"Много мина, мъничко остана.Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!" 🤱❤️

  • 18 581
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29
Ragazza,
при записа на тонове лежиш около 20тина минути с колани на корема и след това си получаваш листче, което изглежда като кардиограма точно. Аз от 32ра седмица започнах през 2 седмици тонове, сега вече всяка седмица, но все пак всеки лекар процедира по различен начин. А иначе на всеки преглед с ехограф АГ-то си пуска да чуе сърчицето, но е съвсем за кратичко и недостатъчно, за да се види дали няма недай Боже проблем. Но най-добре говори отново с него, защото лекари много, мнения още толкова, не се притеснявай Simple Smile

# 46
  • Мнения: 204
Момичета, днес в 09:27 сутринта се появи нашето бебе Калина! Нормално раждане, 3430 гр., 50 см. Пак не издържах на болката и епидурална. Контракциите почнаха към 3 през нощта и бързо мина този път, но не безболезнено. Малката буба са я сложили малко на кислород / по думите им - няма проблем, за по-лесна адаптация и примрънквала. Чакам да я взема сега и исках веднага на гърда, но вдигнах 37.5 температура. Според по-запознатите може ли да я кърмя, въпреки температурата. Тук казаха, че е нормално и се случва в първия ден, заради раждането.

# 47
  • Мнения: 1 009
Честито на семейството и да е много здрава Калина! Бързо възстановяване ти пожелавам, Lol90!

# 48
  • Мнения: 341
Момичета, днес в 09:27 сутринта се появи нашето бебе Калина! Нормално раждане, 3430 гр., 50 см. Пак не издържах на болката и епидурална. Контракциите почнаха към 3 през нощта и бързо мина този път, но не безболезнено. Малката буба са я сложили малко на кислород / по думите им - няма проблем, за по-лесна адаптация и примрънквала. Чакам да я взема сега и исках веднага на гърда, но вдигнах 37.5 температура. Според по-запознатите може ли да я кърмя, въпреки температурата. Тук казаха, че е нормално и се случва в първия ден, заради раждането.

Честито бебче Калина, да е жива и здрава! 💐 Бързо възтановяване на теб.
Може да я кърмиш спокойно, но взимай на 4 ч. нещо за температурата за да не ти се вдигне кърмата.

# 49
  • Мнения: 164
Lol90, честито, бързо да си я вземеш и да се възстановиш, а шушката да е много здрава и да ви радва!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Честито и от мен ! Здраве и бързо възстановяване Simple Smile
Момичета, аз съм от днес в болницата и чакам утре плановото секцио. Прецаках се и дойдох рано сутринта с надежда, че днес ще успеят да ме вмъкват. Еми не успяха и цял ден вися в тая болница и вече към 17 часа се издухах и ревнах. Мойте хора дойдоха да ме видят и си поревах и пред тях .
Знаете ли…. от 3 дни рева заради корема ми. Той ще ми липсва, не успях да му се нарадвам сякаш. Тази бременност някак през просото всичко направих и усетих. Тези движения вътре… Аз мисля да приключвам с децата , 2 ми стигат и винаги, когато нещо ми се случва за последен път и съм страшно емоционална. 😭😭😭

# 51
  • Мнения: 1 859
Изтървала съм новата тема.
Честито на новите мами! Здрави да са бебчета, да растат палави и щастливи Heart Eyes
Miss_V, стискам палци за утре!
Мен ме тресе голям страх за раждането, още повече, че имам 2 различни мнения и честно казано не знам какво да предприема. Предлагат ми предизвикване в 38 г.с. +1 д. , а според друг лекар можем да го чакаме да тръгне само. Още не съм решила, а времето тече.
Имам чести контракции, последната седмица и денем и нощем, не са болезнени, само дискомфортни, но преди малко апаратът за тонове показа контракция със стойност 80, което много ме изненада защото нямах болка. Преди няколко дни пак отчете една 50...Още не са ме гледали за разкритие, раничко е сякаш в 36+4.

# 52
  • Мнения: 319
Момичета, днес в 09:27 сутринта се появи нашето бебе Калина! Нормално раждане, 3430 гр., 50 см. Пак не издържах на болката и епидурална. Контракциите почнаха към 3 през нощта и бързо мина този път, но не безболезнено. Малката буба са я сложили малко на кислород / по думите им - няма проблем, за по-лесна адаптация и примрънквала. Чакам да я взема сега и исках веднага на гърда, но вдигнах 37.5 температура. Според по-запознатите може ли да я кърмя, въпреки температурата. Тук казаха, че е нормално и се случва в първия ден, заради раждането.

Честито бебе Калина! Да е здрава!
Можеш да кърмиш, температурата най-вероятно е в следствие на раждането и ще отмине. Ако пък е вирус, ще дадеш антитела на бебето. Бързо възстановяване!

Честито и от мен ! Здраве и бързо възстановяване Simple Smile
Момичета, аз съм от днес в болницата и чакам утре плановото секцио. Прецаках се и дойдох рано сутринта с надежда, че днес ще успеят да ме вмъкват. Еми не успяха и цял ден вися в тая болница и вече към 17 часа се издухах и ревнах. Мойте хора дойдоха да ме видят и си поревах и пред тях .
Знаете ли…. от 3 дни рева заради корема ми. Той ще ми липсва, не успях да му се нарадвам сякаш. Тази бременност някак през просото всичко направих и усетих. Тези движения вътре… Аз мисля да приключвам с децата , 2 ми стигат и винаги, когато нещо ми се случва за последен път и съм страшно емоционална. 😭😭😭

И аз имам чувството, че ми препуска времето тази бременност и някак не успях да се впусна в това приключение. Стискам палци и вярвам, че утре всичко ще е наред и ще те чакаме с добри новини!

