Перилни препарати и омекотители - 74

  • 46 491
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 146
Аз я слагам винаги в торбичка за пране.

# 46
  • Мнения: 3 302
Не знам дали зависи от модела на пералнята и начина на сглобяване на отделните елементи, които имат досег с прането, но досега нито една от ползваните в последните 20-30 години перални /Индезит, Сименс и Неф/ не е поемала кърпичка или нещо дребно. Старата пералня Перла 04 /или 05, не помня вече/ обаче си беше завъдила чорапено чудовище и току пускаше някой запас във филтъра.
Според указанието и аз я поставям на барабана под прането,  но той се върти и кърпичката се избутва към люка, т.е. точно в областта между барабана и маншона, това го наблюдавам и с кърпичките за сушилня, за които пък указанието препоръчва да се поставят върхупрането. И при двете местоположения на кърпичката разлика в резултата няма - накрая ги намирам на едно и също място. 
Наистина, най-сигурно се оказва с торбичка за пране, време е и аз да спра да се каня да я ползвам, а да взема мерки навреме Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 146
Да, кърпичките за сушилня пък влизат във филтъра, като приключа опаковката, повече не бих взела. Не видях смисъл в тяхното използване, иначе понякога и тях пъхам в торбичка за пране.

# 48
  • Мнения: 2 961
Кърпичките за сушилня лично за мен са ненужни . Нито аромат придават , нито нищо . Имах вкъщи едни на Дм , сигурно вече не се и произвеждат , преди 3 години ги купих и наскоро така и ги изхвърлих .
Цветоулавящи кърпички също рядко ползвам - 1-2 пъти в седмицата . Гледам да не пера смесени много цветни дрехи в една пералня . Иначе когато ползвам са на K2r / преди година - две си взех бая кутии по 40 кърпички за 7 лв / , доста са големи и не ми правят проблеми . Една италиански също имам , марка на супермаркета Conad - 40 броя за 2 .20 евро , също доста големи .
Откакто смениха опаковката на Лидълските на Формил нещо не ми допадат - доста са малки и тънки . Преди като бяха в лилавата опаковка сякаш бяха по-различни .
Онези българските Brite  пък са ужасни . Абсолютно нищо не предпазват .

# 49
  • Мнения: 5 207
Аз се включвма с малко по-различен  въпрос. Имам страхотен проблем с цветоулавящите кърпички на формил. Първият път, по моя вина попадна някъде под барабана примерно, така и не разбрах, но мъжът ми определено не беше доволен, зашото му се наложи да разглабя нещо по пералнята.
Малко след дъжд качулка, прочетох инструкциите и си разбрах грешката - трябва да я слагам под прането. Речено - сторено. От тогава, независимо, че спазвам инструкциите, при всяка втора - трета пералня отново попада извън барабана и Слава Богу, накрая се озовава омотана в отделението за аварийно източване (сещате се, предполагам, ниско долу). Та така, не мога да разбера какъв е проблема.
Някакви идеи?
Просто като фасул: с безопасна игла я закачаш за етикета на някоя дреха.

# 50
  • Мнения: 3 302
Скрит текст:
Аз се включвма с малко по-различен  въпрос. Имам страхотен проблем с цветоулавящите кърпички на формил. Първият път, по моя вина попадна някъде под барабана примерно, така и не разбрах, но мъжът ми определено не беше доволен, зашото му се наложи да разглабя нещо по пералнята.
Малко след дъжд качулка, прочетох инструкциите и си разбрах грешката - трябва да я слагам под прането. Речено - сторено. От тогава, независимо, че спазвам инструкциите, при всяка втора - трета пералня отново попада извън барабана и Слава Богу, накрая се озовава омотана в отделението за аварийно източване (сещате се, предполагам, ниско долу). Та така, не мога да разбера какъв е проблема.
Някакви идеи?
Просто като фасул: с безопасна игла я закачаш за етикета на някоя дреха.
И също така рисково да се откопчае безопасната игла и да зацикли в барабана или да порази дрехи.
Остри предмети и елементи, които не са част от дрехите, не бих добавила в пералня, а дори и на някои дрехи е добре да са закопчани и обърнати наопаки.

# 51
  • Мнения: 68 648
Ами да я пришие за етикета.

# 52
  • Мнения: 3 214
Аз я слагам винаги в торбичка за пране.
И аз така.

# 53
  • Мнения: 5 207
И също така рисково да се откопчае безопасната игла и да зацикли в барабана или да порази дрехи.
Остри предмети и елементи, които не са част от дрехите, не бих добавила в пералня, а дори и на някои дрехи е добре да са закопчани и обърнати наопаки.
Доообре.

# 54
  • Мнения: 2 961
Няма как да се разкопчае безопасна игла при пране. Нали все пак е добре сложена,  пък и има и други дрехи между прането .
Обаче ако се забрави след прането и отиде в сушилнята не е много безопасно , поне според мен . Особено в случаите , когато сушилнята няма термопомпа и суши на на 60-70 градуса .

# 55
  • Мнения: 3 302
И също така рисково да се откопчае безопасната игла и да зацикли в барабана или да порази дрехи.
Остри предмети и елементи, които не са част от дрехите, не бих добавила в пералня, а дори и на някои дрехи е добре да са закопчани и обърнати наопаки.
Доообре.
Не разбирам на какво основание е иронията Ви, но може да се откопчае и още как. Сякаш не се е случвало да се откопчае другаде?

# 56
  • Мнения: 5 207
Представяш елементарни работи като нещо изключително сложно, свързано с големи рискове и поражения. Това е безопасна игла, не банел от сутиен, който наистина може да направи доста бели.
Аз между другото ползвам едни миниатюрни безопасни иглички. Понякога се отварят. Рядко. Пораженията обикновено са по тях. Но така избягвам риска кърпичката да ми задръсти някоя тръба или пък да се залепи на стъклото и да не свърши никаква работа.

# 57
  • Мнения: 3 302
Представяш елементарни работи като нещо изключително сложно, свързано с големи рискове и поражения. Това е безопасна игла, не банел от сутиен, който наистина може да направи доста бели.
Аз между другото ползвам едни миниатюрни безопасни иглички. Понякога се отварят. Рядко. Пораженията обикновено са по тях. Но така избягвам риска кърпичката да ми задръсти някоя тръба или пък да се залепи на стъклото и да не свърши никаква работа.
Ще си говорим /или не/, когато имаш и ти личен повод да се убедиш в казаното. Все пак се надявам личният опит да те подмине.
Написала съм поста си не само за теб. Повече на този въпрос намирам за излишно да отделям внимание и време.

# 58
  • Мнения: 1 736
Ооо, не препоръчвам безопасна игла в пералнята. Кърпички слагам в торбата за пране. Имам една тъничка риза и съм сложила мъничка безобасна игла, за да не ми се отваря между копчетата при бюста. При едно от пранетата бях забравила да я махна, а тя се беше разкопчала и беше съдрала ризата, добре, че се беше закачила за нея, иначе не ми се мислеше как щях да я търся из маркучите...
То и кукичките на пердето са здраво захванати, ама винаги има по 2-3 изпаднали в барабана, и тук пак влиза в действие торбичката за пране +ластик за коса...

# 59
  • Мнения: 5
Здравейте, можете ли да ми препоръчате за малко дете с атопичен дерматит какви прахове и омекотители сте пробвали?

Общи условия

Активация на акаунт