Да се реша ли на 4-та бременност

  • 7 126
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 395
Намеси ли се темата за децата брака е важен. Тази самотна майка за която в момента пиша не получава никаква издръжка от вторият татко (писал се социално слаб, укрива доходи и т.н.). Ако не са родителите й да я подкрепят жива да е умряла с две малки деца и издръжка само за едното дете.
И на фона на това се тропосва мъж номер 3 който изявява желание за собствено дете (oтново без и да става дума за брак). Тази жена също никога не се е омъжвала и децата са родени в съвместно съжителство.
Каза: То  всичко хубаво, ама как да му повярвам, че няма да избяга като предишните двама? После аз ще му гледам детето, пък той може и да се покрие.

# 121
  • Мнения: 1 818
Всеки човек има различен родителски капацитет.Много важен е и финансовия аспект.Имането на деца трябва да носи радост и удовлетворение,а не да се мъчиш и ти и децата.
Съмнявам се ,ако тази майка се налага да работи от 8 до 5,всеки ден,че ще може да се справи с толкова деца.

# 122
  • Мнения: 18 327
"После аз ще МУ гледам детето..." Правилно - щом няма да е нейно, що да го гледа. Joy

# 123
  • Мнения: 270
... За сега ще живеем заедно в неговото жилище, а за напред ще си покаже.
Въпреки, че колебанието в мен все още стои, защото аз наистина не мога да отгледам ако се наложи четвърто дете сама. Но не е ясно въпреки желанията ни и вземайки в предвид разликата в годините ни, до кога и как ще сме заедно.
Ако не се получи между нас, потърпевши освен мен ще са и децата ми, защото е вълнуващо отново да имат "цялостно" семейство, но и депресиращо ако се разпадне пред очите им. Силно се надявам да не си поиграем известно време на семейство, а да е истинско и положително. И отново повтаряйки се ще напиша ,че времето ще покаже.
Ferita, не съм била в такава ситуация признавам, но ми се струва много добра идея да поживеете заедно, за да видите всички - и ти, и партньора ти, та и децата как ще е общото съжителство.
Според мен, мое мнение, поне в началото нека партньора ти не влиза в ролята на 'татко' на децата. Именно, не знаете как ще е това съжителство, как ще се развият натам нещата.
Ако между тях се развие здрава връзка по естествен начин и с времето, нека! Но според мен карайте полека с децата. Вие ще сте си заедно, какво по-хубаво! Както и ти каза, времето ще покаже. Успех!

# 124
  • Мнения: 7 457
Пред труден избор си, но на тези години да рискуваш здравето си, за да угодиш на някой е меко казано несериозно, неразумно.
Каква ти е гаранцията, че този мъж ще остане с теб и ще гледа детето?
Четвърто секцио? Самоубийство направо.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 14 573
Така стана тя - естествено допреди по-малко от сто години нещо като четвърта бременност в днешните модерни времена с още по-модерна медицина е риск за здравето.
Да не говорим за четвърто секцио - почти няма останали живи след такова. Wink

# 126
  • Мнения: 7 457
Магдена, ти колко жени познаваш след 4 секция?

# 127
  • Мнения: 9 749
Да не говорим за четвърто секцио - почти няма останали живи след такова. Wink
Това категорично твърдение би трябвало да е подплатено с някакви факти иначе не би трябвало да има място тук.

# 128
  • София
  • Мнения: 13 301
Магдена, ти колко жени познаваш след 4 секция?

Аз с 4 секцио не познавам, но съм с 2 естествени и 3 (не знам защо бях написала 4 по инерция от по-горе) секцио. Жива, здрава и права съм.

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 15:58 от Fever Ray

# 129
  • Мнения: 18 634
Аз съм с 4 секцио. Четвъртото дете днес става на 7 години. Simple Smile Мисля, че и Виктория Бекъм е с 4 секцио, но не съм съвсем сигурна.
Лекарите ми разказваха за пациентки с по 6 секцио, значи има и такива. Рисково е, но с добро проследяване всичко е наред обикновено.

# 130
  • Мнения: 7 457
Магдена, ти колко жени познаваш след 4 секция?

Аз с 4 секцио не познавам, но съм с 2 естествени и 4 секцио. Жива, здрава и права съм.
Знаеш ли, докато си задавах въпроса, веднага ми изникна , точно Ти в съзнанието.
Че вероятно си единствената, която ще е преживяла толкова лапаротомии.

# 131
  • София
  • Мнения: 13 301
Само дето, без да искам, си "увеличих" с 1 бройките по-горе. Коригирах.

# 132
  • Мнения: 12 834
Навремето са раждали по много и то по естествен път, и е имало риск за родилката и бебето. Сега с тези секцио раждания рядко раждат толкова много пъти. Ето, аз познавам жена с 3 деца, двете секцио. Чак 4 пъти секцио сигурно е доста рядко, за да се докаже статистически, че рискът е минимален.
Трудно решение е. Ако бяха естествено раждане, този въпрос нямаше да го има.

# 133
  • София
  • Мнения: 16 203
Както казваше на Мама Нинджа доктора след третото секцио “Направо да ти сложим цип”.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 14 573
Е, как нямало да го има тоя въпрос при естествено раждане, като се каза в прав текст, че четвърта бременност сама по себе рискува здравето и. То нещо нечувано и безумно - четири бременности. А четвърто секцио било не просто риск за здравето, ами самоубийство, ни повече, ни по-малко.

Естествено, че по света, та и в България сигурно, има достатъчно случаи на четвърто секцио за статистика. По света поне - със сигурност. Пък се правят и други коремни операции.

Общи условия

Активация на акаунт