Къщата на инфлуенсърите - Тема 4 (сезон 2)

  • 43 035
  • 567
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 646
Изгледах трейлъра за днешния епизод: Хляб и зрелища, истеричните писъци на Алекс, леко смотаната коалиция на Дидо и Ронси може би на път да бъде изобличена и смачкана.
А дано.

# 46
  • Мнения: 4 355
По-бързо не бях кликала на известие Simple Smile Епизод 26:

# 47
  • Мнения: 646
Ох, айде ще си сложа коментара в спойлер:

Скрит текст:
Че Александра си е нездравословно емоционална, лабилна и бих казала избухлива - това го знаем. Не знам как практикува професията си, ама и не знам как се справя в живота - тя трябва по 300 пъти да изпада в нервни кризи.
Ама това Ронси е направо ужасяващо.
Тя директно си позволи да я нарича с грозни прилагателни. Все си мисля, че има и по-далводиден начин да кажеш на някого всичко, което тя избълва, бивайки и тя афектирана.
Не ми хареса, че на няколко пъти провокира и Алекс, както и коментара, че ще й изскочат вените .. абе чистата доза провокация не беше ок.
Голяма част от мен е във възторг, че нелепата коалиция и нейният вожд бяла изобличени.
Наистина се надявам Дидо или Ронси да си замине с 300.

Хареса ми промото за следващия епизод, където Перси казва на Ронси и Елеонор (която притежава 14 думи в речника си), че знае много добре какво се случва с коалицийката им.
Разбира се, очаквано, Елеонор започва да реве. Поне този път не е за цигари.

# 48
  • Мнения: 4 355
Коментар за епизода:
Скрит текст:
Бях тръгнала с голяма кошница за криндж и задоволно подсмихване "Аз казвах ли ви, че Александра е куку още миналата година", но всъщност се изнервих тотално.

За първи път Кумбата ми харесва и то защото макар че атаката беше насочена срещу него, знаеше защо се е случило и не го обърна на нравоучения и други глупости.

Изненадващо и Марианов-моралиста получи прозрение, макар и да не си повярва в него - че са тръгнали да разделят КПД, защото знаят, че колкото повече намаляват другите играчи, толкова по-силни ще стават те. Ха, добро утро!

Котарачето е пълно лекенце, видя, че може да се хареса на "готините батковци" КПД и веднага обърна палачинката и изпорти Дидо. Не се прави така и скоро ще изхвърчи. Ако беше мислил разумно, а не емоционално, имаше пълният потенциал да надиграе всички - сега играе с Дидо, докато отслаби КПД+двете джуки и после се съюзява с остатъка от коалицията, срещу която е играл - метода "флип-флоп", който обаче не върши работа, ако и двете коалиции са достатъчно силни, защото и един да се усети - свирено. Ама тук грешката е в мен, че очаквам логическа мисъл от човек, който се мисли за суперзвезда, защото има някакви последователи в ТикТок, повечето от които са там, за да се смеят НА него, а не С него.

На Ивка няма да се спирам много, само ще кажа, че е смешно да чете морал човек, който открито и публично си заявява, че е с протрита носна преграда от прекомерна употреба на забранени вещества.

Персиан изобщо не мога да го схвана, той сам даже не се усеща как си противоречи - защо да не се опитват да гонят опонент, който без коалиция срещу себе си не би получил негативни гласове? Защо те (КПД) имат право да се пазят, а другите не? Атаката е най-добрата защита все пак. Като му гледам подкастите още не го осъзнава, но неговите видеа са съвсем друга тема и ще пиша друг път за тях.

Александра... няма да ми стигнат символите да се изкажа. Тотална параноичка. Какво изобщо би целял Петьо (третият продуцент освен Павел и Ицака) да дава бележка на Ронси?!? И защо изобщо ще ѝ я дава пред други хора? Мина ѝ един път номера да се прави на всевиждаща и всечуваща пред Веси и Анджела и реши, че и по Вероника така ще стреля. Направо ми стана неудобно като се развика на човека, който влезе, а пък вече на скандала с Ронси нямах думи.

