В момента чета...87

  • 47 134
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 372
Само аз си останах, непрочела нищо на Нарине-то. Не ме и влече.
Аз прочетох книгата на Кинг и не знам как да я оценя. Първите три новели ме отвяха, но четвъртата нещо ми дойде скучновата.

# 46
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Хоп-цоп и аз в новата тема. Минах средата на "Големите митове на Втората Световна Война" допада ми, въпреки че е малко суховата, но аз обожавам книги за войната и тази ми харесва, че развенчава доста широко разпространени вярвания за нацистите, руснацитя, японците и прочие.

# 47
  • Мнения: 1 829
Още съм на Панкол Bed bug. Не е лоша, но нищо особено. От времето на костенурките и крокодилите не я бях чела.

# 48
  • Мнения: 454
"Водата в езерото никога не е сладка" я има в българския Сторител, прочетена на италиански. Въобще, италианският каталог е доста богат, аз в началото въобще не знаех, че има достъп и до други каталози, защото ми предлагаше само заглавия на български.
Прочетох "Четирите вятъра" и определено си загубих времето. Като гледам и на прехвалената "Славея" съм дала две звезди, така че май приключих с тази авторка.
Сега чета "Смола" и слушам "Феликс и невидимият извор" - и двете ми харесват. Очаквам "изненади" от "Смола" и я прелиствам с повишено внимание, нарочно не четох ревюта за нея.

# 49
  • Мнения: 1 466
Привет! Не съм се разписвала и аз скоро, прочетените ми за ноември досега са тези:
Заслужава си да спомена "Тази благодатна земя", която беше толкова прекрасна. Като малка, лятото преди 2-3 клас бях научила "Том Сойер" и "Хъкълбери Фин" наизуст от толкова четене, този роман ми напомни толкова приятно и носталгично за тях, нямаше как да не го харесам.
"Не тук и не сега" също беше доста оригинална, освен интересния замисъл на сюжета, тук беше много активно застъпена и темата за майчината сила - на какво е способна една майка, за да защити детето си - на всичко, дори да върне времето назад.
В "Градината на самурая" нещо не ми достигна за 5*, но въпреки че започна мудно и без много действие, се разгърна в красив и вълнуващ разказ за онази търпелива, но нестихваща любов, за себеоткриването и за способността да виждаш красотата - дори там, където не всеки би я видял.
"Жена в неизвестност" беше нелош трилър, а днес се озовахме болни вкъщи и за един следобед прочетох "Изчезналата аптекарка", която загледах само заради името (и аз съм аптекарка 😁), оценката ми е по-скоро към 2.5, леко посредствена и скалъпена ми дойде, цял роман излезе от това, че героинята намери едно стъклено бурканче в мръсните води на Темза... Но просто заради споменаванено на билки, рецепти, тинктури, закръглих на 3*.

# 50
  • Мнения: 396
Благодаря за новата тема, Миж 💐
И аз не се разбрах с Абгарян - четох "Три ябълки паднаха от небето" и не ми хареса. Вкъщи има още една, която ще прочета и ще видим дали ще е по-добре.
Довърших днес "Удавниците" на Дженифър Макмеън - тотални 5*! Една от най-добрите книги, които съм прочела тази година, жалко че толкова време все я отлагах. Мрачна, напрегната, интересна, на моменти леко ме полазваха тръпки от нея! На панаира със сигурност ще си взема другите две книги на авторката.
Сега съм пак в онова ужасно чудене какво да чета, тъй като тази година доста книги започнах, които не завърших, не ме грабваха, или не им беше времето. Видях, че сте коментирали "Четвърто крило" - имам я, но не съм я чела. Някой знае ли кога се очаква втората част да излезе на български?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
С Абгарян и аз не се "сприятелих", познанството ни започна с "Три ябълки паднаха от небето" и определено не ми хареса.
Прочетох "Жените в замъка".
Добре тръгна историята за няколко жени оцелели по време на Втората световна война и живеещи заедно. Всяка с нейното разбиране, оцеляване, тайни и спомени. Краят беше претупан и нахвърлян сякаш набързо за да се приключи книгата.

