Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 940
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 427
Аз спрях да карам на 90%. С децата никъде, само сама на преглед/тонове се водя, че сме извън София и ако карам мм да ме води, трябва да мъкнем и децата и става много сложно. Забавени са ми реакциите, изнервям се, като цяло не ми е ок.
След 2 дни влизам в 9-тия месец иначе, честно казано много ми тежи, макар че качих 15 кг, по-малко отколкото с предната ми бременност (тогава качих над 20). Може би фактът че съм с две деца вкъщи си казва думата, но всяка вечер съм като пребито куче... знам, че кажи-речи вече всеки момент може да тръгне раждане, но съдейки по предните бременности, вероятността да си го износя бебчето още около месец е голяма 😅 Нямам проблем, не бързам за никъде, просто наистина тези болки и умора ми идват в повече, не се чувствам адекватна майка за децата, колкото и трудно да е с 3, поне като родя тялото ще си е мое, ще мога да ги вдигам, да си играя с тях на пода, да се навеждам, да ги обувам... и себе си де, че вече го карам мм да ми обува обувките 😂

# 721
  • Мнения: 377
Момичета, и аз се включвам с едно питане:как сте с пулса. Зная, че е нормално да се вдига при бременност. При мен като цяло е до 90,винаги съм била с по-висок пулс. Обаче от няколко дни качвам понякога 107-115 и ми е много зле, особено като съм с кръвно 107 на 65. Имам усещането в такива моменти, че не мога да дишам. И накрая се реших искам-не искам пак под наблюдение в болница и сега съм с апарат за 24 часа. При приемането пулсът ми скочи до 130. Съмняваха се за анемия, но хемоглобинът ми е нормален. То сигурно в 8-я месец такива неразположения са често срещани, но все пак нали е сърце.
Иначе като се замисля, не остана много. Момичетата с термини в началото на декември, сигурно много се вълнуват, ще започнат да валят хубави новини една след друга след месец 🙂
 Ние се преместихме в по-голямата спалня, ММ сглоби легълцето, имаме люлка. Останалите неща сме ги набелязали онлайн и си имаме списък. Вълнуващо е. А и идва най-любимото ми време - това около Коледа. Вярно има време още, но все пак 🙂
Ще устискаме още малко.
И само още един въпрос какво мислите за Engel Care, онази уред, който следи дали бебето диша и при проблем алармира. Някоя мама вече ползвала ли нещо такова? На мен ми се струва, че ти дава повече спокойствие.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 15:49 от elface

# 722
  • Мнения: 379
На мен понякога при физическа активност пулса ми стига до 165. Кръвното ми е 90/60, понякога ми спада на 60/40. Днес бях на преглед, всичко е наред, продължавам с магнерод 3х2

# 723
  • Мнения: 377
#Woman89, не ти ли става лошо при толкова висок пулс?

# 724
  • Мнения: 311
За първи път чувам за това устройство...ще ми е интересно да споделите мнение 😊
Моят пулс също е висок от известно време 90-100 /меря се почти всеки ден сутрин и/или вечер/, при кръвно 100/60 110/70....не е коментирано с АГ ..но не усещам и да ми пречи по-високия пулс ...даже се изненадвам, че това показва апарата ...🤔🤭

За пазара....днес дойде един спален комплект от Niki's dreams....страхотен, като качество, плат, цвят всичко ....
А сега им се чудя на тези, цените им са доста ниски ...на външен вид са същите като по-скъпите, вие пазарували ли сте от тях?

# 725
  • Мнения: 604
Здравейте, мамчета!

Аз нещо обърнах деня и нощта - вечер не ме хваща сън, пък ако случайно съм заспала - будя се в 3 или 4 и будувам като кукувица до 7. После пък заспивам и спя до 10 или 11. Изобщо не се чувствам комфортно с такъв график.
Иначе преди 2 вечери отскочихме до спешния кабинет на Шейново, заради секрет с кървави нишки. Според тях не е тапата, но видяха че шийката се е поскъсила. Края на Септември беше някъде около 3.4 см, сега беше 2 см и не останаха много доволни. Тоновете на бебка си бях супер, с лекички контракции и ме пуснаха да си ходя. Сега във Вторник имам регулярен преглед при Поптодоров и ще обсъдим как ще действаме занапред. Излизам и в 45 дневен! Откакто спрях работа нещо ми е и много еднообразно, хормонално и ревливо, но вече нямам търпение за раждането!

