Отговори
# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Същите въпроси могат да се зададат и по обратният начин - Струва ли си да си развалят връзката, понеже майката не желае да направи място за едни котета?
В крайна сметка детето също е член на семейството, или до пълнолетие нейните чувства и желания нямат значение?

# 46
  • Мнения: 18 501
Всъщност никъде не пише нищо за малко или непълнолетно дете, даже първия пост навежда на мисли, че ЛГ живее другаде.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Добре де, всички, които милеете за котките, защо не ги приберете вие?

# 48
  • Мнения: 18 501
Поне да се свържат с авторката на лични и да съдействат за осиновяване, не разбирам какъв е този плам да бъде убедено човечеството, че майката е зла и безчовечна, докато над котките виси заплахата от изхвърляне в началото на зимата... ако темата е реална, нали...

# 49
  • Мнения: 12 770
... Започнах да плача, тя също и казах нещо като ''Не можеш да ги изхвърлиш, те са човешки същества.''...
Знам, че се пише и с ударение, но съм от лаптоп и не знам къде е на клавиатурата.
Ето заради тези две изречения мисля, че авторката е дете.

# 50
  • Мнения: 1 580
Котки, които съсипват мебелите, маркират навсякъде и вероятно ядат и скачат и по масата са атрактивни само за авторката.

Аз пък не виждам абсолютна никаква причина майка ѝ да си го причинява повече.

# 51
  • Мнения: 4 572
"Едни котета"  варира от две кротки котки до няколко котараци и котки, които нямат навици, не са кастрирани, чупят, късат, пишкат, драскат, искат най-малкото храна и обезпаразитяване, мяукат, ровят и трябва да дебнеш постоянно да не оставиш храна на открито.

У съседите на село постоянно се нанася някоя котка - милозливи са, хранят ги и това някак привлича познати и непознати котки. Колкото и да ги обичаме, дори и в двор, понякога става страшно - ровене, промъкване вкъщи, докато се усетя скоро една беше скочила, съборила ми покупките и тръгнала да къса опаковката на кашкавал. Друга измъквах от примка за лисици, а веднъж намерихме котарак в гардероба.

Вероятно авторката живее другаде, не иска да вземе котките и си мисли, че ако майка й досега ги е търпяла и може би живее в къща, то не й пречат.

След като баща ми почина се наложи да намерим нов дом на кученце, което той беше донесъл. Не сме го хвърлили, жал ми беше, но то е живо, изисква грижи, чистене, обезпаразитяване, внимание дори и на двор да живее. Не съм спорила с майка ми, тя му намери ново семейство.

# 52
  • Мнения: 1 245
Днес с майка ми говорихме за котките на баща ми, който почина преди няколко месеца и тя ми каза, че иска да ги изхвърли защото пикаят навсякъде, късат й дрехите и й е писнало да чисти след тях. Започнах да плача, тя също и казах нещо като ''Не можеш да ги изхвърлиш, те са човешки същества.'' и тя каза, че не можеш да сравняваш котката с човека и й писнало разни хора да се превъзнасят колко обичали животните. Казах й, че ако ги изхвърли те ще умрат защото са свикнали да живеят в къща и тя отговори, че не е така. Аз пак се разплаках, тя ме попита защо и аз казах, че е защото ми е жал за тях. Пита ме как така за нея не ме е жал и аз казах, че тя не е тази, която ще остане без дом. Тя ме обвини, че повече ми пука за котките отколкото за нея. Аз й казах, че ако е планирала да ги изхвърли, е трябвало да е когато са били още малки, за да свикнат с условията на улицата. Тя се разплака и ми каза, че е искала, но баща ми не я е оставил. Малко предистория: Баща ми ги доведе през 2019, бяха бебета, каза, че ще стоят за няколко седмици и ще им намерим друг дом - излъга и двете ни. Той почина и сега тя се грижи за тях и въпреки, че разбирам, че е уморена и се натоварва психически, мисля, че не е хуманно да ги изхвърлим на улицата. Може ли да ми дадете някакъв съвет?
Знам, че се пише и с ударение, но съм от лаптоп и не знам къде е на клавиатурата.

Защо търсиш проблема и драмата в тази ситуация. Майка ти не иска да ги гледа, просто потърси някой който иска да се грижи за тях, а не налагай на майка ти какво да прави, още повече да и вменяваш вина и задължение. Животното е отговорност, но нейният дом и желание са личен избор. Достатъчно и е тежко за да водите такъв разговор и да приоритизирате котките, сама казваш, че е изморена.

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Да, жестоки и безчовечни са ми хора, които изхвърлят животни, гледани само вкъщи, без никакъв развит инстинкт за оцеляване навън.

За предложението да ги приберем ние, благодаря, лично аз имам две. Възпитани, кастрирани, нахранени... не се иска много, за да се живее в хармония с тях.

Затова и се написа многократно авторката изцяло да поеме грижите за тях - чистене, възпитание, единствено храненето ще е разход на майката, но има качествени чували с гранули, които ще изкарат месеци наред.

# 54
  • Мнения: 18 501
С "дайте да дадете" не става.
Който иска да помага, сам се ангажира и най-вече - поема отговорност.

# 55
  • Мнения: 2 224
Не само е жестоко, гнусно е направо. Как ще си изхвърляш животните навън? Подари ги на някой. Майката е длъжна да се грижи за котките докато им намери нов дом. Нейна отговорност са щом са били на съпруга й.  Потърсете спешно нови собственици.

# 56
  • Мнения: 35 962
длъжна ли? не, не е длъжна - не са били нейни, а на съпруга й
но да, добре е да им потърси нов дом

# 57
  • Мнения: 40 913
Същите въпроси могат да се зададат и по обратният начин - Струва ли си да си развалят връзката, понеже майката не желае да направи място за едни котета?
В крайна сметка детето също е член на семейството, или до пълнолетие нейните чувства и желания нямат значение?

Много некоректно сравнение. Ако детето е непълнолетно и живее с майката, то на тази майка и е достатъчно нанагорно сама да поддържа домакинството и да отглежда дете и е редно то да допринася, а не само да иска. А ако детето си живее само да не прави помен с чужда пита, а само да вземе котките.

# 58
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Ето един чудесен начин да допринесе и да се научи на грижи. Детето да се грижи за тях и чистенето на дома покрай тях.

За мен сравнението си е напълно коректно. Майката по-лесно ще прости грижите, положени и за детето, и за котките. Но детето трудно, или никога няма да прости изхвърлянето на домашните любимци. Това е равносилно на убийство.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 17:46 от Elunaria

# 59
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Мхм, те на опашка пред вратата им чакат тези, които нямат търпение да им подарят котки... И не, не е длъжна майката.

Общи условия

Активация на акаунт