Къщата на инфлуенсърите - Тема 4 (сезон 2)

  • 43 024
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 866
Целувката не, но да спят в едно легло - да.
Забележка към Павел и Ицака: обявявайте си мисиите, дали преди или след края им!
Томас добре направи, че обясни за тази мисия, също и опита да се успокоят страстите на по-лабилните и незрели фенове, които заплашват.
Отношението му към Веси продължава да не ми харесва, вкл.реакциите на водещите към такова отношение. Гош най-много се изложи по темата в Ще си кажат, а Ронси в самото предаване.

# 16
  • Мнения: 4 355
Между другото се сещам, че Дидо спомена как са имали мисия да се държат добре с Котарачето. Май точно преди сватбата беше - това също никой никога не е коментирал.

# 17
  • София
  • Мнения: 27 181
Кукушев с новия си обзор

# 18
  • Мнения: 3 151
Епизод 24:

# 19
  • София
  • Мнения: 27 181
Изгледах епизода
Мина полунощ, ама тъй като май никой не е гледал все още, ще сложа мнението си в скрит текст

Скрит текст:
Без изненади. Габи си тръгна. Още като видях Ескейп стая и си казах или тя или Алекс. Само дето Алекс изненада приятно.

Дидо много се забави в началото с числото. И прекалено сложно го мислеше, но си личеше интелекта и опита му. С класа над останалите. И поредна негова победа.
Алекс се справи много по-добре от очакваното. Браво. Паниката и обаче е голяма, ако е по-спокойна би се справяла още по-добре. Припряна е. Много ги мъчеше тези катинари.
Кумбата се замота много с числото. Иначе си се справи добре. Леко приятно ме изненада.
Котарачето с неговото спокойно темпо за малко да си замине. Забравил азбуката? Като за първа ескейп стая все пак е окей.
Габи се омота здраво, типично за нея. Няма и опит с такива игри. Нервачка си е Габи. Отделно като не потръгнат нещата и забива.

1. Дидо - 14:07:77 мин.
2. Алекс - 20:39 мин.
3. Кумбата - 21:50 мин.
4. Котарачето - 24:32 мин.
5. Габриела - 28:28 мин.


Извън играта, олекнаха с 200 кредита след доста грубо избухване на Марианов. Изненадах се, но не много. Не му е първа подобна изцепка.
За сметка на това Кумбата с поредна успешна мисия и ще пият винцок.

Ронси или Дидо ще са следващите изгонени. Дано да е Ронси. Заслужава го заради тъпотията, която сътвори и реално прецака най-близките си двама коалиционни партньори. И ще се повторя. Поднася победата на тепсия на останалите без те да са я заслужили с нещо. Визирам Ивка, Алекс, Марианов, Перси и Кумбата. Но от всичките тези ще извадя все пак Кумбата, защото имаше доста битки, справя си се. Неглижира нещата, забавен е, над нещата. Не натоварва, не нагрубява. Социално е харесван тип, така ако мога да се изразя.

Дано някак си Дидо оцелее, защото може да е нервак и всичко, но е подготвен и за игрите и стратегически и със сигурност от този каст изпъква най-много.

Алекс доста рязко му влезе в началото на епизода, не за че някои неща не беше права. Не знам обаче какъв ''терапевт'' е тази жена. Много лоша реклама си направи с истерично-агресивното си поведение.

# 20
  • Мнения: 2 866
Хареса ми играта, но ми доскуча малко, докато всички си минат по реда. За отпадналия участник в началото на сезона очаквах на номинации да се случи, така че го броя за напредък в комуникацията и отношенията да отпадне в игра, а не иначе. С подготовка можеше и по-напред да стигне, без подготовка пак добре.

