Кандидатстване в мвр.

  • 4 943
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 208
Може би в по-малките населени места е една от малкото възможности за "сигурна" работа.

# 16
  • Мнения: 6 298

Още в началото, после, ако им харесаш минаваш в следващите етапи.

И сериозно се замисли дали си заслужава, системата те унищожава.
Fatalina  е напълно права и всичко е така. Прочетете го два пъти поне, всичко е така, ние се отървахме.
Моя мъж беше от 18 годишна възраст до 46 годишна в МВР, след средно сержантско училище, не питай през какво е минал и сме минали семейно... вече е млад пенсионер и работещ, и спокоен, и вечер си спи у дома Grinning и не вдига кръвно.
Стимулът за тази система никакъв го няма, за родината, за отечеството- не работи, за честа и правда- не става, за заплащането- да не говорим, не знам как някой се навива все още, за мен трябва да е много отчаян.
[/quote]
Да, преди имаше доста стимули, заради които да се отдадеш на такава неблагодарна и отговорна работа. По-ранно пенсиониране - сега се пенсионират на 60 г., добро заплащане над средното за страната. Големи отпуски по 30 работни дни на година. Възможност да получиш ведомствено жилище на преференциални цени, както под наем така и за закупуване. Осигурено облекло и обувки, ама не като сегашните боклуци, дето ги купуват. Столово хранене на ниски цени, осигурени почивки във ведомствени почвини бази, като картите за почивка бяха на нормални цени и всеки можеше да заведе семейството си. Сега голяма част от почивнити бази са разпродадени или изоставени, запустели и рушащи се. Осигурено медицинско(лекарско и стоматологично) обслужване за служителя и за семейството му, както и болнично лечение в МВР болницата, която имаше едни от най-добрите специалисти, които също бяха военизирани и с големи заплати. Така се поддържаше добър екип, а сега има липса на кадри и там. Санаториално лечение и рехабилитация. Полицайте имаха самочувствие, защото хората га уважаваха и им имаха респект. Работата в полицията беще престижна, а не като сега да ги хулят, да ги псуват, да ги плюват и замерят с какво ли не по разни митинги.  По медиите нон-стоп за настройват хората срещу тях и да се подиграват с работата им. Да ги раняват и да ги убиват разни престъпници, а пък ако случайно те решат да използват сила да ги наказват и да ги мъкнат с години по съдилищата. Да не говорим, че независимо, че заплащането е ниско, по закон намат право да работят никъде другаде и/или да развиват собствен бизнес. Т.е. имат много ограничения, а нямат почти никакви права. В полицията стоят хора, които вече са направили доста стаж и чакат да се пенсионират, или пък наистина са в малко населено място, където няма какво друго да работят, или просто са от малкото останили "луди", които да работят за чест, слава и за отечеството, което обаче им е мащеха и нехае за тях.

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 07:40 от Fatalina

# 17
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Когато подадете необходимите документи първо ви проучват. Следва мед. комисия, после е тест за интелигентност, психотест, евентуално изпит преди или след гореизброените (зависи за кое звено кандидатствате), интервю. За някои звена това се проточва почти 1 година, поне беше така когато аз кандидаствах в системата. Една загубена година от живота ми... първа по точки от всички тестове и накрая на интервюто осъзнах, че не искам да съм част от това.
Успех!

# 18
  • Мнения: 478

Да, преди имаше доста стимули ....
Преди беше милиция и наистина имаше кадърни хора. Сега е полиция с некадърници, подкупни гадове, а правописа е последната грижа Sweat Smile На какви писания съм се натъквала на сегашни ченгета , не е истина. Да се чудиш да се смееш ли от пропуските в началното образование , или да плачеш, че тотално необразован човек е лице на закона.

# 19
  • Мнения: 393
Самата процедура е много тромава. Първо документи,мед.прегледи,ще ви правят тест за физическа подготовка:коремни преси за жените, лицеви опори за мъжете,осморка и тичане 800 метра(така беше преди 4 години когато аз кандидатсвах. Ся не знам как е .)Чака се дълго,ако ся има изпит другия месец чак излизат резултатите. Ама както казват по- нагоре, повече окапват на Психологическия тест.
и никаква гаранция няма че ще ви вземат след като минете евентуално всичко.

