"Много мина, мъничко остана.Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!" 🤱❤️

  • 19 657
  • 307
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 028
Честита да е Леа!!! Да е много здрава и щастлива!
Честито и на мис В за Ясен. От сърце пожелавам да са здрави всички!
На мен ми го оставиха днес, минаха около 36 часа от секциото, честно ви казвам, вчера исках да скоча от 6 ЕТ. Боли много, но си дадох зор и станах цели осем пъти, днес е значително по-добре. Показаха ми как се кърми, опитвам се, първо го слагам на гърдите, получава се като вакуум и се надявам нещо да влиза в стомахчето. Пробвах го и с мляко от шише, но отказа. Все си мисля, че ако е гладен, щеше да пие. И сега да ми се смеете - само го гледам, дали диша, но си спи спокойно, надявам се, че всичко е наред.

# 76
  • Мнения: 54
Честито на родилите момичета!
Паганне , толкова ли много боли? Disappointed Relieved Слагат ли ти обезболяващи? Въпреки болките, успяваш ли да се грижиш сама за бебето?

# 77
  • Мнения: 1 028
Боля около 36 часа след операцията, те ми го донесоха днес, когато е поносимо и да, грижа се. Слагаха обезболяващи в деня на операцията и след него.

# 78
  • Мнения: 168
Дано се възстановите бързо, момичета.
Мислете си, че след няколко дни, най-много седмици положението ще е много по-добре и всичко това ще е минало и ще си е струвало.

Честита да е и Леа, браво и на мама - голяма е госпожицата, да е жива и здрава Purple Heart

# 79
  • Мнения: 784
Привет и от мен!
Честита да е Леа, жива и здрава! 🥰
Пагане, щом бебче е отказало млякото, значи се справяте. В началото коремчетата им са малки колкото черешка.

Аз минавам да отчета днешния преглед. Първо бях на тонове - всичко супер. Прегледът при АГ не мина добре... бебето изостава и е наддало за две седмици някакви мижави грамчета, тоест стои на 2кг. Плацентата е добре, водата е на долна граница. Миналият път насрочихме дата за секцио - 17.10, но явно няма да е тогава. В понеделник ме вика пак на преглед и ще решаваме кога ще бъде секциото. Та така, поплаках малко днес.

# 80
  • Мнения: 341
Привет и от мен!
Честита да е Леа, жива и здрава! 🥰
Пагане, щом бебче е отказало млякото, значи се справяте. В началото коремчетата им са малки колкото черешка.

Аз минавам да отчета днешния преглед. Първо бях на тонове - всичко супер. Прегледът при АГ не мина добре... бебето изостава и е наддало за две седмици някакви мижави грамчета, тоест стои на 2кг. Плацентата е добре, водата е на долна граница. Миналият път насрочихме дата за секцио - 17.10, но явно няма да е тогава. В понеделник ме вика пак на преглед и ще решаваме кога ще бъде секциото. Та така, поплаках малко днес.
Милата, не се разтройвай 😟. Дори да се наложи да се роди по рано, ще положат нужните грижи и ще може да влезе в ритъм на наддаване.

Аз също бях днес на последния преглед, при мен бебо е добре, точно в 35 г.с. и е 3068 гр., но шева на матката се е стеснил доста. Моята дата за секцио е 16.10 и ме предопреди, ако усетя много силна болка, моментално да отивам в болницата. Абе няма пълно щастие, все едно ще е добре, друго не. Просто на нас ни остава да се надяваме всичко да е наред и да не се сблъскваме с проблеми.
Пожелавам на всички ни кураж и сила да стигнем до края.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 759
Честити бебчета и от мен ❤
Нас вчера ни изписаха. Беше истинско предизвикателство да бъда сама в болницата без помощта на мъжа, както беше предния път.
Раздвижих се лесно, болките бяха поносими, НООО този път реших да слагам свещички, а да не се правя на герой и да търпя дори и малко болка. Момичета, като ми донесоха бебето и ШОК сякаш сефте виждам бебе 😂 Оцеляхме , аз без сън 2 нощи с него в болницата, а снощи я дома имам разни дрямки , защото и таткото помага.
Кърмим се ! Още с даването на 3-я ден и мои опити засука. Кърмата му дойде шок и цял ден я повръща , не напълни с пишо дори 1 памперс, а аз се ошашках и сдухах и така вечерта акушерката реши да му дадем в 20 часа АМ и буквално му го изля в устата. Да, не повръща от него, обаче викам си аз кърма имам , а АМ ще му давам как ли пък не.
В крайна сметка след няколко консултации с лекари, другите акушерки и консултант по кърмене го кърмя, но кратко време и после повечко държа прав и оригвам. Връща доста малко след хранене и не всеки път, но определено стомахчето му е в шок и доста къркори и трудно се изхожда. Проплаква преди да пръцка и преди да се изака Sad Дадоха ми в болницата Биоамика, взехме и Еспумизан бебе и ще допълня с Пробиотик.

Който му предстои раждане в АГ Варна 7 етаж мога да има направя страшна реклама, много съм доволна.
Каката ни е щастлива, но плаче че не й даваме бебето да го държи и че не може и тя да спи при нас 😀 А бебето спи, яде и реве и няма много шанс тя да го държа.

