Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Ако не са кастрирани е нормално да маркират и пишкат по най-различни места, особено мъжките.
Задължително ги кастрирайте и проблемът ще се оправи.

# 16
  • Мнения: 40 920
Авторката пусна една бомба и изчезна. Според мен се опита да стовари проблема на чужда глава, но не намери твърда подкрепа, каквато явно е очаквала.

# 17
  • Мнения: 8 805
Това са поне  4 годишни котки, не разбрахме колко са  и дали са мъжки, женски.

# 18
  • Мнения: 18 996
Не е нормално да пикаят навсякъде и да късат дрехи, или е силно преувеличено.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Значи майка ти не е искала и не иска да се нагърбва с тази отговорност, но ти я манипулираш по гадния начин с удар по съвестта й, сълзи и стонове. Защо ТИ не се грижиш за котките, а? Като толкова с ти мили, действай. Значи трябва да стовариш проблема и грижите на друг, а твоята съвест да е спокойна без да си мръднеш пръста?!

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Че какво в тази ситуация трябва да предизвиква жал към човек, който с години живее с тези животни и сега е готов да ги изхвърли без да му мигне окото?

Котките са толкова чисти животни, не знам в какви условия ги гледат, че да пикаят навсякъде и да късат дрехи? Явно не са кастрирани, явно се въргалят и дрехи навсякъде. Малко се иска, за да се оправят нещата, но явно и това не се прави. Авторката трябва да поеме изцяло грижите, ако иска тези животни да имат шанс да оцелеят.

# 21
  • Мнения: 1 581
Горджъс писа колко струва горе-долу една котка на месец.
Майка ти за колко трябва да се грижи, освен за себе си и евентуално и за теб?
Изобщо има ли тази възможност или ти само тропаш по пода като шест годишна, че искаш?
Съжалявам, но спокойствието на единствения ми останал жив родител би ми било по-важно от котките.

Решения са ти писали по-нагоре.

# 22
  • Мнения: 18 501
Ако е искала да поеме грижата за котки, които късат текстил и пикаят навсякъде, вече да го е направила без да разиграва сцени пред майката.

# 23
  • Мнения: 8 805
Мойта котка яде главно гранули, за 10 месеца изяде голям плик 10 кг. Сега ще купувам нов.

# 24
  • Мнения: 12 770
Всички котки си острят ноктите, при това може да разкъсват тапицерията на мебели, може и някоя дреха да разкъсат. А мъжките може да припикават всяко ново нещо, за да си маркират територията.
Ако човек иска котки, е едно. Но ми се струва жестоко да се дава акъл на тази жена как да гледа някакви нежелани котки, след като е изгубила съпруга си и й се налага да се грижи сам сама за това дете, което претендира и философства, но не се включва в къщната работа.
Това е нейна вина - трябва да обясни на детето, че така не стават нещата в живота. Който иска нещо, да го направи. А ако не иска или не може, няма право да претендира.

Конфигурацията в момента е вбесяваща.

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Да, може, ако не са кастрирани, или с изрязани нокти. Както казах.. не се иска много, за да имаш чист дом, когато гледаш котки...

# 26
  • Мнения: 18 501
Всички котки си острят ноктите, при това може да разкъсват тапицерията на мебели, може и някоя дреха да разкъсат. А мъжките може да припикават всяко ново нещо, за да си маркират територията.

Ноктите могат да бъдат поддържани, а ако няма здравословен проблем, маркирането или пикаенето могат да бъдат избегнати. Тук драмата е, че хем не се поема отговорност от любителя на човешките и котешките същества, хем се търси натрисане на ангажимента на този, който изобщо не е искал котки.

Последна редакция: пн, 16 окт 2023, 13:51 от Не се сърди, човече

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Да, може, ако не са кастрирани, или с изрязани нокти. Както казах.. не се иска много, за да имаш чист дом, когато гледаш котки...

Когато ИСКАШ да гледаш котки обаче. Жената не иска, нейно право е.

# 28
  • Мнения: 13 807
Мисля , само мисля,  че отношенията между майката и бащата не са били цветущи и това допълнително влошава нещата. Не мога да си представя примерно да съм обичала някакво цвете и съпругът ми да го изнесе на казана, същото и с домашен любомец. Ако не може, ще  намери стопани след внимателно търсене, а ако не намери - отново мисля че няма да перне на боклука живо същество. Аз бих направила същото. Както и съм виждала много примери за това как партньор или деца се грижат за домашния любимец в такива ситуации, понеже не намират за любимеца дом и нови стопани. Тук случаят сякаш не е такъв. Не коментирам дали е добре или зле. Просто анализирам.

# 29
  • Мнения: 12 770
Аз мога да си представя да искам куче, а мъжът ми да не иска, да взема обаче и после той да трябва да го извежда.
Като се гътна, напълно мога да си представя как кучето отива в приют, защото ако го е търпял заради мен, за какво да го търпи и после? Мазохист нещо?

Общи условия

Активация на акаунт