Семейни констелации

  • 8 659
  • 271
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 599
КРР, нали имаш психиатър за драмите си? Обърни се към него, не към нас.

Ирис, може би не е невъзможно сложно да се отговори, но не вярвам в темата да пише специалист. Очевидно за тези, които се опитваме да обясним, е трудно, не намираме правилните думи или не можем да се изразим. Ние тук отговаряме според кой каквото е разбрал, кой от книги, кой от опит. Освен това се изплъзват думи като "поле", "излиза случка" и т.н., които думи явно плашат. Затова препоръчах да се четат книги при интерес - защото ние като лаици обясняваме по лаишки и очевидно не успяваме да се изразим разбираемо, но ти го прие като пасивна агресия. Аз не знам по какъв още начин да се изразя и да кажа, че тази информация, неизвестна на клиента, не е факт, а терапевтичен ресурс. В един момент ми се стори, че ме разбра и след няколко поста виждам, че пак се връщаш на същото. Ами опитвам се, но не успявам, не искам да го разчиташ като агресия, а като неумение да се изразя.

Последна редакция: вт, 14 ное 2023, 17:10 от Spiritlight

# 151
  • Мнения: 2 942
Iris, не разбра ли, че е от енергийното поле, от което не бива да ни е страх. Какво повече искаш? Май и ти си обградена от наркомани и престъпници и затова не разбираш как стоят нещата Grinning

# 152
  • Мнения: 21 632
Искам да знам  откъде е дошла информацията, че на бабата мъжа и е изневерявал, която клиентката не е знаела преди това.
Толкова много ли искам...

# 153
  • Мнения: 2 942
Аз лично на това не мога да ти отговоря, но ще ти кажа откъде и как дойде моята информация, че баща ми е бил насилен.
Терапевтката се свърза с моето енергийно поле и родовата памет и там го прочете. Че даже и картини видя.
Та, това с бабата вероятно е станало по същата техника.

# 154
  • Мнения: 21 632
КРР, нали имаш психиатър за драмите си? Обърни се към него, не към нас.

Ирис, може би не е невъзможно сложно да се отговори, но не вярвам в темата да пише специалист. Очевидно за тези, които се опитваме да обясним, е трудно, не намираме правилните думи или не можем да се изразим. Ние тук отговаряме според кой каквото е разбрал, кой от книги, кой от опит. Освен това се изплъзват думи като "поле", "излиза случка" и т.н., които думи явно плашат. Затова препоръчах да се четат книги при интерес - защото ние като лаици обясняваме по лаишки и очевидно не успяваме да се изразим разбираемо, но ти го прие като пасивна агресия. Аз не знам по какъв още начин да се изразя и да кажа, че тази информация, неизвестна на клиента, не е факт, а терапевтичен ресурс. В един момент ми се стори, че ме разбра и след няколко поста виждам, че пак се връщаш на същото. Ами опитвам се, но не успявам, не искам да го разчиташ като агресия, а като неумение да се изразя.

Този терапевтичен ресурс нали е във вид на някакъв факт,  нещо, което се твърди, че се е случило. Това нещо, не случайно се появяват думи като "излиза", защото явно няма смислен начин да се обясни как клиентът ще отиде нап констелация и ще си тръгне оттам с информация за нещо, което не му е било известно преди. Откъде идва това нещо, тази информация, как така се появява? Измисля ли я някой? Идва му наум, облича я в думи, представя я като реална случка? Или не така, а другояче?

# 155
  • Мнения: 8 998
Изчетох темата до тук , за да разбра какво са тези така популярни констелации и всичко ми звучи много фантасмагорично.  Хем "излизат" някакви неща, хем може да не са реални факти. Ами ако всичко това тръгне в грешна посока и човек си направи грешните изводи, на база нечий чужд живот и разбирания?
Чий чужд живот и разбирания? В констелацията се представя ситуация от живота на клиента. Да речем, жена е в лоши отношения с майка си. При подреждането на участниците се вижда, че майката "гледа" към своята майка и не вижда дъщеря си. Бабата пък "гледа" към починалия си съпруг и също не вижда дъщеря си. Водещият, задавайки въпроси, помага да се освободят тези "заплитания", като дава думата на починалия мъж, който казва - искам да живееш и да се грижиш за детето ни, така ще почетеш любовта и живота ни, тогава бабата се освобождава от фиксацията в мъжа и "вижда" дъщеря си, след което тя (майката на клиентката) вече е свободна да погледне към собственото си дете. Едва тогава нашата клиентка се чувства видяна и стената между нея и майка ѝ пада. Това е много нескопосан и измислен пример, но реално долу-горе такава е идеята. "Измислените" неща няма никакво значение дали са истински. Има значение влиянието им върху клиента. Ако за него "нещата" дават отговор, значи работят. Това не е сеанс при врачка, както явно се възприема. В края на краищата във форума има чудесен специалист, прочетете в темата му, ако се интересувате. Ако идеята е просто да се махне с ръка и да се каже, че всичко е шарлатанство, тогава няма нужда от четене. Както се казва, такова животно нЕма.


