Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 20 615
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 943
Да сме все така активниии🩷
Днес дадох кръв стана много бързо всичко (Вижън+)
Май месец е майка ми ще имаме двоен празник.
Като цяло м.май има доста родени май защото познати едва намират свободен детски център за рождени дни 😃
Аз харесва много есента пък,но нито сватбата нито децата ми ще са есенни 😃
Ама пък е края на годината и винаги личи като са по-късно родени😇

# 16
  • Варна
  • Мнения: 703
Това става така, защото сме си правили бебетата през лятото Joy

# 17
  • Мнения: 6 943
И двата пъти опитвах от януари ...с надежда ама не ми било писано 😃🍂🍂🍂

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 315
Баткото е ноемврийче, наистина си личи, че е мъничък спрямо другите - има само 2 деца след него в неговата група. Като ги сравнявам с тези началото на годината (въпреки че избягвам като цяло да сравнявам) - видима разлика.
Отделно си е тегаво със съвсем новородено зимата. Не че и сега няма да се чудя дали няма да го сваря на пловдивските жеги, но поне ще има малко време да се очовечи Grinning

# 19
  • Мнения: 6 943
Аз много се чудя като изляза в болничен дали да я спра от градина ....но пък ще я спра със сигурност малко преди да се роди вероятно и цяло лято.

# 20
  • София
  • Мнения: 854
Моята не е тръгнала на ясла още, но до две седмици ще я пусна. Със сигурност ще я спра когато наближи термина, и мисля да я спра и за през лятото, че не е готино с малко бебе и болно дете вкъщи. Така поне до другата есен ще мога да опазя донякъде бебето.

# 21
  • Мнения: 785
Много се радвам, че няма да бременея лятото, особено с тия пловдивски жеги. Smile В четвъртък съм и аз на ФМ и се надявам на някакво предсказание за пол, уж нямам претенции, но направо ме изяжда незнанието. Smile

# 22
  • Мнения: 730
Мисля, че си бременеем в перфектния сезон, а и май пролетни новородени се гледат по-лесно, струва ми се кофти работа да се ражда зимата. Или пък да разхождаш голям тумбак през Юли/Август, аз тогава не мога да понасям себе си, не си представям да съм отдадена бременна Rolling Eyes
иначе утре съм на преглед, а в други ден ще давам кръв за Вижън - този период до момента ми е най-вълнуващ и нетърпелив LaughingBlue HeartHeart

# 23
  • Мнения: 233
За мен е задължително изследване нивата на витамини, феритин и желязо. С голямото дете не знаех и с кърменето той вече ми беше изпил всичко. Бях доста зле. Сега се изследвам, пия си витамините и така. С едно уточнение - през цялата бременност и кърмене пиех комбинирани витамини Pregnacare. Твърдо против съм вече тях.

Живот и здраве детето няма как да го спра от градина, защото е четвърта група. Отделно ще имат парти, тържество, така че ще се моля на всички богове да е здрав.

# 24
  • Мнения: 6 943
Голямата ми е януари и вече накрая носих якето майка ми 😃🙈

# 25
  • София
  • Мнения: 854
За мен всеки сезон си има предимства и недостатъци да се бременее. Да се ражда края на лятото, началото на есента е гадно, защото си с голям корем в жегите, НО затова пък можеш да минеш и без дрехи за бременни, просто слагаш широки рокли и готово. Освен това после захранването идва точно пролетта, и ако сам си правиш пюрета или захранваш по ЗВБ е идеално.
Да се ражда пролетта пък значи после на топлото време да си си сама в тялото, което за мен беше такова облекчение предния път. Освен това разходките с новородено в топлото навън са много по-приятни, отколкото ако се случват в студа зимата. Но пък задължително се налагат дрехи за бременни, защото все пак се бременее зимата. Освен това захранването идва баш есента. И с напредването на зимата, въвеждането на нови храни става с несезонни. Освен това ако се взимат две години майчинство, то свършва преди да е почнала новата учебна година или дори преди да се знае дали детето е прието на ясла или градина. Това дава дупка от няколко месеца, където се остава без доход.

