За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 658
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 713

От тези взех
А линк към Мики, за да видя пропорцийте на млякото?

# 751
  • Мнения: 1 657
Тези трябва първо да се сварят.
Линк към рецептата на Мики https://bg-mam.ma/p/1591267/47286194

# 752
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Най-лесно става лазаня с готов доматен сос, само му добавяш кайма и евентуално други неща.
Тези трябва първо да се сварят.
Не е задължително. Аз не ги варя, само трябва да има достатъчно сос и да са покрити добре най-горния слой.

# 753
  • Мнения: 5 394
И аз не варя. Даже макарони на фурна със сос болонезе правя на същия принцип, макароните слагам сурови в тавата и заливам с достатъчно сос. Станислава, ако искаш кажи при теб какво точно не се получава?

# 754
  • Мнения: 4 350
Благодаря за рецептата на оризовите кюфтенца- станаха уникални😍

Сега имам един бърз въпрос - какво мога да направя бързо с маскарпоне и течен шоколад? Не искам да е торта или десерт, който да отлежава часове на хладно... Аз съм твърде влюбена във вкуса на маскарпонето и течния шоколад, а тук прочетох мнение на съфорумка, че става прекрасен крем от тези съставки... 🙏 За съжаление в момента не мога да го намеря мнението Sad

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 15:14 от Vicky_P

# 755
  • In transit
  • Мнения: 11 859
Да благодаря за рецептата на оризовите кюфтенца, станаха уникални😍

Сега имам един бърз въпрос - какво мога да направя бързо с маскарпоне и течен шоколад? Не искам да е торта или десерт, който да отлежава часове на хладно... Аз съм твърде влюбена във вкуса на маскарпонето и течния шоколад, а тук прочетох мнение на съфорумка, че става прекрасен крем от тези съставки... 🙏 За съжаление в момента не мога да го намеря мнението Sad
Аз бях...разбъркай маскарпонето с миксер и му добави течния шоколад. Разбий и него с маскарпонето и сипваш в чаши или директно с лъжицата. Grinning

# 756
  • Мнения: 4 350
Благодаря ти! 😍😍😍😍 😘
Едит: Поръсих с бадемови парченца и ще се поднесат евентуално с бисквитка отстрани 😘

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 15:26 от Vicky_P

# 757
  • Мнения: 1 941
Какво мога да направя с една опаковка бадемово мляко? Взех го за кафето, но не го одобрихме. Мисля си за някакво печиво, кекс или сладкиш, но какъв?

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 1 232
От ореховките ми останаха 6 жълтъка. Ако утре направя пържени филийки с тях добре ли ще бъде или трябва да е цяло яйце?
По принцип ги правя с 1 яйце, малко прясно мляко и 1 лъжичка захар.

# 759
  • София
  • Мнения: 10 886
Какво мога да направя с една опаковка бадемово мляко? Взех го за кафето, но не го одобрихме. Мисля си за някакво печиво, кекс или сладкиш, но какъв?

Нежни омбре палачинки с плодове

# 760
  • София
  • Мнения: 11 713
На Barilla са най-добрите кори, само тях ползвам, не се валят предварително!, но трябва да имаш повече сос, последното е задължително

# 761
  • София
  • Мнения: 4 713
Значи имам 2 л прясно мляко, 250 гр масло (краварката) брашно и инд. Орехче пакетче...... С това нещо трябва да направя соса и да е мнооооого за да се сварят корите.....
Да попаря ли спанака или да го наслагам отгоре върху корите?

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 16:52 от Станислава5642

# 762
  • Мнения: 9 111
Заповядайте с въпросите и отговорите в новата тема, моля Simple Smile https://www.bg-mamma.com/?topic=1610263

Общи условия

Активация на акаунт