За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 656
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Момичета и момчета,
Имам тази рецепта за пурички от майка ми.

Мисля, че приличат на това, което във форума срещам като "Локумки".
Чудя се какво ще стане, ако добавя и 1 яйце в сместта? По оригиналната рецепта стават, но докато са пресни, след ден-два стават доста сухи.  А вероятно ще ги ям само аз, та ще се задържат малко.

Освен това моля за лесна рецепта за сладкиш с круши. Ако имате някоя, която включва и Sprite - още по-добре, че имам почти цяла отворена бутилка.

Слагам и бяло вино.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_29.html

# 16
  • Мнения: 439
Здравейте! Как да приготвя свинско контрафиле, така че да не стане на подметка😁 Разполагам с цяло парче месо. Ако го нарежа на тънко и го приготвя в тиган дали ще стане сухо?

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 14:35 от mima_r

# 17
  • Мнения: 6 733
Здравейте! Как са приготвя свинско контрафиле, така че да не стане на подметка😁 Разполагам с цяло парче месо. Ако го нарежа на тънко и го приготвя в тиган дали ще стане сухо?
mima_r, виж в блога на Пепчо ("Храна за мойте канибали"). Готви се цялото парче, стана уникално.
Сега ще погледна за името на рецептата.
Редакция : името на рецептата е "Ветрило от свинско филе". В прорезите слагам и картофи, както е писала по-надолу Пепчо. А отстрани в тавата слагам моркови на пръчици.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 14:29 от Fortuna

# 18
  • Мнения: 9 547
Здравейте! Как са приготвя свинско контрафиле, така че да не стане на подметка😁 Разполагам с цяло парче месо. Ако го нарежа на тънко и го приготвя в тиган дали ще стане сухо?

може, ще стане. аз го режа на тънко и после на оребрения тиган за 1-2 минути. може да се маринова, може не. ако имаш предвид лидълското - става чудесно.

# 19
  • Мнения: 439
Zenata, лидълското да. Смятам и гъбен сос да приготвя към него ✌️

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Здравейте! Как са приготвя свинско контрафиле, така че да не стане на подметка😁 Разполагам с цяло парче месо. Ако го нарежа на тънко и го приготвя в тиган дали ще стане сухо?

Свинско месо  1,200 кг. - рибица.  Микс на ф. "Котами" за пържоли. 5-6 с.л. зехтин, 300 мл червено вино. Нарязваш месото с дебелина 1,5см., начукваш го леко в найлонови кесии. Слагаш в дълбок съд. Омесваш подправката /микса/ виното и зехтина. Заливаш и покриваш. Оставяш така около 1,5 часа. После нареждаш месото в широк съд /тава/ ,отгоре маринатата и печеш в загрята на 200 градуса фурна под фолио, около 1,40 – 2 ч. После още 15 мин. без  фолио. Добър апетит! И си запази червеното вино за похапване с пържолките. Стават доста пикантни с този микс.


https://ipeychev9.blogspot.com/2014/07/blog-post_8.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/06/blog-post_15.html

# 21
  • Мнения: 9 547
Zenata, лидълското да. Смятам и гъбен сос да приготвя към него ✌️

много пъти съм правила точното тяхното филе - по този начин спестявам бая време, защото през седмицата всяка секунда се брои. нарязвам и мариновам, като пека колкото бройки има нужда. за секунди стават чудни пържолки, а и на другия ден за офиса са добре. даже мисля днес пак да взема и точно така да ги направя. на мен целите парчета много не ми допадат /но аз съм фен на врат, бекон и т.н./

# 22
  • Мнения: 439
Пейч, първата рецепта е по мой вкус, изглежда чудно. Запазвам си я, много благодаря за идеите✌️
Zenata, с какво мариноваш месото?

# 23
  • Мнения: 9 547
с каквото има, нямам нещо специално.

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Имам един килограм агнешки бъбреци, ама никога не съм готвила такова чудо. Как се прави? Трябва ли да ги сваря предварително или са от типа “за 2-3 мин. на тигана” ? Нямам против за рецепта и за яхния или супа с тях. Имам и Instant Pot и фрайър.

# 25
# 26
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Имам един килограм агнешки бъбреци, ама никога не съм готвила такова чудо. Как се прави? Трябва ли да ги сваря предварително или са от типа “за 2-3 мин. на тигана” ? Нямам против за рецепта и за яхния или супа с тях. Имам и Instant Pot и фрайър.

Използвай подправка  за агнешко месо.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_28.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/06/blog-post_11.html

# 27
  • Мнения: 4 419
Момичета и момчета,
Имам тази рецепта за пурички от майка ми.

Мисля, че приличат на това, което във форума срещам като "Локумки".
Чудя се какво ще стане, ако добавя и 1 яйце в сместта? По оригиналната рецепта стават, но докато са пресни, след ден-два стават доста сухи.  А вероятно ще ги ям само аз, та ще се задържат малко.

Освен това моля за лесна рецепта за сладкиш с круши. Ако имате някоя, която включва и Sprite - още по-добре, че имам почти цяла отворена бутилка.

Ето ти три сладкиша с круши:

Италиански сладкиш с круши

Кекс с круши (или друг плод)

Шоколадов сладкиш с круши и шоколадов чипс

За локумките, ако намалиш количеството кисело мляко, може да добавиш яйце. Ще стане по-ронливо тестото.
Благодаря,
Значи без яйце. Ронливо не искам
 Само по-меко Grinning

# 28
  • Мнения: 14 094
Моята рецепта е като на Пейч, с бяло вино. Правила съм ги и с изостанало шампанско.

# 29
  • In transit
  • Мнения: 11 859
С вино или шампанско пак става ронливо тестото, обаче, а Рошличка явно иска да са меки, не ронливи. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт