Термин Август 2024 ♥

  • 20 616
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
Nadala, ти приемаш ли някакви прогестеронови препарати в момента? Ако не, вероятно ще ти назначат. Няма ли как да се обадиш на гинеколога си вместо да ходиш до спешното?
Аз съм след ин витро и приемам прогестерон под формата на инжекции 2 пъти на ден + глобули пак 2 пъти на ден.
И не чети в гугъл за болести и тн. Всичко ще е наред! ❤️🍀❤️

# 31
  • Мнения: 11
Вчера бях на преглед, добре мина, видя се плодно сакче и жълтъчно мехурче, ембрион все още било рано. Според датата на последния ми цикъл ми каза термин 25ти юли, но тъй като съм с късна овулация - около 1 август. Според размерите на сакчето ми каза че съм 4 седмица и 6 дни.
Изписа ми освен витамин Д, който си пиех преди това, фолиева киселина, утрогестан и но шпа.
Гледа ми стари изследвания, където ТСХ то е в границите, но е леко по-високо и каза ако сега пак е над 2.5 да отида на ендокринолог.

# 32
  • Мнения: 226
Браво за хубавите новини, gabssy, радвам се, че всичко е наред при теб! ❤️
TSHто наистина е важно да се поддържа в норма, на мен това направо ми е болна тема, следя го непрекъснато и треперя да не се повиши твърде 🙏 Добре, че ендокринологът ми е отзивчив и когато имам нужда от консултация, супер бързо отговаря. В момента съм на Еутирокс от 100 мкг на ден, само и само да го поддържам в нормални граници. А преди 2 месеца дозата ми беше само 25 мкг на ден. Но няма начин, важното е бебчовците да са добре Simple Smile

# 33
  • Мнения: 162
Nadala, ти приемаш ли някакви прогестеронови препарати в момента? Ако не, вероятно ще ти назначат. Няма ли как да се обадиш на гинеколога си вместо да ходиш до спешното?
Аз съм след ин витро и приемам прогестерон под формата на инжекции 2 пъти на ден + глобули пак 2 пъти на ден.
И не чети в гугъл за болести и тн. Всичко ще е наред! ❤️🍀❤️

Ivchoni - Благодаря ти за милите думи.Two Hearts Не взимам прогестерон, не исках на своя глава да взимам нищо.
Говорих с нея , но ми каза, че всичко било наред, да не се притеснявам и нищо не изписа. Даже за Б12 каза, че даже било хубаво... ммм не знам. Май ще търся второ мнение.Confused 

gabssy - много се радвам:heartbeat:. Кога пак ти казаха да отидеш?

# 34
  • Мнения: 9
Добро утро! Вчера бях на преглед но,не се видя нищо .Назначиха ми друг в петък тогава 6 гестационна седмица. Дадоха ми фолиева киселина . Засега добре 😃

А ти как се чувстваш?
Учудващо добре.освен някой болки в кръста докато съм на работа.

# 35
  • Мнения: 11
Nadala записах си час за след две седмици - 20.12, тогава вече се надяваме да се види ембрион и да се чуе сърчицето.

Излязоха ми резултатите и малко съм притеснена, освен по-високото ТСХ, явно имам и някаква уроинфекция, бактерия Worried
Скрит текст:

# 36
  • Мнения: 109
Здравейте , аз съм с положителен тест и ЧХГ 127. Според вас кога трябва да е първия преглед ?

# 37
  • Мнения: 11
Sunshine до колкото знам около 10 дни след закъснението е добре да е първият преглед

# 38
  • Мнения: 226
Честито, Sunshine033! ❤️❤️❤️
Добре е да имаш поне 10 дни закъснение на цикъла, за да се види нещо на първия преглед, тоест поне в 5 г.с. да си. Моят преглед ще е дори в 6 г.с.

Здравейте , аз съм с положителен тест и ЧХГ 127. Според вас кога трябва да е първия преглед ?

# 39
  • Мнения: 34
Здравейте! От години съм намирала полезни мнения и съвети във форума, а откакто темата за бебе започна да се повдига по-често в дома ни, си направих регистрация и за пръв път се включвам - за щастие по хубав повод. Simple Smile

На 26.10 беше датата на последната ми менструация. И понеже бях нетърпелива, в аптеката помолих за най-чувствителния тест, който имат. 4 дена преди датата на очакваната менструация, от него излезе бледа втора чертичка. След закъснението направих втори, обикновен тест - също се позитивира и сега, повече от седмица по-късно, най-накрая видях хубава, плътна втора черта! Simple Smile

Запазих си час за  АГ за утре (07.12). Разбира се, съм развълнувана - дали всичко ще бъде наред, какви ще бъдат инструкциите оттук нататък...Стискайте палци!

