Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Ноемврийска вещерска и спортна

  • 102 372
  • 3 341
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 783
Ох,бе,Марул,реших,че ламинат за под иска да слага на стената зад кухнята.Ми,има и за,и против.И именно затова много хора се спират на вариант плочки под шкафовете, останалото с ламинат. Избора си е ваш.Аз, честно казано,съм на кантар.
  Аз приемам мнения за и против. Затова се кахъря тук.
  Много е тъпо да правиш ремонт там ,където живееш. Искам да си викна майстори, да кажа какво искам и да ида в Италия.И като се върна след де седмици, вече и фирмата за почистване да е минала.
   Искам, ама няма.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 15:34 от марулета

# 46
  • Мнения: 7 243
13, горе главата Kissing Heart
Ули отново е облякла в думите част от моите хаотични мисли.
Бър и Ре са ги допълнили.

Ренко, аз миналия ден ходих да меря якета в Мания. Три си харесах, двете бяха с пух - едното голямо, другите две малки. Двете бяха от аутлет зоната, ама скъпи, пущините.

Аз нали обявих тържествено, че нищо няма да купувам. Еми, купих Flushed Две поръчки пуснах от АЮ. Ама как да се въздържа? Две спортни долнища по около 30 лв всяко поръчах - миналия ден в нашия марков магазин на центъра нямаше долнище под 100 лв. Яке S Oliver, по-евтино от онова с дефектния цип във ВУ. Дънки за по 18 лв. Сега, отделен въпрос е кое ще ми стане и кое ще полети обратно, ама все пак.

Оом, моля ви, не ми позволявайте да се намесвам в дискусията за антибиотиците в другата тема.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 12:18 от Birdflower

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
бърди, дай да се върнем на спорта, заеби и антибиотиците и другата тема.
не знам защо си го причинявате, сериозно.
и да говорите и да не говорите - все тая, който иска се налива с антибиотици без нужда, който не иска не пие и при нужда...
няма да забравя как едно местно величие ми заяви отвисоко "на моето дете мога да давам каквото си искам!"
ми да дава.

а-а  да дръпна към нашата тема и забравих какво щях да пиша. Simple Smile

кло, не може ли да сложим малките вещерки от края на предишната тема? много са ми сладки.

марулета, тия плочки ги помня от '80 години.
не слагайте ламинати, не слагайте и плоскости за кухненски шкафове.
палили са ми се, та от опит знам, че не е добре.
ние сме с някави гранитогресни плочки 50х50 или 70х70. не помня размера. лесни за слагане, защото са големи, слагат се само на един ред - от шкафовете нагоре. и непременно гладки - за лесно чистене.

и за позитивнот мислене съм на особено мнение.
всеки може да е реалист, даже е по-лесно, но да виждаш магията и красотата не е за всеки.
сещам се за Благолаж и "Косачи". Simple Smile

стига мъдрости. ако се сетя за още нещо ще пиша. но по-вероятно няма. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 7 243
Ми, щото съм патка, ДобрЕ Simple Smile
То въпросът не е само в конкретно в антибиотиците, които са тема на конкретната дискусия, а в тая упоритост "ни приемам, ни предавам" и нежелание да погледнеш по-далеч от носа си, да чуеш друго мнение, камо ли и да помислиш върху него. Няма, братче, само едно "аз, аз, аз".

И аз съм с плочки в кухнята - от плота до горните шкафове.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Аз по-миналата събота брах такива ядове с тийна в магазина и също го зарязах Simple Smile Обаче за мен нищо. Не съм в настрпение, па и нищо ми не требе...само има-няма 5 кила надолу.

Марул, макак няма да избираш ти цвят, плочки, ламинат???

13сче, душко, туй настроение на зодиакално ми замясва Hug

Ули, липсваха ми твоите съвети! Heart

# 50
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Да е спокоен ноември, общество! Да сме здрави!
Днес е почивен ден тук, чета ви с кафето. Мисля същото, което вие сте писали.
И по този повод - когато се налага да правите избор, интуиция или разум слушате?

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 02:35 от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮

# 51
  • Мнения: 8 783
Нещо изтървам нишката на разговора. Бърди, как с плочки? Демек вместо термоплот плочки, и те продължават на стената? Можеш ли да ми дадеш снимка, да видя как стои,може и на ЛС.
  Ламинат или плочки се чудим за пода.Не на стената.
   Ааа Янче, бабиното много се кефи,явно! Душичка!
   Мисте, Ич ме нема в тия избори , пък съчетаване на цветове, и прочие. Имам претенции към шкафовете как да са разположени, щото съм кинта и 50 и да ми е удобно. Горе -долу знаем в какви цветове искаме да бъде.И другата ми претенция е да сложим диван с лежанка.Печката аз ще си я избирам.Сега дали ще е дъб Дакота, или един нюанс по тъмно или светло, въобще нямам нерви да се разправям.

