Отговори
# 30
  • Мнения: 311
Дейзи, вярвам, че 32 г.с. е добра седмица, вярвам, че в МД са едни от най-добрите специалисти и вярвам, че скоро ще сте си заедно вкъщи! Прегръщаме те всички! ❤️

# 31
  • Мнения: 362
Summer , болките в кръста може да са и контракции. Не винаги контракциите се усещат отпред като менструални болки, понякога са точно в кръста. Аз лишно бих поискала да ми направят един запис на тонове и контракции в първия възможен момент Simple Smile ако можеш в понеделник отиди да те видят.

Верно аз въобще не се замислих че това може да са и контракции. Права си подобре е да отида в понеделник да ме видят. Така ще съм и поспокойна.
Момичета благодаря на всички за съветите и подкрепата 🙏❤️

# 32
  • Мнения: 22
Здравейте, бъдещи мамчета ☺
Пожелавам Ви леко раждане и пухкав финал 🥰

Аз съм от темата за Септемврийчетата и дойдох при вас защото през бременноста ми бях на терапия с фр@ксипарин 0,3 мл и ми останаха 8 броя инжекции годни до 09/25. Бих се радвала ако помогна на някой, тъй като аз нямам какво да ги правя. От Русе съм, но мога и да ги изпратя по куриер ако трябва. Ако някоя ги иска, нека ми пише на лично съобщение.
Подарявам ги !

Бъдете здрави

# 33
  • Мнения: 8 883
Дейзиии, честито бебче! Да има здраво, щастливо и безгрижно детство малкият Борис Revolving Hearts
Много се радвам, че всичко е минало благополучно и сега предстоят само хубави моменти.

Явно тези финални седмици са напрегнати и с изненади. Стискам палци всичко да е наред при всички момичета в групата.

# 34
  • София
  • Мнения: 11 765
Дейзи да ви е честит малкия герой Борис!! Стискам палци съвсем скоро да натрупа килограмче и да си се гушкате вкъщи!


Смоуки как си ти ? Изписаха ли те?

Маниеш и тя да драсне да каже как е?

# 35
  • Мнения: 750
Дейзи, да ти е жив и здрав, скоро ще се гушкате вкъщи 💞

# 36
  • Мнения: 8 883
Маце, още съм в болницата.
Трябваше в петък сутринта, но ми препоръчаха да остана под наблюдение още няколко дни. Покрай терапията с флостерон и записа на тонове, установиха, че имам контракции, които аз изобщо не усещам, камо ли болезнено. Отделно шийката е почнала да се изглажда и вече е 13 мм - това според Арабаджи и прегледа сутринта при нея. Предния ден уж всичко беше наред, мериха я 17 мм. Всеки казва нещо различно, но общо взето идеята им е, че ако ме изпишат официално и се прибера и тръгне вече някакъв родилен процес, те няма да могат да ме вземат защото съм в 32 седмица и ще трябва да ме пратят в МД. Та, решихме да остана до понеделник, да видят дали ситуацията има прогресия или ще се закрепи на едно ниво. Към кормагнезина ми включиха и гинепрал или нещо такова. На АГ не съм й видяла очите - веднъж като ме приеха за малко и това беше. Тя доста либерална към ситуацията, по-скоро Арабаджи и другите са по-консервативни в подхода си.
Утре ще ме прегледат отново и ще видим какво правим - пускат ме да лежа вкъщи или оставам тук до влизане в 33, което е краят на другата седмица.

Иначе аз се чувсвам супер, имам отличен тонус, свежа съм и в настроение. Единствено е странно с тези контракции под прикритие, които явно си носят риск.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 765
Их и тези контракции!!! Супер че са включили и Гинипрал, той спира почнало раждане, малко сърцето ще прехлопва ама се трае. Арабаджи е малко такава, плашлива, помня като лежах на мацката до мен няколко пъти и повтори ако се наложи вадим бебето по-рано, пък нейната АГ беше спокойна после че всичко е наред. Хайде поне още две седмици да поседи тази девойка, да не бърза!