Симптомите ми варират в различните дни - по едно време имах болка долу вляво, наподобяваща менструална, иначе предимно ми се гади и бързо ми става тежко. Успокояващо е, когато чета, че и с други бъдещи мами изпитваме сходни неща! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 226
Добре дошла, Кики Доки! Честито и успех на прегледа! Страхотно е, че ставаме все повече и повече 🥰
Аз да споделя, че от 2-3 дни сутрешното гадене настъпи с пълна сила при мен. Даже не бих го нарекла сутрешно, защото си е поне докъм ранния следобед. При първата ми бременност чак към 7 г.с. се появи, а пък сега цели 2 седмици по-рано. Четох ,че при бременността с близнаци така ставало - хем от по-ранни седмици, хем по-силно гадене. Но не се оплаквам, хубави неща са това, колко съм ги чакала само 🥰
Момичета, а да ви питам нещо за първия преглед - вашите лекари казвали ли са ви, че трябва да се пие повече вода непосредствено преди него, за да има по-добра видимост?

# 41
  • София
  • Мнения: 229
Кики Доки, добре дошла! Стискам палци утре да се похвалиш с хубави новини! Hug

Ivchoni, чувала съм го това за пълния мехур, че някои лекари го препоръчват, защото по-добре се вижда, особено в ранните седмици, но моята лекарка не ми го е споменавала.

Аз днес си пуснах повторно чхг и прогестерон, защото ме притесняваше ниския прогестерон.
Слагам в скрит текст резултатите.
Чхг е повече от двойно на 48ч., а прогестеронът все още е нисък, но се е покачил сравнение с понеделник.
Скрит текст:

# 42
  • Мнения: 148
Здравейте! От години съм намирала полезни мнения и съвети във форума, а откакто темата за бебе започна да се повдига по-често в дома ни, си направих регистрация и за пръв път се включвам - за щастие по хубав повод. Simple Smile

На 26.10 беше датата на последната ми менструация. И понеже бях нетърпелива, в аптеката помолих за най-чувствителния тест, който имат. 4 дена преди датата на очакваната менструация, от него излезе бледа втора чертичка. След закъснението направих втори, обикновен тест - също се позитивира и сега, повече от седмица по-късно, най-накрая видях хубава, плътна втора черта! Simple Smile

Запазих си час за  АГ за утре (07.12). Разбира се, съм развълнувана - дали всичко ще бъде наред, какви ще бъдат инструкциите оттук нататък...Стискайте палци!

Симптомите ми варират в различните дни - по едно време имах болка долу вляво, наподобяваща менструална, иначе предимно ми се гади и бързо ми става тежко. Успокояващо е, когато чета, че и с други бъдещи мами изпитваме сходни неща! Simple Smile



Здравей! При мен е абсолютно същото... последният ми цикъл беше на 26.10 , като усетих нещо различно в мен и побързах с тестовете - направих 4 ,, всички със бледи чертички ,, после ми закъсня и направих още един, тогава вече чертите бяха категорични. Направихме кръвен и резултатите бяха категорични. Много ми е зле напоследък,като пияна се чувствам.  Постоянно ми се повръща, понякога успявам, а пък в останалото време направо си се мъча....позиви, позиви и нищо..... както и в момента ми се случи, непосредствено след ядене...надувам се направо... утре съм на гинеколог, и се надявам всичко да е наред ,  както и да ми дадат нещо да примам, защото се чувствам като парцал.... първа бременност ми е , на 25 години съм......
Изглежда по едно и също време са се случили нещата при нас, така че предлагам да си се следим, и споделяме воли и неволи, като силно вярвам, че ще се подобрим след 3 месец или поне се надявам... Поздрави , мамеее 🙉

# 43
  • Мнения: 34
Благодаря за топлото посрещане!
Desii Dimitrova 629644 наистина е интересно как датите ни съвпадат! Надявам се скоро да се почувстваш по-добре,  крайната цел е най-важна!

kuklichka_ Най-добре изчакай да мине прегледа утре - не бързай с притесненията Blush

При мен първият преглед мина, засега всичко излиза, че е както се очаква да бъде. С нетърпение очаквам следващия - тогава би трябвало да се визуализира и ембриона.

# 44
  • гр. София
  • Мнения: 454
Здравейте, бъдещи мами! Hug

Реших да се включа в хубавата темичка след като вчера бях на преглед и на ехограф се потвърди бременност, евентуално двуплодна,  но ще видим и на следващия преглед какво е положението, защото едното плодно сакче и жълтъчното мехурче в него не изглеждаха така добре като другите.

Иначе за протокола Grinning ПРМ 27.10. ВТР 02.08. На 34г. Втора бременност. Имам момче на 1,5 г.

Общи условия

Активация на акаунт