Дойдоха ми последните поръчки с неща за родилното и само трябва да се наканя да се изстържа от дивана, за да почна да редя Grinning

# 726
  • Мнения: 558
И при мен има моменти, в които пулса ми се покачва и започва сърцебиене, много е неприятно.
Относно това устройство- скоро гледах видео в Тикток как баща скача от леглото, хваща спящото до него бебе и започва да му оказва първа помощ, защото не дишаше. Видя се повърнато на чаршафа и се включи аларма. Още тогава се замислих как точно се случват нещата с алармата, та ще се радвам наистина някой да сподели впечатления.

# 727
  • Мнения: 377
Valerita, моята шийка също се е скъсила малко на 2,4, обаче лекарите не ги притеснява, няма признаци за отваряне. За съня, дълго време заспивах на дивана още в 22 часа до 00 и после ставах да си мия зъбите и лицето, и пак си лягах. От известно време обаче си лягам по-късно и се пробуждам към 5-6 и като ММ ми отиде на работа, отново си лягам и спя до 12-13, нарушава ми се целият режим за деня - закуска, обяд.
За устройството, точно това от снимката го е имала моя приятелка. Те са го залепили под легълцето, гледах наскоро в тик ток за друго устройство, което се слага на крачето на бебето.

# 728
  • Мнения: 379
#Woman89, не ти ли става лошо при толкова висок пулс?
Не, не ми става лошо. От един или два дни като се наям и легна и имам чувството, че някой ме е хванал за гушата. Гинеколога ми каза, че е нормално, тъй като дупето на бебо ми притиска стомаха, за пулса ми каза повече да си почивам.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз нямам висок пулс, поддържам го между 70-85, но все пак взимам лекарства за кръвно (вкл и небилет сутрин, който забавя пулса). Тая седмица поддържам съвсем нормално кръвно, но се чувствам все по-уморена, особено след движения насам-натам.

# 730
  • Мнения: 753
Аз с обичайно кръвно 90/60 до 110/70 нещо вдигнах 2 дни по 130/80-90 ии ми изписаха допегит, мисля, че е от стрес, но ще ги пия, не ми пречи. Забелязвам че като пусна трикратно измерване на апарата само 1вото е високо например 130/90 и веднага след това е нещо от сорта на 110/65 и тн, надявам се с допегит да не прави драми

# 731
  • Мнения: 134
За първи път чувам за това устройство...ще ми е интересно да споделите мнение 😊
Моят пулс също е висок от известно време 90-100 /меря се почти всеки ден сутрин и/или вечер/, при кръвно 100/60 110/70....не е коментирано с АГ ..но не усещам и да ми пречи по-високия пулс ...даже се изненадвам, че това показва апарата ...🤔🤭

За пазара....днес дойде един спален комплект от Niki's dreams....страхотен, като качество, плат, цвят всичко ....
А сега им се чудя на тези, цените им са доста ниски ...на външен вид са същите като по-скъпите, вие пазарували ли сте от тях?

Аз поръчах от там гнездо, дойде доста бързо, а като качество - цена съм доволна( дори миришеше много хубаво 😅).

Иначе вчера бях на преглед и бебчето отговаря на 34 седмица, а главата на 35, за сега задържам положението с шийката и фунелинга. На 8ми съм на преглед за тоновете и нямам търпение, до тогава съм си в леглото.

Относно пулса - моят е по принцип много нисък, сега е между 50 и 65 в покой. В приложението пишеше, че в 35та седмица има повишаване на кръвното.
Тояа е от мен, надявам се всички да избутаме още някоя седмица и скоро да гушкаме бебенца🥰

# 732
  • Мнения: 230
Мами , какви са симптомите като вдигнеш кръвното , за да знам за какво да следя и аз?

# 733
  • Мнения: 28
Моето кръвно е ниско около 100/60, но принципно до 140/90 е напълно нормално, а не високо и не бих взимала никакви лекарства. Пулса ми беше и преди бременноста над 90, сега в последния триместър даже винаги почти над 100. Нормално е, като се има впредвид колко много повече нашето сърце трябва да работи и че ние имаме повече кръв в нашите тела.

# 734
  • Мнения: 753
По принцип си права, но аз за себе си съм по-спокойна така, понеже наистина и моето принципно е по-ниско и това вдигане ме притеснява.

Кексче, при мен лично нямаше симптоми, мери го 1 път дневно или през няколко дни

Общи условия

Активация на акаунт