Това е ситуация, която се разиграва между така наречените представители, които нямат нищо общо с реалните хора, на които се преструват, нали така. В реалността техните отношения и реакции могат да са съвсем различни. Няма ли по този начин просто да се въведе клиента в някаква заблуда, която може да го тласне кой знае накъде, ако е по-сугестивен, а той явно е такъв, щом изобщо  е решил да се занимава с такъв метод.
"Преструват" въобще не е точна дума, никой от представителите не се преструва, те трябва просто да изразят техните усещания, и да отговарят на въпросите на водещия, те предварително не ги знаят, трябва да се отговаря с какво усеща със сърцето, с първто, което ти хрумне, нещо като игра на асоциации. Не е случайно, че точно този непознат е избран от самия теб, а този, който търси, той интуитивно знае кой може да му помогне, т.е вярвай на себе си. Ако избереш друг, констелацията отива в друга посока. 
Аз гледах един въпрос на човек, който беше правил вече по същия въпрос констелация, но някак не искаше да приеме решението и затова беше решил да пита за същото, и с други хора, получи пак същите насоки, и вече беше готов да постъпи така, както му показваха представителите.

 "Откъде идва това нещо, тази информация, как така се появява? Измисля ли я някой? Идва му наум, облича я в думи, представя я като реална случка? "
-Не, никой не измисля. Не казват на представителите да измислят отговори, напротив, без да мислят, колкото е възможно да се изключи мозъка, от сърцето им.  Например: той не казва: "Баба ти е имала любовник, аз съм бил неин любовник", казва, усещам, че обичам представителя на 'бабата'. Както, все едно си в автобуса, гледаш разни хора, и те питат: "Какво усещаш към онази жена на първата седалка?" - Ти я поглеждаш и веднага знаеш, тялото  ти знае. Пробвай.


 

# 156
  • Мнения: 5 599
Не, не е факт, не знам вече какво да кажа. Това е нещо, което представителят усеща и споделя. Как ще се интерпретира, зависи от клиента, който наблюдава констелацията. Клиентът може и да го приеме като факт, това си зависи само от него. Ти задаваш един много смислен въпрос, на който аз и както виждам, никой друг в темата, не може да отговори, защото не сме специалисти. Това е все едно да питаш как се прави операция и да очакваш отговор с медицински термини и знания. Както и ходенето при разни шматароци за констелации и после отричане на самия метод. Все едно да дам скалпел на един монтьор, той да извърши операция с фатален край и аз да кажа - ооо, това, хирургията, е чисто убийство, не вярвам в нея. Та и тук така. Всеки метод в неправилни ръце е опасен.

Последна редакция: вт, 14 ное 2023, 20:26 от Spiritlight

# 157
  • Мнения: 2 942
Изчетох темата до тук , за да разбра какво са тези така популярни констелации и всичко ми звучи много фантасмагорично.  Хем "излизат" някакви неща, хем може да не са реални факти. Ами ако всичко това тръгне в грешна посока и човек си направи грешните изводи, на база нечий чужд живот и разбирания?
Чий чужд живот и разбирания? В констелацията се представя ситуация от живота на клиента. Да речем, жена е в лоши отношения с майка си. При подреждането на участниците се вижда, че майката "гледа" към своята майка и не вижда дъщеря си. Бабата пък "гледа" към починалия си съпруг и също не вижда дъщеря си. Водещият, задавайки въпроси, помага да се освободят тези "заплитания", като дава думата на починалия мъж, който казва - искам да живееш и да се грижиш за детето ни, така ще почетеш любовта и живота ни, тогава бабата се освобождава от фиксацията в мъжа и "вижда" дъщеря си, след което тя (майката на клиентката) вече е свободна да погледне към собственото си дете. Едва тогава нашата клиентка се чувства видяна и стената между нея и майка ѝ пада. Това е много нескопосан и измислен пример, но реално долу-горе такава е идеята. "Измислените" неща няма никакво значение дали са истински. Има значение влиянието им върху клиента. Ако за него "нещата" дават отговор, значи работят. Това не е сеанс при врачка, както явно се възприема. В края на краищата във форума има чудесен специалист, прочетете в темата му, ако се интересувате. Ако идеята е просто да се махне с ръка и да се каже, че всичко е шарлатанство, тогава няма нужда от четене. Както се казва, такова животно нЕма.


