Термин юни 2024

  • 23 763
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
Аз, имам час чак за 8ма седмица. Притесняват ме от време на време придърпвания ниско долу в корема и в кръста. Вие имате ли? Дали е нормално?

Нормално е, спокойно. Първо детенце ли ще е?

# 46
  • Мнения: 9
Не, второ. Реших да чета в интернет дали е нормално. Като прочетох извънматочна и всякакви щуротии 😄😄малко се шашнах

# 47
  • Мнения: 25
Аз, имам час чак за 8ма седмица. Притесняват ме от време на време придърпвания ниско долу в корема и в кръста. Вие имате ли? Дали е нормално?

Здравей, при мен е същото. Смятам, че е нормално.

Моят преглед ще бъде в началото на 7-ма седмица по мои сметки. Надявам се всичко да е наред и да се чуе сърце. Blush Hug

# 48
  • Мнения: 587
Добре дошли на новите попълнения 🙂

Тъкмо си мислех,че много бавно се движи темата,да не се изнесохте всички във фейсбук и там да върви комуникацията? 😄

Има ли и други като мен,решили да чакат до 8г.с+ за първи преглед? Или такива,които вече са минали?Хайде похвалете се с нещо, за да раздвижим темата 🙈 Нямаме и първа страница,но там въобще не ме бива.

Във фейсбук все още никой не смее да започне комуникацията Grinning

И аз вчера записах час за преглед около 7+ г.с. Няма смисъл да ходя само да ми каже има мехурче и да кихна 50 кинта.

Някой знае ли като неработеща мама, ще получавам ли някакво майчинство?

# 49
  • Мнения: 25
Добре дошли на новите попълнения 🙂

Тъкмо си мислех,че много бавно се движи темата,да не се изнесохте всички във фейсбук и там да върви комуникацията? 😄

Има ли и други като мен,решили да чакат до 8г.с+ за първи преглед? Или такива,които вече са минали?Хайде похвалете се с нещо, за да раздвижим темата 🙈 Нямаме и първа страница,но там въобще не ме бива.

Във фейсбук все още никой не смее да започне комуникацията Grinning

И аз вчера записах час за преглед около 7+ г.с. Няма смисъл да ходя само да ми каже има мехурче и да кихна 50 кинта.

Някой знае ли като неработеща мама, ще получавам ли някакво майчинство?


Мисля, че се получава само социално майчинство- една година. Ако сте студентка, също се получават някакви пари, но там не съм компетентна. Беше отдавна, когато учех. Grinning

# 50
  • Мнения: 25
Добре дошли на новите попълнения 🙂

Тъкмо си мислех,че много бавно се движи темата,да не се изнесохте всички във фейсбук и там да върви комуникацията? 😄

Има ли и други като мен,решили да чакат до 8г.с+ за първи преглед? Или такива,които вече са минали?Хайде похвалете се с нещо, за да раздвижим темата 🙈 Нямаме и първа страница,но там въобще не ме бива.

Във фейсбук все още никой не смее да започне комуникацията Grinning

И аз вчера записах час за преглед около 7+ г.с. Няма смисъл да ходя само да ми каже има мехурче и да кихна 50 кинта.

Някой знае ли като неработеща мама, ще получавам ли някакво майчинство?

Направо ме уби 😃 Аз си мислех,че във фейса сте много активни и сигурно заради това тук е пълна тишина 😃

И на мен ми се върти за социално майчинство или пък ако може да те наеме някой познат фиктивно, а да ти плащаш ти здравните 🤔

Не се ли ходи за установяване на бременност с направление? Вече 50 лв ли е прегледа 🫣 За кой град? Не живея в БГ и не съм много наясно с актуалните цени на прегледи.

Между другото може всяка да се представи. От къде е,възраст, деца и каквото ни е на душа. Ако имате желание естествено.

# 51
  • Мнения: 9
Аз съм Моника. На 24г, от Русе. Имам страхотен съпруг и палава 2г дъщеря Силвена. С нея прекарах преекламспия към края и успях да довлача до 36сед. През фервуари имам мисед

# 52
  • Мнения: 587
Cookie23 Знам аз за съществуването на това социално майчинство, но нещо не откривам инфо в какъв размер е. Така или иначе, решението да се грижа за децата и дома сме го взели с таткото съвсем съзнателно и не е нещо неочаквано, но все пак раждам нов данъкоплатец, редно e и държавата да се включи Grinning

Колкото до сумата на прегледа, толкова е, даже на други места и повече. За София става въпрос. Не искам да имам нищо общо със здравната каса така, че си ги плащам с кеф.

На 35 съм, имам 2 момичета на 5 и 7. От София съм, мъжа ми е от Търговище, но от почти 5 години живеем в едно село след Перник. Имам интереси в областта на привързаното родителство, домашното образование, чистата храна, енергийни практики, отглеждане на зеленчуци и изобщо живот с един крак извън матрицата (още не ни стиска с двата Grinning )

# 53
  • Мнения: 25
LucyFord ,

Гугъл нищо ли не казва по въпроса?

Иначе аз бремнност в БГ следих последно преди почти 8 години и използвах и здравната каса,но и частно за феталните.

Аз съм на 30, с две деца - момче (почти 10г) и момиче (почти 8г). Иначе и аз ще взимам социално майчинство и моите първите са с разлика 2 години.😃 Абе не е като да няма прилики 😉

# 54
  • Мнения: 29
Аз, имам час чак за 8ма седмица. Притесняват ме от време на време придърпвания ниско долу в корема и в кръста. Вие имате ли? Дали е нормално?

Аз също имах спонтанен аборт през февруари и се притеснявам доста от тези придърпвания, които ги имам от време на време. Надявам се всичко да е ок. Понеделник съм на първи преглед.


Между другото съм на 24г. Към момента съм в Германия, но мисля да се прибирам скоро. Първо детенце ще ми е😍

Последна редакция: сб, 14 окт 2023, 12:52 от dddrrr

# 55
  • Мнения: 9
Ако може да споделиш, какво са ти казали. 😊

# 56
  • Мнения: 25
dddrrr , защо ще се прибирате ако е удобно да попитам?

Всичко ще е наред този път 🙏🤞

# 57
  • Мнения: 25
Аз съм от гр. Шумен. Декември ще навърша 31г. Първа бременност ми е. До сега все не беше моментът-първо финансово, работа, после имахме болен родител, за когото се грижихме до края... После жилищния въпрос. Искахме първо сватба и после дете. Проведох и малко лечение, тъй като имах разбъркани хормони. И така, този юни се оженихме, август започнахме опитите и октомври се оказах бременна. Надявам се всичко да е наред и да издържа до края. Желая същото и на вас, момичета!

# 58
  • Мнения: 40
Аз, имам час чак за 8ма седмица. Притесняват ме от време на време придърпвания ниско долу в корема и в кръста. Вие имате ли? Дали е нормално?

Аз също имам . Доста работи изчетох , навсякъде пише , че е нормално. Просто си почивай повече , не вдигай тежко . АГ, при който ходих на първо време, ми изписа дуфастон и но шпа при нужда . Аз отделно от това имам и леко сърцебиене , за което също пише , че е нормално явление , но все пак при първия ми преглед на 30-ти при гинеколога , който ще ме следи , ще питам дали допълнително трябва да посетя кардиолог .

Иначе аз съм от Силистра , на 06.10 навърших 30 години . Миналата година септември имах спонтанен аборт. Половин година бяхме спрели с опитите. Следващите месеци пък не се получаваха нещата. Даже преди 2 седмици бяхме говорили с приятеля ми да си пусне спермограма , но на рождения ми ден видяхме двете черти и му се размина. Вярвам, че всяко зло е за добро и се надявам този път всичко да е наред и юни да се радваме на едно здраво бебенце.

# 59
  • Мнения: 9
Щом сте от Силистра, да не би случайно да се следите в Тутракан?

Общи условия

Активация на акаунт