🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 5

  • 22 919
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Какви умения!? Всичко е цирк и шоу, сценарий. Колко умения е имала Радка като спечели?
Или Сарафов като жури, дето дори не е готвач?
Рецептата на Цеков впечатли ли ви, сухи кори и сладолед от боза?
Всяка втора дума преди беше колко е секси Ангелов или Михалчев с коженото яке.
Тъй като сега имаше много коментари за шеф Таралежков в черно и т.н. затова коментирах, че дами гледат предаването и ако искат да плакнат око едва ли не, не са подходящи водещи с друга секс.ориентация, според мен.
Нямам против гейовете. Спирам по темата, излишно се спами.

Много ми хареса Мастъркласа на Лора и Стоян, биха били готино жури.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 17 986
...
Всяка втора дума преди беше колко е секси Ангелов или Михалчев с коженото яке.
Тъй като сега имаше много коментари за шеф Таралежков в черно и т.н. затова коментирах, че дами гледат предаването и ако искат да плакнат око едва ли не, не са подходящи водещи с друга секс.ориентация, според мен.
Нямам против гейовете. Спирам по темата, излишно се спами.
Aз не помня някой да е припадал по Ангелов или Михалчев, но какво общо има ориентацията на мъжа с "плакненето на око"? Така или иначе никой не очаква да има взаимност независимо от ориентацията.

# 62
  • София
  • Мнения: 11 630
Сарафов готви, това, че не му е основната професия не означава, че е сакат, дори, го видяхме в предаването, определено разбира и от храна. Дава адекватни съвети на участниците. Световните критици не са готвачи. В чуждестранните Мастършефове също има ресторантьори и са сред най-разбиращите и критични как трябва да се съчетае и поднесе една чиния, за да се хареса. Джо Бастианич ми е любимец в Американския Мастършеф.

# 63
  • Мнения: X
Да си световен критик и да имаш ресторант има разлика.
Всъщност и Таралежков и Сарафов ми харесват в пъти повече от Кустев, макар истински готвач да е именно той.
Ако ще залагат на качествено готвене само, хора като Лора да кажем, Тоби и т.н място там нямат. Да не говорим за 90 процента от победителите, изключвам Мария от миналия сезон.
Нима Симеон от 1 сезон беше най-добрия в неговия сезон? Или Радка, или Севда?

Другия вариант е при който всичко е сценарий, търси се шоу и т.н. В такъв случай една Силвена Роу е в пъти по-интересна от сериозен (скучен) Сарафов, например.
Или се търси интерес и от други посоки, кой бил хубав, секси и т.н., тогава казах, че според мен не е ок да залагат на гейове, защото аудиторията е женска.
Каквото и да си говорим, за "по ТВ" външния вид все пак има значение.
Защо Натали Трифонова е синоптичка, а не някоя женичка 80кг и т.н.
Сега ще кажете и дебелите са хора, така е, аз не съм от слабите. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4 420
Скрит текст:
Zvanche,  аз не коментирах твой пост, а точно снимката на книгата с рецепти. Явно има някакво объркване.
Не бих купила това творение, защото не одобрявам този готвач и цялостната "концепция", която поднася.
Някой е променил цитата в поста ти?
Допреди този сезон на МШ Кустев, никой не го знаеше. С участието и поведението си в него стана известен, но не съм съгласна, че "лоша реклама няма".

За тази разлика говоря:
Скрит текст:


И победата в конкурса за красота е отбелязана по същия начин.
Извинявай, мислех, че съм цитирала дядо хаджия.

# 65
  • Мнения: 120
Всъщност след като почти изгледахме този сезон мисля следното:
Новото жури е може би фиктивно такова- тоест, договорите им са различни от тези на старото жури. Старото е договорило много повече права в оценяване, гласове и т.н.
При новото явно продукцията е решила друго.
Нямам друго обяснение на това, което ни показаха дотук.
Помните ли Росица - тя не успя да се отличи с кое знае какво, но съм сигурна, че ако бяха направили същия реверанс за нея, който направиха и продължават да правят за Марианна, тя щеше да е претендент за финал.

# 66
  • Мнения: 8 911
Хиляди пъти предпочитам възпитания Сарафов пред простеещата Силвена Роу. Тази жена може и да готви чудесно, не знам, но аз лично съм я запомнила с мантрата й за биохакинг, супер храни и секс. Толкова ми беше смешна през цялото време с тези сексуални намеци и препратки - гладна кокошка просо сънува. А, ако биохакингът й с храни работеше, нямаше да си смени физиономията с пластична хирургия.

