Февруарчета 2024 - Тема 8

  • 25 156
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 322
Честито Рождество! Да сте здрави, благословени и сплотени!❤🎄🎁💙

# 721
  • Мнения: 333
Честито Рождество Христово. Бъдете здрави, щастливи, успешни и нека всички мечти се сбъднат ❤️🥰

# 722
  • Мнения: 183
Честита Коледа, момичета, бъдете здрави и благословени вие и близките ви! 🙏🍀❤️
Аз също до 5ти бях с гадене и повръщане и сега гаденето се завръща отново, мъникът удря в ребрата до болка и храненето е мъка. Поне няма как да преям. За ниското кръвно пийте много вода, и често почивайте, малки порции храна на често. Преди бременноста съм пила Вивотон и с каката също за ниско кръвно, но са го спрели. Сега ползвах Калиум Фосфорикум, по препоръка на фармацевтка в критичните повръщащи дни без храна с ниско кръвно. За киселините - не ям нищо сладко, напитките отделно от храната, преди лягане не ям поне два часа. Ябълките помагат доста.
Колкото до нощниците с каката ползвах с къс ръкав, че беше адската жега, косата на кок и до главата винаги вода и сок. Жилетка си носех,но влизаше в употреба само като слизах за кафе, понеже нагоре бях без сутиен. На краката с чехли, без чорапи.

# 723
  • Мнения: 111
Моля ви, мами, помогнете. Наред с хубавото покрай празниците, мен ме мъчи неудобен проблем, с който се сблъсквам за пръв път.
Не знам заради бременността ли е, но преди 4 дни ме хвана лош запек, който овладях бързо, но явно недостатъчно. От тогава ми са се появили хемороиди, предполагам, че са, ама са много големи, външни. Болят адски, чак ми се плаче... Празници са и дори не знам сега на какъв лекар да отида. Мажа от няколко дни с хемморел, но ефект няма. Казаха ми, че сутрин разбит белтък на гладно върши работа, но ме е страх с тези сурови яйца...
Още повече ме е страх, че вече дори съм навлязла в 8 месец и изобщо не е желателно да се оставя в това положение... Дайте съвети... Отчаяла съм се Sad

# 724
  • Мнения: 2 254
Zimone, в никакъв случай не яж суров разбит белтък на гладно. Потърси гастро-ентеролог. Съжалявам неприятностите. Дано отшуми скоро.

# 725
  • Мнения: 163
Моля ви, мами, помогнете. Наред с хубавото покрай празниците, мен ме мъчи неудобен проблем, с който се сблъсквам за пръв път.
Не знам заради бременността ли е, но преди 4 дни ме хвана лош запек, който овладях бързо, но явно недостатъчно. От тогава ми са се появили хемороиди, предполагам, че са, ама са много големи, външни. Болят адски, чак ми се плаче... Празници са и дори не знам сега на какъв лекар да отида. Мажа от няколко дни с хемморел, но ефект няма. Казаха ми, че сутрин разбит белтък на гладно върши работа, но ме е страх с тези сурови яйца...
Още повече ме е страх, че вече дори съм навлязла в 8 месец и изобщо не е желателно да се оставя в това положение... Дайте съвети... Отчаяла съм се Sad

И аз съм на същото дередже, само дето не болят, ама вече са 2 на брой... доктора ми каза цикатредина супозитори... купих ги, ама в опътванеъо чета, че не са за бременни... и още се чудя какво да правя....

# 726
  • Мнения: X
моничета аз имам брутални хемороиди от бременост 1 . Нищо не можете в момента кой знае какво да направите. Аз пусах и по назад но повтарям.
Вземете парче памучен тампон , намажете маз Вишневски и си го сложете на хемороидите. Ходете така к сменяйте тампоните когато има нужда пак . Много помага. За жалост аз лично ще си ги оперирам след разждане по някое време. Но след първото бях на лекари и всички са единодушни че няма смисл ако ще разждам пак за това не си ги махнах тогава. И най важното е не яжте нищо запичащо. Растройство и запек ги възпаляват Simple Smile

# 727
  • Мнения: 107
Момичета, споделете какво си поръчвате от Shein, ако сте намерили нещо полезно за болницата и т.н. И аз съм напът да направя поръчка като съм си избрала пижами и чехли и т.н. Ако искате споделете и картинки за по- лесно.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 519
Аз от Алиекспрес поръчах анти-стрес пелени за бебето, две бодита ( заради готини картинки) и плетена шапчица с панделка Simple Smile, но още не са дошли, голяма мъка с тези поръчки.

