За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 659
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 111
Заповядайте в новата тема Simple Smile 
Ако имате останало питане, ето я старата https://www.bg-mamma.com/?topic=1572190.735

# 1
  • Мнения: 2 774
Благодаря за темата, Пепи 🌸

Пачи крак - измивам без за да киснат във водата, леко само да се махнат листата и пръстта, после пържа в олио до извиране на водата, да останат само на мазнина. Прецеждам, охлаждам и прибирам във фризера.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2023, 21:02 от polly

# 2
  • Мнения: 12 037
Гъби замразявам измити и добре отцедени или само изчеткани с четка за зъби, зависи колко кал имат по тях. Нямам греда, ахааа като пресни са.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 678
пеп-4о, благодаря.
Гъбите не се мият, само почистват и преди готвене се белят.

# 4
  • Мнения: 2 774
Белят се гъбите, които позволяват това....пачи крак, припънка, сярна смръчкула и т.н не влизат в това число 👌
Горските мия на 95% .... кладница, сярна и пъстърва мия много, много рядко.
Често  гъбите имат залепнали цели или части от листа и клонки по тях, които с чистене не падат, затова мия ....абсурд да ги ям с тях

# 5
  • Мнения: 6 747
Усеща се не само сладкото , но и самото пепси. Имат вкус на пепси и не е супер приятно. Наистина ще опитам с лимон, защото ми останаха още едни накиснати.

# 6
  • Мнения: 9 547
Въобще не стават така при мен. Колко сложи и колко време ги пече?

# 7
  • Мнения: 6 747
Аз сложих доста пепси, защото имах няколко парчета и да има за всички парчета. Но не стояха дълго вътре. Само около час.  После ги пекох на грила достатъчно дълго за да станат супер точно изпечени. И ги пекох след като ги отръсках от пепсито . Но не съм слагала наистина други неща като лимон, пипер и сол. Утре с утрешната партида ще сложа.

# 8
  • Мнения: 9 547
значи на кило-кило и нещо месо слагам чаша пепси /ок. 200 мл до 250/. парчето го натърквам с подправки. пека поне 2.5 часа. въобще не се усеща колата.

# 9
  • Мнения: 6 747
значи грешката е при мен. Никакви подправки не сложих. Днес ще пробвам пак.

# 10
  • Мнения: 1 823
Бела,друга подробност е че свинското месо се пече във фурна заедно с изброените по-горе съставки. Не се изважда и не се пече на грил. Така приготвено остава със сос от сгъстената марината.

# 11
  • Мнения: 6 747
Аз го сложих в мултикукъра на еър крисп и стана супер. Само пепсито се усещаше и сладнеше и само това му беше злето. И други подправки не бях сложила. Ще пробвам пак.

# 12
  • Мнения: 1 009
Как да съхранявам манго, за да узрее ?

# 13
  • Мнения: 4 419
Момичета и момчета,
Имам тази рецепта за пурички от майка ми.

Мисля, че приличат на това, което във форума срещам като "Локумки".
Чудя се какво ще стане, ако добавя и 1 яйце в сместта? По оригиналната рецепта стават, но докато са пресни, след ден-два стават доста сухи.  А вероятно ще ги ям само аз, та ще се задържат малко.

Освен това моля за лесна рецепта за сладкиш с круши. Ако имате някоя, която включва и Sprite - още по-добре, че имам почти цяла отворена бутилка.

# 14
  • In transit
  • Мнения: 11 859
Момичета и момчета,
Имам тази рецепта за пурички от майка ми.

Мисля, че приличат на това, което във форума срещам като "Локумки".
Чудя се какво ще стане, ако добавя и 1 яйце в сместта? По оригиналната рецепта стават, но докато са пресни, след ден-два стават доста сухи.  А вероятно ще ги ям само аз, та ще се задържат малко.

Освен това моля за лесна рецепта за сладкиш с круши. Ако имате някоя, която включва и Sprite - още по-добре, че имам почти цяла отворена бутилка.

Ето ти три сладкиша с круши:

Италиански сладкиш с круши

Кекс с круши (или друг плод)

Шоколадов сладкиш с круши и шоколадов чипс

За локумките, ако намалиш количеството кисело мляко, може да добавиш яйце. Ще стане по-ронливо тестото.

Общи условия

Активация на акаунт