ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 31 147
  • 605
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 047
Леле, не съм влизала известно време и сега виждам какъв бебевалеж е настъпил. Heart Eyes Честито на всички майчета. Да са ви живи и здрави бебешорите. Купонът започва за всички нас. Grinning
Eksi, да ти е жива и здрава прекрасната Елисавета. Flowers Four Leaf Clover
Лейди Роуз, Девилче HugHeart
Момичета, които още чакате... Представям си какво ви е в душите. Вълнение, нетърпение, може би страх. Но всичко ще е наред с всяка една от вас и скоро ще попълним редиците с още много бебешори. Heart

# 61
  • Мнения: 236
Честита Елисавета, Екси! Жива и здрава да ви е и много щастливи мигове заедно!

# 62
  • Мнения: 558
Исках да попитам мамите със секцио- слагаха ли ви след това няколко дни НМХ и задължително ли е да имаш тромбофилия или е практика след всяко секцио?

# 63
  • Мнения: 6 047
Слагаха ми Фраксипарин. И след изписването продължавам. Аз в тази връзка исках да попитам какво се пускаше освен Д-димер и Фибриноген? В болницата Д-димер ми беше много завишен и искам да проследя нещата. Беше около 20. Ако има проблем на хематолог ли се ходи? От вчера са ми се издули и са леко болезнени 2 вени на ръцете, отстрани на двете китки и сега се чудя това пък откъде.

# 64
  • Мнения: 558
Слагаха ми Фраксипарин. И след изписването продължавам. Аз в тази връзка исках да попитам какво се пускаше освен Д-димер и Фибриноген? В болницата Д-димер ми беше много завишен и искам да проследя нещата. Беше около 20. Ако има проблем на хематолог ли се ходи? От вчера са ми се издули и са леко болезнени 2 вени на ръцете, отстрани на двете китки и сега се чудя това пък откъде.
Bobby благодаря ти много! Ти имаш ли тромбофилия по принцип?


Ето тези неща ми пускаше моя хематолог всеки месец, като казваше, че Д димер и Фибриноген се увеличават нормално по време на бременност, но не знам колко време след раждането спадат…

# 65
  • Мнения: 6 047
Благодаря ти, rgold. Нямам тромбофилия.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 777
Задължителен е НМХ след всички операции. Аз не помня колко дни, ама ще трябва и вкъщи са слагам.

# 67
  • Мнения: 92
Мен ми слагаха Клексан задължителните пет дни.

# 68
  • София, България
  • Мнения: 3 602
Да, слага се задължително след всякакви операции. На мен Фраксипарин ми биеха 4 дни всяка сутрин. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 311
Момичета, помогнете на неродено бебе без име...🤣😁❤️
https://www.bg-mamma.com/?topic=1608728

# 70
  • Мнения: 230
Синът ми от вчера започна да киха , днес му се запуши носът и сега вечерта вдигна температура 38.3 я измерих и дадох парацетамол . Най-вероятно е гърло . Ето че е събота и при нас не се размина нещо да стане 😂 не ми е смешно де , ама …
Дано да не се заразя , като знам колко съм кекава едва ли . Мисля от утре да започна инфлуцид профилактично . Притеснява ме , че скоро ми предстои секцио , стискайте палци да се размина . Оплаках се на бързо . Напоследък все повече ме тресе предродилна депресия . Вие как се чувствате вече в края на бременността си ?
Допълвам :
И аз се събудих с болки в гърлото , по скоро нещо като бодеж в гърлото . Видях се на огледалото и съм с гнойна ангина . За сега нямам температура , само ми е отпаднало . Най вероятно ще пия антибиотик . Някоя от вас била ли е с гнойна ангина по време на бременност?

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 07:09 от Keksche_31

# 71
  • Мнения: 132
Синът ми от вчера започна да киха , днес му се запуши носът и сега вечерта вдигна температура 38.3 я измерих и дадох парацетамол . Най-вероятно е гърло . Ето че е събота и при нас не се размина нещо да стане 😂 не ми е смешно де , ама …
Дано да не се заразя , като знам колко съм кекава едва ли . Мисля от утре да започна инфлуцид профилактично . Притеснява ме , че скоро ми предстои секцио , стискайте палци да се размина . Оплаках се на бързо . Напоследък все повече ме тресе предродилна депресия . Вие как се чувствате вече в края на бременността си ?
Допълвам :
И аз се събудих с болки в гърлото , по скоро нещо като бодеж в гърлото . Видях се на огледалото и съм с гнойна ангина . За сега нямам температура , само ми е отпаднало . Най вероятно ще пия антибиотик . Някоя от вас била ли е с гнойна ангина по време на бременност?

И мен ме тресе яко предродилна треска.. Ту съм щастлива, ту се плаша..аз и за това вдигам кръвно.. Във вторник живот и здраве съм на преглед и се надявам след прегледа до 2..3 дни да съм секцио.. Наближавам 38 г. с.. Първа бременност..яко съм в джаза с тези хормони..
Относно ангината, по-добре се свържи с АГ и да ти изпише нещо, щом ти наближава секциото.. На своя глава по-добре недей да пиеш каквото и да е, но ти си знаеш 🙂
Успех на всички, които им предстои раждане! Всичко ще бъде наред! 🍀🍀🍀

# 72
  • София, България
  • Мнения: 3 602
Със сигурност ако си с ангина по-добре антибиотик в този момент Simple Smile Дано мине бързо! Искай си рецепта от доктора, макар че нали вече са електронни, та може би ще трябва да отидеш на неотложен кабинет. Rolling Eyes

# 73
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Последни седмици, наистина, на мен ми остава 1+5 до термин.
Честно казано, нямам търпение да започна да си връщам тялото обратно, при все че съм без кой знае какви тежки оплаквания. Просто бебето вече тежи доста на таза и си има дискомфорт.
Само че нямам никакви признаци за раждане. Joy

Кексче, вероятно ще трябва да те прегледат все пак.

Аз тъкмо съм на антибиотик, заради уринарна инфекция. От него ми става  лошо, за щастие, ми остават само 2 дни и го приключвам.

# 74
  • Мнения: 558
Утре влизам в 39 г.с , страх, вълнение, несигурност- хиляди емоции в мен. На моменти се питам - ще бъда ли достойна за нея… ще дам всичко от себе си!
Аз нямам оплаквания и като цяло имам една прекрасна бременност, качила съм 17 кг, които малко ме притесняват, вече се чувствам наистина тежка .
Хайде момичета- нека всяка от вас да има щастлив край, свързан с едно щастливо начало❤❤❤

Общи условия

Активация на акаунт