Семейни констелации

  • 8 658
  • 271
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Никой не може да променя другите хора.Когато работиш по проблеми ти работиш  само за себе си, променяш себе си и своето отношение.Вече ако те откликнат на промяната в теб е друг въпрос.Ти получаваш разбиране за ситуацията, каква е истинската причина това да се случва в живота ти.Всичко винаги има две страни и нещата не са само черно бели, но пак казвам, трябва да си стигнал до определени разбирания за да приемеш такава информация.Защото жертва-насилник-спасител е един кръг, в който всички се въртят, и не си само на едната позиция.Също така има теория за скритата изгода, нещо което е много трудно да видиш и признаеш.Но който е тръгнал да търси отговори, той стига малко по малко до нужната информация.Каквото и да се обяснява трябва сам да стигнеш.

# 91
  • Мнения: 2 654
Ако методът е толкова добър, защо хората биха ходили с години на терапия, вместо да направят 5 констелации за 5 проблема? Не се заяждам, наистина търся отговор. В БАЕП групата във ФБ всеки четвърти пост е препоръка за констелация

# 92
  • Мнения: 5 599
Методът може да е добър, но не е панацея и не отрича конвенционалната терапия. Освен това, както е видно, масово се счита за някаква шашма и с гледа с недоверие. Който иска, нека ходи 5 години на терапия, който иска - да опита друго. Нищо не е задължително и никой метод или терапия не дава гаранции.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Защото защото малко по-нагледно и бързо става всичко, но ако не си готов и не разбираш може да не възприемеш процеса леко и прекалено многото информация да не може да се обработи от съзнанието, което пък може и да е опасно за психиката, защото тя ни пази.Констелация може да се прави и по друг начин, не само с хора.Аз винаги съм на принципа бавно и славно, не съм от хората, които се хвърлят без да са подготвени.Може вместо положителен ефект да получиш негативен, не защото констелацията е нещо вредно, а защото не си подготвен за такъв шок и такова знание.

# 94
  • Мнения: 21 632
Изчетох темата до тук , за да разбра какво са тези така популярни констелации и всичко ми звучи много фантасмагорично.  Хем "излизат" някакви неща, хем може да не са реални факти. Ами ако всичко това тръгне в грешна посока и човек си направи грешните изводи, на база нечий чужд живот и разбирания?
Чий чужд живот и разбирания? В констелацията се представя ситуация от живота на клиента. Да речем, жена е в лоши отношения с майка си. При подреждането на участниците се вижда, че майката "гледа" към своята майка и не вижда дъщеря си. Бабата пък "гледа" към починалия си съпруг и също не вижда дъщеря си. Водещият, задавайки въпроси, помага да се освободят тези "заплитания", като дава думата на починалия мъж, който казва - искам да живееш и да се грижиш за детето ни, така ще почетеш любовта и живота ни, тогава бабата се освобождава от фиксацията в мъжа и "вижда" дъщеря си, след което тя (майката на клиентката) вече е свободна да погледне към собственото си дете. Едва тогава нашата клиентка се чувства видяна и стената между нея и майка ѝ пада. Това е много нескопосан и измислен пример, но реално долу-горе такава е идеята. "Измислените" неща няма никакво значение дали са истински. Има значение влиянието им върху клиента. Ако за него "нещата" дават отговор, значи работят. Това не е сеанс при врачка, както явно се възприема. В края на краищата във форума има чудесен специалист, прочетете в темата му, ако се интересувате. Ако идеята е просто да се махне с ръка и да се каже, че всичко е шарлатанство, тогава няма нужда от четене. Както се казва, такова животно нЕма.


Това е ситуация, която се разиграва между така наречените представители, които нямат нищо общо с реалните хора, на които се преструват, нали така. В реалността техните отношения и реакции могат да са съвсем различни. Няма ли по този начин просто да се въведе клиента в някаква заблуда, която може да го тласне кой знае накъде, ако е по-сугестивен, а той явно е такъв, щом изобщо  е решил да се занимава с такъв метод.

