Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 20 619
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
Здравейте на всички бъдещи мами.Много съм щастлива,че най-накрая и аз мога да съм част от групата Майски бебета.Бременна съм в 9 г.с.+5 дни.Термин по МЦ 20.05.2024г.Но малко ме притеснява факта,че бебчето върви от начало с 1 седмица назад.По МЦ трябва да съм в 11 г.с.Но лекарката ме успокои,че няма страшно и всичко изглежда наред.Иначе да ви кажа за симптомите ми:не повръщам,почти не ми се гади,гърдите в самото начало бяха ужасно болезнени,но от няколко дни ме отпуснаха, чак се притесних,но се оказа,че всичко е наред.Имам и ужасен запек,но мисля че намерих начин да се спрявам с него.Другото е,че се изморявам доста и имам огромен апетит:grinning: Като цяло се чувствам добре.
Поздрави и лека бременност на всички:)))Heart

Може ли да споделите как се справите със запека?


Ям всяка вечер по 2 бр. киви,след вечеря.Доста ми се струват кисели,а и са твърди,но може би не са узрели,но пък явно точно това помага Blush .Иначе пробвах с кисело мляко,круши,ябълки,мюсли,наливам се с вода по цял ден и нищо не помогна.Появиха се и хемороиди за съжаление,тях пък ги лекувам с крем Витасин,който много ми помага

Благодаря за информацията 😊😊

# 31
  • Мнения: 382
Мисля, че си бременеем в перфектния сезон, а и май пролетни новородени се гледат по-лесно, струва ми се кофти работа да се ражда зимата. Или пък да разхождаш голям тумбак през Юли/Август, аз тогава не мога да понасям себе си, не си представям да съм отдадена бременна Rolling Eyes
иначе утре съм на преглед, а в други ден ще давам кръв за Вижън - този период до момента ми е най-вълнуващ и нетърпелив LaughingBlue HeartHeart
кофти е да раждаш зимата да 😂😂 не можеш да излезеш месеци и откачаш вкъщи

# 32
  • Мнения: 211
БХС ми обясни доктора , че е нужно, за да се види дали имам преекламсия. Не се заплаща, само феталната морфология платих.

Между другото вие от къде си намирате дънки или клинове за ранна бременност. По магазините са само дрехи за бременни в напреднала бременност?

Възможно да е станало някакво объркване, на мен също ми каза доктора, че няма нужда от БХС ако се прави пренатален.

# 33
  • Мнения: 108
Здравейте бъдещи (и настоящи майчета). Малко късно, но се радвам и аз да се включа. В 13та седмица съм с термин 1 Май, ще видим дали ще го докараме до тогава Grinning
В четвъртък съм на първата фетална морфология и нямам търпение, но БХС вече ми излезе и съм малко по-спокойна.

В нашето семейство също е навалица от овни и телци. Аз и таткото сме овни. Моите татко и племенничка - телци, леля ми - овен. От страната на таткото - дядото, лелята и вуйчото са овни Animal See No Evil

# 34
  • Мнения: 6 944
Мисля, че си бременеем в перфектния сезон, а и май пролетни новородени се гледат по-лесно, струва ми се кофти работа да се ражда зимата. Или пък да разхождаш голям тумбак през Юли/Август, аз тогава не мога да понасям себе си, не си представям да съм отдадена бременна Rolling Eyes
иначе утре съм на преглед, а в други ден ще давам кръв за Вижън - този период до момента ми е най-вълнуващ и нетърпелив LaughingBlue HeartHeart
кофти е да раждаш зимата да 😂😂 не можеш да излезеш месеци и откачаш вкъщи
Добави една,две разходки около блока и после ковида никакво излизане нямаше ....🙈

# 35
  • София
  • Мнения: 854
В четвъртък съм на първата фетална морфология и нямам търпение, но БХС вече ми излезе и съм малко по-спокойна.

Здравей, добре дошла! С еднакви термини сме.
А как така БХС е излязло вече без да е направена феталната морфология, нали за БХС се вземат замерванията от ехографа. Нухалната транслусенция и какво беше още там Grinning

# 36
  • Мнения: 108
В четвъртък съм на първата фетална морфология и нямам търпение, но БХС вече ми излезе и съм малко по-спокойна.

Здравей, добре дошла! С еднакви термини сме.
А как така БХС е излязло вече без да е направена феталната морфология, нали за БХС се вземат замерванията от ехографа. Нухалната транслусенция и какво беше още там Grinning

И на мен ми беше малко странно как се подредиха нещата.
Следя се при Казаков в майчин дом (Варна), той направи ехографско изследване и в майчин дом пуснах БХС. След което ми каза и отделно да отида на фетална морфология.
Ще споделя в четвъртък след феталната какво ще кажат.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 315
БХС ми обясни доктора , че е нужно, за да се види дали имам преекламсия. Не се заплаща, само феталната морфология платих.

Между другото вие от къде си намирате дънки или клинове за ранна бременност. По магазините са само дрехи за бременни в напреднала бременност?

Възможно да е станало някакво объркване, на мен също ми каза доктора, че няма нужда от БХС ако се прави пренатален.

С предната бременност купувах от Уайкики и ХМ, сега още не съм ги извадила да видя какво ми става, какво ми е голямо, че тогава бях с 5 кг отгоре. Но този период е доста неприятен - класическите дънки за бременни са ми големи в корема, нормалните пък ми стягат особено като съм седнала...
Сега основно нося клинове, панталони/спортни долнища с ластик и рокли. Дънки обличам само ако ще излизам за малко и няма да сядам Grinning

# 38
  • Англия
  • Мнения: 36
Здравейте! Аз съм в 9г.с. + 4 дни. Нямам никакъв апетит и изпитвам особен неприязъм към месо. Чудно ми е как сте с либидото? Моето го няма никакво... Също така почти не мога да спя вечер...

# 39
  • Мнения: 151
Mkyorova, защо да не можеш да излезеш месеци наред? Аз почнах да излизам щом минаха 2 седмици от раждането. А бебе как хубаво спи на студен въздух, незаменимо в периода на коликите. Grinning

Lilly, не знам дрехите да се делят на "малко бременни" и "много бременни". Аз си карам с лидлски клинове и са ми много удобни, дънките за бременни все ми се свличат и не ми допадат. Ще видя зимата дали ще издържа само с клинове де, че са доста тънки.

# 40
  • Мнения: 211
Дънките за бременни в hm и waikiki са за доста по-голям корем, особено като аз съм xs размер, а те започват от s размер и са ми големи и определено не са подходящи за първите месеци от бременността.

В shein приложениети съм виждала нормални дънки с цип и копче и отстрани на кръста/колана има ластик. Може би те са за по-ранна бременност. Видях, че доста написахте, че не ви е първа бременност и ми стана интересно какво сте носили преди първите месеци.

Mkyorova, защо да не можеш да излезеш месеци наред? Аз почнах да излизам щом минаха 2 седмици от раждането. А бебе как хубаво спи на студен въздух, незаменимо в периода на коликите. Grinning

Lilly, не знам дрехите да се делят на "малко бременни" и "много бременни". Аз си карам с лидлски клинове и са ми много удобни, дънките за бременни все ми се свличат и не ми допадат. Ще видя зимата дали ще издържа само с клинове де, че са доста тънки.

# 41
  • Мнения: 233
Дънките за бременни в hm и waikiki са за доста по-голям корем, особено като аз съм xs размер, а те започват от s размер и са ми големи и определено не са подходящи за първите месеци от бременността.

В shein приложениети съм виждала нормални дънки с цип и копче и отстрани на кръста/колана има ластик. Може би те са за по-ранна бременност. Видях, че доста написахте, че не ви е първа бременност и ми стана интересно какво сте носили преди първите месеци.

Mkyorova, защо да не можеш да излезеш месеци наред? Аз почнах да излизам щом минаха 2 седмици от раждането. А бебе как хубаво спи на студен въздух, незаменимо в периода на коликите. Grinning

Lilly, не знам дрехите да се делят на "малко бременни" и "много бременни". Аз си карам с лидлски клинове и са ми много удобни, дънките за бременни все ми се свличат и не ми допадат. Ще видя зимата дали ще издържа само с клинове де, че са доста тънки.

Имам два чифта дънки за бременни за подаряване на H&M - 36 и 38. 36 е слим модел и доста тесен 😁 Преди 7 години хубава фигура съм имала 🤐 Но като цяло съм ги обувала 4-5 пъти. Ако се интересуваш, пиши на лс - ще ти пратя снимки и размери

# 42
  • Мнения: 932
Аз съм почти 12 гс и още ми се гади също, даже някои дни е по-зле от в началото. Дано скоро да мине 🙏.
Mrs Lestrange, при мен либидото се завърна за кратко към края на 10 гс, само, че няма какво да направя по-въпроса за съжаление за момента сме на без проникване, а за всичко останало ми е лошо. 😄
Lilly_7 носих рокли, клинове и панталони с ластична талия, на мен ми падаха дънките първата бременни до към 24 г.с поне, понеже нямах корем, но пък ме дразнеха на нормалните дънки коланите. Мога да предложа и малко по-голям номер джегинси или по-свободни да опиташ.

# 43
  • Мнения: 657
Mrs Lestrange,относно либидото,и при мен не е добре Grinning А безсънието и при мен го има.Даже мисля няколко дни преди положителния тест,започнах да се събуждам към 2,3 часа през нощта и няма заспиване.Питах се защо така,ходех още на работа,бях изморена,нямаше никаква причина да се събуждам всяка нощ по едно и също време.Беше ми много странно.Незнам дали може да се определи като симптом на ранна бременност,но и до днес е така-страшно безсъние всяка нощ.

# 44
  • Мнения: 382
Mkyorova, защо да не можеш да излезеш месеци наред? Аз почнах да излизам щом минаха 2 седмици от раждането. А бебе как хубаво спи на студен въздух, незаменимо в периода на коликите. Grinning

Lilly, не знам дрехите да се делят на "малко бременни" и "много бременни". Аз си карам с лидлски клинове и са ми много удобни, дънките за бременни все ми се свличат и не ми допадат. Ще видя зимата дали ще издържа само с клинове де, че са доста тънки.
Защото когато родих беше -19 😂 после 3 месеца най-топло беше -10 😂

Общи условия

Активация на акаунт