Кандидатстване в мвр.

  • 4 940
  • 42
  •   2
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте,
Дали някой знае след като се пуснат документи за работа в МВР, каква е процедурата за проучване на кандидат.
Понежа написах за настоящ адрес, адрес на който живея, но по документи там не фигурира. Служителката от Човешки ресурси каза да го пиша независимо че не  фигурирам.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 19:49 от chao

# 1
  • София
  • Мнения: 303
Проучването прави районния инспектор, на адреса на който живееш. Ще те извика в районното да напишеш нещо като CV, но доста разширено, с данни за родители, братя/сестри и др. Специалното проучване ще си го направи сам и по двата адреса, без ти да разбереш Blush

# 2
  • Мнения: 231
Питам понеже съм без договор, живея там и да не стане някой проблем?
Аз подадох документи в МВР Управлението.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 18:11 от chao

# 3
  • Мнения: 5 274
Едва ли да стане проблем. Питат за реалния ви адрес, защото говорят с комшии, които са около вас за това какъв човек сте. Не мисля, че е добра идея да ги лъжете.

# 4
  • София
  • Мнения: 303
Може да имаш богато гадже и да живееш при нея, никой не го интересува. Не е незаконно. Важното е да не даваш лъжлива информация. Blush
В управлението е едно, оттам подават информация на районния инспектор, пращат те на медицинско, психологическо изследване и т.н. и всеки си завърта работата.

# 5
  • Мнения: 6 298
Накрая ако Ви одобрят Ви  дават 1300 лв. бруто заплата и се чудите как да се издържате с нея. Викат Ви  за щяло и нещяло да работите извънредно, като често не Ви заплащат извънредният труд или ако го плащат то парите са смешни. Не разполагате със себе си, защото сте на повикване когато на шефовете им скимне за всякакви мачове, митинги, стачки, концерти, избори, проверки по празници и т.н. Не можете да си планирате никакви уикенди, отпуски, почивки и празници. Дрехите и обувките, които Ви дават са отвратилени като материя и неудобни. За всяко излизане извън гарнизона на населеното място където работите пускате рапорти, за да информирате ръководството, а за излизане в чужбина и за да получите тяхното разрешение. Младите хора, които са постъпили в системата масово след 2 -3-тата година напускат поради тези неизгодни условия. Е, ако още Ви харесва може да продължите с кандидатстването, но моля Ви не пишете абревиатурата на министерството с малки букви, особено ако попълвате разни документи, защото не говори добре за грамотността Ви или пък за неуважението към институцията към която сте се запътили.
Проучват цялото Ви семейство, а ако сте семеен и това на съпругата или жената, с която живеете на семейни начала. Събират данни от близки и съседи, от предходни работодатели, проверяват дали имате досие в МВР и т.н. Системата е много консервативна и закостеняла и трудно се гради кариера, дори да сте с висше образование. Помислете си добре дали си заслужава!

# 6
  • Мнения: 4 208
Повечето кандидати си остават само кандидати. Масово окапват на психото.
Моля кандидатът да си оправи правописа, защото прави лошо впечатление.

# 7
  • Мнения: 231
На кой етап започват да правят проучването, след като минеш медицинския. Или вече като стигнеш до заключителното интервю?

# 8
  • София
  • Мнения: 303
Кое е логичното? Помисли, може да го има и като въпрос на психотеста Grinning

# 9
  • Мнения: 2 570
Първо, изключи завинаги думата подадЪт.
После гледай всичко останало.

# 10
  • Мнения: 231
Извинявам се за грешките, от бързината са били направени. Мен ме интересуваше в коя фаза на конкурса започват да те проверяват?

# 11
  • Мнения: 1 117
Бе, тия проверки даже не знам какви са, като знам какви станаха полицаи. Писохото и физическата част са ти проблемът, е там трябва да се съсредоточиш.

# 12
  • Мнения: 6 298
Извинявам се за грешките, от бързината са били направени. Мен ме интересуваше в коя фаза на конкурса започват да те проверяват?
Вероятно още при документалната проверка се прави и проучването. Психото е последно.

# 13
  • Мнения: 963
Където и да пишете, проверявайте си три пъти написаното, и ако е нужно, поправете необходимото. Никой за никъде не бърза, но написаното си остава. Това са базови умения, важно е, а и говори за интелектуалния капацитет на пишещия.
Пожелавам Ви успех с кандидатурата.

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 917
Извинявам се за грешките, от бързината са били направени. Мен ме интересуваше в коя фаза на конкурса започват да те проверяват?

Още в началото, после, ако им харесаш минаваш в следващите етапи.

И сериозно се замисли дали си заслужава, системата те унищожава.
Fatalina  е напълно права и всичко е така. Прочетете го два пъти поне, всичко е така, ние се отървахме.
Моя мъж беше от 18 годишна възраст до 46 годишна в МВР, след средно сержантско училище, не питай през какво е минал и сме минали семейно... вече е млад пенсионер и работещ, и спокоен, и вечер си спи у дома Grinning и не вдига кръвно.
Стимулът за тази система никакъв го няма, за родината, за отечеството- не работи, за честа и правда- не става, за заплащането- да не говорим, не знам как някой се навива все още, за мен трябва да е много отчаян.

Общи условия

Активация на акаунт