# 95
  • Мнения: 5 727
Ирис, не стоят така нещата.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Клипчето на Сефора, не е това което изглежда на пръв поглед.Може да се види индивидуална констелация с фигурки.Тук никой, нищо не ти "изиграва". Който е  бил в ролята на представител знае, че никаква игра няма.

# 97
  • Мнения: 5 599
Това е ситуация, която се разиграва между така наречените представители, които нямат нищо общо с реалните хора, на които се преструват, нали така. В реалността техните отношения и реакции могат да са съвсем различни. Няма ли по този начин просто да се въведе клиента в някаква заблуда, която може да го тласне кой знае накъде, ако е по-сугестивен, а той явно е такъв, щом изобщо  е решил да се занимава с такъв метод.
Да, това са представителите, като говорим за майки, бащи, сестри, това винаги са представители, не истинските роднини. На участниците в констелации би трябвало да им е обяснено, аз пак казвам, че тези случки, които се разиграват там са терапевтични ресурси, а не кълбо на врачка. Този сугестивен клиент и като отиде на кино и гледа филм, ще се сугестира и ще залитне незнайно къде.

# 98
  • Мнения: 21 632
Аз ръзбирам желанието да се обвие въпросния метод в мистика и  конфиденциалност, но все пак става въпрос за реални хора с реални проблеми.

Откъде знаете, че това, което се разиграва между представителите има изобщо някаква връзка с действителността, със случилото се реално? Само да не е някакво свързване с морфичното поле, или нещо подобно. Кой насочва разкритията и отговаря за тяхната достоверност?

Аз примерно също мога да стана представител и да казвам на хората как тяхната прабаба е имала аборт и затова сега те имат проблеми. Никой не знае вярно ли е, не е ли, никой не носи отговорност как ще повлияе на човека с проблем, въобще някой подлежи ли на някакъв контрол от участниците в тия сеанси? Има ли орган, който сертифицира и контролира  дейността им?

# 99
  • Мнения: 1 816
Как може хора, които никога не са били на констелация да са толкова настроени срещу нея? Разочарование преди истинския опит, това не е нормално мислене, ще ме извинявате.

# 100
  • Мнения: 5 727
От клипчето с фигурки, което само прегледах, не съм стигнала до края, не може да се разбере как когато констелацията е в група с представители, те имат видими телесни реакции и действия.
Констелацията с фигурки, колко е добра не споря, но е за предпочитане тази в група.
Какво и е на ризата, бяла на рае 😆.
За друго да се хване човек разбирам...

Констелациите не са нова наука, но набират популярност, защото има търсене. Това позволява спекула с цената и включването на съмнителни субекти в предлагането.
Ние като представители на търсенето имаме отговорност да си проучим, на кого да се доверим.

Всички са маскари, лъжат и крадат е максима, дълбоко навлязла в българския манталитет. Тези, които я изповядват винаги са със сопа в ръка 😉.

# 101
  • Мнения: 5 599
Аз пък не разбирам желанието да се обвива в мистика и след като 5 пъти повторих, че никой не твърди, че тези аборти и разни неща са се случили наистина и в следващия пост пак се пита ама как така знаете, че са се случили, какво да кажа повече?

# 102
  • Мнения: 5 727
Аборти често се виждат, излизат като информация на полето.

# 103
  • Мнения: 1 816
Емпирично и при нас се случва хора от констелацията да настояват да разберат и да се окаже, че е имало именно такива семейни динамики, които изскочиха по време на такава терапия - майка преживяла същото насилие като дъщерята, укрита реалната причина за смърт, аборти и тн.
Има изключителен терапевтичен ефект да се знае, че в семейната история те не са първите, но могат да бъдат последните. Виждала съм как хора си отдъхват от кошмари, панически атаки и тн.

# 104
  • Мнения: 21 632
Аз пък не разбирам желанието да се обвива в мистика и след като 5 пъти повторих, че никой не твърди, че тези аборти и разни неща са се случили наистина и в следващия пост пак се пита ама как така знаете, че са се случили, какво да кажа повече?


Как така никой не твърди?

Аборти често се виждат, излизат като информация на полето.

Общи условия

Активация на акаунт