# 52
  • София
  • Мнения: 10 330
Ay, бабиното злато прави екстра! Искам и аз в локвата да си скачаме заедно! Една от най-чистите детски радости.
Избор взимам със сърце все. Не знам дали е правилния, но не мога май иначе.
Марулче, да не сме живели заедно? В стария апартамент имаше и от двата вида кафяви плочки. Много ги мразех тея преливащите.

# 53
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
И при нас (в България) с плочки е гърба - между двата реда шкафове в кухнята. Имам снимки в лаптопа, трябва да потърся. Лесно се поддържат. Ламинат навсякъде - и в бокса, и във всекидневната, съединени са в общо помещение. Преди бяха отделно. Но си мисля, че щеше да е по-удачно под кухненските шкафове да са плочки. При евентуален теч или авария няма да има чак такива поражения както върху паркета.
А в Испания пък е практика кухнята да е в плочки от - до. Пода и стените до тавана.

# 54
  • Мнения: 1 823
Добър ден и честита ни нова тема!
Кло, стопанке, да си здрава и все така гостоприемна да ни посрещаш тук!
Най-напред на Трини - зодиике, изкажи си болката пред нас и продължи както досега. Напук врагу, пълен напред! Козирогът задна няма!
Благодаря за отзивите за палтото, снимката беше от сайта, но скоро ще го разходя и ще се фотна за вас.
Марулета, нали котел за парно ще слагаш в комина който се вижда на снимката? Според мен поне на мястото на преливащите плочки на пода трябва да са отново плочки. За другото пространство може и ламинат.
Снощи изненадващо приятели се отбиха, хапнахме, пийнахме и стана днес. Съня ми беше малко, ама компанията си я биваше.
Спорен да е денят ви, вещички!

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 14:37 от Krotinia

# 55
  • Мнения: 7 243
Марулекта, да - нямам термоплот, а плочки. Всъщност, излъгах, не от плота, а от пода даже, нагоре до горните шкафове. Моята кухня вече навъртя доста годинки, едно време с майка ми я мислехме и правихме с оглед на средствата и липсващото ни търпение, после си я оставих така, та не е баш еталон. По-късно ще снимам, че само мен ме няма върху плота Flushed

Сега видях снимката, та да се редактирам - точно като твоето сегашното е, само сменихме плочките (старите бяха бледо сини, квадратни, от на баба ми времето). На пода имам балатум, който ненавиждам. При някогашен следващ ремонт искам плочки и на пода.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 13:03 от Birdflower

# 56
  • Мнения: 12 129
Добри, така как е?
Не мога да оразмеря правилно снимката, без да се размаже, затова я оставям така, каквото се вижда това е. Много никакви са изискванията на мамата за размери на шапката.

# 57
  • Мнения: 671
Нашия вариант за плочки навсякъде, но пък уют беше плочки с имитация на ламинат.
Качвам малко снимки да онагледя какво имат предвид момичетата, може би..


друг вариант на преливащи се плочки в ламинат





вече цветово трябва да се прецени и според пространството колко място да заемат плочките

и плочки гръб на куфня




тука няма да личи като е мръсно Satisfied

# 58
  • Мнения: 6 299
Марул,

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 14:33 от Ренко

# 59
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
бърди, може да си патка, ама си си наша, родна и си те обичаме. но пак не се бутай там. няма смисъл.

кло, страхотно стана. Благодаря, че ме отрази!

ренко, точно като при теб сме на стените, но с гладък полиран гранитогрес. грабваш стъргалката за керамични котлони и всичко сетва. разкош.

азалия, някаъв такъв опит направихме в единя софийски апартамент. ами... плочките и ламината се оказаха с различни дебелини...разликата покриха с някаква лайсна... тя пък се обели... махнахме я, че ме дразнеше, сега ръба ми къса вълнените чорапи чак. добре, че ен сме там постоянно, защото щях да се хвърля от ръба на ламината надолу с краката. Wink
не обичам ремонти, ама хич, но това нещо няма да го изтърпя и седмица ако ще се спъвам постоянно в него.

марул, и аз съм кинта и пе'есе и затова накарах любимия да ми сложи два рафта без вратички на такава височина, че да ги стигам. всичко, което ми трябва да стигна е там.
за високите неща го карам да се протяга той.

не избирам ни цветове, ни модели. но той си знае, че бежово-кафяво няма да вкара у дома. сега вече и капучино-бежово-сиво.
искам цвят пък. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт