Отговори
# 45
  • Мнения: X
В анкетата гласувах за "Ергенът" поради същността на въпрос 3, а именно бих го гледала с по-голям кеф. Вип/Биг Брадър съм гледала само първите няколко сезона и повече не ми е интересен, понастоящем пък съвсем.

Този сезон гледам само "Стани богат" и "Гласът", много съм ненатоварена като цяло Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 1 773
Четете ли дебели книги? Според линкнатата статия, значи сте интелектуалци (но не сноби). Обаче да ви попитам - колко нобелисти за литература от последните 20 години можете да изброите (ала и да предадете с няколко думи какво са писали - според прочетено, или запомнено от нобеловите доводи)? А? - И аз така. Добре де, аз само Светлана Алексиевич съм чел (понеже без малко - след явно добро представяне на една дебела книга на Л.Улицка - щях да съм редактор на 2 от Светланините, преди да й дадат Нобела).
В webcafe попаднах на четиво, което напълно покрива моите впечатления, чуденки и несъгласия около раздаваните литературни награди - с чек за милион долара. Ако ви е интересно защо тия - а не ония, прочетете. Има полза - поне за Стани богат ще знаете още нещичко (няколко имена повече)...
https://webcafe.bg/artcafe/ne-chete-nobelovite-laureati.html
Защо (почти) никой не чете нобеловите лауреати за литература
Става дума за "Книги, които няма значение дали четеш отпред-назад или отзад-напред, понеже Годо така и не се появява - макар да го има в заглавието. Книги, в които илюзорната реалност, лингвистичната еквилибристика и епичната битка между солипстичното и колективното надделяват над повърхностната детерминираност на сюжетната линия."

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
А, гледам го и аз, трите епизода накуп.
От "старите пушки" ми харесват всички. Че даже и Цветан Алексиев, на когото принципно по-трудничко му разбирам. Типичния изпаднал зависим комарджия си играе човекът. Общо взето и тук, както в повечето сериали, не им забелязвам нито на неточностите, нито на не чак толкова добрата игра. Но има актьори, заради които си заслужава - и Свежен, и Ирини, и Маргита. Защо не и заради Динката. Че даже и заради жената в образа на бабата на Леда. Сладурка.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 891
А това,че ще има ББ,означава ли ,че няма да има Хелс Кичън?
Ха,Гласът на България води на всички? За мен по-измислено и скучно предаване няма.Напрягат ме еднаквите тоалети на журито-все едно целият кастинг е сниман за един ден.Също хвалебствията и възнасянията,особено тип "ама ти си само на 16 уау Simple Smile
Бият се за някой,после на първото отсяване,без никакви аргументи режат половината.Кълнат се,че лично ще ги научат и тренират,а водят други хора...И с тези видеа как някой ти носи решението,че си одобрен  и трябва да го играеш изненадан.
Втората фаза препускат и накрая скалъпват някой,който просто взима едни пари и отива в небитието,или при Цитиридис Simple Smile
За мен Х фактор е предаването,от което наистина излизаш звезда,примери бол.Също и Мюзик Айдъл.
Аз не знам Нова докога ще спи и няма да пусне някакъв музикален формат,Капките да не ми ги пипат обаче!
Също много искам отново Къртицата и то с Иван и Андрей,но те като са захапали Фермата и не пускат.
Ами много ми е скучна,тече си епизодчето,аз си коментирам ИВ и ми е достатъчен един поглед-прашки,вино в маркуч ,цепене на дърва-голяма досада.

# 49
  • София
  • Мнения: 22 948
На мен ХК няма да ми липсва, ако я няма.

# 50
  • Мнения: 3 495
На мен ХК няма да ми липсва, ако я няма.
След последния сезон, който беше ужасен, и на мен няма да ми липсва. А беше един от любимите ми формати.

# 51
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Май и аз клоня натам.
Дори не знам дали ще има следващ сезон.

# 52
  • Мнения: 6 222
Аз след загубата на Никола гледах с половин око и без особен интерес,хич няма да ми липсва.Брадъра бих гледала само ако влезе някой мои любимец,но те търсят простаци и сеирджии,та не ми се вярва да влезне някой от тях.

# 53
  • София
  • Мнения: 27 181
Много интересни резултати при седмичния рейтинг за периода, 02.10 - 08.10 (седмица 40)

Фермата продължава да скъсява изоставането си от Игри на волята и за първи път от 2020 г. насам имаме толкова близки резултати между двата водещи есенни формата в момента.

Още по-любопитното е, че ИВ не бележи очаквания от мен ръст с поне 1 пункт, защото от НОВА промениха началния си час от 20:00 ч. преписвайки от bTV.
По принцип в 20:00 ч. има повече зрители пред телевизорите, така че съм изненадан. Докато при Фермата резултата се покачи с над 1 пункт, то при ИВ има спад от 0.2 пункта спрямо седмица 39.

Много голям спад има при Клетката?! Над 2 пункта. Това е много лош шамар. Дано не се превърне в тенденция. Ще видим следващата седмица.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 773
Любопитни са резултатите за някои продукции, да! Само че, съм скептичен към всичките видове рейтинги, още от преди няколко години, когато ги "брояха" от Нилсен. При извадка от "1004 реципиенти" едната четвърт възрастни хора гледат преобладаващо едно и също. А в другите възрастови групи е по-разнородно и процентите се "разбягват".
Изтеглих накуп първите няколко "Клетки" и ги минах за ден. Темата ми е интересна, реализацията - не чак толкова. Гледам (все още) Алеята и вече ми е предвидима също. Засега нямам мнение за новия "Инклузив" - гледах го, сега не знам даже до къде и стигнал. Беше ми отвлечено поносим за разтоварване (като БГ продукт), но се оказва, че през последните месец-два съм повече на "дискавъритата" в по-късните часове.

# 55
  • Мнения: 348
Току що в надкаст лайф казаха, че Survivor ще е заменено с подобно предаване пак на същото място, но само спортно, без социална част. Както и аз бях дочул, че ще е нещо като Survivor, но не съвсем, обаче не се бях сетил, че може да става въпрос за едно друго предаване на Acun medya, което се казва Exatlon. Обаче игрите там са си като техния Survivor, а нали точно това не им беше харесало на хората.

Предполагам става въпрос за това предаване, имат версия Мексико срещу Турция

# 56
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Еха, "Бързи, смели, сръчни" за големи Simple Smile Супер.

# 57
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Току що в надкаст лайф казаха, че Survivor ще е заменено с подобно предаване пак на същото място, но само спортно, без социална част. Както и аз бях дочул, че ще е нещо като Survivor, но не съвсем, обаче не се бях сетил, че може да става въпрос за едно друго предаване на Acun medya, което се казва Exatlon. Обаче игрите там са си като техния Survivor, а нали точно това не им беше харесало на хората.

Предполагам става въпрос за това предаване, имат версия Мексико срещу Турция


Това за нашия ТВ пазар ли става въпрос?

# 58
  • Мнения: 348
Да, питаха ги ще има ли Survivor и Туджаров каза, че ще го заменят с друго предаване, което е подобно, но само спортно, пак на същото място. Но каза, че не се сеща името. Аз съм го засичал това предаване и се сетих, че може би за него става въпрос, защото хем се снима пак в Доминикана, хем е само спортно. Отново на Acun medya.

# 59
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Аз съм за, всяко ново нещо е добре дошло за мен, стига да няма намеса на продукцията и да не е с тричасови епизоди.

Общи условия

Активация на акаунт