Предлагат ми предизвикване в 38 г.с. +1 д. , а според друг лекар можем да го чакаме да тръгне само. Още не съм решила, а времето тече.
Имам чести контракции, последната седмица и денем и нощем, не са болезнени, само дискомфортни, но преди малко апаратът за тонове показа контракция със стойност 80, което много ме изненада защото нямах болка. Преди няколко дни пак отчете една 50...Още не са ме гледали за разкритие, раничко е сякаш в 36+4.

Алина, ако няма реални предпоставки за предизвикано раждане, аз не бих се съгласила. Първия път раждах с индукция, но бях 10 дни след термин. Доброволно мисля, че не бих се подложила на това, ако няма разбира се основателна причина. А много бебета си се раждат около датата на термина.

Аз в сряда влизам в 36-тс седмица. За сега всичко е наред. Не сме започнали тонове все още. На 6-ти октомври ще говорим и за раждането, като нещо не ми хареса днес доктора какво каза, но ще изчакам до 6-ти и ще разбера какво точно е имал предвид. Изследванията ми са добри, хемоглобинът ми е нисичък, но поне не пада повече, стои си на 105. Моето момиче продължава да си върви напред и доктора очаква този път по-рано да се случат нещата и се надявам да не првносвам този път Grinning
Успех на всички!

# 53
  • Мнения: 2 625
Честита да е Калина Lol90 , здрава и щастлива да расте! 🥰 (Даже и на рима го докарах 🤭)

# 54
  • Мнения: 298
Честита Калина, добре дошла на още една малка девойка в темичката ни! Да е здравичка и с щастлив живот! 💗

Miss_V , успех утре! Направи си последни снимки с коремчето и посрещай малкото човече от него с кеф! Всичко да ви е по план и да мине леко и радостно! 🐣🍀 Чакаме новини!

Започнах да отварям първа страница често, да поглеждам кога ви е терминът спрямо раждане, че да си “направя сметка” средно колко ми остава и на мен. 😅 Последните седмици времето лети…

И аз от разни разкази на тема естествено раждане, стигнах до извода, че по-добро от това да тръгне само̀ - няма. A-L-I-N-A, заради контракциите ли целят предизвикване?

Аз утре сутрин съм на поредни тонове, предния път за пръв път хванаха 2 контракции, но ме накараха непрекъснато да помръдвам, че бебка спеше. Ще видя утре как ще са… Доста повече са ми и на мен като количество, откакто влязох в 9-тия месец, но са поносими и неболезнени. Вечер, като легна и тялото ми се отпусне, имам едни 20-тина минути с кратки менструални болки.

# 55
  • Мнения: 52
Lol90 , честито бебче и от мен! MIss_V , успех утре, всичко ще е наред! Явно не само аз си мисля, че ще ми липсва коремчето. Sweat Smile
Alina, с теб вървим заедно, на мен днес ми правиха първи преглед за разкритие в 36+4 г.с., тъй като бебето върви напред. Ами нямаше някакъв смисъл май, никакво разкритие, след това цял ден леко кървене. Та нищо не си изпуснала. Grinning

# 56
  • Мнения: 782
Lol90, честита рожба! 💗Да ви е жива и здрава! Бързо възстановяване!
Алина, и аз не бих се съгласила вариант с предизвикване, при положение, че няма никакви индикации. АГ обясни ли нещо?
Мис, чакаме да ни съобщиш новината! 🥰

И аз не се насладих напълно на тази бременност, покрай малкия, неусетно мина.
Моят термин е за 25-ти и вървя с Mir_dim, но при мен вече сме насрочили секцио (ако не реши бебка да излиза по-рано)

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Юхуу, днес в 10:55 се роди Ясен. 2920гр. и 49 см. (кака му се роди същите размери с 10гр. повече и тя в 37+ 5).
И двете бременности качих по 6-7 кила и явно толкоз ги изкарвам бебетата 😂
Чувствам се доста по - добре от първото ми секцио. И на самото секцио бях супер , като изключим първите 7-8 Мин след упойката ми падна кръвното, гадене и бая се паникьосах , но се справиха с мен с кислород, мокрене на лице и уста и нещо в системата.
Лежа цял ден, болките са поносими , но все пак и ми бият разни неща. Абе заспала работа е днес Simple Smile
Чакаме включване и от Пагане, тя е някъде в съседна стая до мен Simple Smile)

# 58
  • Мнения: 1 009
Тъкмо и аз идвам да съобщя, че в 15:15 се. роди Преслав, 2850 гр. В реанимация съм и се чувствам добре. Родих със секцио и слава Богу нямам оплаквания. Мис, за съжаление няма да се засечем на седмия етаж, защото жената, на чието място трябваше да се настанят, остава там поради проблеми с бебето. Ще бъда на шестия. Честито на теб за благата вест. Да сте много здрави ти, бебко и всички около вас.

# 59
  • Мнения: 1 859
Miss_V, Паганне, честити бебчета! Blue Heart Да са много здрави, както и вие!

А за моя казус, единия лекар иска да ми предизвиква раждането защото имах тромботичен инцидент преди месец и половина и съм на инжекции за разреждане на кръвта и иска да ги спра 24 преди предизвикване. Според друг, с който се консултирах обаче, това не се налага и мога да си родя нормално когато му дойде времето. И двамата са на мнение, че ще трябва епидурална обаче защото болката била нежелателна в моя случай, тъй като водела до спазъм на съдовете. А за да се сложи успойка трябва да са минали поне 12 от последната инжекция.
Притеснявам се, че в 38+1 може да е още рано, шийката да не е готова, бебето да не е слязло и да излезе много трудно. Миналия път родих в 38+2, но си тръгна естествено. Имам няколко дни да реша...

Общи условия

Активация на акаунт