ги поставям на място и пътищата ни завинаги се разминават. Да ходят да лъжат и да си разиграват коня другаде, вся някъде ще мине. ))

# 23
  • Мнения: 8 806
allforone
много интересно, имаш голям опит с астролози и астроложки.
Но ми звучи нещо като гледане на кафе, на този се сбъдват, на онзи не се сбъдват. Нима са ти давали конкретни събития, че да можеш да обобщиш дали са  станали?

# 24
  • Мнения: 661
Sotis, според мен към астролога бива да се подхожда с уважение както и към други професии в услуга на обществото. Астрогията не е никак елементарна и дори когато дадена прогноза се размине съм твърдо против да се напада астролога. Казвам го защото познавам хора на които все астролога им е виновен.
В другата тема много от вас знаещите отговарят на различни въпроси , ами благодарности за което.

# 25
  • Мнения: 1 286
По това кои астролози имат най-много клиенти, като представителна извадка, може да се види какво ценят хората. Класическа музика не се слуша масово. Най-популярната музика е чалгата. Чалгата е цяло културно направление. Нещо без сложна драматургия и без претенции за съдържанието, което не те кара да мислиш, разсъждаваш и което обслужва базови инстинкти. Консуматорски манталитет. Тази култура е издигнала в култ фалша и демонстрацията - изкуствения бляскав имидж серийно производство. Унифицираният фалш, криворазбраната цивилизация, позьорството и парвенющината, са се превърнали в стандарт, моден тренд. Дори автентичността може да е само фасадна. В модната индустрия пък се предлага блясък и визия със съмнително качество на използваните материали, но пък за сметка на това с големи претенции - високи цени. Трайността на продукцията може да издържи до второто пране. Най-добре да си я гледкаш на закачалката.

Така и чалгата в астрологията има най-много привърженици. Аспект на това към онова. Търсене на сензации. Те прави популярен астролог. Публикации на тема карма и кармична астрология, са предпочитано четиво. От над десет години писане като автор и преводач на астрологично съдържание в нет пространството, най-лайкваната ми споделена статия в чужд фейсбук  - близо 300 лайка, е преводна статия, в която на фокус е кармичната любов.
В днешно време по-авторитетно изглежда да се изказваш като компетентен, дори като последна инстанция - астро гуру, което притежава всички отговори. Масовият читател се впечатлява от опаковка - астролог популярен от медиите, дипломи,  претенции на думи. Обича да си прави кумири, от които чака готови рецепти и решения. Масовият читател не е любознателен. Не търси знание. Скорошен пример тук от форума. Интересът към темата на eleida.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 05:37 от starinthenightsky

# 26
  • Мнения: 3 262
Sotis, според мен към астролога бива да се подхожда с уважение както и към други професии в услуга на обществото. Астрогията не е никак елементарна и дори когато дадена прогноза се размине съм твърдо против да се напада астролога. Казвам го защото познавам хора на които все астролога им е виновен.
В другата тема много от вас знаещите отговарят на различни въпроси , ами благодарности за което.

Няма го това уважение, каквото наблюдавам по чуждестранни астрологични групи. В българските в това отношение всичко е под всякаква критика. А същевременно клиентът изисква уважение и специално отношение. Този процес винаги е двустранен.

Просто тук у нас сме третирани като гледачки, от същия ранг. Хем няма сериозно отношение към астрологията, хем има много високи изисквания към астролога. При това от хора, които въобще не са толкова перфектни в своята работа и в своя живот, каквото очакват от астролога. Астрологът е човек като всички останали.

# 27
  • Мнения: 661
Star, Така е, наскоро бях в компания в която учтиво помолих да спрат чалгата( бяха я пуснали от телефон ) и бях оплюта каква българка съм щом не слушам чалга.Ами такава казвам аз и като такава слушам българска естрада примерно но за уж образовани хора щом чалгата е пример за българското нямам какво да кажа. Споменавайки колко съжалявам , че не успях да отида на последния концерт на Елтън Джон чух " Ее да, знам го, каква музика пееше той" Хора на положение уж.
И тези същите са най-големите фенове на кармичните приказки за 1001 нощ. Нека, трябва и такива да има лошото е, че са масовката.

Sotis, така е, както каза трябва да е двустранно но по-често клиента изисква специално отношени но не дава такова. Иска готови отговори сега и веднага , ако може да са каквито му се иска да чуе най-добре.

# 28
  • Мнения: 3 262
Хора, които нищо не разбират от астрология, а повечето клиенти на тези услуги са такива, търсят именно приказки от 1001 нощ и много се впечатляват от лъжи и спекулации. Затова такъв тип астролози са станали много популярни. Те обикновено са много сладкодумни и ръсят възвишени слова... На мен някои дами са ми се обиждали и са ме гледали с голямо недоверие, когато при запитване за "кармичен хороскоп" им кажа как реално стоят нещата с такъв тип анализи и колко много спекулации има. Просто не вярват, защото масовката астролози, а сред тях доста популярни, твърди точно обратното, за да може да прибира повече парички от лековерни шаранчета. Та, глас в пустиня...

# 29
  • Мнения: 661
Много е тъжно и жалко това.

Общи условия

Активация на акаунт