Февруарчета 2024 - Тема 8

  • 24 152
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 563
Заради гафика им, Бочи - еди-си-кога излизал, пък бързо се запълвал, пък ако не било в работен ден можело да се случи друг да прави секциото (не разбрах точно защо, ще я питам на следващ преглед; може аз да бъркам нещо, че тя и за естествено ми обясняваше). Ама и аз препдочитам да си знам отсега, една задачка по-малко Simple Smile
Благодаря за идеята за тегленето на късмет - харесва ми!

# 31
  • Мнения: 1 323
Тони, моите дати са същите! Живот и здраве само да стигнем до там, понеже предната бременност приключи след горе долу 3 седмици от сега. 😃 Докторът ми иска 14 февруари. Ние с баща му изобщо не искаме. На 15 февруари едната ми най-добра приятелка има рожден ден и някак си пак не ми се иска. 13 ми нарушава хармонията във всички четни цифри 13.02.2024 .. някак си… та май ще е 12.02.2024.
14.02.2024 ми харесва най-много като цифрова комбинация, но не искам да е точно този ден.

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 16:58 от water_nymph

# 32
  • Мнения: 3 640
Много искам 12.02 да ми е секциото, но не знам дали ще искат толкова рано да ме оперират. Термин ми е 2 март ... и изпитвам дооооста сериозен страх да не започне естествено раждане преди планувсното секцио. Най-малкото съм на 2+ часа път от София и ако ММ не е в нас баш тогава, го пишете, че докато стигна до Шейново.... (какво всъщност се случва в този случай?!...ще питам доки, но все пак Simple Smile )

И в този ред на мисли тази нощ си мислех - има ли индикации, че раждането ще настъпи до ден-два? Тоновете ли показват това? Или?

# 33
  • Мнения: X
няма индикации , почти в повечето случаи всичко започва спонтанно . мисля че може да говориш с Ковачев за 12.02 малко е рано но сподели опасенията си , то като цяло след 36 седмица може да започне раждане когИ му скимне

# 34
  • Мнения: 3 640
Да, да.. ще говоря с него със сигурност. Не съм говорила с астролози и нумеролози, въпреки че вярвам в тези неща, но аз съм родена на февруари, а мъжа ми на 12 число и затова 12.02 като дата, комбинация от неговата дата и моя месец много ми харесва 😀

# 35
  • Мнения: 475
Охоо момичета колко много сте изписали, ние с щерката бяхме болни с повръщане, беше кошмар.
Моят термин е за 14.02., но док ще го “вадил по рано”, но не сме говорили кога. Предния път ни даде четири дати и си избрахме една.
Относно хлебарките в Шейново, полазват си - да. Лежах през септември, преди да си тръгна си изтръсках всичко от куфара понеже ме беше страх да не си занеса у дома. А като раждах 2021 не съм виждала. 🤷♀

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 23:25 от lovebirds

# 36
  • Мнения: 1 937
Момичета от вчера имам силна мигрена с гадене и  повръщане. Лежа през цялото време, изпих общо 3 панадола, а симптомите продължават заедно с появила се болка ниско долу в корема. Дали болката в корема е нормална или да търся спешния кабинет? Усещам малкия да си мърда и май свикнах с главоболието, но корема ме притеснява..

# 37
  • Мнения: 316
Момичета, тези болести и болки нямат край☹.
Ирене, не знам каква ти е точно болката в корема, но пробвай с но-шпа, дано да те поуспокои. Знам, че на някои мами и бусколизин дават,  но ако не се чувстваш добре, за твое успокоение отиди до спешен център. Стискам палци всичко да е наред

# 38
  • Мнения: X
болката зависи каква е и къде е но ако имаш постоянно повръщане е възможно да се получат болки заради спазмите , аз биз пила ношпа ( тоест аз не мога но вие можете де ) и ако не отпусне бих потърсила Аг

# 39
  • Мнения: 2 242
Малее, момичета къде ги хващате тези вируси и болести. Благодаря на Бога до момента нито веднъж не съм се разболяла - два пъти се събудих с дразнене в гърлото и леко запушен нос и си помислих, че се разболявам - това беше.

Не може ли секцио да се направи, когато бебето тръгне да се ражда естествено? Не искам до избирам дата ако се налага да родя секцио или да го вадим по-рано.

Нали има и една тапа, тя нали може да падне известно време преди да започне първия етап от раждането - от няколко часа до 1-2 дни. Това не е ли добра индикация?

# 40
  • Мнения: X
тази тапа може и никога да не падне , общо взето при малък % хора може да падне и да индикира , при някои пада седмици по рано:) Не бих разчитала на индикации за раждане за да знаеш че родил след еди колко си дена Simple Smile Пример ви давам я няколко приятелки . Едната отива на лекар викат и споко няма да раждаш поне 2 седмици още . Отива си , прави веждите на 1 клиент , и отива в болницата с 7 см след 2 часа 😀
Другата вика нещо ми опъва ама лекичко , викам ми нищо фатално тва примерно 20 дена преди термин и след 8 часа вика абе я да звънна на Вецев ма то вика мн леко бе , отива в болницата , бам 7 см 😀никакви други индикации .
И такива истории по крац мен милион.
Иначе някои лекари са напълно ок да правят секцио като започне самото раждане моя ме навива на такова. Но той иизнае защо правя секциото. А ако е по мед причини секцио обичайно не чакат. Но и в практиката вече повечето не правят секцио 2 седмици преди термин а между 7 и 10 денам

# 41
  • Мнения: 316
Това с падането на тапата пак е много относително, ако падне по- рано - ДА, знак е , че започва раждане, но аз бях с 6 часа контракции с болки и при проверката  за разкритието ми падна тапата, водите също ми ги спукаха в отделението, докато на някои мами им изтичат водите и това е един от първите знаци......зависи какво и как ще се разбереш с доктора относно раждането, ако тръгне нормално

# 42
  • Мнения: 1 002
Ние пък нищо не сме говорили с Вецев за раждането какво да е.. аз секцио не искам - вече имам 3 дупки на корема от лапароскопията февруари, сега и белег от секцио - не, мерси. Разбира се имам и доста по-разумни доводи, но не ми се повдига темата за и против секциото... та така де, предполагам, че щом не е повдигана темата, по презумпция си остава нормално раждане 😁🤞

# 43
  • Мнения: X
Вецев като цяло не обича да говори за раждане толко рано защото няма смисл , ти може се нагласиш да раждаше еди как си а после да стане еди как си Simple Smile хипотетично готвиш се за естественно , а после се разбира че примерно бебето ти не се е обърнало  да речем . Абе ще говорите като наближи

# 44
  • Мнения: 1 002
Ти обаче го даваш адвокат на Вецев навсякъде Grinning Иначе и аз мисля, че е рано да се обсъжда, но пък ето, доста момичета вече са говорили с докторите си. Единственото, което ме притеснява е това, че му се носи славата, че натиска за секцио, което мене не ме трогва като цяло - винаги мога да поискам второ мнение Wink

Общи условия

Активация на акаунт