В момента чета...87

  • 47 138
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 847
Благодаря за темата!

Прочетох "Долината на щастливците" от Милен Миланов. Средна работа. Началото започна добре, но след това някак в бързината на действието ме изгуби. Различните гледни точки не бяха отделени и от едно действие направо в друго.

Продължавам с поредицата на Ера за различните държави с "Шведите знаят как".

# 16
  • Мнения: 10 698
Аз също мисля, че ще са интересни тазгодишните номинации Simple Smile
Наистина, май няма изявени фаворити.

# 17
  • Мнения: 2 243
Благодаря за новата тема,Миж🌷!
Нямам време за четене,ама то вече ме е страх книга да хвана,понеже в 90% от случаите на провал ще се натъкна:)))...вчера се чудех да се смея ли или да се ядосвам,прелистих първите страници на "Неопитомена" и то се видя,че ще е някаква криво-ляво скалъпена историйка или пресолена манджа от модерните манджи,дето сега масово се бъркат/политкоректните/,но викам чакай да видя за какво иде реч.И в последното изречение на втора глава,озаглавена "Свирки",осъзнах,че такава щуротия скоро не съм чела,да ме извинят феновете на историята.Добре,че е от библиотеката,че щях да се ядосам за изгубените пари.
Сега ще си оправя вкуса с подаръка от скъпа съфорумка "Мълчанието на цвета"🌷.
Също си препрочитам "Чоки".Чудесен Джон Уиндъм,ново издание,което много ме зарадва.

Последна редакция: чт, 23 ное 2023, 14:33 от Calabria

# 18
  • Мнения: 631
Благодаря за темата, Миж 💐

Записвам се и аз с “Култ”. Малко бавно ми върви, доста страници има за отделните персонажи и животите им, а за престъплението почти нищо (на 210-та страница съм, после може да е по-добре). За на Мина ОКР-то сякаш са малко по-малко този път писанията, в първата книга на всяка страница дезинфекцираше нещо.

# 19
  • Мнения: 6 346
Е, престъпленията са двете отвличания и убийства (две в първата една трета от книгата, защото съм стигнала дотам). Тази описателност за мен само помага на сюжета, защото се потапяш в историята и заживяваш с героите, много по-лесно е да се поставиш на тяхното място, а така и случващото се в книгата става доста по-плашещо.

# 20
  • Мнения: 10 191
Пожелавам приятни книжни емоции на всички книголюбци 📚📖!

Към финала на “Котешко лице” съм и след нея реших да се опитам все пак да прочета “Fourth Wing”, заедно с “Тътени”, която продължавам да чета/слушам.

Последна редакция: чт, 23 ное 2023, 13:22 от fenyx

# 21
  • Русе
  • Мнения: 1 847
Чета "Да докоснеш земята" на Рани Маника, но още съм в началото.

# 22
  • Мнения: 2 243
"Олив Китиридж" ми е любима!
Ако ви е интересно,ето тук съм писала за нея.
https://nezito.wixsite.com/forgetmenott/post/олив-китридж-елизабет-страут
Знаете ли,че има и втора част?  "Олив Китридж отново" Blush

Адмирации . Страхотен блог и уникално красиви снимки . Не знам дали сте фотограф , но наистина ви се отдава .
И от мен адмирации,сега посетих блога Ви,записвам си Терзийски за прочит👍!

# 23
  • Мнения: 4 001
Благодаря за новата тема с коледен дух! 🌟

Напоследък прочетох няколко книги но все нямам време да пиша в темата.
Книгите са
 "Остани с мен" - книга засягаща интимна тема свързана с проблемите около забременяването,загубата на дете,проблемите в семейството. Имаше няколко обрата ,които бяха като шамар но в името на това да запазиш любовта всичко е позволено!

"Животът може да е чудо"- една много симпатична книжка,която доста ме разведри и честно казано ми хареса, очаквах да е по-блудкава. Има интересна гледна точка за нещата от живота и дава идеи и малки трикове как да преодоляваме ситуациите, които не ни харесват. Честно казано, приложих един от съветите и нещата се получиха,което незнам дали е чудо или съвпадение! 🙂
 
"Като дъх"- ами не ме впечатли! Уж тръгна интересно но някак се разми историята и на края нищо! Очаквах повече!

"Акабадора " - като цяло ми хареса,очаквах повече пикантности около тази "професия ", засегната е тежка тема за избора ,който човек прави независимо от годините.

А в момента чета "Оризовата майка ".

# 24
  • Мнения: 5 386
Здравейте!
Съжалявам ако не е за тук темата ми, но в офиса ни ще имаме таен Дядо Коледа и помолиха всички да си напишем предварително желанията, за да улесним колегите си в избора на подарък.
Чете ми се нещо Коледно, но свързано с мистерия, трилър. Разбирайте кримилано, а не любовно.
Като условието е да го има в момента по книжарниците и по възможност около 20лв. Grinning
Имате ли предложения?

# 25
  • Мнения: 271
" 25 звезди на българското кино" - очерци за едни от най- големите български актьори на 20 век.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
CoCoMilk директно си отбелязвам "Животът може да е чудо". Освен това ще ми е любопитно да прочета мислите ти като приключиш Оризовата майка. Чела съм я преди години и адски ми хареса, дори скоро издателството пусна нов тираж и си я купих, да си я имам в библиотеката. Нарочила съм я за скорошно препочитане Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 566
"Олив Китиридж" ми е любима!
Ако ви е интересно,ето тук съм писала за нея.
https://nezito.wixsite.com/forgetmenott/post/олив-китридж-елизабет-страут
Знаете ли,че има и втора част?  "Олив Китридж отново" Blush

Адмирации . Страхотен блог и уникално красиви снимки . Не знам дали сте фотограф , но наистина ви се отдава .
И от мен адмирации,сега посетих блога Ви,записвам си Терзийски за прочит👍!
Много благодаря! Hug
Ще се радвам,ако ви хареса!
Започнах "Уроци" на Иън Макюън. Много го харесвам,а отдавна не съм чела нищо негово.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 291
Прочетох Кралят на планината.
През цялото време си мисля, че книгата се казва Моте и се чудя защо,  а то Моте а авторът.
Много ми хареса, макар да не съм по кримките.

Преди това прочетох една жълта на Ирса някоя си, там ударих на камък. Голямо преразказване падаше на моменти, вместо да се включват диалози. Може стилът и да е такъв на авторката, но не и се получава.

Сега чакам Корморан Страйк и новата 1984.

# 29
  • Мнения: 776
Запис и от мен!
Пак овършах Столична, а се бях зарекла само да върна, да не взимам. Искам да попрочета купчините у дома, но не устпвх на: Родените в полунощ, Водата в езерото никога не е сладка и Да докоснеш земята на Рани Маника.

Kой е авторът на "Водата в езерото"?

Благодаря за красивата тема!

Общи условия

Активация на акаунт