Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 26 307
  • 631
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 370
Здравейте!
Моля Сотис и останалите професионалисти да ми разяснят следния казус - как се намира Хилега и Алкокодена в наталната карта?  Чета различни теории от автори.
Благодаря!

# 31
  • Мнения: 3 261
Здравейте!
Моля Сотис и останалите професионалисти да ми разяснят следния казус - как се намира Хилега и Алкокодена в наталната карта?  Чета различни теории от автори.
Благодаря!

Това е цял модул за обучение, включва доста пространни лекции.
Доста автори от античността са писали по тази тема, трябва да се сравнят един по един.

Иначе, ако търсите четиво на български, Румен Колев има книга за "Хилег, Алкокоден и Алмутен", секция Антична астрология.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 22:10 от Sotis

# 32
  • Мнения: 472
Благодаря за темата и препоръките 🤗

Чувствам се добре, спокойно ми е. Слънце -козирог, асцедент  скорпион и активирани лунни възли 5-11 дом. На преден план ми е репродуктивна тема и подновяване на опити за инвитро. Разкриха ми се едни интриги по мой адрес и кой ги е заформил( Плутон скорпион в 12 дом). Чувствам се по-осъзната и внимавам повече на какво, кого и как реагирам.

# 33
  • Мнения: 370
Здравейте!
Моля Сотис и останалите професионалисти да ми разяснят следния казус - как се намира Хилега и Алкокодена в наталната карта?  Чета различни теории от автори.
Благодаря!

Това е цял модул за обучение, включва доста пространни лекции.
Доста автори от античността са писали по тази тема, трябва да се сравнят един по един.

Иначе, ако търсите четиво на български, Румен Колев има книга за "Хилег, Алкокоден и Алмутен", секция Антична астрология.

Благодаря Ви много, Сотис!

# 34
  • Мнения: 5 762
Чували ли сте за Нели Георгиева астролог? И какво мислите?

# 35
  • Мнения: 3 261
Не съм. Твърде много астролози станаха. Не е от по-известните, не съм попадала на нейни изяви или реклами.

# 36
  • Мнения: 5 762
Наистина много станаха астролозите..

# 37
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Чували ли сте за Нели Георгиева астролог? И какво мислите?

Да, много е добра. Ползва и античната и западната 👌

# 38
  • Мнения: 5 762
Благодаря! Кои транзити да гледам и в 5ти дом ли трябва да попадат, за да има предпоставка за влюбване? Grinning Кога човек ще се влюби..

# 39
  • Мнения: 3 261
Чували ли сте за Нели Георгиева астролог? И какво мислите?

Да, много е добра. Ползва и античната и западната 👌

Открих нейната страничка във фейса, но не се поддържа от 2021 година.
Публикациите са за Нептун, Плутон, общи прогнози по зодии и за гръдни импланти.)))
Въобще няма и намек за Антична астрология. Но може би просто така си таргетира аудиторията – предлага това, което се харесва от мнозинството.

# 40
  • Мнения: 5 762
В старата тема, която сега не мога да цитирам, понеже е заключена, къде сме говорили за колко е слаба/зла една планета имаше написано, мисля че Сотис, но не съм сигурна, че
Цитат
Ако са след втората стационарна точка, те отменят всяко забавяне и възстановяват надеждите и действията. След това те носят стабилност и успехи.
как се разбира тази стационарна точка, това градусите на планетата ли са?

# 41
  • Мнения: 3 261
Това са стационарните спирки на планетите, непосредствено преди обръщане в ретрограден или в директен ход.

# 42
  • Мнения: 362
За фазите на външните планети Марс, Юпитер и Сатурн
Валенс
Ако звездите са преминали първата стационарна точка и са станали ретроградни, те забавят действията, печалбите и плановете, или те са слаби.
Ако са след втората стационарна точка, те отменят всяко забавяне и възстановяват надеждите и действията. След това те носят стабилност и успехи.
Ако звездите са в последната си видимост те носят пречки и проблеми в живота, както и кризи свързани със здравето
Това е цитата от Валенс.
Скоро на 4.11. Сатурн ще стане стационарен и ще започне бавно , в началото почти незабележимо да се движи. Това добре се вижда ако няколко поредни дни пускате карти и наблюдавате градусите, минутите и сегундите на движение.... Или стационарната точка е в 0гр30мин. на Риби. По същия начин се прави преценка за всяка планета.

# 43
  • Мнения: 5 762
Това са стационарните спирки на планетите, непосредствено преди обръщане в ретрограден или в директен ход.
И няма общо с градусите? Може ли да се види това с просто око? От човек не астролог, просто аз да си го видя в картата? Планетата трябва да не е ретроградна?

# 44
  • Мнения: 3 261
Елеида го е обяснила, това са градуси на стационарност – обикновено по няколко дни преди смяна на фаза. Определят се със специализирана програма. Тогава планетата е застинала, статична – няма движение ни напред, ни назад.

Общи условия

Активация на акаунт