# 20
  • Мнения: 68 647
Със сигурност се обаждат на предишният ти работодател.
Знам за случай в който точно така разкриха една жена, че ще напуска - кандидатствала за работа в МВР без да каже на сегашния шеф. И той така разбра, като му се обадиха от полицията да разпитват за нея.

# 21
  • Мнения: 15
Здравейте, искам синът ми който завършва сега да кандидатства в академията на МВР. Навсякъде казват трябва връзки, защото иначе те късат на психо теста. Някой знае ли какви психотестове се дават? Има ли някъде примерни такива, с правилните отговори? Има ли учител или някой който подготвя кадри за кандидатстване там ?

# 22
  • София
  • Мнения: 303
Доколкото знам, интереса за там е много нисък и изискванията са занижени, както направиха и в армията. Още повече, че отпаднаха и приемните изпити за редовни курсанти. Ако не го вземе сам, уроци едва ли ще помогнат.

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Здравейте, искам синът ми който завършва сега да кандидатства в академията на МВР. Навсякъде казват трябва връзки, защото иначе те късат на психо теста. Някой знае ли какви психотестове се дават? Има ли някъде примерни такива, с правилните отговори? Има ли учител или някой който подготвя кадри за кандидатстване там ?
Какви правилни отговори на психотест?!?! Всеки човек има някакви особености, въпросът е какви. След самия тест има събеседване с психолог, на което е по-предизвикателно да разбереш дали се държиш нормално, отколкото това да дадеш "правилните" отговори на психотеста.

А синът ви иска ли да кандидатства там?

# 24
  • Мнения: 231
Здравейте, искам синът ми който завършва сега да кандидатства в академията на МВР. Навсякъде казват трябва връзки, защото иначе те късат на психо теста. Някой знае ли какви психотестове се дават? Има ли някъде примерни такива, с правилните отговори? Има ли учител или някой който подготвя кадри за кандидатстване там ?

Здравей,
И аз подкрепям колежка, която ве написала по- долу. Аз кандидатствам без никакви връзка, и мисля че има реален шанс. Понеже вече няма толкова кандидати, едни познат ми каза дирекно, за нищи позиции в МВР, вече не е необходимо да имаш някакви връзки. Давам пример за 90 позиция в МВР кандидатства 210 човека.

# 25
  • Мнения: 4 208
Да кандидатства младеж в Академията на МВР и за работа на "нисша" длъжност в МВР са две съвсем различни неща. За първото има доста желаещи, за второто - не.

# 26
  • Мнения: 6 298
За където и да кандидатства на психоизпита никой няма как да му помогне с предварителни въпроси. Там е важна психиката на човека и реакцията му при разлчни ситуации. Този изпит е много труден, но и много важен за хората влизащи в системата на сигурността, затова там е ситото и кандидатите най-често на него се провалят.

# 27
  • София
  • Мнения: 303
Чл. 17. (1) Кандидатите за курсанти подлежат на специализиран подбор.
(2) Специализираният подбор по ал. 1 се извършва по методики и нормативи, съобразени с тези за постъпване на държавна служба в МВР, и важи за годината на кандидатстване.

Т.е. няма разлика в подбора и на двете и така е редно Blush

# 28
  • Мнения: 4 208
Чл. 17. (1) Кандидатите за курсанти подлежат на специализиран подбор.
(2) Специализираният подбор по ал. 1 се извършва по методики и нормативи, съобразени с тези за постъпване на държавна служба в МВР, и важи за годината на кандидатстване.

Т.е. няма разлика в подбора и на двете и така е редно Blush
Така е, аз имах предвид брой и качество на желаещите.

# 29
  • София
  • Мнения: 303
Броя на желаещи е заради безплатното обучение, безплатно общежитие, стипендия в зависимост от общия успех, осигурена работа след завършване... което донякъде задължава работодателя да включи обучаемия в системата, независимо от качествата на последния. "Нормата днес - качество утре!" Confused

Общи условия

Активация на акаунт