Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 26 613
  • 641
  •   5
Отговори
# 15
  • Мнения: 424
А нещо по-съвременно има ли? Уилиям Лили е живял 17 век, няма ли по-актуални неща? Също ако се подвизава нещо онлайн? Уж копах из английските сайтове, но има много баластра.

# 16
  • Мнения: 157
Джон Фроули - Учебник по хорарна астрология
Има я налична по книжарниците. Някъде бях попадала и на PDF формат на английски или руски, но не си спомням къде.

А нещо по-съвременно има ли? Уилиям Лили е живял 17 век, няма ли по-актуални неща? Също ако се подвизава нещо онлайн? Уж копах из английските сайтове, но има много баластра.

# 17
  • Мнения: 3 264
В съвременната астрология, включително хорарната, повечето базови концепции са взети от средновековната арабска и от ренесансовата астрология. Има и "авторски" методики, които меко казано са странни, като например да се използват сабианските символи при тълкуване на хорарна карта, а също излишни обекти, такива като Прозерпина и един куп астероиди. Но и това се преподава и се издават сертификатчета.

Джон Фроули в своята хорарна практика също съчетава традиционния подход в комбинация със съвременни елементи. Можете да си вземете някоя от неговите книги.

Безплатно онлайн обучение по хорарна астрология не съм чувала някъде да има. Но можете да потърсите книги в електронен формат, ако не Ви се отделят средства за обучение.

Има една книга по Хорарна астрология на Алфи Лавоа, тя май беше евтина, потърсете я в някоя книжарница или онлайн.

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 18:57 от Sotis

# 18
  • Мнения: 802
Какво мислите за учебниците по астрология на Алена? Стават ли като за начало. Като се има в предвид, че съм съвсем  боса по въпроса, но пък имам голямо желание.

# 19
  • Мнения: 3 264
Алена не е сериозен астролог, не вярвам и нейните учебници да стават, освен това нагло плагиатства.

Вземете си, ако намерите, поредицата на Люмиер или на Вронски като за начало, ако искате да учите съвременна астрология. Ако имате финансова възможност, можете да изкарате и уводен курс – тук предлагането е огромно, стига да попаднете на читав преподавател.

# 20
  • Мнения: 1 529
Алена и за астролог за масите не става. Имам една нейна книга - толкова е зле, че дори в ОЛХ не мога да я продам Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 264
Преди 20 години бях закупила едно нейно книжле за Лилит и Хирон, беше едно към едно преписано от една руска книга по астрология. И други наши астролози съм хващала да плагиатстват като издават книги.

Така че моят съвет е да се ориентирате към по-сериозни автори, ако решите да учите самостоятелно.

# 22
  • Мнения: 802
Благодаря ви много! Може ли някакви насоки за подходящи книги за начинаещи.

# 23
  • Мнения: 3 264
За съвсем начинаещи не знам какво би било подходящо. Повечето започват с поредицата на Марч и Макевърс, може да пробвате с тях като за начало.
За Люмиер и Вронски не мога да кажа дали са подходящи за начинаещи, включват ли уводно ниво. Не съм се учила навремето от трите споменати поредици.
Първо трябва да се научите да тълкувате и да правите синтез на отделните елементи на хороскопа, по-нататък може да се насочите към астропсихологическа литература – ако това Ви интересува. Но като за уводно четиво тя не е препоръчителна, докато не сте усвоили основите на анализа и синтеза. Прекалено много разводняване, при все още липсващи базови познания.

# 24
  • Мнения: 5 774
А за Хули Леонис какво мислите? Издава поредната си книга виждам за Лилит и Селена.

# 25
  • Мнения: 3 264
Популярен астропсихолог, какво да мисля...
Но е намерил вратичка в медиите, значи не е "случаен" човек.
Има интересна методика – доколкото разбирам, съчетава астропсихология с родова терапия.

# 26
  • Мнения: 1 529
Мисля, че той в последно време по-скоро към психологията залита, но енергийните му методики базира на наталната карта и родовата енергия. Имам почти всички книги, мисля, че са ОК като за начало, но там синтезиране на всичко в картата трудно ще се получи, тъй като всяка книжка е посветена само на съответната планета. Последните му обаче приличат на някаква десертация по езотерика....

# 27
  • Мнения: 3 264
Затова не препоръчвам книгите на Лиз Грийн, Хауърд Саспортас, Дона Кънингам и други видни астропсихолози за хора, които започват да учат Астрология от нулата. Всяка от книгите е посветена на работа с определени планетни енергии, много се говори за архетипи и тяхното психологическо проявление, няма обаче никаква конкретика как се прави анализ и синтез на отделните елементи, стъпка по стъпка. С книги по астропсихология можете по-нататък да си надградите познанията, след като вече имате начално базово ниво.

# 28
  • Мнения: 157
На мен много ми допадна Традиционна астрология (съвремено приложение) на Бенджамин Дайкс. Има я качена в PDF формат на български в scribd

# 29
  • Мнения: 3 264
Да, хубава книга и е за уводно ниво в традиционната астрология.
Другите му книги вече са на академично ниво и изискват специализирани дългогодишни познания.

Общи условия

Активация на акаунт