Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 26 306
  • 631
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 692
Здравейте, много искам да си направя хороскоп, но в ГРАО за годината ми на раждане няма вписвания на час на раждане. Има ли някакъв начин да се определи часа ми на раждане. Ориентировъчно го знам, но доколкото съм гледала в 8:25 е едно, в 8:30 е друго.

# 46
  • Мнения: 768
Здравейте,
Поредната серия от каръци през есента ме накара да вляза тук и да ви попитам - според вас есенните месеци труден период ли са и защо? Освен редовното боледуване винаги от октомври до края на година ме сполетяват всякакви бедствия - чупя (чупи се) скъпа техника, финансови загуби по независещи от мен причини, боледуване и смърт на близки хора. Вече мине ли септември ми става зле. А иначе обичам есента (всеки сезон, всъщност).

# 47
  • Мнения: 362
Здравейте, много искам да си направя хороскоп, но в ГРАО за годината ми на раждане няма вписвания на час на раждане. Има ли някакъв начин да се определи часа ми на раждане. Ориентировъчно го знам, но доколкото съм гледала в 8:25 е едно, в 8:30 е друго.


Предполагам, че с по-ранният час получавате основни оси в последен градус на знака на АСЦ, или МС, и съответно с изместване от 5 мин. АСЦ, или МС отиват в следващия знак.
Използва се ректификация, или с помощтта на отминали събития се намира точния час.

Здравейте,
Поредната серия от каръци през есента ме накара да вляза тук и да ви попитам - според вас есенните месеци труден период ли са и защо? Освен редовното боледуване винаги от октомври до края на година ме сполетяват всякакви бедствия - чупя (чупи се) скъпа техника, финансови загуби по независещи от мен причини, боледуване и смърт на близки хора. Вече мине ли септември ми става зле. А иначе обичам есента (всеки сезон, всъщност).

Няма такава сезонна зависимост, по-вероятно е да имате период в който Хронократори,  създават предпоставки за подобни събития.

# 48
  • Мнения: 472
Здравейте, много искам да си направя хороскоп, но в ГРАО за годината ми на раждане няма вписвания на час на раждане. Има ли някакъв начин да се определи часа ми на раждане. Ориентировъчно го знам, но доколкото съм гледала в 8:25 е едно, в 8:30 е друго.
.

Има, да. Астролог може да направи ректификация и да се намери точния час на раждане.


Cafe, не е от сезона. Трябва да се види наталната карта и още доста други неща, но и за това трябва астролог.

# 49
  • SF
  • Мнения: 21 172
Опитайте да го потърсите и в болницата, в която сте родена. Би било добра отправна точка за астролога, който ще ви прави ректификацията.

# 50
  • Мнения: 36
Здравейте Simple Smile
Какви индикации в астрологията показват, че човек може да е добър сърфист ? Професионално.. Предполагам основно Нептун(вода) 8 дом(опасности, смърт) 12дом (опасност от големи животни) ?

# 51
  • Мнения: 3 261
Трябва да се разгледат повече такива карти, на сърфисти, и да се изведат статистически закономерности. Няма готови формули за всеки един вид спорт.

Възможно е да има акцент върху водните знаци. Някаква комбинация между Марс и Меркурий за бързи и адекватни реакции, добро чувство за координация на движенията и добър баланс – това няма нищо общо с Нептун и 12ти дом. Наред с това трябва да има и смелост, вкус към риска, авантюризъм – търсим и такива указания в хороскопа. Един пъзльо никога не би се качил на сърф.

Определени съзвездия и части от тях също се свързват с едни или други професии, или умения, способности. Но това вече идва от античната астрология.

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 172

Възможно е да има акцент върху водните знаци. Някаква комбинация между Марс и Меркурий за бързи и адекватни реакции, добро чувство за координация на движенията и добър баланс – това няма нищо общо с Нептун и 12ти дом. Наред с това трябва да има и смелост, вкус към риска, авантюризъм – търсим и такива указания в хороскопа. Един пъзльо никога не би се качил на сърф.


Да, но това са качества, необходими на всеки един спортист. Шахматът и спортният риболов може би изискват и други. Може да се отговори на въпрос дали нативът притежава спортни качества и дали ще има спортно щастие, но чак сърф, кайт, sub, акробатика във вода.., няма как да се определи.
Астрологът трябва да познава добре спецификите на спорта, за да се справи с подобен въпрос - силни ръце, здрави крака, натоварване в гръба, добре развити глезени, от друга страна  бързина, метеорологични познания, интереси, бърза мисъл, отстъпчивост, чувствителност. Изброяванията са примерни, защото моят опит със сърфа е едноседмичен курс като студентка и епизодични опити след това. Даже си нямам собствен сърф. Но не съм се сетила да поверя астрологично дали не е трябвало да наблегна по-сериозно. И да е трябвало, няма как. Живея близо до планина. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 5 762
Колко много специфика... и пак е трудно и не всеки астролог може да определи. Интересно как тогава с лека ръка повечето започват да говорят какво си правил в миналия си живот. 😆

# 54
  • Мнения: 661
Esme, аз обичам сърфа съвсем любителски и се кефя много. Обичам морето/океана , като глътка жива вода сами но виж от люлка гондола изпитвам ужас.
Ето картата на Кели Слейтър, професионален сърфист но няма час да се видят домовете.

# 55
  • SF
  • Мнения: 21 172
За чужди реплики и постъпки ние няма как да отговаряме. Не мога да преценя с колко лека ръка го правят. Може и с мъка да ги говорят тези неща.
Аз никога не говоря за минали живот, кармичности и т.н., което сигурно ме слага в графата "посредствен астролог, непособен да каже две думи за минали прераждания".

# 56
  • Мнения: 1 692
Препоръчайте ми кой може да направи ректификация, моля.
И това за болницата - дали няма да ме "сиктиросат" и да кажат че ги занимавам с глупости.

# 57
  • Мнения: 3 261

Да, но това са качества, необходими на всеки един спортист. Шахматът и спортният риболов може би изискват и други. Може да се отговори на въпрос дали нативът притежава спортни качества и дали ще има спортно щастие, но чак сърф, кайт, sub, акробатика във вода.., няма как да се определи.


Именно затова трябва да се изследва статистическа извадка и да се изведат определени закономерности.
Аз на готова астрологична формула за сърфист никъде не съм попадала.
В античната астрология сигурно ще са в графата "лодкари". SmileySmileySmiley

# 58
  • Мнения: 36
Картата е на бразилски професионален сърфист, чиято кариера започва от тийнейджърските му години и към момента на 29г. вече има завиден успех зад гърба си и е един от най - добрите.

Последна редакция: нд, 05 ное 2023, 09:46 от SunnyAnn

# 59
  • Мнения: 24 341
Извинете, но ми звучи адски глупаво да очакваш астролог да ти говори за минали животи, за влечение към сърф...
Сега разбирам защо много хора гледат с насмешка на астрологията. Все едно да питам дали в наталната ми карта е отразено, че обичам чушки с доматен сос

Общи условия

Активация на акаунт