Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 929
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 13
Момичета,стискам палци на всички да добутаме още малко! До средата на седми месец някой трябваше да ми напомня,че съм бременна. От две седмици обаче ме удря с пълна сила от всичко-то не бяха болки в кръста,контракции,тапи,емоции...Абе няма съмнения вече,че съм бременна😂😂😂 това с педиатрите в София вече ме вкарва директно в нервна криза и ще взема да прослушам и аз клиника България. А в Св.Анна дали записват? Тя също ми е удобна,но понеже се отчаях последните седмици изобщо не съм я включила като възможност.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 718
Боби, и аз се опитвам да разбера. За момента не съм попаднала на някой по тел да ми отговори. Утре ще им звъня в различни часове, дано се обади някой. Надявам се да може по ЗК и да има свободни лекари.
https://www.sveta-anna.eu/bg/Otdelenie-po-pediatriya_p132.html

# 692
  • София
  • Мнения: 11 777
В Св Анна не съм чувала да може да се записва, това което си дала като линк е за прием отделението.

За този район , 25то ДКЦ, там има педиатри, има май няколко дето записват

# 693
  • София, България
  • Мнения: 3 604
В 25 ДКЦ в Младост 3 може да пробвате при Ранева. Тя мисля, че по едно време записваше, ама дали записва още, не знам.
Не пречи да опитате Simple Smile Оставям ви снимка на телефона

Amerikas0990, аз мисля да го спра баткото към средата на ноември, ама като гледам дано не родя и аз до тогава Grinning моят термин по документи е 22.12, но секциото ще е първите 10 дни от декември та мислех около 2 седмици по-рано да го спра. На 7.11 съм на преглед и ще говоря вече сериозно с АГ как ги вижда нещата за секциото, за да преценя дали и кога да го спирам Simple Smile смятам да стои вкъщи до нова година поне.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 718
Тези педиатри в Св Анна само за прием в болницата ли се водят? Не консултират ли деца извън болнична грижа?

# 695
  • Мнения: 8 912
Девилче, сигурно някаква невралгия се е получила. Не загрявай мястото. Намери удобна поза и гледай малко релакс.
Щом си доволна от Боуен, звънни и разпитай - те най-добре ще те ориентират дали е ок или не.
При подобен тип мануални терапии се избягва долната част на гърба, опашната кост и някои места на стъпала и глезени. При теб разбирам, че е в областта на гръдните прешлени, което би трябвало да е ок.

# 696
  • Мнения: 102
Девилче, сигурно някаква невралгия се е получила. Не загрявай мястото. Намери удобна поза и гледай малко релакс.
Щом си доволна от Боуен, звънни и разпитай - те най-добре ще те ориентират дали е ок или не.
При подобен тип мануални терапии се избягва долната част на гърба, опашната кост и някои места на стъпала и глезени. При теб разбирам, че е в областта на гръдните прешлени, което би трябвало да е ок.

LIke_Smoke , защо не загряваме мястото? Вече от двама лекари чувам точно това да правя и дори ме смъмриха леко че слагам пачовете студени. В интрес на истината точно така постигнах ефект , дори минимален. Иначе си ми казаха че било "междуребрена невралгия".

# 697
  • Мнения: 59

Към дамите с по - големи дечица, смятате ли да спирате баткото/каката за известен период от детска градина? Аз съм решила седмица преди термин и 1 - 2 месеца след това да оставя баткото вкъщи, но ми е много съвестно, защото той обича да ходи и да е с приятелчетата си. Започвам да изпитвам угризения, че малко или много ще бъде ощетен покрай бебето.

Аз не мисля, че е необходимо да се спират по-големите братчета/сестричета от детска или училище. Естествено, изключвайки важните дни като изписване от болница и т.н Първо, че на майката с бебето ще й е доста по-натоварено и с новородено, след раждане, та и по-голямо дете да щъка наоколо, то дори така може да се почувства по-игнорирано.
Второто ни дете се роди през ноември, а тогава батко й беше предучилищна група в детската градина, и не съм го спирала. Наложи се принудително тогава заради Ковид да се карантинира групата им за известно време и затова си беше вкъщи и беше сложно.

# 698
  • Мнения: 8 912
Невралгията е възпаление. На своя глава без лекарско мнение, не бих загрявала силно или масажирала интензивно. По-скоро няколко упражнения за раздвижване и много лек масаж на съседните мускулатура, която да може да се отпусне по механичен път и оттам да не притиска/дразни нервното окончание.
Има и едни стикери, които могат да се сложат за няколко часа, но пак трябва да се направи консултация.
Аз имам много проблеми в областта на кръста и нурофен лепенки ми бяха забранени, защото е нестероидно противовъзпалително. Като минаха няколко дни от първоначалното обостряне, слагах за малко едни с капсацин - те не загряват силно и отпускат.

# 699
  • Мнения: 1 845
Алгасан не става ли 🙄
Like_Smoke, помниш ли кои са точно тези лепенки с капсацин?
Утре почвам да звъня на терапевти и който пръв ме вземе,че е ад направо

# 700
  • София
  • Мнения: 11 777
Тези педиатри в Св Анна само за прием в болницата ли се водят? Не консултират ли деца извън болнична грижа?

Мисля че да, то си пише там. Но има и ДКЦ Св Анна та може там да провериш.

# 701
  • Мнения: 311
Като хванахме темата за педиатри ....
Ние ще живеем в едно населено място, където ще запиша бебе при педиатър, но е много възможно да останем в София 5-10 дни след изписването, смятате ли, че за това време трябва и мога да извикам /срещу заплата разбира се/ педиатър вкъщи или е излишно ?

А и още един въпрос, мога ли да имам на две места допълнително здравно осигуряване?
В момента имам застраховка от работодателя, но тя не покрива нищо за бременност и раждане, а ММ може да ме запише към неговия фонд...та мога ли и на двете места или ?

# 702
  • София
  • Мнения: 11 777
Цветкова виж тези , частна клиника са, правят домашни посещения, и може би ще ти е от полза едно посещение вкъщи

https://velaclinic.bg/

# 703
  • Мнения: 8 912
Алгасан не става ли 🙄
Like_Smoke, помниш ли кои са точно тези лепенки с капсацин?
Утре почвам да звъня на терапевти и който пръв ме вземе,че е ад направо
Capsiplast - те загряват, но е леко. Обаче само след консултация. Аз имах много голям проблем с кръста преди месец и нямаше как да не мажа нищо, защото не можех да ходя. Лиотон гел, Алфамил и Фелоран съм мазала - последните две са противопоказни в трети семестър като цяло. Предимството на продуктите за мазане е, че не навлизат директно в кръвообръщението и оттам през плацентата, а действат локално, което е доста по-ограничено.
От третия ден слагах и лепенка, но не съм я държала по 24 часа, както трябва да е, а за по няколко. Но се влачих около месец.

Знам, че те боли, но това е първите ден-два-три, после ще те отпусне.

# 704
  • Мнения: 1 845
Мнооого ти благодаря за изчерпателните обяснения и успокоението 🙏🏼❤ надявам се,че вече си добре…
Не си представям да легна за секцио с тази болка-аз не мога и да легна по гръб де 🙈
Моят боуен специалист е извън Бг до 10.11 😭😭

Общи условия

Активация на акаунт