# 21
  • Мнения: 8
не искам да звуча грубо, нооо.... Елеонор в началото ми беше много симпатична и това беше така до момента, в който открих подкаста й със сестра й. Като за начало - подкаст предполага да е на първо място аудио, което да можеш да слушаш виртуално, а техният подкаст е достъпен само във видео вариант в ютюб, но това е минимален детайл, който няма значение. Във въпросния подкаст откриваме Йоана, която си личи, че е много компетентна на много теми и че е чела много книги и се е интересувала от много теми. До нея седи и мънка Елеонор, която (коригирайте ме ако греша) но в абсолютно всеки подкаст, който съм им гледала до момента, само се съгласява със сестра си и нищо не казва, или казаното от нея е просто нелепо - пример веднага давам с подкаста им на тема Игри на Волята. Виждам и как в кометнарите доста хора също отбелязват това, на което Йоана отвръща доста остро как "Норито е много мъничка и още не знае много неща". Доста време наистина го отдавах на възрастта й, докато не разбрах, че е на 22, почти 23 - далеч не толкова мъничка и неспособна. Нямам нищо против нея, не смятам, че е лош човек, просто ми се струва лесно манипулируема, с мнение, което е готова да измени спрямо компанията, в която е и не особено интелигентна.
Ронси, от друга страна, ми се струва супер хитра и доста злобна още отпреди да я гледам в Къщата. Не знам дали е било при Мъци, но по-скоро е било именно при него, но си спомням клипове,  в които с мъжа си, който е на 30+ години, се възмущават на колко "грозно и недопустимо" е да си дебела жена и се подиграват на предаване за пълни жени. В последствие, след отстраняването на Веси от Къщата, тя отново направи коментар, гласящ нещо от рода на - сега вече ще имаме повече храна, защото Веси вече я няма да изяжда всичко, което ми направи много грозно впечатление. Отделно от това, постоянно крои някакви планове, оплита се в тях, опитва се да се измъкне по всякакъв начин, не си застава зад думите и с това проклето вейпче, което постоянно пуши, все шушука и говори зад нечий гръб. Много разочароваща картинка за такова хубаво момиче, а и майка при това.

# 22
  • Мнения: 4 355
kookooline, на мен този подкаст ми е guilty pleasure, мога да си изпиша цяла тема само за него. Изобщо не са ти грешни впечатленията - Йоанна от всичко разбира и не приема чуждо мнение, а Елеонор само се съгласява или в най-добрия случай - допълва думите на сестра си с някакъв пример, за който се е сетила. За интелигентни - не знам, но е факт, че Йоанна постоянно снима книгите, които чете (и то художествена литература, а не self-help), а има относително беден речник и използва много думи с грешно значение, което за мен е странно.

Епизодът ми беше много интересен, Габи тъкмо ми допадна и отпадна. Ако трябва да раздавам оценки за представянето епизода, Марианов за мен е на дъното, а Ивка - веднага след него. Изключително тъпи реакции и на двамата към случилото се с Кумбата, а неговите псувни по повод шегата на продукцията дори няма да коментирам. Александра също беше много зле в разговора си с Дидо, в който му изопачаваше думите, но за щастие няколко пъти се показа какво точно е казал. На играта беше учудващо събрана и това ѝ помогна.
Усещам, че назрява голям скандал по линията Александра-Ронси.

# 23
  • Мнения: 2 866
Дано, дано! На скандали, в които и двете страни са ми неприятни, само се забавлявам.

# 24
  • Мнения: 8
Clouded, не знаех за книгите на Йоанна, но явно правилно съм заподозряла, точно на такъв тип човек прилича. За неуместното използване на сложни думи съм напълно съгласна и ми е много иронично, защото именно тя беше тази, която активно нападаше Елена от Ергена за същото нещо. И аз им слушам подкаста, наред с няколко други български подкасти, тъй като живея в чужбина, а те ми напомнят за вкъщи (като голяма глупост звучи, знам). С повечето им разсъждения (или по-скоро разсъждения на Йоанна) изобщо не съм съгласна, мисля, че са много пристрастни, което им пречи в обективността. Йоанна във всяко отношение скача в защита на сестра си сякаш тя е най-нах във всяко отношение - тя би била перфектна в Ергенът, би била супер комплексна в Игри на Волята, страхотно би се справила във Фермата, най-красивата и компетентна е в Къщата...... разбира се, сестра й е, ама ми е малко в повече всичкото това лансиране на Елеонор, особено като можем да я видим много ясно що за акъл и компетентност е хаха  човек наистина остава с впечатлението, че е на под 18 по начина, по който все не може сама да се застъпи за себе си или мнението си. извинявам се за дългите коментари по техен адрес, просто няма с кого да коментирам нито тях, нито предаването хаха

# 25
  • Мнения: 3 151
На мен Елеонор ми беше много смешна, като се обиди на Кукушев заради едно от видеата му, в което осмива честата употреба на "вика". Толкова да не можеш да схванеш ирония и сарказъм, а да приемаш лично, това говори за липса на емоционална (и не само) интелигентност. Неслучайно приема сестра си за гуру в живота, а Йоанна е просто поредният фалшив герой.

Не скривам в спойлер, защото това е мое предположение без да се позовавам на каквато и да е клюкарска или вътрешна информация, но ми се струва, че след като бетонираха, вече са на косъм да срежат лентичката на пътя на Кумбата към победата. Има winner edit, всички вътре много го харесват, навън е пълно с hardcore фенчета, които заплашват Дидо и Томас. На мен ми е много изфабрикуван - уж доброто момче, но има нещо съмнително, което изобщо не ми вдъхва доверие и не ми импонира. По-лошото е, че няма качествен претендент сред останалите.

# 26
  • Мнения: 473
Аз пък за Елеонор си промених мнението към по-добро. Преди я бях гледала само с Йоана, която е супер отровен и злобен човек и само плюе по всичко и едва ли не обяснява колко по-добра е тя от всички. Съответно Елеонор само се съгласяваше с нея по всички теми - беше като ехо. В къщата показа, че не е толкова злоблива и е по-скоро добро момиче, макар и леко инфантилно.
Гледах днес поредната реакция на Перси (не успях цялата да я догледам де) и забелязах колко много се е настроил срещу Дидо. Малко като заразяна приятелка го играе, на която са й изневерили. Споменаха и форума, че уж не го четат, ама пък знаеха как тук са били ясни всички участници още преди началото. Ама важното е, че не четат де Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 11 575
Елеонор е по-добре без сестра си, единственото положително е, че Йоанна я кара да чете книги. Много лоша услуга ѝ прави и е голяма лепка. Дано си е намерила гадже, че да отпусне малко хватката. Редовно Йоанна избира темата, без да предупреди Елеонор и тя все се излага, че не се е подготвила. Ако мислеше наистина за нея, щеше да ѝ каже и да си на мисли какво ще говори.

Подкаста за Игрите беше истинско безумие, слушах 15 минути, те дори не знаеха имената на участниците и какви успехи имат, беше пълно с грешни факти. Защо коментират предаване, в което слушателите им, ще знаят повече от тях. С какво мислят, че допринасят?! Отделно е некоректно да изкарват спойлери без предупреждение дори.

# 28
  • София
  • Мнения: 22 948
Аз не мисля, че Кумбата ще спечели, според мен някоя игра ще го препъне.
Много ми е интересно как ще преминат следващите номинации.

# 29
  • Мнения: 2 866
Аз не мисля, че Кумбата ще спечели, според мен някоя игра ще го препъне.
Много ми е интересно как ще преминат следващите номинации.

Реалистично ми изглежда, защото стават мнозинство и ще разкарат Дидо на номинации при първа възможност. Все по-малко се надявам на силен финал. Иначе откакто съм без фаворит (беше Митко), гледам по-сеирджийски на сезона.

Общи условия

Активация на акаунт