Полезно е да има ресторантьор в журито, това е част от кулинарния бизнес. Освен това човекът готви плюс че е обиколил половината свят и е опитвал неща, които участниците не са й чували дори от обща култура като гледаам.

# 67
  • Мнения: 1 889
Мен ми харесва журито такова , каквото е и миналото харесвах. Михалчев и Таралежков най са ми на сърце ,но и другите стават. Само Лео Бианки не ставаше за жури , много вдървен. Той не , че Токев е много разчупен, но едни от най- адекватните коментари бяха неговите. На мен ми харесва концепцията им за жури- строг, майтапчия и златната среда. Само в четвърти сезон не им се получи.
А от американският МШ харесвам Греъм Елиът.

# 68
  • Мнения: X
Определено простееше Силвена, но беше по-интересна, атрактивна за масовия зрител. Продуцентите търсят шоу, кавги, емоции.

Ако търсеха готвене и Даниела нямаше да си тръгне толкива рано, например.

Бих искала жури от шеф готвачи. И да не са така пасивни, да бъдат по-критични, но и по-забавни и интересни за масовия зрител, защото това е шоу.
Ако ще е да са сериозни и с авторитет, тогава защо не правят забележки за косищата в чиниите?
Лео някак пасивен беше също, иначе готви чудесно.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 923
... Силвена Роу. Тази жена може и да готви чудесно, не знам, ...
От мастър класовете, които тя направи, аз така и не останах с убеждението, че може да готви или поне това, което представи за мен не беше професионално приготвена храна.

# 70
  • Мнения: X
Може. Ама самочувствието й е до небето, голямо е парвеню. Все в ДЮбай я търсят, въобще опасна работа.

# 71
  • Мнения: 265
Всъщност след като почти изгледахме този сезон мисля следното:
Новото жури е може би фиктивно такова- тоест, договорите им са различни от тези на старото жури. Старото е договорило много повече права в оценяване, гласове и т.н.
При новото явно продукцията е решила друго.
Нямам друго обяснение на това, което ни показаха дотук.
Помните ли Росица - тя не успя да се отличи с кое знае какво, но съм сигурна, че ако бяха направили същия реверанс за нея, който направиха и продължават да правят за Марианна, тя щеше да е претендент за финал.
Аз много харесвах Росица, не се отличи с кой знае какво, както и повечето участници този сезон де, но ми изглеждаше много симпатична като човек.

# 72
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 168
Аз пък не харесвах Силвена Роу. Най-любимо си ми остава оригиналното жури, с поведението им до сезон 3. Ангелов после много ми падна в очите с този ХК. След това нито Лео, нито Роу ставаха (според мен). Сегашните ясно, писала съм и преди. Обаче като чета последните страници не мога да повярвам, че някой толкова присърце е взел коментарите ни за външния вид на Таралежков, че чак ориентации се коментират, как не бил подходящ, разсейвал и т.н. Чета и не вярвам на очите си, големи филми, чил. Чешем си клавиатурите, имаме си мъже домА, това че коментираме и външната опаковка нищо не значи Sunglasses.

# 73
  • Мнения: 265
Аз пък не харесвах Силвена Роу. Най-любимо си ми остава оригиналното жури, с поведението им до сезон 3. Ангелов после много ми падна в очите с този ХК. След това нито Лео, нито Роу ставаха (според мен). Сегашните ясно, писала съм и преди. Обаче като чета последните страници не мога да повярвам, че някой толкова присърце е взел коментарите ни за външния вид на Таралежков, че чак ориентации се коментират, как не бил подходящ, разсейвал и т.н. Чета и не вярвам на очите си, големи филми, чил. Чешем си клавиатурите, имаме си мъже домА, това че коментираме и външната опаковка нищо не значи Sunglasses.
Ооо, Лео беше много зле. Аз даже не знаех, че той се занимава с готвене преди да го добавят към журито. Не харесвах Роу, но за мен беше светлинни години пред Лео.

# 74
  • Мнения: X
Готвих джолан с кисело зеле. Под фолио, сложих червен, черен пипер, дафинов лист, червено вино.
Също супа топчета.
Правих бисквитки от маслено тесто, с мед, канела, портокалови корички.
Правих кекс с ябълки, сок от лимон, стафиди.

Лео не готви зле, но беше много неуверен, въобще не беше себе си като жури. Според мен се притесняваше, че не говори добре БГ език.

С едно изречение да обобщя, че тъй като темата за секс.ориентации тръгна от мен, изкоментирах го, знаейки, че само си чешем клавиатурите, но някак не върви да пишем кой бил много готин визуално, като ние сме хетеро, той не.

Общи условия

Активация на акаунт