🎤 Гласът на България 🎵 - сезон 10, тема 2

  • 19 512
  • 532
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 11 631
Дара все пак пее и поп (популярна) музика. Това е идеята на този стил, да го чуваш от фризьорския салон до зоомагазина. За разлика от Тита и Гери-Никол, тя не мина към чалгата, а се насочи към модерна музика. Някои от песните ѝ звучат като тези на западните ѝ колеги. Явно се старае в работата си. За разлика от тях и не си избира мъже-биячи  и новините да са само счупил ли ѝ е пръстите или не.

# 481
  • Мнения: 15 654
Тита съвсем я бях забравила. В последно време нищо не чувам за нея. Тук-там някоя клюка да ми излезе във ФБ и до там. След песента й с Криско не съм чула нещо читаво от нея.

# 482
  • България
  • Мнения: 1 267
Аз пък се включвам да кажа, че Симеон пя песента на Графа по-успешно от самият бездарен Влади Ампов. Графа не може открай време да пее, но композициите му са окей за родния пазар.

# 483
  • Мнения: 219
От десет-петнадесет години не съм гледала български музикален формат, но следя чужбинските. Досега винаги съм усещала кой ще стигне до финал, дори кой печели. В този глас на България успеваемостта ми е сигурно 0,5%.
На финала останаха три девойки, които не само гласово си приличаха, ами дори и визуално. Ако ги чуя по радиото, изобщо няма да ги разпозная. А до седмица ще съм ги и забравила тотално.
Много неадекватно жури, ще ме извинявате, че съм така директна. Мастър Лечев и Дара, която по принцип ми е симпатична, нямат никакво дар слово. Все пак тези хора трябва да умеят да се изказват, ако щете и да забавляват публиката. Едва ли точно те реално тренират кандидатите за Гласът на България, предполагам си имат музикални специалисти, които им помагат. За какво точно тези хора са избрани и сложени на тези позиции!?!?
Мноого лош финал. На любима моя песен момичето ми звучеше, че реално плаче, а не пее. А песента на Стинг звучеше потресаващо. Не знам кой реши да забие италианеца/французина с тази чалга певица и български език. Хубаво, не искат да спечели чужденец, ама ако целта е била идиотски финал - ами постигнаха го.
Правилно сте чули че ''момичето реално плачеше,но и пееше плачейки'' (Тя е моята внучка-Елена Попова).Беше разстроена първо,че нейното желание за избор на песен да изпее българска песен, но продуцентите не им разрешиха,те им давали списък с 4 песни от които да си изберат и то само на нея,на Симеон,на Арканджело и на Никола.И да,записите са записани и на 6 мата предварително,като са им казвали колко  остават и кои двама си тръгват.Второ което я е разстроило е срещата с майка й,на която обещала,че ако им позволят ще избере българска песен,която ще посвети именно на майка й,но останала разочарована,когато не са й позволили.На края всички знаели кой ще е победителят за 2023 г.и гласовете не определяли финалиста.Всичко това (напрежението и разочарованието) й дошло в повече и й идвало по едно време сама да се откаже да продължи,но според договорът който са подписвали не позволявал.Ако сте чели за скандала,който се беше развихрил по предишните седмици -Константин Кацаров е казвал самата истина за целият формат и никой не успя да го опровергае,въпреки че и от Продукцията се опитваха да замажат положението и да го обвинят че разпространяват лъжи.И още нещо,най-лошите песни,неподходящите им дуетни изпълнители и озвучаването им провали шанса да изявят гласовите им данни!Ако това не е подигравка с тези участници,здраве му кажи,но е факт.Поиграха си с тях и резултата е очевиден!Съжалявам и не ме е яд че никой от 4 мата не стигна до съществената си част,но пък от друга страна донякъде съм доволна,защото знам,че Елена ще продължи със своите изяви и със сигурност ще е забелязана,а не забравена както става с повечето финалисти!Тя винаги е имала покани за изяви в конкурси и в други държави и не веднъж е била удостоявана с награди ''Гранд при'' и все още получава подобни покани.Никога не се е ползвала с ''връзки'' ,а е давала всичко от себе си с постоянен труд  и упорство за да покаже своята дарба и талант.Пожелавам успех на всички останали участници,които не бяха дооценени, да продължат и да не се отказват да доказват своят талант,все някой и някога ще им даде шанс да бъде  забелязан!Късмет и успех!:blue_heart:
  Hands Plus1Flowers Four Leaf Clover