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
С Абгарян и аз не се "сприятелих", познанството ни започна с "Три ябълки паднаха от небето" и определено не ми хареса.
Същата работа и при мен. Дотам си и останах. Не знам след време дали няма да дам втори шанс с друга книга.

# 53
  • София
  • Мнения: 271
Намерих си от библиотеката "Наръчник за убийства за добри момичета" от Холи Джаксън. Приятно четиво за категорията young adult. Исках някакво по-леко криминале и това пасна. Историята е добре построена. Чете се бързо, въпреки че е с ужасно ситен шрифт. Авторката се беше постарала сюжетът да е що-годе достоверен, т.е. загадката да се разплита по методи, достъпни за дванайсетокласничка - разговори, ровене из социалните мрежи и т.н. Сигурно след време ще прочета и втората част.

# 54
  • Мнения: 1 466
С Абгарян и аз не се "сприятелих", познанството ни започна с "Три ябълки паднаха от небето" и определено не ми хареса.
Същата работа и при мен. Дотам си и останах. Не знам след време дали няма да дам втори шанс с друга книга.
Аз дадох втори шанс със "Симон" и отново не беше моето... Не мисля да опитвам повече.

След дълга чуденка днес, защото не знам какво ми се чете, започнах "Трето царство" - Костадина Костова. Прочела съм 30-40 страници само, но засега съм по-скоро с положителни чувства, представени са много приятни описания на следосвобожденска София. Много ми се иска да не е поредна греда със съвременен български автор тази книга, но съм готова за всякакви изненади.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 16 213
Вчера видях,че е излязла новата книга на Юрт и Русенфелт, от поредицата за Себастиан Бергман.
Някой да я е чел вече?

# 56
  • Мнения: 6 346
"Вината, която носим" е най-новата на Юрт и Русенфелт и явно се очаква да е последна, за съжаление. В нея има недовършени сюжетни нишки, т.е. могат да се разглеждат като недовършени и ако авторите решат, по-нататък поредицата може да се продължи. А иначе самата книга е доста добра според мен.

# 57
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Mijjj! 🌹

Чета Черен мрак - Рагнар Йонасон, втора книга от поредицата Сиглюфьордюр. 🤗

Не, няма такива имена, особено като исландските. 🤣
Както знаем, по тези ширини много пият и докато чета имена на градове, села и улици в книгата, само си представям един непорядъчно подпийнал как се качва в такси и се опитва да каже на шофьора адреса, към който се е запътил... 🤣🤣🤣

# 58
  • Мнения: 4
Днес завърших "Медиум на половин работен ден", четвърта част на поредицата "Мистик" на Алекс Кош - много приятно фентъзи тип "попаденец" (терминът се използва за произведения, чийто сюжет включва наш съвременник, попаднал в алтернативна реалност или паралелен свят). На български са преведени само първите две части - "Ученик на медиум" и "Примамка за призраци" (втората излезе днес в Читанката). Преводът е любителски, далеч не е перфектен, но се търпи, ако човек не знае руски... За четящите на руски - линк към архив с четирите романа. Последната засега четвърта част е написана тази година, като очевидно ще има и продължение. Приятно впечатление прави, че поне до момента всяка следваща книга с нищо не отстъпва на предходните. Надявам се, че когато в един момент въображението на автора се изчерпи, той ще намери сили да приключи цикъла, без да разтяга изкуствено сюжета от чисто финансови съображения.

Тази вечер започнах "Мръсният Хамбург" - първа част от поредицата на Крейг Ръсел за детектив Ян Фабел. Засега, т.е. в първите стотина страници, върви като нормално криминале, доста добре написано. Авторът изгражда убедителни образи на героите, без да изпада в крайности - напр. безсмислени от логическа гледна точка или физически неизпълними действия, нито задълбава в излишни подробности при описание на кървавите сцени. Ако до края е така, ще продължа със следващата част от цикъла - "Братът Грим".

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 04:27 от Лу Тзе

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Ловецът на хвърчила

Общи условия

Активация на акаунт