"Много мина, мъничко остана.Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!" 🤱❤️

  • 18 967
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 341
Честити бебчета дами 💐💙💙💐 Да са ви живи и здрави, а на вас бързо възтановяване.

Алина не се притеснявай, в 38 е напълно развито бебето, няма да има проблем.

# 61
  • Мнения: 322
Lol90, Паганне,
Честити бебчета! Да са много здрави!
Бързо възстановяване!

# 62
  • Мнения: 204
Пагане, Мис, честити бебчета! Да са здрави и с късмет! Къде сте раждали вие?

# 63
  • Мнения: 1 010
АГ Варна

# 64
  • Мнения: 2 640
Честити да са Ясен и Преслав!
Живи и здрави, радващи мама и тате 🍀☺️💙💙

# 65
  • Мнения: 166
Честити да са двамата юнаци, здрави да сте и бързо възстановяване на вас момичета ! Blue Heart

Аз вчера направих последните ми кръвни изследвания + вагинален секрет и чакам резултатите.
От този понеделник съм си в къщи и исках да свърша 100 неща, обаче ме налегна страшен мързел и няма и помен от желанието за “гнездене” от преди месец. Тогава гледах да не се претоварвам много и наваксах както мога. Но сега явно режим пестене на енергия се включва от организма, който знае какво го чака. Сега имам енергия, но не ми се подхваща нищо Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета! Ние с Калина се прибрахме от болницата в понеделник и още се нагаждаме вкъщи. Много съм доволна от себе си, че толкова бързо се изправих на крака☺
За щастие имам доста кърма, дано така да си остане.
Честити бебчета на мамите, да са живи и здрави!🌸

# 67
  • София
  • Мнения: 239
Добре дошли, Калина, Ясен и Преслава! Gift Heart Страхотни български имена сте избрали, да ви растат здрави и силни наследниците! Бързо възстановяване на вас, момичета!

Аз съм днес на ЖК, продължавам да ходя много пеша, правя пренатална гимнастика и ходя от време на време да плувам. Нямам контракции на Бракстън Х, само сутрин имам много неприятна болка във фалангите на пръстите на ръцете, ходилата също се надуват и опашката ме боли при повече движение.
Подреждам по малко къта за бебето, изпрах и изгладих всички завивки и дрешки.

Искам да попитам взели ли сте нещо за стерилизиране или в тенджера ще си стерилизирате шишетата и бибероните? Около мен близките ме заливат с препоръки за уреди - то за стерилизиране, пък за затопляне на мляко, пък за готвене на пара след време 3 в 1, 2 в 1...хем ми се струват излишно скъпи тия уреди, хем не знам дали пък не са наистина полезно облекчение?

# 68
  • Мнения: 784
Честити да са ви бебчетата! Да са живи и здрави! Бързо възстановяване, мами! 💗

Ако ще се използват шишета, ще е от полза стерилизатор. Иначе по-нататък за готвене на пара използвах обикновена приставка.

# 69
  • Мнения: 166
Нещата за родилното ги стерилизирах в тенджера.
Аз си бях казала, че не искам излишни уреди и джаджи. Основните неща си ги взехме ние, а от обкръжението ни не спряха да ни искат списък с желани подаръци. Та в крайна сметка правих списък и сложих стерилизатор, уред за затопляне на мляко като екстри защото аз няма да тръгна да ги взимам.
Едната ми шефка пък направо ми поръча за захранването baby cook за домашни пюрета, който готви на пара и после смила всичко на едно и също място. Та и за мен това е екстра, която едва ли бих си взела сама на този етап.
Но покрай мен всички са много доволни от всякакви такива уреди, казват, че спестяват много време.
Сигурно като стигнем до стерилизиране, топлене на водна баня и захранване сами ще си дадем сметка, че всичко което улеснява е от полза Grinning
Та ако има кой да ви ги подари, защо не.

# 70
  • Мнения: 301
Честити Ясен и Преслав! Много усмивки да ви носят, да са здравички и борбени! Бърза адаптация вкъщи и на Калинчето! 🍀

Ние взехме този стерилизатор, уж има и функция затопляне и някакви базови за готвене, на които не разчитам:



Минимална инвестиция е, а не искам по плота да ми стоят нон стоп тенджери, освен това май по-лесно се захабяват меките материали при такъв тип изваряване. Не сме го пробвали още, мъжът ми ще стерилизира всичко, докато сме в болницата. Това е една от малкото допълнителни екстри, които сме купили, разчитам, че ще е полезен.

Аз имам болки в кръста, таза, бедрата и коленете. Нощем след 03-04.00ч., когато явно тялото е натежавало часове наред в едни и същи пози, бих станала да спя права, заради тези характерни болки. 😂 И аз правя пренатална йога, но вече има няколко пози, които ме плашат или са ми трудни за корема, и ги пропускам. Движението ми е компромисно - около 4 км на ден, багажът ми за болницата е почти готов (все гледам да не е съвсем, че имам суеверието, че като съм подготвена - раждането ще ме надуши и ще тръгне 😂).
Чантата за изписване на бебка също съм я оправила - с 3 типа одеялца, едното е толкова дебело, все едно ще раждам декември, но знам ли вече какво ще е времето 😂

# 71
  • Мнения: 166
Emay, някакви по-така “симптоми” имаш ли?
Като си вървим почти заедно си те следя.
Знам, че не може да се сравняваме, разбира се, но тръгнеш ли да раждаш преди мен ще ме затресе и мен яко вълнението Joy
Аз до сега не съм била нито на мониторинг, нито са ме гледали за разкритие.
Освен все по-интензивни безболезнени бракстън хикс друго нищо не ми дава индикация, че тече подготовка.

# 72
  • Мнения: 301
La foie, имам твоят симптом - мързел 😄 Сутрин се събуждам с Х задачи планирани, по обяд започвам да ги редуцирам и вечерта си казвам, че някои може и бебето като се роди да се отметнат 🤣 Шегата настрана - добре, че началото на месеца съществените неща ги пооправихме, нямам тонус сега нещо. Явно и аз съм в power safe mode.

Имах менструални болки 3-4 вечери, но тези дни утихнаха, контракциите не ги броя - по-чести са, но леки и нерегулярни - даже на тонове не могат да ги хванат, шийката ми се е скъсила от 42 мм на 30 мм (миналата седмица) и в петък и аз пускам последни кръвни изследвания и влагалищен секрет. Онези изявените симптоми още не са ме споходили 😅 Ще държим фронта до термин, май. ☺

# 73
  • Мнения: 119
Здравейте,момичета,вчера сутринта се роди бебе Леа,почти 4кг,53см,при нас слава богу всичко е наред и се надявам така и да бъде занапред Simple Smile . Успех и на останалите,всичко ще бъде наред 🌞

# 74
  • Мнения: 341
Честита да ви е малката Леа, много да ви радва 💗👶💗!

Дами усещам болка в чатала/таза/ си от 2 дни. За къде е тръгнал да се разширява 😄 като ще ме режат. Обача бебо яко бута и се разтяга, вечер трудно заспивам, то голяма игра пада, а уж място нямало- да ама друг път, човека се върти и подскача. Болките в кръста и опашната кост са на мах, ама поне още 2 седмици ще е така. Гледам да не се натоварвам с дълги разходки, даже вече по препоръки на АГ трябва да си седя на дупето до операцията, ама и в къщи не ме свърта  нещо.

Общи условия

Активация на акаунт