# 484
  • Мнения: 219
Целият формат е за доста сериозна промяна.
Журито уж търси оригинални участници, но винаги бута посредствените напред за сметка на оригиналните. Никаква разлика не направих между участниците през последните сезони. Вече не помня нито песните на финала, а споменът за "победителя" избледнява. Толкова..
После се чудите защо нищо не става с победителите - защото не се различават по нищо от останалите участници.
За пример мога да дам самата Дара. Никой не успя да ѝ повлияе, докато участваше в X-factor,  остана вярна на собствения си стил и преуспя, откриха я правилните хора, а дори не спечели своя формат. Победителят бе Славин Славчев. Момчето бе тотално променено. Мария Илиева го принуди да се  подстриже, отне рокерската му идентичност и го превърна в поп пръдня и кой го знае сега къде е..
Славин Славчев е музикален педагог вече 5 та или 6 та година.

# 485
  • Мнения: 5 542
Елена се представи добре, но сцената на шоуто не е място за емоции и лични драми, посвещаване на песни на майки, братя и т.н. Необходимо е да се подходи професионално и да се изпълняват дадените задачи, а не да се очакват разни неща и после от разочарование да плачем по време на изпълнението. Нима големите звезди нямат лични трагедии, разочарования и гафове по време на концерти? Стягаш се и работиш - това е да си артист. Пожелавам успех на Елена, но може би е твърде малка за голяма сцена.

# 486
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Успех на Елена, всичко е пред нея! Прекрасно момиче, талантливо, умно и красиво. Вече е изградена като певица, остава й малко да натрупа житейски опит и да контролира емоциите си, но това идва с времето. Тя е едва на 17 г., а е постигнала толкова много.

# 487
  • България
  • Мнения: 1 267
Елена се представи добре на финалите, няма за какво да има драма, сълзи и лоши чувства. Беше от незабележимите обаче. Интересните на финалите бяха Никола и Арканджело. Освен това отиваш на състезание и шоу и пееш каквото ти кажат, а не каквото ти искаш. Има си регламент, спазва се. Не помня коя песен е имала шанса да пее, но ако е било на Маргарита Хранова или някоя соц певица, добре че не го е пяла, не е подходящо за шоу.

# 488
  • Мнения: 5 542
Всъщност на финала най-зле се представи победителката...

# 489
  • България
  • Мнения: 1 267
Ако не бяха прецакали Арканджело с чалга певица и малоумна песен можеше да не чуем едно от момичетата и да си спестим балада. На мен нямаше да ми липсва нито победителката, нито Димитрина, нито Елена. И Симеон исках да си изпее последната песен.

# 490
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Жените/момичетата доминират в такива формати, те са по-амбициозни, а и нямат този " загубен" период с мутацията. Докато момчета понякога се налага направо да рестартират, момичетата са напреднали през това време много. А и като цяло по-малко мъже се занимават да пеят.
   Аз за това в такива формати се вслушвам предимно в мъжките гласове, макар някои момичета да са поразително добри.

# 491
  • Мнения: 219
Елена се представи добре, но сцената на шоуто не е място за емоции и лични драми, посвещаване на песни на майки, братя и т.н. Необходимо е да се подходи професионално и да се изпълняват дадените задачи, а не да се очакват разни неща и после от разочарование да плачем по време на изпълнението. Нима големите звезди нямат лични трагедии, разочарования и гафове по време на концерти? Стягаш се и работиш - това е да си артист. Пожелавам успех на Елена, но може би е твърде малка за голяма сцена.

Благодаря Ви първо за съвета и за пожеланието,определено тя винаги е изпълнявала дадените й задачи и се е старала много и много пъти е доказвала че именно  старанието й и упоритоста й я е научила на много неща.Но все пак и в доста от отпадналите участници се видя разочарованието и не остана скрито.Не споря и относно мнението Ви,че е още малка,аз също съм на това мнение,но може би това ще е нейният урок,може би и на повечето като нея,които са на тази възраст,трябва да надградят и усвоят  всичко онова,което липсва за да се покажат в най-добрата си форма,преди да решат кога и къде да се записват да участват.

