Да се реша ли на 4-та бременност

  • 7 130
  • 157
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 6 023
Магдена, ти колко жени познаваш след 4 секция?
Аз съм с три пъти секцио, жената на баща ми (от преди повече от 20г.) - също с три.
Аз не познавам лично жени с 4 цезарови. Но знам за Виктория Бекъм и наша Гущерова. Иначе моята АГ е правила 4-то секцио, но знам и за други лекари (например Дяволов).

Sharky, по време на третото ми секцио и моята АГ го пусна тоя лаф на операционната маса - ако ще има четвърто бебе да не ме шие, ами да ми слага цип 😆.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 14 574
И аз съм с три (не по желание), много жени има с по толкова. С по четири няма много, щото нали 4 бременности ти рискуват здравето, а 4 операции са самоубийство. Имам две здрави деца и сега да можех, щях да родя още едно без замисляне, стига да няма изрични, важащи конкретно за мен, сериозни рискове и противопоказания, защото броят 4 сам по себе си не знам да е такова, вкл. и за операциите. Известно ми е, че всяко следващо вдига риска от усложнения, както възрастта вдига риска от синдром на Даун и другите големи хромозомни дефекти, което съвсем не е равно на "повечето четвърти секциЯ Wink носят усложнения", както не би било вярно, че повечето 40+-годишни раждат деца със синдром на Даун. А не мога чисто и просто защото съм на възраст (47), в която забременяване без донорска яйцеклетка е много рядко изключение.
За Гущеровица младша бяха писали, че има вече четири деца, родени със секцио. Тя не е 40+, но не беше уточнено само на 40 да е самоубийство.

# 137
  • София
  • Мнения: 13 305
Преди дни видях новината, че Гордън Рамзи (57) и съпругата му (49) имат 6-то детенце. На снимките след раждането майката сияеше и не изглеждаше съсипана.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 6 023
... и сега да можех, щях да родя още едно без замисляне, стига да няма изрични, важащи конкретно за мен, сериозни рискове и противопоказания, защото броят 4 сам по себе си не знам да е такова, вкл. и за операциите. Известно ми е, че всяко следващо вдига риска от усложнения, както възрастта вдига риска от синдром на Даун и другите големи хромозомни дефекти, което съвсем не е равно на "повечето четвърти секциЯ Wink носят усложнения", както не би било вярно, че повечето 40+-годишни раждат деца със синдром на Даун.
Абсолютно така си е.
Аз затова написах на авторката, че ако е здрава и права, 4-тата бременност ще е рискова за нея, колкото и за останалите жени. Същото важи и за 4-тото секцио. Да, с всяко следващо секцио рискът се покачва (за сраствания, плацента превия и т.н.), но реално ако няма други придружаващи усложнения, е по-вероятно едно 4-то секцио да мине като всяко друго. При някои жени и 1-вото секцио може да е много рисково заради други съпътстващи обстоятелства, не е само до поредност на операциите.
Мен и 3-тото секцио ме притесняваше, но желанието ми за 3-то детенце беше по-силно от този страх. Не знам при авторката как е.

В днешно време (особено в България!) следенето на бременност е много добро. Да платено е, но реално имаме неограничен достъп до ехографски прегледи, фетaлни морфологии, специалисти по рискови бременности, пренатални тестове и т.н. Отделно има и АГ (особено в Майчин дом), които се справят отлично със случаи на  тежки/сложни цезарови сечения. Което изравнява шансовете на младите и по-възрастните бъдещи майки, на тези с едно и на тези с 5 цезарови.

Аз лично писах, че не бих се захванала на 43г тепърва да бременея. Но това са си моите разбирания. Жената на баща ми роди 3-тото си дете на 44г. Защо не, щом ги има желанието и възможностите.
В случая на авторката, не ме притесняват нито възрастта й, нито разликата в годините с партньора й, нито евентуалното 4-то секцио. Това, което би ме накарало да не забременявам в тази ситуация е все още младата и несигурна връзка при наличието на две деца, които отглежда и издържа сама.

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 09:56 от Brin de muguet

# 139
  • София
  • Мнения: 38 597
По отношение на брака. Като човек, подписвал 2 пъти и изчел 100 пъти СК - не подписвайте.

# 140
  • Мнения: 15
Момичета, много, ама много бяхте прави, не че сама не го знаех, но си е друго като си с розовите цайси
Та, до четвърта бременност едва ли ще се стигне. Вече имаме първо сериозно спречкване, с резултат "той е сърдит"
Наистина сериозно обмислях варианта за четвърто дете, но имайки в предвид всички обстоятелства май няма да се случи. Лошото е че някой мъже незнаят какво искат или как да го поискат

# 141
  • София
  • Мнения: 13 305
Вие заживяхте ли заедно вече?
Нормално е в една връзка да не е всичко безоблачно, но това със сърденето и цупенето е добре да остане във възрастта на детската градина.

# 142
  • Мнения: 15
Вие заживяхте ли заедно вече?
Нормално е в една връзка да не е всичко безоблачно, но това със сърденето и цупенето е добре да остане във възрастта на детската градина.
Много сте права
И все още не живеем под един покрив, а може и да не заживеем, предвид обстоятелствата
Аз също съм на мнени че цупенията не са за зрял мъж и още повече за сериозни отношения

# 143
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
И сега си представи децата ти да сменят дом, живот, което хич не е лесно и да заживеят със сърдитко. Я, не им го причинявай! И на себе си недей!

# 144
  • София
  • Мнения: 12 007
На мен ми е интересно какво е това сериозно спречкване?
Не става дума за нездраво любопитство.

# 145
  • София
  • Мнения: 38 597
Между, другото, от положението - нов мъж на около 30+ и тийнейджъри, много рядко има успешно съчетание. Примерно 1/10 случая.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 36 664
Божееее, той още не пораснал ама деца ще гледа...

# 147
  • Мнения: 1 333
Ами, ето ти 4-то дете!

# 148
  • Мнения: 7 459
Това също, имах впредвид и аз. Та ти още не си живяла с него и децата ти под един покрив, а си тръгнала дете да раждаш,  и то за четвърти път.
Не си ли се опарила вече достатъчно, та така ппибързано да действаш?

# 149
  • София
  • Мнения: 38 597
То /често/ бременността е най-лесното нещо.
Но когато има още две деца, половин живот, дом, трябва много, ама много добре да се помисли как точно ще стане разместването и дали да стане.

Общи условия

Активация на акаунт