Ронси реагира даже много меко на нещата, които чу по свой адрес, аз не знам как бих се сдържала на такова нещо. И не разбирам защо всички се огледаха в репликите на Ронси, а никой не обърна внимание на епитетите на Гърдева. Грозна картинка беше всичко, надявам се все по-малко хора да се подвеждат и да стават пациенти на Александра и всякакви такива псевдо-гурута.

За Дидо мога да кажа само, че това беше един от малкото епизоди, в които не направи или каза нищо нередно. Май. Или просто всички други бяха по-зле и от него.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 22:31 от Clouded

# 49
  • Мнения: 2 866
Да й бяха дали бележка на нея. Че е луда по цялата глава и да си ходи незабавно.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Александра има спешна нужда да се лекува. Отвратителен енергиен вампир.

# 51
  • Мнения: 4 355
sea.sea, не мога да те цитирам - няма номинации в този епизод, но на екрана пише, че остават 50 часа. По мои сметки трябва да са в понеделник, най-късно другият четвъртък. Но може и игра да е.

Между другото (по епизода е, не е спойлер)
Скрит текст:
Александра твърди на стори, че Петьо ѝ е признал, че е имало бележка, а Перси бил казал, че е видял как той оставя нещо на леглото на Ронси, но това било изрязано от монтажа.

Надяваме се Петьо да е гост в Ще си кажат и да си каже Wink
Също не разбрах дали поста на Александра трябва да е кАлАбарация или не.

# 52
  • Мнения: 2 068
Това с бележката не ми звучи невъзможно. Самият факт, че не дадоха никакви кадри с въпросната ситуация, ме кара да се съмнявам. Александра я хапят калинките, но добре, че си отвори голямата уста. Настъпи Видовден. Joy

# 53
  • Мнения: 402
То е очевидно, че Ронси е приятелка с продуцентите и е подкрепяна и защитавана от тях. Също и личи, че е гаднярка по природа. Многократно съм чувала обидни думи от нейната уста за други хора 😃

Това обаче не е в защита на Алекс, която пали от нищо и прави грандиозни сцени и се изкарва жертва. Толкова е токсична, че нищо чудно, че не може да задържи мъж около себе си …

# 54
  • Мнения: 658
Много рядко гледам по малко от предаването, повече от Кукушев и сегиз-тогиз от темата се осведомявам какво се случва, но този епизод не беше за изпускане Simple Smile

Аз пък съм 80% на страната на Александра. Факт - много неприятно се държа. Обидите и отношението й бяха грозни. Поредното демонстративно "запушване на уши" при конфликт с някого, цялата тази истерия и викане не просто дразнят, а са изключително агресивни и трудни дори за гледане. Аяхуяската май доста й е поразмътила главата, да не кажа по-силни думи. Егото й също е огромно и нешлифовано.


Обаче и от продукцията определено остро влязоха на безобидния й въпрос. Не беше ок това. Александра е доста чувствителна (и лабилна по ред причини), което не значи, че една маса хора не биха се почувствали по същия начин засегнати на нейно място. Само че щяха да успеят да задържат емоциите си, а може би това не винаги е здравословно.

Ронси като видя, че е в тежко емоционално състояние защо не остави разговора за момента, в който ще се успокоят страстите, ами съвсем целенасочено сякаш я дразнеше и отвръщаше.
И от това, което виждам тя е манипулативна, а не Александра.

И много ме дразни това "ами то е игра". Игра, игра ама хората са казали "играчка-плачка". Дразня се на играчи, за които победата е най-важна, без значенние на средствата. Е, поне изблика на Александра доведе до разкритие на някои от тях. Но трябваше още по-рано да раздуха историите както само тя си умее и да се научи да се обажда на момента, а не постфактум. В случая с бележкагейт щеше веднага да стане ясно кой какво е видял и какво става.

Защо нямаше кадри около въпросните бележка/пари? Доста съмнително.

# 55
  • Мнения: 91
Аз пък смятам, че Ронси постъпи както бихме постъпили повечето в подобна ситуация. Поне аз като споря с някой, който е все едно с радиото - той крещи, тръшка се, не приема чуждо мнение (подобно го видяхме и в спора с песните в началото) и или успявам да си замълча, или се чувствам толкова безсилна да го надговоря, че и аз си изпускам нервите и си казвам нещата, които си ги мисля по една идея по-обиден начин, отколкото щях да ги кажа на спокойствие.
От друга страна не разбирам как има хора, които още харесват Алекс. Тя е голям дразнител и според мен това е роля...

# 56
  • София
  • Мнения: 11 575
Александра се държи като луда. Не е нормално това нейното тръшкане, скачане, писъци, в тези състояния има вид на душевно болна. Едно е да се разплаче, друго това.

Ронси от своя страна просто си е скандалджийка.

Относно забележката, голяма работа, да ти стане обидно, ок, но буквално да се тръшкаш. Изнервен е бил човекът, който знае дали на нея. Въпреки че предвид, че само тя е с хонорар и че пак е поискала още минути на телефона, ми се струва, че може и да прекалява с капризите и затова да ѝ реагираха така.

За бележката, не вярвам продукцията да помага на Ронси. Тя е близка с Ицака, а не с Петьо. Ако са искали да ѝ кажат нещо, винаги може да стане и без бележки или да сложат в количката, когато идва Софи.

За коалициите, стана грозно и неприятно за гледане още от миналия епизод. Харесвам коалициите и колкото да отричат КПД и Ивка също са. Да, досега не бяха играли заедно, защото не бяха застрашени, но този момент щеше да дойде. Няма какво да се сърдят. Да го приемат като големи хора. А Ронси и Дидо малко по-спокойно и двамата не ги бива. Раздават команди, припряни са, не се прави така. Мисля, че и двамата няма да стигнат до финала, изпуснаха играта.

Ивка да говори за морал е много смешно. Нищо не са направили другия лагер и за разлика от нея, казват само хубави думи. Опитаха да спечелят, провалиха се, голяма работа. Твърде тежки думи. Играха по правилата, нищо мръсно няма в това да искаш да се спасиш.

# 57
  • Мнения: 658
Но всеки би могъл да се окаже в положението на Алекс и да е разстроен психически. И, да - гледката не е красива. Затова по-стабилния и емпатичен човек не налива масло в огъня и избягва конфронтация, до момента когато другия е по-адекватен и отворен към диалог (евентуално). Не е роля - още от участието си в Ергена на нея й дойде много. Отделно - колкото повече време човек е затворен в подобни условия, толкова повече се филмира. Кой повече, кой по-малко. Онези, които са "отгоре на нещата" в повечето случаи са повърхностни и незаинтересовани и/или на някакви субстанции. Разбира се - има изключения. Александра не е човек, който би виреел в реалити. И го казвам като комплимент.

# 58
  • Мнения: 1 006
Какво беше това чудо между Ронси и Алекс? Алекс е истеричка, но и Ронси е страшно тъпа,  как може да спори с Алекс. Две истерични, глупави жени.

# 59
  • София
  • Мнения: 11 575
И защо Ронси да я щади. Единственото смислено беше да спре, защото сега ще си ходят с Дидо. Пазят ѝ се чувствата като на човек до момента, в който тя започне да крещи. Не може да си позволи да крещи в лицето на друг "лъжкиня" и другите обиде, а да очаква другите да не реагират. Тя за една забележка от продукцията вдигна панаир. А за такова крещене какво щеше да се случи, ако някой си беше позволил към нея? С какво тя е по-специална?!


Много хора са участвали в предавания и не, не изпадат в такива състояния. Има скандали, има ревове, но тръшкане като малко дете - не. И това е "психолог".

Въобще не мисля, че ѝ е виновно предаването. Тя е един фалшив образ. За нея и в реална не се говорят добри неща.

Общи условия

Активация на акаунт