# 492
  • Мнения: 15 654
Правилно сте чули че ''момичето реално плачеше,но и пееше плачейки'' (Тя е моята внучка-Елена Попова)

Скрит текст:
.Беше разстроена първо,че нейното желание за избор на песен да изпее българска песен, но продуцентите не им разрешиха,те им давали списък с 4 песни от които да си изберат и то само на нея,на Симеон,на Арканджело и на Никола.И да,записите са записани и на 6 мата предварително,като са им казвали колко  остават и кои двама си тръгват.Второ което я е разстроило е срещата с майка й,на която обещала,че ако им позволят ще избере българска песен,която ще посвети именно на майка й,но останала разочарована,когато не са й позволили.На края всички знаели кой ще е победителят за 2023 г.и гласовете не определяли финалиста.Всичко това (напрежението и разочарованието) й дошло в повече и й идвало по едно време сама да се откаже да продължи,но според договорът който са подписвали не позволявал.Ако сте чели за скандала,който се беше развихрил по предишните седмици -Константин Кацаров е казвал самата истина за целият формат и никой не успя да го опровергае,въпреки че и от Продукцията се опитваха да замажат положението и да го обвинят че разпространяват лъжи.И още нещо,най-лошите песни,неподходящите им дуетни изпълнители и озвучаването им провали шанса да изявят гласовите им данни!Ако това не е подигравка с тези участници,здраве му кажи,но е факт.Поиграха си с тях и резултата е очевиден!Съжалявам и не ме е яд че никой от 4 мата не стигна до съществената си част,но пък от друга страна донякъде съм доволна,защото знам,че Елена ще продължи със своите изяви и със сигурност ще е забелязана,а не забравена както става с повечето финалисти!Тя винаги е имала покани за изяви в конкурси и в други държави и не веднъж е била удостоявана с награди ''Гранд при'' и все още получава подобни покани.Никога не се е ползвала с ''връзки'' ,а е давала всичко от себе си с постоянен труд  и упорство за да покаже своята дарба и талант.Пожелавам успех на всички останали участници,които не бяха дооценени, да продължат и да не се отказват да доказват своят талант,все някой и някога ще им даде шанс да бъде  забелязан!Късмет и успех!:blue_heart:
  Hands Plus1Flowers Four Leaf Clover

Синът ми познава Вашата внучка. Тя е съученичка на най-добрия му приятел. Каза, че пее феноменално на живо и всички много й се възхищават на гласа. На финала заедно й стискахме палци.
А аз буквално се влюбих в гласа й от самия кастинг и си ми остана любимка до финала. Видя се, че беше твърде емоционална, не успя да овладее емоциите си и това я подхлъзна на няколко пъти по време на изпълненията (вече го написах в по-преден пост). Но смятам, че Вашата внучка има огромен талант и много красив глас, и искрено й пожелавам много успехи занапред. Да не се отказва и да гони мечтите си, защото такива красиви гласове трябва да бъдат чути Heart

Последна редакция: вт, 19 дек 2023, 17:26 от Lady Cassiopeia Duval

# 493
  • Мнения: 5 542
Тя е едва на 17, тепърва ще се научи да овладява емоциите си и да бъде артист на сцената. Има бъдеще, стига да не се разочарова от неуспехите, така е в този бизнес, прочетете която и да е авто/биография на звезда - почти всички в началото са били пренебрегвани и подценявани.

# 494
  • Мнения: 219
Елена се представи добре на финалите, няма за какво да има драма, сълзи и лоши чувства. Беше от незабележимите обаче. Интересните на финалите бяха Никола и Арканджело. Освен това отиваш на състезание и шоу и пееш каквото ти кажат, а не каквото ти искаш. Има си регламент, спазва се. Не помня коя песен е имала шанса да пее, но ако е било на Маргарита Хранова или някоя соц певица, добре че не го е пяла, не е подходящо за шоу.

Оооо,не, в никакъв случай не е имала никакви лоши чувства,напротив, била е доста въодушевена.Но какво да се прави,млади с и понякога както и при  някои световни изпълнители се случва да преживеят така наречената ''сценична треска''.Тези деца би трябвало да бъдят подкрепяни,да им се вдъхва кураж и стимул,а не да бъдат оплювани,че са  ''незабележими'', ''нямат талат'' и др. подобни коментари,които се пишат в социалните мрежи.Нима на някой би му било приятно да чете подобни  обиди.Критиката е едно,обидите са съвсем друго,но много хора не се съобразяват как би се чувствал самият участник.Подкрепата е много важна,стимулът също. От  списъкът който са им дали да избират български песни е била на Росица Кирилова ''Най-добрата дума''.Както и да е,всеки си има мнение.

Общи условия

Активация на акаунт