# 729
  • Мнения: 223
По препоръка на моя АГ -мажете ги зехтин. На мен от него ми минаха ! Облекчава веднага болката- "коването " . За запека киви !!!
[/video]
Моля ви, мами, помогнете. Наред с хубавото покрай празниците, мен ме мъчи неудобен проблем, с който се сблъсквам за пръв път.
Не знам заради бременността ли е, но преди 4 дни ме хвана лош запек, който овладях бързо, но явно недостатъчно. От тогава ми са се появили хемороиди, предполагам, че са, ама са много големи, външни. Болят адски, чак ми се плаче... Празници са и дори не знам сега на какъв лекар да отида. Мажа от няколко дни с хемморел, но ефект няма. Казаха ми, че сутрин разбит белтък на гладно върши работа, но ме е страх с тези сурови яйца...
Още повече ме е страх, че вече дори съм навлязла в 8 месец и изобщо не е желателно да се оставя в това положение... Дайте съвети... Отчаяла съм се Sad

# 730
  • Мнения: 31
Моля ви, мами, помогнете. Наред с хубавото покрай празниците, мен ме мъчи неудобен проблем, с който се сблъсквам за пръв път.
Не знам заради бременността ли е, но преди 4 дни ме хвана лош запек, който овладях бързо, но явно недостатъчно. От тогава ми са се появили хемороиди, предполагам, че са, ама са много големи, външни. Болят адски, чак ми се плаче... Празници са и дори не знам сега на какъв лекар да отида. Мажа от няколко дни с хемморел, но ефект няма. Казаха ми, че сутрин разбит белтък на гладно върши работа, но ме е страх с тези сурови яйца...
Още повече ме е страх, че вече дори съм навлязла в 8 месец и изобщо не е желателно да се оставя в това положение... Дайте съвети... Отчаяла съм се Sad
Здравей, аз съм в същото положение, външни и големи, не мога да седна, едвам ходя, в момента използвам цикатридина супозитории, но доста се притеснявам ако не се овладее положението до раждането…

# 731
  • Мнения: 483
При мен се появиха след първото раждане,но оня ден се бяха обострили и се намазах с кокосово масло,сега съм добре,не ме боли вече.

# 732
  • Мнения: 333
Мазане с кокосово масло, зехтин, нещо мазничко за да няма триене. Отделно само миене след тоалетна  без хартия, особено ароматизирана, мокри кърпи и т.н. и то с хладна вода. Обострят се наистина и от запек и от разстройство, но ги дразнят пикантни храни, кафе, като цяло кофеин, лук, чесън. Имаше едно мазило мисля че се казваше Апимед Хемопро ли, с прополис беше става за бременни, сега ще го потърся. При силно обостряне марля със студена вода намокрена и сложена за малко в хладилника ви ърши чудесна работа, с първата бременност това ме спаси бързо от болката от хемороидите.
Ето го, с първата бременност АГ ми го каза ако видя много зор да се мажа, питайте вашите дали ще са ок да го ползвате.

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 13:15 от gvendolinka

# 733
  • Мнения: 535
Zimone така съм от месец. Мажа се с крем цикатридина като е зле положението, пия пробиотик и много вода.
Момичета, при начално разболява е можеше да взимаме Авирон Рапид, нали? Че след бронхитите на моите момчета, днес се събудих с ужасни болки в гърло, мускули и запушен нос

# 734
  • Мнения: 333
Zimone така съм от месец. Мажа се с крем цикатридина като е зле положението, пия пробиотик и много вода.
Момичета, при начално разболява е можеше да взимаме Авирон Рапид, нали? Че след бронхитите на моите момчета, днес се събудих с ужасни болки в гърло, мускули и запушен нос
Може да увеличиш Биозина на 2×1 и да пръскаш Тантум верде. Аз да ти кажа минали месец бях с ужасно червено гърло, като се оправих за два дни накъде като правих гаргара със сол и вода, след 20-30 Мин със сода и вода и после след още толкова с лимон и вода , като нея си я изпивах направо. Редуването на стерилна, алкална и кисела среда по принцип убива всичко, което е болестотворно. Дано бързо се оправиш.

Общи условия

Активация на акаунт