За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 711
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 770
Сурови нали? Могат - аз ги редя на поднос , в камерата да замръзнат и след това в плик.

# 706
  • Мнения: 1 600
Благодаря! Сурови, да.

# 707
  • Мнения: 4 770
Да уточня , че моите са месени и точени , но мисля , че е една и съща технологията по замразяване.

# 708
  • София
  • Мнения: 11 732
Марчева, може ли два въпроса Simple Smile
Без яйцата става ли също, поне почти толкова вкусно? Не ми се рискува със сурови яйца да правя.
И в двете рецепти за бързо тирамису и за тортата тирамису, разликата в количеството маскарпоне е двойна? Може би първото е половин доза като цяло? И Марсалата е 1 лъжица срещу 100 мл.
1. навсякъде яйцата са обработени на котлон, не работя със сурови яйца
2. двете рецепти са различни, като количества, тортата тирамису е тройна, вижда се, на няколко пласта е, а другата ,която е за 10 минути и ниска, няма натрупване на бишкотите.
Скрит текст:
не мога да разбера, защо на заглавната ми страница на раздел Тирамису не се виждат снимките, а само когато се отвори дадената рецепта, не ми е ясно, какво трябва да оправя ,за да се виждат изображенията, хм...

# 709
  • Мнения: 2 265
Мерси Simple Smile
Толкоз съм се загледала в пластовете, без очилата.
Гледах количествата и това, че и двете са без яйца.
Сега се виждат снимките, онзи ден не се виждаха.

# 710
  • Мнения: 2 642
Търся рецепта за торта с бишкоти, в която да има маскарпоне и яйца(да д3ля белтъци от жълтъци, както при тирамисуто.....
Не можах да разбера ,какво търсиш, ако е торта тирамису е лесно, имам няколко такива торти, ако е друго не знам.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%82%D0%B8% … D0%B8%D1%81%D1%83

Винаги се възхищавам на творенията ти!

# 711
  • Мнения: 4 354
Искам да направя оризови кюфтенца ( изцяло от ориз). Това, което ме спира е че толкова дълго време готвех с бланширан ориз, че съм забравила пропорцията вода-ориз за варене на обикновения ориз. Предния път (май) сложих повече вода при сваряването, но тя се изпари до изтиването на ориза. Сега съм в чуденка колко вода да сложа... Знам, че е смешно, но е така 🙄 Ориза все пак не трябва да е много воднист за да се получат панираните кюфтенца...

# 712
  • here and now
  • Мнения: 4 319
1 част ориз - 3 части вода, обикновено.
На повечето пакети си пише в какво съотношение се вари. Различните сортове са с различни пропорции.

# 713
  • Русе
  • Мнения: 5 232
Скрит текст:
Искам да направя оризови кюфтенца ( изцяло от ориз). Това, което ме спира е че толкова дълго време готвех с бланширан ориз, че съм забравила пропорцията вода-ориз за варене на обикновения ориз. Предния път (май) сложих повече вода при сваряването, но тя се изпари до изтиването на ориза. Сега съм в чуденка колко вода да сложа... Знам, че е смешно, но е така 🙄 Ориза все пак не трябва да е много воднист за да се получат панираните кюфтенца...

Примерно. Може да си ги направиш и само с ориз, без добавките.
https://ipeychev9.blogspot.com/2021/08/blog-post_17.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/05/blog-post.html

# 714
  • Мнения: 4 354
Добре, аз май си харесах една рецепта от предложените, но имам два въпроса:
1. Втората рецепта трябва ли задължително да седи в хладилника преди запържване?
2. За колко порции са?

# 715
  • Русе
  • Мнения: 5 232
Скрит текст:
Добре, аз май си харесах една рецепта от предложените, но имам два въпроса:
1. Втората рецепта трябва ли задължително да седи в хладилника преди запържване?
2. За колко порции са?

Да, ориза трябва да стегне и да не се разпада при пърженето.
10 броя /топки/

# 716
  • Мнения: 577
Здравейте, не разбирам от готвене, затова се извинявам за глупавия въпрос, но закупих хаше стек от младо телешко, как мога да го приготвя? На скара ли, на фурна ли... на парти грил? Слага ли се лук като кюфте... С какво се овкусява?

Благодаря

https://www.lidl.bg/p/meat-revolution-kase-stek-ot-mlado-telesko/p10011705

# 717
  • Мнения: 1 823
Здравей, Велма
Хаше стек се приготвя на грил, плоча или тиган. Ръсваш малко сол и черен пипер и в този му вид слагаш в/у горещата повърхност. Печеш по три минути на страна, като след обръщането е добре да покриеш с капак през последната минута. Получава се вкусен и сочен бургер. Ако харесваш лук можеш да си изпечеш на шайби и да гарнираш с него. Ако ползваш слайс сирена -слагаш преди да задушиш с капака.

# 718
  • Мнения: 577
Благодаря, ще сложа лук, домат, авокадо, топено сирене, майонеза, имам и пълнозърнест лаваш и ще си направя някаква импровизирана вечеря.

# 719
  • Мнения: 1 011
Моля, да ми дадете пропорции за меденки, които се правят само от следните продукти - масло, кафява захар, мед и брашно. Маслото се рзтопява, прибавят се захарта и меда и се бърка на слаб котлон. Като се събере на топка се изважда от тенджерата и на плота се измесва с брашното.

Общи условия

Активация на акаунт