Коновалова почива петък, събота и неделя, утре ще мине и ще ти каже как е ситуацията. Стискам силно палци! И да подействат тези вливки!

# 38
  • Мнения: 85
Не не съм за последно бях в понеделник, болките ги имам от сряда. Помислих да изчакам няколко дни дали ще мине. Ама ето че няколко дни нищо не правя да не се натоварвам, повече почивам, но болките си ги имам. Ако не минат мисля да хода в понеделник. Не знам какво мога да пия или да мажа. За сега само магнезий пия. АГ каза че е ниско с главата доле, та може да притиска някой нерв знам ли. Даже и колана не ми помага вече.


Щом болките не са изчезнали отиди на преглед възможно най-скоро!

daisy85
Да ти е жив и здрав! Бързат, бързат да излизат. Надявам се, че се възстановяваш добре.  Това ,че детето не е на кислород е страхотно!  Ще споделя , че моя младеж също избърза да излиза, роди се преждевременно и съответно е в интензивното. Няма толкова теми за преждевременно родилите, но да знаеш - не си сама.
Дечицата са борци, стискам палци бързо да започне да качва и да се прибира у дома при вас.

# 39
  • Мнения: 376
Daisy, Честито бебче! Да ви е живо и здраво и скоро да се прибере вкъщи ❤️
Summer, дано лекарите видят от какво са болките и ти помогнат да се почувстваш по-добре 🙂
Like Smoke дай Боже шийката да се позадържи и контракциите да понамалеят. Браво за позитивната нагласа!
И на всички останали момичета желая спокойни оставащи седмици ❤️ и хубава неделя 🙂
Usergirl, Честито бебче и на теб и бързо възстановяване 💙

# 40
  • Мнения: 79
Daisy, преминали сте голямо изпитание и слава Богу всичко се е развило по възможно най-добрия начин! Честит малък герой Борис! Явно идването му на голям празник не е случайно и това ще е твоето специално момче, което идва с мисия в живота.
При кой доктор ти правиха секциото в МД? Аз също се насочих да раждам там именно защото знам, че могат да ни спасят и в най-екстремен случай. След операцията овладяха ли бързо кръвното?
Защо само допегит са ти давали преди...както и да е. Важното е, че нещата са се наредили . Дано скоро го изпишат бебчо в нормално тегло и да се приберете да се гледате вкъщи!
Много положителна енергия и прегръдки и от мен!!
Малко предистория, сутринта бях на рутинен преглед при моя АГ за тонове и рутинно ми се мери кръвното. Като видяхме какво се случва казва веднага МД, коментира и Токуда, че там също може, заради неонатология, но че не е сигурна дали лекарите имат достатъчно опит да овладеят моето състояние. Влязох в спешното на МД, като се видя високо кръвно веднага слезе някой за преглед, в рамките на 2 часа ме вкараха за секциото. Оперира ме екип, който е на смяна, ако сте се следили при някой и запишете него като избор на екип може би въпросния доктор ще дойде да ви изроди, но за спешни състояния не знам как процедират. В отделението после ме лекуваха с 3 вида хапчета едновременно квърното пак си скачаше до 160/100. Дойде интернист за консултация и направо си ми каза, ако искам да почвам диазепан. Общо взето мнението е, че моята хипертония е вторична причинена от друг източник и с препоръка да ме прегледа първо ендокринолог и после добър кардиолог. В момента съм спряла изцяло всички хапчета включително и допегита, защото не ми действат и пак горе долу същите стойности поддържам и не ги усещам. В болницата като чуха лечението (3*1) допегит едва не се изсмяха, че това е много лека терапия за моето състояние (по принцип това е леко лекарство) и е трябвало нещо по-тежкода ми се дава. Като цяло в МД останах с впечатление, че се залага на по-тежки лекарства, за да се овладее едно състояние. Общо взето в МД овладяват спешността бързо, но понякога с много тежки средства, но оставаш жив. Не очаквайте да ви галят с перце, няма значение дали имате лекуващ лекар там или не, строги са, но се грижат добре в отделенията. За някои социално-битови подробности (зависи къде лежите) си имат какво да се желае, но мен това слабо ме интересуваше.

# 41
  • Мнения: 236
Дейзи, слава Богу, че всичко е завършило добре, въпреки екстремната ситуация! Стискам палци бебчето бързо да навакса и скоро да сте заедно здрави!🤍

# 42
  • Мнения: 750
Usergirl честито бебче и на теб ❤ да се гушкате много скоро

# 43
  • Мнения: 76
Не не съм за последно бях в понеделник, болките ги имам от сряда. Помислих да изчакам няколко дни дали ще мине. Ама ето че няколко дни нищо не правя да не се натоварвам, повече почивам, но болките си ги имам. Ако не минат мисля да хода в понеделник. Не знам какво мога да пия или да мажа. За сега само магнезий пия. АГ каза че е ниско с главата доле, та може да притиска някой нерв знам ли. Даже и колана не ми помага вече.


Щом болките не са изчезнали отиди на преглед възможно най-скоро!

daisy85
Да ти е жив и здрав! Бързат, бързат да излизат. Надявам се, че се възстановяваш добре.  Това ,че детето не е на кислород е страхотно!  Ще споделя , че моя младеж също избърза да излиза, роди се преждевременно и съответно е в интензивното. Няма толкова теми за преждевременно родилите, но да знаеш - не си сама.
Дечицата са борци, стискам палци бързо да започне да качва и да се прибира у дома при вас.

Честити бебчета момичета! Всичко ще бъде наред и скоро ще ги гушкате мъниците. ♥

Вчера и мен ме приеха за задържане. Имах много контракции една вечер, през 10-тина минути. Притесних се, чудех се какво да правя да ходя ли към болницата, към коя болница да ходя, защото не мисля да раждам в моя град. През нощта станах да си оправям багажа… аз имах буквално две бодита и две нощници. Направо ужас. Стягайте го момичета. Събота хукнах преди болницата да пазарувам и после ме приеха. Малката поне е пораснала 2.200 е вече, остават ми няколко дни да вляза в 9-тия, така че съм спокойна.

# 44
  • Мнения: 75
Не не съм за последно бях в понеделник, болките ги имам от сряда. Помислих да изчакам няколко дни дали ще мине. Ама ето че няколко дни нищо не правя да не се натоварвам, повече почивам, но болките си ги имам. Ако не минат мисля да хода в понеделник. Не знам какво мога да пия или да мажа. За сега само магнезий пия. АГ каза че е ниско с главата доле, та може да притиска някой нерв знам ли. Даже и колана не ми помага вече.


Щом болките не са изчезнали отиди на преглед възможно най-скоро!

daisy85
Да ти е жив и здрав! Бързат, бързат да излизат. Надявам се, че се възстановяваш добре.  Това ,че детето не е на кислород е страхотно!  Ще споделя , че моя младеж също избърза да излиза, роди се преждевременно и съответно е в интензивното. Няма толкова теми за преждевременно родилите, но да знаеш - не си сама.
Дечицата са борци, стискам палци бързо да започне да качва и да се прибира у дома при вас.

Честити бебчета момичета! Всичко ще бъде наред и скоро ще ги гушкате мъниците. ♥

Вчера и мен ме приеха за задържане. Имах много контракции една вечер, през 10-тина минути. Притесних се, чудех се какво да правя да ходя ли към болницата, към коя болница да ходя, защото не мисля да раждам в моя град. През нощта станах да си оправям багажа… аз имах буквално две бодита и две нощници. Направо ужас. Стягайте го момичета. Събота хукнах преди болницата да пазарувам и после ме приеха. Малката поне е пораснала 2.200 е вече, остават ми няколко дни да вляза в 9-тия, така че съм спокойна.

Здравейте на всички, от доста време не съм влизала да видя какво се случва, че бая динамични месеци имах.

Екси, и аз получих контракции и сега лежане..
ти в коя седмица си?

Общи условия

Активация на акаунт