Аз съм утре на фетална, нямам търпение! Но вчера и днес ми е много лошо и много повръщам. Надявам се утре да съм добре поне за прегледа, че иначе не ми се мисли нито как ще стигна, нито как ще издържа.
Утре вече съм и в 13 гс. Все очаквах до тогава да съм добре и гаденето да е минало, но уви... Някой друг с термин в началото на май и още да му се гади?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 703
Аз дадох проба за пренатален тест и сега тръгна в очакване Confused В пълния пакет беше включено разбира се и определяне на пола, но на мен някакси не ми се иска още да знам Simple Smile Сигурно съм единствената Simple Smile

# 27
  • Мнения: 657
Здравейте на всички бъдещи мами.Много съм щастлива,че най-накрая и аз мога да съм част от групата Майски бебета.Бременна съм в 9 г.с.+5 дни.Термин по МЦ 20.05.2024г.Но малко ме притеснява факта,че бебчето върви от начало с 1 седмица назад.По МЦ трябва да съм в 11 г.с.Но лекарката ме успокои,че няма страшно и всичко изглежда наред.Иначе да ви кажа за симптомите ми:не повръщам,почти не ми се гади,гърдите в самото начало бяха ужасно болезнени,но от няколко дни ме отпуснаха, чак се притесних,но се оказа,че всичко е наред.Имам и ужасен запек,но мисля че намерих начин да се спрявам с него.Другото е,че се изморявам доста и имам огромен апетит:grinning: Като цяло се чувствам добре.
Поздрави и лека бременност на всички:)))Heart

# 28
  • Мнения: 156
Здравейте на всички бъдещи мами.Много съм щастлива,че най-накрая и аз мога да съм част от групата Майски бебета.Бременна съм в 9 г.с.+5 дни.Термин по МЦ 20.05.2024г.Но малко ме притеснява факта,че бебчето върви от начало с 1 седмица назад.По МЦ трябва да съм в 11 г.с.Но лекарката ме успокои,че няма страшно и всичко изглежда наред.Иначе да ви кажа за симптомите ми:не повръщам,почти не ми се гади,гърдите в самото начало бяха ужасно болезнени,но от няколко дни ме отпуснаха, чак се притесних,но се оказа,че всичко е наред.Имам и ужасен запек,но мисля че намерих начин да се спрявам с него.Другото е,че се изморявам доста и имам огромен апетит:grinning: Като цяло се чувствам добре.
Поздрави и лека бременност на всички:)))Heart

Може ли да споделите как се справите със запека?

# 29
  • Мнения: 657
Здравейте на всички бъдещи мами.Много съм щастлива,че най-накрая и аз мога да съм част от групата Майски бебета.Бременна съм в 9 г.с.+5 дни.Термин по МЦ 20.05.2024г.Но малко ме притеснява факта,че бебчето върви от начало с 1 седмица назад.По МЦ трябва да съм в 11 г.с.Но лекарката ме успокои,че няма страшно и всичко изглежда наред.Иначе да ви кажа за симптомите ми:не повръщам,почти не ми се гади,гърдите в самото начало бяха ужасно болезнени,но от няколко дни ме отпуснаха, чак се притесних,но се оказа,че всичко е наред.Имам и ужасен запек,но мисля че намерих начин да се спрявам с него.Другото е,че се изморявам доста и имам огромен апетит:grinning: Като цяло се чувствам добре.
Поздрави и лека бременност на всички:)))Heart

Може ли да споделите как се справите със запека?


Ям всяка вечер по 2 бр. киви,след вечеря.Доста ми се струват кисели,а и са твърди,но може би не са узрели,но пък явно точно това помага Blush .Иначе пробвах с кисело мляко,круши,ябълки,мюсли,наливам се с вода по цял ден и нищо не помогна.Появиха се и хемороиди за съжаление,тях пък ги лекувам с крем Витасин,който много ми помага

Общи условия

Активация на акаунт