# 82
  • Мнения: 305
Много е приятно как вече някои от нас са “на другия бряг”. Кураж и позитивизъм, момичета, и на тези, които сме на финалната права, с всичките му неизвестности и тревоги, и на тези, които още не знаете какво да правите с тези 3-4 кг. щастие. ☺✨

На мен прегледът ми за разкритие и уж позиция на бебето и размер/форма на таза от петък, ми докара едни 48 часа усещане, че “ей сега тръгваме за болницата”. Нямам разкритие, но бебка вече е супер ниско (на това отдавам факта, че последните 2 седмици много ме боляха кости и ставни връзки в кръст/таз/колене, вече почти нямам такива оплаквания). От мануалния преглед тръгнаха яко контракции, и малката като че ли се притесни и започна и тя да натиска да излиза 😆 Тази сутрин вече е доста по-спокойна, аз също нямам контракции на 20-30-40 минути. 😅

Вероятно няма да дочакам термин, обаче (16.10), тазът ми бил фуниевиден и немного широк и по-голямо бебе (беше 2900 гр.), трудно щяло да излезе. Отделно там разните смущения по кръвотока на пъпната връв, които все са си в норма, но на горна граница. Заела съм се сериозно с чая от малинови листа и масажа на перинеума и когато - тогава. Страх ме е само, ако не тръгне близките 4-5 дни раждане, че АГ настоява за индукция, от която не знам какво да очаквам също като процес, малко ми звучи насилствено 😕 Уж като бебка е ниско, лесно щяла да излезе.

Утре съм на тонове и преглед и ще решаваме съдбата ни. В абсолютно обратно броене съм вече. 😄

Хубаво лято на вас днес! ☀⛱😄

# 83
  • Мнения: 1 028
И нас ни изписаха вчера следобед. Много емоционално беше всичко. Абсолютно подкрепям Мис за персонала на АГ Варна, невероятни професионалисти, за съжаление нямаше място на 7 етаж, когато ме приеха, но и на шестия не беше зле (откъм битови условия има какво да се желае, но заради персонала преглътнах всичко).Много отзивчиви и мили момичета обслужват майките и бебетата. Моето момче успя да засуче благодарение на насоките на консултантите. Трудно е, той е малък и се измаря бързо, но и аз съм упорита. Хиляди благодарности на доктор Липчев, доктор Александров и доктор Ламада. Ако някога пак реша да се впусна в същото приключение, бих им се доверила отново.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 759
Паганне, имах възможност да видя д-р Липчев няколко дни поред, защото изроди нормално съседката в др стая с бебе почти 4кг. И това й е второто нормално раждане с такова голямо бебе при Липчев. Изключително добро впечатление ми направи колко често идваше да види как е жената , че дори мен първия ден той ме настани да не стоя в коридора . Доктор Ламада беше и на моето секцио и бях много спокойна с него.
Снимаха ми условията на 6 етаж и общо взето ,това е обзавеждането от преди 5 години от 7етаж 😂
Моя мъник един път суче и от двете гърди, друг път по 4-5 мин само от едната и заспива. Въобще хаотично ни е , но аз съм приела че ще е такова и режими трудно ще спазваме или правим на този етап.
На всички предстоящи момичета да раждат да се настройват с хубави емоции , че само преди 6 дена имах корем и ви ревах за него, а сега все едно никога не съм била с такъв корем 😂 Моя мъж се учуди вчера , че все още имам корем. Викам му слушай кво, ти плати за секцио , а не за секцио и липосукция 🤣🤣 иначе корема разбира се не е прибран и ще мине сиг година да се побера в стари дънки и рокли по тялото, но влязах да раждам 58кг и днес се изтеглих 52,5кг. А преди да забременея бях 51.

# 85
  • Мнения: 168
Момичета, мен днес ме взеха в болницата.
Сутринта към 5ч. имах изтичане на води като се събудих за пишкане. Да са изтекли 200-300мл та беше чуденка води ли са, напишкване ли е.  Поизчакахме, но не се повтори, сериозни контракции нямаше. Но към 9 дойдох до болницата за да проследят.
Според акушерката се е спукал само предния сак и са изтекли от него води, но пък взе секрет, направи някакъв тест и излезна негативен за води. Допита се и до доктора какво да правим, мониторингът е добре, контракциите са много леки и разредени, разкритие само 1 пръст. В крайна сметка ми сложи някакъв гел на шийката за ускоряване на процеса и подготовка и с него 2 часа под наблюдение, с малко по-силни контракции, но все така мижави и недостатъчни.
Прецениха, че може би ако до 12 часа не станат нещата ще правят предизвикване, според ситуацията.
От днес съм 38ма, не знам има ли шанс при така стекли се обстоятелства ако не тръгне раждане да го оставят да наедрее още малко, а мен да ме пратят в къщи. Предполагам, че нещата вървят по-скоро към предизвикване.

# 86
  • Мнения: 341
На този етап като се стигнало вече, едва ли ще те пратят вкъщи. Не се притеснявай, бебето си е в завършена фаза в 38 г.с.

# 87
  • София
  • Мнения: 242
La foie, в тази седмица вече трябва да е доносено, затова най-добре насочи мислите си само към своята позитивна настройка за скорошната ви среща Simple Smile С теб сме и се надявам процесите да тръгнат естествено и да имаш хубаво, леко раждане!

# 88
  • Мнения: 305
La foie, може да отнеме ден-два-три да тръгне раждане след частично изтичане на води, доколкото четох. Зависи медицинския екип колко време ще ти даде, спрямо състоянието ти и това на бебчето. Щом са ти сложили и гел, вероятно и по-бързичко да стане. И на мен ми звучи като скоро да си гушкаш радостта. Стискам палци всичко да мине леко и приятно и като имаш новини, те чакаме! 🍀🍀🍀

# 89
  • Мнения: 2 670
Ла Фойе стискам палци да мине леко, и да си гушкаш живо и здраво бебенце скоро 🤗🍀🤞

Общи условия

Активация на акаунт