Това е ситуация, която се разиграва между така наречените представители, които нямат нищо общо с реалните хора, на които се преструват, нали така. В реалността техните отношения и реакции могат да са съвсем различни. Няма ли по този начин просто да се въведе клиента в някаква заблуда, която може да го тласне кой знае накъде, ако е по-сугестивен, а той явно е такъв, щом изобщо  е решил да се занимава с такъв метод.
"Преструват" въобще не е точна дума, никой от представителите не се преструва, те трябва просто да изразят техните усещания, и да отговарят на въпросите на водещия, те предварително не ги знаят, трябва да се отговаря с какво усеща със сърцето, с първто, което ти хрумне, нещо като игра на асоциации. Не е случайно, че точно този непознат е избран от самия теб, а този, който търси, той интуитивно знае кой може да му помогне, т.е вярвай на себе си. Ако избереш друг, констелацията отива в друга посока.  
Аз гледах един въпрос на човек, който беше правил вече по същия въпрос констелация, но някак не искаше да приеме решението и затова беше решил да пита за същото, и с други хора, получи пак същите насоки, и вече беше готов да постъпи така, както му показваха представителите.

 "Откъде идва това нещо, тази информация, как така се появява? Измисля ли я някой? Идва му наум, облича я в думи, представя я като реална случка? "
-Не, никой не измисля. Не казват на представителите да измислят отговори, напротив, без да мислят, колкото е възможно да се изключи мозъка, от сърцето им.  Например: той не казва: "Баба ти е имала любовник, аз съм бил неин любовник", казва, усещам, че обичам представителя на 'бабата'. Както, все едно си в автобуса, гледаш разни хора, и те питат: "Какво усещаш към онази жена на първата седалка?" - Ти я поглеждаш и веднага знаеш, тялото  ти знае. Пробвай.


 

То стана още по-езотерично. Направо навлизаме към казан с кълка от прилеп и вещерски смях.

Накрая да не се окаже, че представителя в предишния си живот е бил любовникът на бабата и силата го е призовала да отиде на констелацията. Натам ми отиват нещата. Уф..

# 158
  • Мнения: 2 217
Цялата работа става като спор за религия:
Питаш защо еди какво си е така, и получаваш отговор "Трябва да вярваш във волята на Бог"

Та така, питаш как работи тая терапия и те нападат с "Ами ако не вярваш не ходи"

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Никой не напада, просто наистина няма смисъл човек да ходи на нещо, което му се струва мошеничество и несериозно.Ако някой има интерес, но се колебае сам ще търси и ще намери достатъчно информация за да вземе решение дали е неговото или не.Има толкова други начини човек да работи с проблемите си, не е нужно да е точно този и не е нужно винаги всичко да ни е абсолютно ясно как работи.Като гълташ лекарство не знаеш какво точно става в организма ти, какви реакции и се случват, но знаеш, че болката ти отминава и това ти е достатъчно.

# 160
  • Мнения: 21 632
Напротив, на самата листовка си пише как работи. А докато получи разрешение за употреба колко време и изпитания е преминало..
 И принципът му е ясен, механизмите на действие на лекарствата и техният ефект върху организма се изучава от наука, наречена фармакодинамика. Никак не е сложно, тоест сложно е, но не е необяснимо, езотерично и не изисква сляпа вяра, а е наука.

# 161
  • Мнения: 5 727
Никаква сляпа вяра не е нужна.
Клиентът изобщо не е нужно да вярва.

Краят на темата е предизвестен.

# 162
  • Мнения: 8 998
Може и да се окаже. Или поне представителят има отношение по темата в собствения си живот.
Констелациите станаха модерни, защото хората не се самоанализират, загубили сме връзката със себе си,  а по-лесно да накараш друг да ти тълкува живота.

# 163
  • Мнения: 4 289
На мен ми е интересно как тези констелации увреждат психиката и докарват до проблеми при хората, че чак стигат до болница?
Тази Здравка работи към Наталия Кобилкина иначе уж е завършила ПУ, но същите неща блещи и прави като Наталия?

Сефора, къде си ходила на психолог? В Плд ли?

Аз чувствам, че имам психологичен проблем,  ходих доста месеци при психотерапевт,  но ефект не видях никакъв. Смених го, при новия бях само 4 пъти, излвзнаха ми много ангажименти и от 3 месеца не съм ходила никъде. Сега се чудя към психиатър ли да се насоча или към такива алтернативи: констелации,  регресия, хипноза. Затова всяко мнение ми е от полза. Аз познати нямам, които да посещават или ходят. Те даже и психолозите отричат.
 Значи при индивидуалните ситуацията се разиграва от кукли? Още не съм изглеждала клипа и се чудя може ли да е достоверна така среща?
Не заключвайте темата, защо ще я махате? Интересна е и е полезна!
Къде сте ходили вие? Разбрах за Людмил Стефанов, а другите при кой?

Някой написа, че дъщерята се ядосвала на любопитство на съседите.
Аз съм от село, израснала съм на село и ненавиждам и мразя от дън душа тая селска идилия. Всеки втори да ти се бърка в живота, любопитство, клюки, интриги, да не говорим как без да викат директно ти влизат в къщата, направо ужас. Само ми идва на такива скици да им говоря на въпреки и да се заяждам с тях. Та не вярвам констелацията да е направила щеркати към такива клюкарки. Аз от дете ги мразя.
Да не говорим, как урочасвам там 🤢😤🤦. Вярвате или не в такива неща не знам, но са ужасни.

# 164
  • Мнения: 2 942
Никой не напада, просто наистина няма смисъл човек да ходи на нещо, което му се струва мошеничество и несериозно.Ако някой има интерес, но се колебае сам ще търси и ще намери достатъчно информация за да вземе решение дали е неговото или не.Има толкова други начини човек да работи с проблемите си, не е нужно да е точно този и не е нужно винаги всичко да ни е абсолютно ясно как работи.Като гълташ лекарство не знаеш какво точно става в организма ти, какви реакции и се случват, но знаеш, че болката ти отминава и това ти е достатъчно.

Боже, ако знаеш, че едно лекарство, за да излезе на пазара, го предшестват 10 години различни етапи, тестове и т.н.
Толкова е строго регулирано тук. Работя в областта и ежедневно се сблъсвам с различни казуси.

Идеята на всички нас, които задаваме въпроси и съответно се възмущаваме е как така и не се даде отговор какво е констелация и как точно помага - механизми, принципи, ефекти, странични ефекти. Само се пелтечи и като се възмутим на пелтеченето, ни обвиняват, че сме невежи или че сме се срещали само с шарлатани, наркомани, чалга певици и т.н., не сме толкова дълбоки, че да разберем тази дълбока, мистична и лечебна материя. Само, че това може да мине пред някой, който никога не се е сблъсквал с тази материя. Така, като гледам и защитаващите констелациите са само на догадки и още са във фаза - на мен ми се даде, аз имам знанието и съм повече от останалите невежи хора по света. Да, бе знам - и аз я минах тая фаза и на мен ми се даваха неща и аз видях. Къде верни неща, къде съм си мислела, че са такива. Кой знае. Въпросът е, че не само аз, оставете ме мен, стотици хора вече пострадаха и тепърва ще пострадват от тези Ню ейдж глупости. Хората, след ковид се чалнаха, като цяло и взеха да се припознават като нови водачи, към новото време, терапевти, спасители и т.н. Да, ама Исус Христос е бил един. Пък в 2023 имаме вече милиони Исусове. То в тази тема има поне 5. Някак не ми се връзва.

Та, моят категоричен отговор към авторката е - не се подлъгвай на тези схеми. Това е едно време като врачките д импулсните телефони, тв програмите и смсите. Само дето сега станаха по-модерни и с по-модерни имена. Ако имаш проблем - лекар. Това е решението. Психиатрите, ако не са специализирали и като терапевти (повечето вече са), то работят с клинични психолози, които вече са изпитани и които също работят, чрез медицина, а не чрез абра-кадабра.

Просто аз не мога да повярвам докъде стигнах света. То направо ми е като някаква масова психоза. Където и да вляза - тв, инста, фейсбук, форуми  всеки станАл терапевт, енергиен практик, гуру и нз какъв си. Get a job.

Morkovelka, ако имаш психологичен проблем и някой от хилядите терапевти и енергийни практици те надуши, ще ти разкаже играта. Те чакат такива като теб. Отиди на лекар. Мога да препоръчам прекрасни специалисти, които за няма и месец ще те "оправят". Разбира се, ако не е нещо сериозно, като заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт